Кой плати за сватбата ви?

  • 6 917
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 761
Сами си платихме и двете сватби.Не бяха големи, но поканихме наистина най-близките ни хора.А когато сам си плащаш родата няма как да ти налага кой да дойде и кой не.

Не мисля,че родителите трябва да се чувстват обидени-в крайна сметка,това е наша сватба, не тяхна.А и има толкова много млади хора с родители, които нямат пари да си платят сметките, като ли да плащат ресторанти.Има ли смисъл да им усложняват живота със заеми и излишни тревоги.Според мен това е погрешно.

Брат ми ще се жени скоро и точно заради тази глупава традиция родителите да плащат сватбата,майка и татко са страшно притеснени откъде да намерят пари,тъй като родителите на булката са доста заможни и тя е единственото им дете.Жал ми е за родителите ми и за тези тъпи традиции,и двамата имат здравословни проблеми покрай грижи за сватбата на брат ми....

(Аз им изпратих пари,но стреса си е твърде голям за тях).

# 16
  • Мнения: 379
сами си я платихме; родителите на мъжа ми дори и не помислиха да плащат каквото и да е, а гостите бяха 70% от тяхна страна; единственото, за което "заплашваха" да се разсърдят беше, да не поканим някой от техните гости; за щастие успях да убедя мъжа ми да не каним 2-ри братовчеди и сватбата стана малка -40-50 души; иначе не ми се мисли просто каква цигания щеше да бъде ... дори приятели нямахме ... /не можахме да си позволим, бяхме млади и нямахме много спестявания Embarassed/

# 17
  • Мнения: 2 035
Абослютно всичко си поeхме сами  Peace
Не искахме да има после изказвания от рода кой какво е дал и кой какво не е  #2gunfire
Родителите бяха доволни, защото така ги улеснихме и тях Mr. Green

Последна редакция: нд, 22 апр 2007, 11:14 от val_stef

# 18
  • Мнения: 4 700
И двете (в дома и църковния) ние си ги платихме.  На мъжа ми родителите са починали преди много време (нямам свекър и свекърва  Joy ), а не исках родителите ми да вzемат кредит.

# 19
  • Мнения: 4 734
На времето, родителите ни. При втората ще си платя сама.

# 20
  • Мнения: 1 113
Родителите ни.

# 21
  • Мнения: 4 187
Сами си поехме разходите  Grinning. Родителите ни бяха гости, както всички присъстващи .

# 22
  • Мнения: 576
Родителите ни си поделха разходите!

# 23
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Родителите ни

# 24
  • София
  • Мнения: 5 286
Ние платихме каквото имаше за плащане.

За протокола, оженихме се за 10 минути (толкова траеше церемонията в Обредния дом), нямахме никакви гости, освен свидетелите и половинките им. Семействата ни са в различни градове и не са в града, в който живеем, та представям си иначе  #Crazy...
Мога да споделя коментара на майка ми: "Ами аз имах подозрения, както си те познавам, че така ще стане, но добре, че поне ни казахте предварително, а не след това".

# 25
  • Мнения: 1 959
Мъжът ми пое 99%от разноските

# 26
  • Мнения: 209
Родителите ни Simple Smile

# 27
  • Мнения: 6 472
Ние сами. Не сме ги ангажирали нито финансово, нито с помощ. Единствения ангажимент, който имаха беше да приберат тортата, която вече беше поръчана.

# 28
  • София
  • Мнения: 790
Някои неща платихме ние със съпруга ми, други платиха родителите ни. В общи линии си разделихме разходите.

# 29
  • У дома
  • Мнения: 96
Всичко заплатихме ние. Родителите ни подариха на сватбата кой каквото имаше на сърце и каквото можеше. Така имахме възможност да си я направим както искаме и да си покаим гости по наш избор  Peace .

Общи условия

Активация на акаунт