Кой плати за сватбата ви?

  • 6 928
  • 127
  •   1
Отговори
Традиция е май сватбата да се плати и изпълни от родителите на младоженците newsm78 ама все пак си мисля, че е особено приятно, ако сами можете да си позволите да поемете разходите по нея! Money От друга страна обаче това е малка обида за родителите и..... Crazyкупона е пълен. Та кой плати за Вашата сватба? Родителите Ви или Вие самите? И ако сами сте поели разходите, как го приеха близките? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Родителите ни.

# 2
  • Мнения: 313
Родителите ни

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 801
Родителите, но ние с нашите си пари купихме сватбената рокля, костюма на младоженеца и всички съпътстващи аксесоари, халките.

# 4
  • Мнения: 1 992
Ние си я платихме. Остава и с това да ги натоварим.

# 5
# 6
  • Мнения: 1 771
Сами си поехме разходите

# 7
  • Мнения: 249
И ние сами си поехме разходите по сватбата.

# 8
  • Мнения: 793
Родителите ни.

# 9
  • Мнения: 2 019
родителите ни

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1

# 11
  • Мнения: 4 546
родителите. не се наложи да доплащаме нещо ние - вместихме се в бюджета

# 12
  • Мнения: 416
Ами аз не виждам такава опция,та затова ще поясня.Половината от разходите ги поехме ние със съпруга ми , другата половина се раздели поравно между моите и неговите родители.Това се отнася за ресторанта.Всичко друго - рокля,костюм,аксесоари,такси за църква и община поехме ние.

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Ние не сме официално женени все още. Но когато това стане, мъжа ми ще я плати. Аз може би само ще си купя роклята и неговия пръстен.

# 14
  • Мнения: 1 520
В общи линии моите родители.
 Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 1 761
Сами си платихме и двете сватби.Не бяха големи, но поканихме наистина най-близките ни хора.А когато сам си плащаш родата няма как да ти налага кой да дойде и кой не.

Не мисля,че родителите трябва да се чувстват обидени-в крайна сметка,това е наша сватба, не тяхна.А и има толкова много млади хора с родители, които нямат пари да си платят сметките, като ли да плащат ресторанти.Има ли смисъл да им усложняват живота със заеми и излишни тревоги.Според мен това е погрешно.

Брат ми ще се жени скоро и точно заради тази глупава традиция родителите да плащат сватбата,майка и татко са страшно притеснени откъде да намерят пари,тъй като родителите на булката са доста заможни и тя е единственото им дете.Жал ми е за родителите ми и за тези тъпи традиции,и двамата имат здравословни проблеми покрай грижи за сватбата на брат ми....

(Аз им изпратих пари,но стреса си е твърде голям за тях).

# 16
  • Мнения: 379
сами си я платихме; родителите на мъжа ми дори и не помислиха да плащат каквото и да е, а гостите бяха 70% от тяхна страна; единственото, за което "заплашваха" да се разсърдят беше, да не поканим някой от техните гости; за щастие успях да убедя мъжа ми да не каним 2-ри братовчеди и сватбата стана малка -40-50 души; иначе не ми се мисли просто каква цигания щеше да бъде ... дори приятели нямахме ... /не можахме да си позволим, бяхме млади и нямахме много спестявания Embarassed/

# 17
  • Мнения: 2 035
Абослютно всичко си поeхме сами  Peace
Не искахме да има после изказвания от рода кой какво е дал и кой какво не е  #2gunfire
Родителите бяха доволни, защото така ги улеснихме и тях Mr. Green

Последна редакция: нд, 22 апр 2007, 11:14 от val_stef

# 18
  • Мнения: 4 700
И двете (в дома и църковния) ние си ги платихме.  На мъжа ми родителите са починали преди много време (нямам свекър и свекърва  Joy ), а не исках родителите ми да вzемат кредит.

# 19
  • Мнения: 4 753
На времето, родителите ни. При втората ще си платя сама.

# 20
  • Мнения: 1 113
Родителите ни.

# 21
  • Мнения: 4 187
Сами си поехме разходите  Grinning. Родителите ни бяха гости, както всички присъстващи .

# 22
  • Мнения: 576
Родителите ни си поделха разходите!

# 23
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Родителите ни

# 24
  • София
  • Мнения: 5 293
Ние платихме каквото имаше за плащане.

За протокола, оженихме се за 10 минути (толкова траеше церемонията в Обредния дом), нямахме никакви гости, освен свидетелите и половинките им. Семействата ни са в различни градове и не са в града, в който живеем, та представям си иначе  #Crazy...
Мога да споделя коментара на майка ми: "Ами аз имах подозрения, както си те познавам, че така ще стане, но добре, че поне ни казахте предварително, а не след това".

# 25
  • Мнения: 1 959
Мъжът ми пое 99%от разноските

# 26
  • Мнения: 209
Родителите ни Simple Smile

# 27
  • Мнения: 6 472
Ние сами. Не сме ги ангажирали нито финансово, нито с помощ. Единствения ангажимент, който имаха беше да приберат тортата, която вече беше поръчана.

# 28
  • София
  • Мнения: 790
Някои неща платихме ние със съпруга ми, други платиха родителите ни. В общи линии си разделихме разходите.

# 29
  • У дома
  • Мнения: 96
Всичко заплатихме ние. Родителите ни подариха на сватбата кой каквото имаше на сърце и каквото можеше. Така имахме възможност да си я направим както искаме и да си покаим гости по наш избор  Peace .

# 30
  • Мнения: 315
всички разходи се поеха от родителите ни

# 31
  • Мнения: 159
    Родителите ни. Преди 14 години аз бях студентка, а съпругът ми тъкмо беше почнал работа. Благодарна съм и за това.

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Сами си я платихме. Винаги съм считала, че хора, които не могат сами да си платят сватбата, явно са още малки да се женят. Нищо лично към никого, знам, че у нас традицията е такава, но аз така го чувствам и съответно така постъпих Peace Родителите ми ме познават много добре и не са настоявали за нищо. Свекърите също.

# 33
  • Мнения: 6 167
свекърва ми плати тържеството, халките. даде ни парички и за почивка, която направихме година след сватбата.

ние си платихме документите за общината.

# 34
  • Мнения: 2 022
Сами си платихме всичко. Родителите ни (всъщност баща ми и свекърва ми, защото мама и свекър ми са починали) присъстваха като гости и ни подариха по нещо лично (не чаршафи или тенджери  Mr. Green ) !

# 35
  • Мнения: 2 022
Всъщност е много глупаво някой да се сърди или обижда, ако друг желае да поеме разходите по сватбата. Виж, ако някой се опитва да прехвърли всичко на другата страна....    #2gunfire 

# 36
  • Мнения: 534
Ние сме се разбрали да плащаме всички:
една част-ние
втора-техните
и трета-нашите.
Така няма да има недоволни и поводи за подмятания и сръдни  Crossing Arms

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Сами си я платихме. Винаги съм считала, че хора, които не могат сами да си платят сватбата, явно са още малки да се женят. Нищо лично към никого, знам, че у нас традицията е такава, но аз така го чувствам и съответно така постъпих Peace Родителите ми ме познават много добре и не са настоявали за нищо. Свекърите също.

Ох това е много смешно  Laughing

Аз на времето получавах средна за страната заплата, но баща ми има 10 пъти по-големи доходи от мойте, е как да не я плати!

Отговорих: по-равно- неговите и моите родители.

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
[
Ох това е много смешно  Laughing
Що бе, к'во толкова смешно Rolling Eyes Въпрос на вътрешно усещане някак си, не мога точно да го обясня...вече съм самостоятелна личност, искам да създам семейство, искам да имам поколение, а нямам пари да платя за едно тържество Rolling Eyes Ето това е по-скоро смешно. Или по-точно тъжно, защото не е редно млад човек да има толкова ниски доходи, но какво да се прави, това е България Confused

# 39
  • Мнения: 2 000
Ние си я платихме.

# 40
  • Мнения: 1 488
ние си я платихме. свадбата ни беше в 4ужбина в много ограни4ен кръг.
родителите ни не се сърдят 4е не са я платили.

# 41
# 42
  • Мнения: 574
Родителите ни, по равно от двете страни .

# 43
  • Мнения: 3 205
Ние си я платихме.

# 44
Сами си я платихме. Винаги съм считала, че хора, които не могат сами да си платят сватбата, явно са още малки да се женят. Нищо лично към никого, знам, че у нас традицията е такава, но аз така го чувствам и съответно така постъпих Peace Родителите ми ме познават много добре и не са настоявали за нищо. Свекърите също.
Напълно се съгласявам с теб белинда, обаче горчивата истина е, че в България един млад човек-да речем между 20-25 години не получава достатъчно, за да си позволи подобни разходи. Пък за мен това си е една съвсем нормална възраст, в която да се сключи брак. Друг е въпросът, че обикновено възрастта в която МОЖЕШ да си позволиш да платиш за сватбата си е след 35!  Crazy

# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
От моята страна родителите ми много ясно, аз бях бедна студентка  Crazy
От страната на мъжа ми... пак моите родители. Свекърва ми плати единствено халките, за които... аз дадох златото  Rolling Eyes
Мъжът ми даде на нашите половината от парите по сватбата, но татко категорично отказа да му ги вземе.

# 46
  • Мнения: 596
Женихме се тайно, без знанието на родителите. Луди глави....  Втора опция.

# 47
  • София
  • Мнения: 11 767
Родителите ни.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 966
И при нас така.
И както белинда казва-да ,млади бяхме Laughing Laughing Laughing/поне аз-на 20/
Млади,но щастливи:)

# 49
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ако щете вярвайте,нашата сватба преди 8 год. си я организирахме и платихме аз и мъжът ми.
Родителите дойдоха на готово.
Всичко мина през нас.До последно си мислех,че нещо ще се обърка и ще ми се провали най-хубавият ден в живота ми,но тъй като мъжът ми се беше погрижил и за най-малките детайли,сватбата мина прекрасно.  Никога няма да я забравя. Grinning

# 50
  • Мнения: 1 403
Родителите ни и малка 4аст ние

# 51
  • Мнения: 2 591
нашата сватба не беше традиционна и ние поехме ВСИЧКИ разходи! а след това съобщихме на родителите ни, че сме се оженили  Heart Eyes весел беше този момент, вервайте ми  hahaha Joy

# 52
  • София
  • Мнения: 633
родителите ни

# 53
  • София
  • Мнения: 2 181
Родителите ни.

# 54
  • Мнения: 2 657
Поделихме си разходите в ресторанта с майка ми и баща ми....Те изявиха желание,ако не бяха щяхме да си поемем ние вси4ко Wink

# 55
  • Мнения: 4 300
Ние.
В подкрепа на казаното от Белинда- аз се омъжих на 25. Имах достатъчно пари - в смисъл правили сме толкова скъпо тържество колкото ни позволяват възможностите.
То по тая логика нашите трябва да ми купуват и обувките- и сега не мога да си позволя да си купувам всеки месец обувки от 500 лв ( не че не ми се иска:)). Нося си тея от 50 и си свиркам. Толкова са ми възможностите.

# 56
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Всички разходи по сватбата ни ги поеха родителите ни.Ние само си организирахме тържеството,избрахме си ресторант,дисководещ,халки и др.

# 57
  • в Низината
  • Мнения: 705
Родителите ни платиха големите разходи. Ние платихме само украсата в ресторанта - цветя и балони - и някои дребни неща - чаши, покани.

# 58
  • Мнения: 3 423
мъжа ми и баща ми си поделиха разходите

# 59
  • Мнения: 428
Едната част поеха родителите, другата ние. Не сме смятали кой колко, в процеса на организация всеки плащаше по нещо.
Когато обявихме, че ще се женим заявихме, че ние ще поеме всички разходи, но и от двете страни родителите бяха твърдо против и настояха и те да се включат.

# 60
Izviniavam se za latinizata, no kredora ne mi izliza... nashata svatba si poehme nie...vsichko, izleze kum 5000 lewa... kolkoto i svekurva mi da ima stari razbiranie, kato deteto triabva da e krasteno na neia ili na maja i, ili chovek da se obrashta kam neia s maiko i nepremenno kum maja i s tatko....i kakvo li oshte ne... prinzipno svatbata po  neinite stari razbirania triabvashe da se poeme ot tiah, samo che tova izvednaj veche ne beshe v neinite razbirania sa sin i svatba...i sa tova si ia poehme nie...

# 61
  • Мнения: 2 700
Съвършено сами си платихме всичко, а родителите ни бяха предоволни от това.  Laughing
И двамата сме от семейства, където не се държи на публичното изпращане на абитуриент или войник (по наше време се правеше), или на масови роднински събирания. Сватбата ни беше прекрасна, направена само по наш вкус, на която родителите ни бяха само гости.

# 62
  • Мнения: 188
Сами си платихме и организирахме ние, татко само плати ресторанта на нашата рода. Родителите на мъжа ми нямаха абсолютно никаква възможност да поемат каквото и да било, но не се сърдим на никого. Искали сме да се оженим, направили сме си го, никой не е длъжен да ни плаща. Абсолютно съм съгласна с Белинда Peace

# 63
  • Мнения: 4 451
Разходите си поделиха моите и неговите родители. Тогава и двамата бяхме безработни и да са ни живи и здрави родителите... Сватбата беше истинска приказка Grinning.

# 64
  • Мнения: 3 334
родителите ни поеха по-голямата част от празненството.Ние си платихме глезотиите,като аранжор на ресторанта,конфети,ди-джей,камерата................това е от нас,от родителите ни останалото. Peace

# 65
  • Мнения: 742
Родителите ми  bouquet. А аз ще платя сватбите на моите деца. Peace

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Когато решихме да се женим, искахме само подписване с родителите и кумовете, но свекърите настояха за сватба и няколко месеца по - късно направихме църковен брак и поканихме гости те си поеха разноските. На поканите и двамата си бяхме написали вече еднаквите фамилии, и дори майката на кумата, която знаеше че сме женени от няколко месеца се учудила че сме  с еднакви фамилии. Ритуала и халките ние  си платихме.

# 67
  • Мнения: 1 364
Родителите ни.

# 68
Родителите ни.Ние си купихме само халките и платихме на диджея.

# 69
  • Мнения: 3 537
Родителите ни, цялата сума си я разделиха на половина.
Отделно моите родители платиха облеклото на мъжа ми, а неговите - моя тоалет.

# 70
  • Мнения: 23 119
Ние си я платихме.

# 71
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ние. Всичко, до стотинка. Родителите ни бяха като на гости Laughing, натоварихме ги само с някои дребни работи - поръчване на цветя и разни такива.

# 72
  • Мнения: 4 406
Ние. Всичко, до стотинка. Родителите ни бяха като на гости Laughing, натоварихме ги само с някои дребни работи - поръчване на цветя и разни такива.
и ние така... те малко се обидиха, щото искали да участват активно в приготовленията... е, мина им естествено

# 73
  • Мнения: 10
и ние си платихме всичко сами взехме пари на заем и след сватбата като си върнахме заемите ни останаха малко пари и за море

# 74
  • Мнения: 1 045
Всичко сами си платихме което според мен е най-добрия вариант  Peace Ей присъствали сме на сватби дето се почват едни панири м/у родителите - ама аз имам 25 човека гости пък плащам за 30 , как става тоя номер .. Скандали , ругатни  ooooh! Егати селянията . Тъй че по-добре сами отколкото родителите  Naughty

# 75
  • Мнения: 1 336
Ние си поехме всички разходи, включително и хотелските стаи на родителите си  Simple Smile

# 76
  • Мнения: 479
Гласувах за друго, защото нашата сватба я делихме на 3. Нашите поеха разходите на моите роднини, техните - на неговите, а ние си платихме кувертите на приятелите + ди джей, камера и прочие...  Hug

# 77
  • Мнения: 2 677
Родителите ни. Те сами изявиха желание.

# 78
  • София
  • Мнения: 4 294
Родители  Peace

# 79
  • Мнения: 338
Родителите ни платиха.И да исках аз да си платя не можех,токущо бях завършила.

# 80
  • Мнения: 217
Сами си я платихме. Винаги съм считала, че хора, които не могат сами да си платят сватбата, явно са още малки да се женят. Нищо лично към никого, знам, че у нас традицията е такава, но аз така го чувствам и съответно така постъпих Peace Родителите ми ме познават много добре и не са настоявали за нищо. Свекърите също.

Съгласна с това мнение.  Peace
Ние си я платихме.

# 81
  • Мнения: 5 228
Родителите ми ми подариха сватбената рокля. Всички останали разходи си поехме сами.

# 82
  • Русе
  • Мнения: 7 799
И ние си я платихме

# 83
  • Мнения: 711
родителите ни

# 84
  • Мнения: 6 998
Аз. Мъжът ми участва само с покупката на "костюма" си.

# 85
# 86
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 550
Ние си я платихме Peace

# 87
  • Мнения: 409
Ние, но получихме парите като подарък!
После на никой Naughty не казахме, че "подаръка" надхвърли и най-смелите ни очаквания и надежди

# 88
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Родителите ни. Ние бяхме студенти, аз - първи курс, мъжа ми - втори и нямахме пари да се усмихнем.

# 89
  • Мнения: 1 436
Родителите си разделиха разходите 50/50 Embarassed. Подписахме граждански брак без тях и те явно се уплашиха, че няма да има сватба ако те не я спретнат Laughing. Искахме ние да си платим, но ни беше заявено да не се бутаме между шамарите и че и двата комплекта родители не били опрели до детски пари  hahaha.

Нямаше никакви сръдни, слава богу. Гостите бяха по равно, а родителите ни имат общо взето еднакви финансови възможности.

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 01:31 от Juturna

# 90
  • Мнения: 798
Моите и неговите родители си поделиха разходите. Всеки ни даде по половината от нужния бюджет и двамата с мъжа ми си организирахме всичко. Ние имахме малко парички, но си купихме кола Simple Smile

# 91
  • Мнения: 3 675
Част от нещата платихме ние с мъжа ми, майка ми плати ресторанта, а неговата майка дори не се появи на сватбата, защото са скарани #CrazyНашата сватба не излезе много, гостите бяха около 20 човека, не е важно количеството, а компанията и настроението.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Родителите ни, поделиха си разходите.

# 93
  • Мнения: 85
Родителите ни, поделиха си разходите, но не по равно. Свеки каза, че техните гости били по-малко. И накрая не беше доволна, ако сватбата била в техния град ............. щяло да бъде мноооого по-различно и по-хубаво /според нея/.

# 94
# 95
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Родителите платиха половината, а ние с мъжа ми другата половина, падна се по 1/4 на неговите и толкова на моите родители!

# 96
  • Мнения: 323
Моите и неговите родители си поделиха разходите.
И ПРИ НАС БЕШЕ ТАКА.
Всеки родител си "обелече "така да се каже детето,свекървата купи халките,и сватбеното ми колие(страхотно),кумата пък купи букета,ние си купихме чашите,свещите и разните му там дребни нещица.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 7 714
Баща ми плати цялата дандания.Всъщност ако не беше той да се заяде нямаше да има сватба Embarassed.Бях малка,уплашена и бременна.Е слава богу всичко мина и излезе,че е бил прав човекът да настоява,да крещи и да се бори.Адски съм му благодарна сега след толкова време.......Тогава всичко ми беше като на сън,чак когато Маги се роди осъзнах какво се е случило......

# 98
  • София
  • Мнения: 1 249
Нямахме пари.Платиха родители те. Peace

# 99
  • Мнения: 795
За да няма тякива въпроси - не направихме сватба  Wink

# 100
  • Мнения: 1 426
Моите родители бяха починали, а неговата рода беше против сватбата, така че ние си я платихме, а сестра ми ни купи пръстените  Grinning

# 101
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Моята половина я поеха родителите ми, а неговата си я плати той сам.

# 102
  • Мнения: 497
Почи всичко платиха моите родители.

# 103
  • Мнения: 1 101
Родителите ни.

# 104
  • Мнения: 3 537
Родителите ни, поделиха си разходите.
Peace

# 105
  • Мнения: 1 733
От моя страна - родителите ми, от страна на мъжа ми - той сам си плати Simple Smile

# 106
  • Мнения: 68
Два пъти съм се омъжвала, и двата пъти родителите ми не са дали и една стотинка, освен подаръците, разбира се. Първия път сватбата беше с малко народ, излезе и малко пари- плати ги мъжът ми. Вторият път си наваксах откъм поканени, родителите на мъжа ми искаха да направят нещо нечувано и невиждано за единственото им дете, категорично заявиха, че те ще платят всичко, така и стана.  Flutter   Моите родители нямат финансовите възможности на свекърите и ако бяха делили трябваше да вземат заем, който да връщат цял живот.  ooooh!

# 107
  • Мнения: 3 674
Два пъти съм се омъжвала и аз.Първият  път платиха на6ите родители и на двамата.  Голяма  сватба/с много поканени/ и голяма дъндъния  бе6е...уффф  Имах главоболие на другия ден..Crazy
 Но сега втория път ние си я платихме двамата Flutter Бе6е малка скромна сватби4ка ...в много тесен кръг близки и приятели.... Heart Eyes

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 19:07 от roza66

# 108
  • София
  • Мнения: 3 707
моите родители от моя страна,съпруга ми-от негова

# 109
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
1/3 платихме ние с мъжа ми, 1/3 неговите родители и 1/3 моите родители

# 110
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Микс пълен беше!

От 5000 лева сватба, 2500 плати мъжът ми, останалите - нашите. Ама то и те бяха поканили всичките си приятели, та общо взето всеки си пое разходите, за поканените от него хора.

Не е имало недоразумения по въпроса с плащането.

# 111
  • Мнения: 76
Ние си платихме всичко. Money
Не искахме да ги ангажираме, а и не Naughty искахме да ни се месят.

# 112
  • София
  • Мнения: 4 578
моите родители от моя страна,съпруга ми-от негова
И при нас така.

# 113
  • Мнения: 552
Първият път родителите, а сега - ние. Предпочетох сама да си подредя нещата за празненството, че първия път ми излезе през носа.

# 114
Ние си платихме сватбата, пък после кой каквото имал на сърце дал

# 115
  • Мнения: 1 120
Изцяло родителите ни.

# 116
  • Мнения: 679
Бяхме решили да направим малко тържество, което сами да си платим, затова щеше и да е малко - според възможностите ни. Родителите на моя мъж обаче искаха голяма сватба, много хора и т.н. В крайна сметка ние се отказахме да плащаме, който кани многото хора да си плаща и така стана - моите родители си платиха за техните хора, които поканиха - 30 човека, неговите за своите близки и познати - 100 човека. Купона беше супер и всичко беше много добре направено, наистина се получи незабравим празник, нооо като всяко нещо имаше разногласия преди това. Има една поговорка, който плаща той поръчва музиката или нещо от сорта.

# 117
  • Мнения: 330
Ние си платихме всичко. Дрехите за сватбата, както и обувките обаче ни ги купиха моите родители.

# 118
  • Мнения: 617
Моята баба даде известна сума пари, останалото от нас

# 119
  • Мнения: 398
Сами си я платихме. От страна на родителите нямаше проблем. Техиня подарък в деня на сватбата бяха пари- повече отколкото ни струваше сватбата  Grinning

# 120
  • Мнения: 678
Родителите ни, по равно от двете страни .
Peace

# 121
  • Мнения: 917
ами родителите си платиха за тяхните гости, щото се оказаха че искат да канят и на баба Злата шурея, а ние си платихме за нашите, и в още някои разходи се включиха родителите, но сега не помня в какво точно. обще взето 50/50

# 122
  • по света
  • Мнения: 1 587
Родители ни изцяло.

# 123
  • Мнения: 405
Който плаща, той поръчва музиката.
Ние си платихме.
Просто държим на музиката  Mr. Green

# 124
  • Мнения: 1 460
Сами си платихме сватбата. Така бяхме решили, за да няма след това кой какво е дал и успяхм еда отстоим до края. Изтеглихме си заем и си събирахме парички няколко месеца. Родителите ни дадоха каквото решат на сватбата като подарък  Naughty

# 125
  • Мнения: 5 103
Сами  Peace

# 126
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Сами си платихме сватбата.
Сами си избрахме тоалети и подобни чудесии.
Сами решихме кои ще са гостите.
Сами всичко. Обидени бяха само роднините, че не били поканени.
Но това хич и не ме вълнува.

# 127
  • Мнения: 1 272
Родителите ни платиха повечето неща по сватбата. Не мисля, че плащането означава задължително и натрапване на мнение и желание от тяхна страна. Това е въпрос на култура и отношения Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт