Кой плати за сватбата ви?

  • 6 918
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 315
всички разходи се поеха от родителите ни

# 31
  • Мнения: 159
    Родителите ни. Преди 14 години аз бях студентка, а съпругът ми тъкмо беше почнал работа. Благодарна съм и за това.

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Сами си я платихме. Винаги съм считала, че хора, които не могат сами да си платят сватбата, явно са още малки да се женят. Нищо лично към никого, знам, че у нас традицията е такава, но аз така го чувствам и съответно така постъпих Peace Родителите ми ме познават много добре и не са настоявали за нищо. Свекърите също.

# 33
  • Мнения: 6 167
свекърва ми плати тържеството, халките. даде ни парички и за почивка, която направихме година след сватбата.

ние си платихме документите за общината.

# 34
  • Мнения: 2 022
Сами си платихме всичко. Родителите ни (всъщност баща ми и свекърва ми, защото мама и свекър ми са починали) присъстваха като гости и ни подариха по нещо лично (не чаршафи или тенджери  Mr. Green ) !

# 35
  • Мнения: 2 022
Всъщност е много глупаво някой да се сърди или обижда, ако друг желае да поеме разходите по сватбата. Виж, ако някой се опитва да прехвърли всичко на другата страна....    #2gunfire 

# 36
  • Мнения: 534
Ние сме се разбрали да плащаме всички:
една част-ние
втора-техните
и трета-нашите.
Така няма да има недоволни и поводи за подмятания и сръдни  Crossing Arms

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Сами си я платихме. Винаги съм считала, че хора, които не могат сами да си платят сватбата, явно са още малки да се женят. Нищо лично към никого, знам, че у нас традицията е такава, но аз така го чувствам и съответно така постъпих Peace Родителите ми ме познават много добре и не са настоявали за нищо. Свекърите също.

Ох това е много смешно  Laughing

Аз на времето получавах средна за страната заплата, но баща ми има 10 пъти по-големи доходи от мойте, е как да не я плати!

Отговорих: по-равно- неговите и моите родители.

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
[
Ох това е много смешно  Laughing
Що бе, к'во толкова смешно Rolling Eyes Въпрос на вътрешно усещане някак си, не мога точно да го обясня...вече съм самостоятелна личност, искам да създам семейство, искам да имам поколение, а нямам пари да платя за едно тържество Rolling Eyes Ето това е по-скоро смешно. Или по-точно тъжно, защото не е редно млад човек да има толкова ниски доходи, но какво да се прави, това е България Confused

# 39
  • Мнения: 2 000
Ние си я платихме.

# 40
  • Мнения: 1 488
ние си я платихме. свадбата ни беше в 4ужбина в много ограни4ен кръг.
родителите ни не се сърдят 4е не са я платили.

# 41
# 42
  • Мнения: 574
Родителите ни, по равно от двете страни .

# 43
  • Мнения: 3 205
Ние си я платихме.

# 44
Сами си я платихме. Винаги съм считала, че хора, които не могат сами да си платят сватбата, явно са още малки да се женят. Нищо лично към никого, знам, че у нас традицията е такава, но аз така го чувствам и съответно така постъпих Peace Родителите ми ме познават много добре и не са настоявали за нищо. Свекърите също.
Напълно се съгласявам с теб белинда, обаче горчивата истина е, че в България един млад човек-да речем между 20-25 години не получава достатъчно, за да си позволи подобни разходи. Пък за мен това си е една съвсем нормална възраст, в която да се сключи брак. Друг е въпросът, че обикновено възрастта в която МОЖЕШ да си позволиш да платиш за сватбата си е след 35!  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт