Книгата която промени живота ВИ...

  • 40 642
  • 204
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
"Методът Силва за контрол на ума. Ти - лечителят"
Метод за програмиране на мозък. Приложимо от всеки за излекуване от тежки заболявания, късмет и ситуации при които трудно можеш да се справиш по друг начин.

Нямаше ли нявга семинари в София
за тоя пусти метод Силва?!

# 16
  • Мнения: 1 937
Тази, която ще напиша аз, след неизвестен брой години.
Бестселър ще е, няма начин, та промяна финансова очаквам, да Mr. Green

# 17
  • Sf
  • Мнения: 808
Винаги обичам тази тема, защото всеки път намирам заглавия, които още не съм чела и си ги търся!

Видите ли, че е хубаво темите да се повтарят Simple Smile

Verdad, а пък аз до тогава ще съм станала мастит издател Simple Smile и ще ви издам в многомилионен тираж Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 686
ЗОНАТА

Система на хранене с траен ефект за отслабване без да гладуваш или да ядеш гнусотии. Лично изпробвана с ефект. Яде се малко по 4-5 пъти на ден.


"Разделно хранене" Харви и Мерелин Даемънд

Система за хранене помогнала на много хора за здравословен начин на живот и отслабване без диети и тормоз над тялото.


"Изкуството на сънуването" Карлос Кастанеда

Пътуване до други измерения и светове паралелни с нашия по време на сън/до като спим. Страхотна книга.

# 19
  • Мнения: 1 134
... ще е тази, която един ден ще напиша...  Mr. Green

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз си имам история.  Laughing Много сложно ми се струваше да се науча да чета. То толкова букви, че и се подреждат, пък чудеса - леле, мале!  Laughing До средата на втори клас не се научих (ама не ме усетиха, защото симулирах  Wink).
И във втори клас много ме досрамя, всички деца четат. А аз не мога.  Embarassed
От семейната библиотека извадих най-дебелата книга. Абе, първо се хвърлих на атласите по анатомия, ама там нямаше много за четене...
"Панчатантра". И я започнха с триста зора, буква по буква, сричка, ред. Отначало беше трудно, но после взе да ми хресва. Прочетох я.
След нея - друга дебела книга (по онова време признавах само тухлите, какво ли не съм чела  Joy Joy Joy).
"Панчатантра" промени живота ми. Превърна ме в книжен плъх. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 143
Промениха ме, но в по късен етап от живота ми (след 18-те години):
"Атинянката ТАИС"
"Калояновата дъщеря" и
"Предречено от Пагане"

все книга за силни жени, приели съдбата си и борейки се за принципите - своите и тези на държавата, на която са поданици. Силни книги, с голям емоционален заряд. Книги, които ме накараха да се боря за всичко и да отценявам борбата като най-доброто училище за един характер.

По-горе видях заглавия, които с радост бих прочела. ще следя темата с интерес Simple Smile

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Много обичам да чета. Имам любими автори, с които светоусещането ни съвпада. Но няма книга, която да е променила живота ми.
Като кака Лора. Grinning

# 23
  • UK
  • Мнения: 3 959
Книгата, която успя да промени живота ми е "Хари Потър". Това е книгата, която ме накара да заобичам всички книги. И първата, която четох наистина с огромен трепет. Тя събуди у мен един спящ книжен плъх. Спомням си, как майка ми ми криеше Хари Потър, защото буквално ходех навсякъде с нея, докато не я прочетох, вървях и четях...  Crazy Луда работа!
Абе ти защо не си регистрирана в Егмонт?

По темата - Хари Потър, чисто технически. Бях смотано дете, току що разбрало какво е Интернет, започнах да влизам във форуми за Хари Потър, намерих приятели с които съм и до днес, най близките ми хора, просто се промених. Все заради тая книга.

# 24
  • Мнения: 109
Много хубава тема  bouquet
Не мога да посоча само една книга, която да е разтърсила живота ми и да го е променила.
Книгите променят непрекъснато живота и усящането ми за него.
Мога обаче да посоча две, които са оставили най- силен отпечатък в съзнанието ми и съм ги чела по няколко пъти - "Граф Монте Кристо" и "Гърбавият" ( но не от Ротердам Simple Smile)
Третата част на "Винету" много ме разплака и много писане в дневника имаше тогава.
"Вечната Амбър" ми показа колко силна може да е една жена.

 

# 25
  • София
  • Мнения: 1 402
"Портретът на Дориан Грей"

# 26
  • Мнения: 2 700
"Диагностика на кармата" на Лазарев.

# 27
  • Мнения: 2 792
  Много книги са ми въздействали по един или друг начин и са ми повлиявали на светогледа.
  Може би началото на сагата ми с книгите беше "Древногръдцки легенди" и една книга за Бермудския триъгълник и други загадки, прочетени във втори клас  Laughing

# 28
  • Мнения: 70
За мене книгата, която промени малка част от мене е "Под мраморното небе" на Джон Шорс - невероятен роман за една наистина силна и изпепеляваща любов, препоръчвам я  PeaceПредстои филмиране на книгата  Laughing
Легендата разказва, че щом загубил своята любима Мумтаз Махал, император шах Джахан бил сломен от мъка. Обсебен от последните думи на императрицата -
“Искам да ми построиш красива гробница”, той наел най-даровития архитект в познатия свят – Иса.
Когато прочутият майстор попитал как да изглежда мавзолеят, шах Джахан промълвил: “Да прилича на жена, да носи в себе си красотата на това най-велико творение на Аллах. Ще назнача за твоя помощница дъщеря си Джаханара – нейното лице е огледало на майка й и ще ти бъде вдъхновение за строежа.”
Романът “Под мраморното небе” е сложна плетеница от терзания, пориви, страст и болка, а в центъра му е най-голямата щерка на императора - Джаханара.
С непривична за жена политическа прозорливост, тя усеща, че империята е заплашена: баща й е увлечен от строежа на мавзолея Тадж Махал, наследникът му е слабохарактерен, а малкият й брат е жесток потисник и крои да вземе трона със сила. Щом пламва искрата на гражданската война, младата принцеса смело и находчиво се изправя срещу фанатизма и безразсъдството и се превръща в пръв съветник на баща си.
Строежът на колосалния мавзолей трае повече от десетилетие, а след завършването си сполучливо е наречен “Порта към небесните селения” и ”Храм на любовта”. В страна, където царят хаос и религиозна ненавист, единствения символ на любов, по-силна от смъртта, остава архитектурният шедьовър Тадж Махал.
Запленен от културата на Азия, Джон Шорс посещава различни страни, но траен отпечатък в съзнанието му оставят културата и историята на Индия.
“Под мраморното небе” е първият роман на младия автор, но рекордно бързо превзема световните класации. Непринуденото държание и момчешката усмивка превръщат Джон не само в любимец на публиката, но и на филмовите сценаристи в Холивуд – предстои филмиране на романа.

# 29
  • Мнения: 766
Отдавна беше, но като че ли "Сексус" на Хенри Милър промени представата ми за мъжете. То не че тогава имах някакви реална представа за тях.
Май е време да я препрочета.

Общи условия

Активация на акаунт