Книгата която промени живота ВИ...

  • 40 697
  • 204
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 154
Мисля, че беше "Четвъртата виочина" Wink - за младата и дисциплинирана Гуля. Много обичах тази книга. Благодаря, че ми напомнихте за нея!

# 46
  • Мнения: 143
"Физика на вярата" - Татяна Тихоплав и Виталий Тихоплав /разказва се за най-новите изключителни постижения на теоретичната и на практическата физика; за откриването на петото фундаментално взаимодействие - информационното; за физическия вакуум и торсионните полета  , с  помощта им се разбират,  обясняват и признават много неща, вкл. и Абсолюта/

# 47
  • Мнения: 6 315
По принцип всяка прочетена книга оставя следа в мен.

Една от книгите белязали живота ми е "Мементо" - прочетох я на 11.

# 48
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Чак живота ми не, но има книги, които са променили светогледа ми, отразили са се на начина ми на мислене и са повлияли върху личностовото ми развитие: 'Воля' - не помня автора, срамота!, 'По Пътя' на Керуак, 'Илюзии' на Уилям Уортън, 'Махалото на Фуко' на Еко, 'Алхимикът' на Коельо, 'Селестинското пророчество' на Джеймс Редфийлд; от т.нар. "булевардна литература" - 'Силата е в теб' на Луиз Хей; и всичко на Тери Пратчет  Wink
Сигурно пропускам още много.

# 49
  • София
  • Мнения: 171
"Джон Ливингстън - Чайката" - Ричард Бах, невероятна, неповторима и всеки път различна

# 50
  • Мнения: 4 555
Има няколко книги, които наистина много глобално промениха живота ми и мен самата.
Пипи дългото чорапче - онази част, когато са на острова, както и книгата, от която всичко това е вдъхновено - Фату Хива.
А по-късно - Властелинът на пръстените.

# 51
  • Мнения: 17
Бях дете,когато прочетох "Петата височина"от руски автор,но не го помня.Разказва се за живота на едно момиче по време на обсадата на Ленинград.Не мога никога да я забравя.А наскоро четох "Парфюмът"...е, и тази книга няма да забравя.

Не съм сигурна дали е същата книга, но Елена Илина. Запомнила съм как възпитаваше детето в първи клас.
Имаш 2 часа да си напишеш домашните. Слага будилник. Ако не е успяла, прибира всичко и детето отива без домашно. 
"четвъртата височина" е книгата, с автор елена илина.

а относно обсадата на ленинград, да не би да е - ''хлябът от онази зима''? Rolling Eyes

по темата - всяка прочетена книга ме е променяла. къде повече, къде по-малко.

# 52
  • Мнения: 154
По принцип всяка прочетена книга оставя следа в мен.

Една от книгите белязали живота ми е "Мементо" - прочетох я на 11.

А помниш ли автора? Помня, че беше чешки журналист, ако става въпрос за същата книга... Смятам, еч тази книга е способна да стресне всеки пубер и да го предпази от наркотиците. Мен лично точно в тази възраст ме опази и страхотно ме потресе. Бих искала да я имам в библиотеката си! Невероятна книга по действителен случай!!!!!

# 53
  • София
  • Мнения: 2 864
Роберт Щилмарк - Наследникът от Калкута
Фабиан - Ерих Кестнер
Синята брада - Кърт Вонегът
Уилям Уортън - Татко


много определящи книги за моята личност... и много показателни...

  bouquet

# 54
  • Мнения: 534
"Не без дъщеря ми на Бети Махмуди
Разказва се за една американка,омъжена за иранец и нейна борба за оцеляване,
когато той й забранява да напусне страната с дъщеричката си,която е на 5годинки.
Всички перипетии,бягството й от Иран и сблъсъка с една различна култура са направо потресаващи,на моменти

# 55
  • Мнения: 1 416
А помниш ли автора? Помня, че беше чешки журналист, ако става въпрос за същата книга... Смятам, еч тази книга е способна да стресне всеки пубер и да го предпази от наркотиците. Мен лично точно в тази възраст ме опази и страхотно ме потресе. Бих искала да я имам в библиотеката си! Невероятна книга по действителен случай!!!!!
Радек Йон е авторът на "Мементо". Наистина е чешки журналист.
Книгата е много силна. Но мен лично не ме отблъсна от наркотиците.

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 16:49 от Лора

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 686
"Не без дъщеря ми" наистина е разкошна и ме потресе. Много често съм я давала за пример, особено когато моя позната българка беше решила да се омъжи за арабин. Той самият и беше казал, че няма да издържи на неговите обичаи и на редът в неговата държава.

Имате ли мнения за книгата:

"Мъжете са от Марс, жените - от Венера" - от Джон Грей   ???

# 57
  • Мнения: 10
Книгата която ми са е отпечатала в съзнанието е "Фермата".

# 58
  • Мнения: 211
Ами, аз май се вписвам в световния списък. Като излезна Шифърът на Леонардо и го прочетох, някак си нещо се размести в мен. По принцип съм доста вярваща, но съм от тия, които вярват в Господ, а църквата...... си е чисто и просто институция, била тя и най-мощната, с каквото впечатление ме остави книгата. Другата книга е на Аткинс, която още не съм прочела - нямам реме, но спазвам диетата и определено се чувствам много добре. Следователно смятам това за промяна в следстие книга Laughing

# 59
  • в Низината
  • Мнения: 705
Има няколко книги, които не че промениха живота ми, но ме накараха да погледна на доста неща от друг ъгъл. Това са "Синове и любовници", "На изток от рая" има и една, на която все и забравям името, въпреки че съм я чела няколко пъти. Ще я проверя и ще допълня.

Общи условия

Активация на акаунт