Каква спирала да си сложа?

  • 6 287
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 631
О, как така - без цикъл ще ти сложат спирала!? Shocked
Моята гинеколожка изрично ми каза, че трябва да си дочакам 1-я цикъл, за да ми сложи спиралата! А М-то за пръв път след второто раждане ми дойде преди около 20 дни.

Иначе и аз съм на тази вълна.
Бях с Купер Т м/у двете бремености, но наистина цикълът става доста дълъг и обилен. Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 922
О, как така - без цикъл ще ти сложат спирала!? Shocked
Моята гинеколожка изрично ми каза, че трябва да си дочакам 1-я цикъл, за да ми сложи спиралата!

Да. Поставя се в последните няколко дена от цикъла.

# 17
  • Мнения: 2 616
Хм  newsm78 На мен ми каза, че се слагали по принцип 2 месеца след раждането, нямало значение има ли няма ли цикъл, ама ако държа тя и по -скоро можела да ми я сложи. Почвам да се замислям дали и тук всичко не е заради парите  newsm78 и да не взема да се разубедя. Пак и ако се наложи да се маха, то и махането струва пари  newsm78 Ааааа, нещо не е наред тука.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нова-Т не е хормонална спирала - също като Копер-Т е обикновена. Хормонална спирала на нашия пазар е Мирена, но според някои нови информации (не от производителите, разбира се Rolling Eyes) хормоналната спирала може да има негативен ефект върху кърменето, затова е препоръчително да се слага минимум 6 месеца след раждането. При обикновените спирали такъв риск няма. Не е необходимо наличие на менструация, за да бъде сложена спиралата! Макар че е по-лесно, когато се слага в последните дни на цикъла, защото отворът на матката е леко отворен и менструалната кръв служи като смазка - но след раждането той си е все още леко отворен в продължение на седмици и месеци, така че това не е проблем.
Иначе моят отговор на конкретния въпрос за каква спирала е - никаква. Особено ако държиш да имаш още деца и да намалиш до минимум вероятността от проблеми - доста жени понасят добре спиралата, но една съвсем немалка част имат различни проблеми от нея, а повишения риск от възпаления, лекувани с АБ, не е най-доброто нито докато кърмиш, нито след това. Няма гаранции ти от кой тип жени ще си - ще разбереш единствено след слагането.

# 19
  • Мнения: 2 616
hedra, доста страшничко ми звучи особено след като прочетох ти какво си преживяла. Само че не знам на каква друга противозачатъчна алтернатива да заложа особено след като не ми се ще много това да са презервативите.

# 20
  • Мнения: 1 314
Ако не пробваш, няма да знаеш към кой тип си-дали към тези с оплаквания или към тези, които я понасят добре! Аз си сложих Копър Т на 4 този месец, след хиляди двуумения и притеснения, слага се на третия или 4 ден от цикъла, при мен беше малко болезнено, но след това не боли,конците ми ги бяха оставили малко по0дълги, та ги усещах, но отидох на преглед две седмици по-късно и ги смалиха. Е, оттогава имам често кафиникаво течение, още не ми е дошъл първия цикъл след поставянето, та не знам как ще е. Но пък да ти кажа , като предпазна мярка при секс е супер, изобщо не го мислиш тоя момент, нито дали не си забравила някое хапче, нито неприятното чувство от презервативите -  за теб и мъжа ти. Аз мислех да си сложа от по-скъпите-Нова Т или тези на Голденлили със златна или сребърна нишка, но моята гинеколожка ме убеди, че и Копър Т върши същата работа, само разликата е в метала, а ако не понесе  добре-само си даваш парите на вятъра за по-скъпите!

# 21
  • Мнения: 200
Сега се замислих - дали има някакво значение това, че не понасям никакви метали освен злато. Дали е възможно и спиралата да ми е проблем?

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сега се замислих - дали има някакво значение това, че не понасям никакви метали освен злато. Дали е възможно и спиралата да ми е проблем?
И аз съм така и изрично питах дали няма да има проблем - няма. Обаче аз все така получих жестоко възпаление, макар да нямаше нищо общо с алергия към металите - и съответно втори път не бих пробвала.

Общи условия

Активация на акаунт