Казвате ли "обичам те" на децата си?

  • 6 582
  • 187
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 10 825
Казвам му го ... и той ми го казва Heart Eyes и се целуваме..... и то по устата. Това, че ще се му объркат сексуалните представи на детето като го целуват родителите му по устата е пълна глупост, според мен. Звучи ми точно като изказванията на разни баби от преди 50 години, че дете се гали само като спи.... щото иначе се разглезвало.

# 121
  • Мнения: 4 629
Казвам "обичам те" ежедневно и многократно. Искам детето ми да знае, че го обичам, а не да го предполага по определение

# 122
  • Мнения: 649
Много често му го казвам - ежедневно Hug

# 123
  • Мнения: 18
Всеки ден им казваме /с тати/ ,че ги обичаме Heart Eyes.Най често вечер с "лека нощ".
Децата ни трябва да знаят и усещат непрестанно и безусловно нашата любов.
А за целувките по устата съм против Peace
По бузките ДА мноооого! Joy

# 124
  • София
  • Мнения: 7 171
 Всеки ден му казвам, че много го обичам, а го целувам непрекъснато.

# 125
  • Мнения: 2 677
Непрекъснато! Независимо, че е още малък и не разбира. Като порасне, ще продължа.

# 126
  • София
  • Мнения: 3 127
Да, казвам им, и ми е много приятно да го казвам. За мой късмет децата ми са много гальовни и с удоволствие се гушкат. Признавам си, че първите 4-5 години от раждането на сина ми бях по-сдържана с него, но откакто се роди дъщеря ми, тя ни научи много да се гушкаме и сега си наваксваме.  Simple Smile По устата не се целуваме- децата понякога правят опити и искат да ме целуват по устата, но аз не им давам. Обяснила съм им, че по устата се целуват само мама и тати. Не мисля, че губят нещо от това. Целуваме се по бузките, ръчичките, вратлето, косичката. Виждам, че доста от вас признават, че като малки не са чували много-много това признание от родителите си. При мен беше същото- майка ми ме обожаваше, много пъти ми е засвидетелствала обичта си, доверието си и привързаността си, но й беше трудно да го изрази с думи. И на двете ни беше неудобно от чувствата ни и не сме говорели за това. Разбира се, съжалявам за това и мисля, че дори човек да е по-сдържан по натура, е добре да се опита да го преодолее и да бъде по-ласкав и отворен към децата си. Заслужава си!

# 127
  • Мнения: 595
Постоянно и двамата.
И тя ни казва Flutter Flutter Flutter

# 128
  • Мнения: 480
И на двете ни беше неудобно от чувствата ни и не сме говорели за това.

Тук сигурно си права, вероятно е било от неудобство. Аз също съжалявам за това.

# 129
  • Мнения: 3 326
На големия батко - вече не, той не позволява "лигавщини", макар че го дебна да си открадна някоя целувка. На малкия батко и на Бебата по ен на брой пъти - целувам ги непрекъснато... Също им казвам всеки път - миличък, злато, пиленце, рожбо....

# 130
  • Мнения: 276
Постоянно им казвам,че ги обичам,защото много ги обичам.Децата трябва да знаят ,че са обичани, за  да растат щастливи.

# 131
  • София
  • Мнения: 316
И аз съм на мнение,че на децата тр. да се казва,че ги обичаме.Правя го всеки ден.Също съм против целувките по устата.

# 132
  • Мнения: 2 818
Да, казвам Heart Eyes
И дъщеря ми казва, но на мъжа ми му е трудно Confused , но затова пък го казва с отношението си.

# 133
  • Мнения: 948
Да, казвам.По няколко пъти на ден му повтарям, че го обичам и че, той е моето слънчице.Никога няма да ми омръзне да го повтарям.На мнение съм, че децата трябва да знаят и да усещат, че са обичани и желани. Hug

# 134
  • Мнения: 2 910
По няколко пъти на ден й казвам, че я обичам и много мило ми става, когато и тя ми отвърне по същият начин Hug. Няма да спра да й показвам и казвам обичта си Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт