Парфюмни размисли и страсти - 300 юбилейна тема

  • 51 458
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 829

Случвало ли ви се е да махнете всичко и да започнете отначало?

Ще ми се случи тази и в следващата година. Половината ми гардероб е спрян, и постепенно ще се сбогувам с доста заглавия. Но не бих се разделила с тях нарочно.
Януари посветих на Герлен, и почти изцяло носих различни версии на Шалимар. Очаквах повече да посягам към Mon Guerlain Intense, но не ми се носеше лавандула. Един от летните месеци ще посветя на Герлен пак. Вероятно юли.

Открих февруари с кокосовата бисквитка Angel Fantasm, и мисля цял месец да нося само Mugler.

# 46
  • Мнения: 864
Впечатляващ номер на темата!
От две седмици почти не се парфюмирам (след сериозна операция съм), нищо не ми харесва,  нямам и желание за нови аромати. Даже се замислям да продам доста от шишетата,  вече се отчаях и мисля, че повече няма да се върна към тях.
Представям си да останат само  пет парфюма. Екстраординерния Alien, Средиземноморските градини, някой Шанел, някоя роза, нещо сладко.
Случвало ли ви се е да махнете всичко и да започнете отначало?
Льоня, аз, когато не съм добре физически, и нищо, включая наличните парфюми, не ме радва, правя точно обратното - започвам да чета ревюта, да гледам клипчета, да се надъхвам, докато не пожелая силно някой аромат, който нямам, и после си обещавам, че само да се оправя, веднага ще си го купя. Без значение цената. Защото животът е кратък и всеки миг е ценен. И избирам да му се наслаждавам.
Така, някакси си давам стимул, хъс, желание.
Естествено, не винаги си купувам самия парфюм после, но това е без значение. 😊
Та, мисълта ми е, ако можеш, не разчиствай точно сега. Напротив, отпусни се и харчи, неразумно. 😁🤗
И, да, случвало ми се е да започна отначало. Не бях по-щастлива.

# 47
  • Мнения: 881
Днес се запознах със собственичката на парфюмерия "Малена" в Бургас. Побъбрихме си много приятно и за съвременните парфюми. Обясни ми, че в последните реформулирани версии не слагат стабилизатор - забранен от ИФРА, поради което парфюмите траят по час-два. Това важи най-вече за европейските дизайнерски парфюми, разбирайте френските.
Малена съществува от години като физически магазин и дамата има поглед върху различните формули назад във времето. А тук и в другата група някой все се чуди дали не си е купил менте от Дъглас. Не, не е, брутално реформулиран е, а аз съм доволна, че получих разумно обяснение.
Напълно съгласна съм с дамата, че напоследък повечето нови парфюми и фланкъри са еднотипни.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 608
Дали някой има впечатление от този парфюм?

https://www.fragrantica.com/perfume/Lorenzo-Pazzaglia/Adam-Eve-s-Dress-69655.html

# 49
  • Мнения: 772
Имам 25+ парфюма с главна или поддържаща роля смокиня и "Роклята на Адам&Ева" е доста различна от всички останали. Определено е в посока цветно-дървесна смокиня със загладена и приятна зелена повърхност. В драйдауна става малко повече кремест и плодово-дървесен.
Носих го в средата на есента при 10-15 градуса външна температура и с нетърпение чакам да му се насладя и в жегите, за да усетя развитието му при 30+ градуса.
Тъй, като е от категория 200+ лева препоръчвам да се тества преди придобиване, защото няма гаранция, че ще се хареса на всеки нос.

# 50
  • Мнения: 2 455
Честита ни юбилейна тема! ❤
Ето това са моите най-големи любимци


Преди да започна да чета темата имах само Dark purple Montale така че почти всичко свързвам с тази тема. Тук научих за много аромати и положих основите така да кажем.
Нямам идея каква бройка е перфектна, перфектна е тогава когато си си изпълнил парфюмните желания.
Аз напоследък нищо ново не съм пробвала и се радвам на тези които имам.
More than words определено ми стана най ❤ и след него нищо не искам.

# 51
  • Мнения: 881
DzhuliB, може ли по някакъв начин да опишеш More Than Words? С Xerjoff имам почти нулев опит, харесвам Fars и гледам, че в повечето онлайн магазини го няма, а и държи цена. Идва ми малко повече мъжки и затова не го купувам. А твоят ми стана любопитен.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 608
Имам 25+ парфюма с главна или поддържаща роля смокиня и "Роклята на Адам&Ева" е доста различна от всички останали.

Звучи интересно.
Благородно завиждам за колекцията от смокинови парфюми. Много искам и аз да си набавя няколко такива, като ще търся зелен аромат, без кокос и по възможност траен за моята кожа. Роклята на Адам&Ева го препоръчват като такъв и затова се насочих към него.

# 53
  • Мнения: 772
Кокос харесвам в Bounty, но не и в парфюм. За щастие в Adam & Eve's Dress няма кокос, няма и ванилия, няма и пачули. Има добре балансирани и смесени зелени, цветни, плодови и приятни дървесни акорди.
Всички творения на Lorenzo Pazzaglia ги дават мега трайни, но аз ги смятам за тихи и с нормална трайност клоняща към голяма.

# 54
  • Мнения: 26
В момента фаворитите са ми Dior Rosewood – благородно розово дърво, топло и кадифено, без цветни преструвки – и Amouage Interlude (дамски), аромат с драма, дълбочина и характер, който не се носи тихо.
А лятото във Флоренция Ombre Nomade ме порази – смолиста сянка, плътен ориент и кадифена следа, която остава дълго след теб.
Очевидно си падам по аромати със сложен характер и собствено мнение.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 108
Prizma - Ако имате под ръка магазин на The Body Shop, може да опитате Velvet Fig & Pistachio
Скрит текст:


Аз го купих на мига Simple Smile Много интересна и хубава за мен смокиня. Animal Heart Eyes Cat
При мен показа чудесна трайност и сияж. Hands Ok Hand

# 56
  • Мнения: 409
Имам 25+ парфюма с главна или поддържаща роля смокиня и "Роклята на Адам&Ева" е доста различна от всички останали. Определено е в посока цветно-дървесна смокиня със загладена и приятна зелена повърхност. В драйдауна става малко повече кремест и плодово-дървесен.
Носих го в средата на есента при 10-15 градуса външна температура и с нетърпение чакам да му се насладя и в жегите, за да усетя развитието му при 30+ градуса.
Тъй, като е от категория 200+ лева препоръчвам да се тества преди придобиване, защото няма гаранция, че ще се хареса на всеки нос.

Ай, мога ли да помоля за препоръка за смокинов аромат? Но обратно на търсенето на Prizma, аз не желая зелена смокиня/листа от смокиня като Philosykos, по-креместа, нежна, млечна, стопляща се на кожата смокиня търся. Много харесах Fico Di Amalfi, например. Blush

# 57
  • Мнения: 772
Така поставена ароматна конфигурация от тези, които притежавам единствено се сещам за Theodoros Kalotinis Alluring Fig (този е някакъв хамелеон и съм писал преди за него, сега в студеното се превръща в сметанов сладолед, а в топлото си е точно ванилова смокиня, поне на моята кожа) и Rance 1795 Rue Rance Reve d'Ete (от страничните ми усещания, когато го носи съпругата ми се доближава до това, което искате, нежен, леко сладък, флорален, игрив и много привличащ вниманието).
Друг, който нямам и се сетих за него и от пирамидата предполагам, че може да се оформи в тази посока е Comptoir Sud Pacifique Coco Figue.

# 58
  • София
  • Мнения: 5 608
Ей сега минах през Body shop. Имаха тестер само на EDT, твърдят че не се различавала от EDP. Никак не ми хареса, много сладникав, не усетих каквато и да е смокиня.
За сметка на това гореспоменатият Alluring Fig ми е любим - започва остро, свежо и след време започва да се добавя и аромат на ванилия. Неслучайно казват за него, че е фотореалистична смокиня. Цената му също е супер, трайността е добра. Аз бих купила едно към едно същия парфюм на по-висока цена, ако имаше малко по-силно присъствие и малко по-добра трайност. Та всъщност съм в търсене на такъв парфюм - по-добрият близнак на Alluring Fig Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 2 108
Скрит текст:
Ей сега минах през Body shop. Имаха тестер само на EDT, твърдят че не се различавала от EDP. Никак не ми хареса, много сладникав, не усетих каквато и да е смокиня.
За сметка на това гореспоменатият Alluring Fig ми е любим - започва остро, свежо и след време започва да се добавя и аромат на ванилия. Неслучайно казват за него, че е фотореалистична смокиня. Цената му също е супер, трайността е добра. Аз бих купила едно към едно същия парфюм на по-висока цена, ако имаше малко по-силно присъствие и малко по-добра трайност. Та всъщност съм в търсене на такъв парфюм - по-добрият близнак на Alluring Fig Simple Smile

Учудвам се, че не усещате смокиня. Въпросния аромат няма версия EDP - поне това, което знаем е, че е нов и е във вариант EDT, като част от линия им Velvet Fig & Pistachio. Вероятно са Ви пръснали варианта Fragrance Mist. Както и да е. Благодаря, че тествахте. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт