СНБМ - инициативи - 9 част

  • 10 840
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 671
Цитат
Гери, тези на които изпращах снимки, кога казаха, че трябва да излезе материала?
Ами искаха информацията миналата седмица, предполагам че става въпрос за следващия им брой. Списание "Моето бебе" ако не се лъжа бяха. Не знам колко често имат броеве - дали е месечно или на две седмици.

Що така ми нямате доверие по въпросите, свързани с ПР и медиите, с които се занимавам професионално?  Sad

Ще си позволя още веднъж да си кажа мнението, и то е:
1. Предварителният медиен анонс трябва да се изпрати не по-късно от 1 седмица преди събитието. Както вече казах осигурява и ангажираност от страна на институциите за присъствие на събитието.
Новината градира във времето, а пикът е самата кръгла маса, която няма как да „презрее”, защото се случва на определена дата и не може да бъде изчерпана в аванс.
2. В прес-съобщението се дава информация за:
-   място, час и дата на събитието,
-   представителите на институциите,
-   с няколко изречения се обяснява целта,
-   предоставят се извадки от статистически данни за таргет-групата и т.н. (а не както досега сме правили – да изпратим всичко).
-   добавя се и кратка информация за сдружението (това кои сме ние, какво сме направили ... )
3. Реалното събитие, двустранната дискусия, казусите, позицията и ангажимента на институциите по въпросите, които повдигаме, се случват на кръглата маса.
 Peace


Хей, Инко, ще ти дърпам ушите  Grinning

Ето моите мисли по въпроса: Ако пуснем прессъобщение на 14-ти, четвъртък, вестниците ще го отразят в няколко реда в някоя колонка "Предстоящо" в петък и с това ще се изчерпа вниманието им до другия четвъртък, когато е кръглата маса, защото събитието е "далече".

Но мисля, че ние искаме малко повече предварителен шум.

Затова мисля, че е по-удачно да пуснем прессъобщението в събота или неделя. Тогава то ще се появи в броевете в понеделник, които по правило трябва да са много силни, но пък са бедни откъм официална събитийност заради уикенда. Именно поради тази причина мисля, че можем да разчитаме на повече внимание и по-разширени публикации.

Това от своя страна ще задейства журналистите от сутрешните блокове, за да ни поканят в предаванията си. От понеделник до четвъртък, 21-ви юни, е "най-силното" за нас време, когато трябва да сме на разположение и да засилим още повече обществения интерес към кръглата маса. Това е добре и по друга причина - медиите ще търсят не само нашето мнение, но и мненията на различните институции, което пък ще ги ангажира двойно- волю-неволю - с нашата проблематика.

А вече самата кръгла маса и интервютата, които ще дадем след нея, са си гвоздеят на програмата. Ако още по време на кръглата маса се достигне до някакви решения в полза на близнаците и отговорните институции се ангажират с тях публично, просто ще избием рибата в морето - гарантирам ви водещи статии.
Дано!

# 16
  • Мнения: 4 978
Ето моите мисли по въпроса: .....

Съботните броеве са много по-подходящи за целта, защото има повече място за социални теми.
Понеделнишките са политически и бизнес ориентирани.
Най-висок тираж имат понеделник и събота.
Освен това предварителното отразяване (като размер) ни най-малко няма да се повлияе от това дали е събота или понеделник, а какво и как предоставяме като информация.
Мога да пиша още доста, но честно казано се уморих.

Раде, моля те като имаш възможност да минеш през пощата, пратката е с No: 521 от 23.04.07 г.

Доли, ф-рата за брошурите е у мен.
Ако ти трябва преди 7-ми, заповядай в ЦУМ.

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 10:16 от Cruela D'Evil

# 17
  • Мнения: 1 671
Ето моите мисли по въпроса: .....

Съботните броеве са много по-подходящи за целта, защото има повече място за социални теми.
Понеделнишките са политически и бизнес ориентирани.
Най-висок тираж имат понеделник и събота.
Освен това предварителното отразяване (като размер) ни най-малко няма да се повлияе от това дали е събота или понеделник, а какво и как предоставяме като информация.
Мога да пиша още доста, но честно казано се уморих.

...


Съжалявам, че съм те уморила, Ине Sad Просто се опитвам да бъда полезна, поне с малко. В крайна сметка тежестта пада отново върху всички вас в София, така че направете нещата така, както сметнете за добре.

Аз съм само наблюдател.

# 18
  • Мнения: 4 181
Момичета, честно казано и аз се уморих.
Алекс ми изпива силите отвсякъде, а вечер като седна на компютъра само чета вечните спорове в тази тема. Напоследък забелязвам, че за нищо вече не сме на едно мнение.

Освен това смятам, че трябва да си изясним нещо генерално, организацията ни е под всякакво ниво.
Когато има някой, който се занимава професионално с нещо, нека приоритетно да е негов ресор и тук.
Но това не означава, че останалите не могат да си кажат мнението. В крайна сметка пак решаваме всички заедно.

По-спешните неща за решаване преди 7-ми са какво ще правим с телевизиите - всмисъл дали ще имаме медиен партньор или не, за да решим какво ще правим с клипчето.


Кали можеш ли да изровиш постингите с описанието на клипчетата, които предлагахте ти и Деси ?
Да обсъдим какво да остане окончателно и в момента, в който се разбере кой ще го снима да сме готови поне със сценария  Wink
За 180-те лева вчера щях да ти отговарям, ама нали пиша по няколко постинга вечер и нещо се отнесох  Rolling Eyes
Приниципно съм за, нали това го бяхме писали още в исканията си миналата година. Но не знам доколко е постижимо .
1) във всички държави, за които съм чувала е фиксирана сума
2) за да е процент и да няма ощетени, трябва да има пак някакъв минимум. Това ще означава, че при всички положения за бюджета ще има доста повече разходи, няма да се навият според мен. Още повече, че в момента заради 9-те месеца излизат страшно много пари от НОИ, защото всички гледат да се възползват и месеците преди майчинството се осигуряват на по-висока заплата.

Жени, изпрати ли наградите?

Раде, ок  Hug

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 23:49 от Клеопатра

# 19
  • Мнения: 4 181
Ани, какво става със свидетелствата за дарение?
Трябва на всеки да се направи свидетелство за дарение, придружено от Благодарствено писмо, ако добре съм разбрала?  Rolling Eyes
1)НУК
2)Дом на културата Средец
3)Хиполенд
4)Пумпелина

# 20
  • Мнения: 214
Ани, какво става със свидетелствата за дарение?
Трябва на всеки да се направи свидетелство за дарение, придружено от Благодарствено писмо, ако добре съм разбрала?  Rolling Eyes
1)НУК
2)Дом на културата Средец
3)Хиполенд
4)Пумпелина

     Ей, нетърпеливке Simple Smile)
забавиха се нещата, защото чаках някой да ми изпрати фона на сайта, но явно никой го няма(не знам как е правен сайта и визитките в такъв случай), та се наложи да си порисувам докато ги направя в същия дух . В крайна сметка са готови- и аз съм готова за критики и разкъсване #2gunfire. Оставила съм в благодарствените писма да бъде написана темата на дискусията , която ще организираме( извинете ако съм изпуснала заглавието й).
     Доколкото схванах от постингите , нещата с дарителите ще си ги движи Ина, така че моята работа спира до тук засега.
     Имайте предвид ,че навсякъде съм писала дата 25.04. и още нещо важно, което бях писала по-рано , но не разбрах дали го имаме или не- Книга за даренията(в нея трябва да се описват свидетелствата за дарения, които изпращаме). Другото ми предложение, което имам е да ги сложил в рамка Свидетелствата и така да ги дадем на съответните фирми- така е по-голяма вероятността те да си ги сложат на стената, а всяко сложено на стената е реклама за нас  Wink
  Кали, извинявай ,че промених из основи Свидетелството, но онова определено не беше нещото, което бих си закачила в офиса Sad(

# 21
  • Мнения: 214
A , забравих най-важното- всичко е в пощата!!!
лека нощ Simple Smile

# 22
  • Мнения: 248
Здравейте и от мен!
Отдавна не съм се включвала, но ми остана малко време и искам да ви помогна с няколко съвета като за начало!  Като работещ човек в медиите, съм на мнение, че информацията трябва да я пуснете най-късно една седмица преди събитието, за да могат журналистите и фотографите да ви включат в графика си и да ви предвидят предварително достатъчно място. Повярвайте, всеки ден получаваме десетки покани за най-различни събития, но винаги се съобразяваме с тези, за които знаем от по-раничко. 
Бих ви препоръчала още да привлечете в дискусията и някоя известна личност, която да ви подкрепи или просто да присъства и да вземе отношение. Гарантирам ви много по-добро отразяване. Видях снимка на Крум Савов в началото на темата, а има и много други известни личности, които имат деца и биха се включили.

Това е засега от мен! Поздрави и успех!

# 23
  • Мнения: 1 033
Привет и от мен в новата тема:)
Поздравления за прекрасната организация на малкото събитие.

Искам да ми нахвърлите какво инфо освен за близнаците да търся за Германия и Австрия?
Интересуват ли ни детски и др. такива???
Ще се опитам да бъда полезна поне с инфо, което успея да изровя.
Поздрави!

# 24
  • София
  • Мнения: 12 229
  Засега да се запиша, а като се прибере таткото се надявам да ми остане повечко свободно време и да помогна с каквото мога  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 534
Жени, изпрати ли наградите?
Не
Не е в мен грамотата за Пловдив , нямам и адреса на у-то в Бургас

# 26
  • Мнения: 1 828
Цитат
Наси, ако можеш да дадеш парите на Хриси, защото си спретнах много натоварена програма за следващите 2 дни и ще се прибирам доста късно.

Съжалявам Доли, но още преди седмица писах, че имам възможност само вторник и четвъртък. В четвъртък съм късно до работа в кв. Ив.Вазов, така че ако решиш ще се разберем да ти ги дам.
В останалите дни програмата ми беше запълнена още преди седмица! Ако не остава чак на 7.05 на срещата на сдружението! Peace
И аз съжалявам Наси, но моято програма се променя. Просто върша и доста други неща. Донеси ги на 7. Бях останала с впечатление, че тогава пътуваш  newsm78

# 27
  • Мнения: 3 336
Хриси, едва ли ще успея да изровя писаното, децата са болни вече 1 седмица и са като парцалчета, много изнервени и не им е добре. Днес доктора ще идва отново, дано болницата ни се размине Cry

Моля ако някой има възможност да се порови назад в темите, в момента просто ми е невъзможно Rolling Eyes

Хриси, за 180-те лв нищо не ни пречи да опитаме, от опит глава не боли, ако и другите момичета са съгласни... Няма да забравя обяснението на шефа на НОИ - заместител на заплатата. Ако ни го каже и на кръглата маса, може би не е зле да повдигнем въпроса коя точно част от заплатата ни покрива. Хриси, предполагам ти ще говориш в този модул, дай да го помислим, искаш ли?  Wink

Пак казвам притесненията си за след кръглата маса, Хриси ще отнесе всичко ако е на 21-ви. И аз като Гери мисля, че ще има повече интерес след това. А ако ни канят предварително няма да се примирят само с бегла информация, а ще искат да чуят предложенията ни, по възможност всичките. Това ме притеснява, защото ще им даде време да си изготвят веднага отговори защо и как НЕ може да стане всяко едно от нещата.

Ако ще пускаме инфото 1 седмица предварително, тогава трябва да решим как ще процедираме, дали да предупреждаваме още като ни се обадят, че няма да им кажем всичко или да се уговорим да казваме само 1-2 неща и другото да си запазим за кръглата маса.

АМ, не се притеснявай, това в пощата беше първоначален примерен вариант по схема, дадена от ФРГИ, всичко подлежи на промяна. Peace

Последно спонсорите кой ги поема оттук нататък, че вичи съвсем се обърках newsm78

Чао от мен за днес  bouquet

# 28
  • Мнения: 214

АМ, не се притеснявай, това в пощата беше първоначален примерен вариант по схема, дадена от ФРГИ, всичко подлежи на промяна. Peace

Последно спонсорите кой ги поема оттук нататък, че вичи съвсем се обърках newsm78

От това, което пишеше разбрах, че е Ина. В противен случай, пак пиша че нямам против да се занимавам с това.

# 29
  • Мнения: 4 978
А ако ни канят предварително няма да се примирят само с бегла информация, а ще искат да чуят предложенията ни, по възможност всичките. Това ме притеснява, защото ще им даде време да си изготвят веднага отговори защо и как НЕ може да стане всяко едно от нещата.

А защо да не кажем всичко предварително и да са подготвени за смислена дискусия на кръглата маса, в резултат на която да променим в полза на близнашките семейства нормативната база и социалните условия?
Нали целта ни е да се стигне до реални решения, а не отново да покажем безхаберието на институциите пред обществото. То вече го знае.
А и покани ще изпратим 2 седмици предварително. В тях ще пише за какво ги каним.


(За пример в подкрепа на горното давам участията при Милен Цветков и сутрешните блокове по НТВ и бТВ на 31 май и 1-ви юни сутринта, преди протеста. Казахме всичко, което ни дадоха възможност. Пострадахме ли от това, че го направихме предварително?)

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 14:24 от Cruela D'Evil

Общи условия

Активация на акаунт