Отговори
# 14 100
  • Мнения: 11 383
Започнах да гледам трите часа, но ще ми отнеме доста време, защото нямам такова.
Вече е много ясно, че над Дечо и Пламен е бил този Ивай/Ивей или както там се е наричал, затова и казва "за мен беше шефова чест". Сори, ако вече сте го обсъждали. Само те двамата правят жест с ръцете и то определено към него.

Казват "Шефове, за мене беше чест" и Ивай повтаря "шефова чест".
Казват също "Ще се видим в по-истинското място. Да служим по по-хубав начин". Поне това чувам. Но пък досега чухме, че ще панират кучето, та не знам.

Предлагам след приключването на процеса да настояваме родителите да си понесат последствията за това, че са оставили децата си на този “човек”
Няма нужда от такава жажда за кръв. Хората достатъчно са наказани.

# 14 101
  • Мнения: 357
Решението е да се направи независима експертиза отвън, какъв е проблема, при такъв обществен интерес това е нормална практика, да се разследват всички записи и това е. Какъв е проблема? Ако се докаже всичко, ще се приеме от всички близки етц, или и на хората отвън ще започнат да им обясняват какво/защо? По-малко врява и експертизи от външен източник за записите, за разпитите, за всичко.

# 14 102
  • Мнения: 3 159
Това са будистки молитвени знаменца.
И отде се взеха на следващия ден, кой ги опъна?
Може ли да изчистим звука на това видео?
https://youtu.be/OmpzDyezO7c?si=Ij3kLESeMoFYwVK-

# 14 103
  • Мнения: 48
"суровите" видео файлове има ли ги някъде или се предоставят само на медии (а и защо само на медии), които да си лепнат логото и още по-лошо да ги качат в Ютюб, за да минат 1000ди ре-компресии и обработни и да са непригодни за никакъв анализ?!

# 14 104
  • Мнения: 3 462
Знамената са били на въже завързано на покрива и с след пожара падат долу.

# 14 105
  • Мнения: 918
Това са будистки молитвени знаменца.
И отде се взеха на следващия ден, кой ги опъна?
Може ли да изчистим звука на това видео?
https://youtu.be/OmpzDyezO7c?si=Ij3kLESeMoFYwVK-

Мда, не знам. Добър въпрос.

# 14 106
  • Мнения: 26 463
Това са будистки молитвени знаменца.

И в репортажа от къщата на морето мернах такива.

# 14 107
  • Мнения: 31 709
Решението е да се направи независима експертиза отвън, какъв е проблема, при такъв обществен интерес това е нормална практика, да се разследват всички записи и това е. Какъв е проблема? Ако се докаже всичко, ще се приеме от всички близки етц, или и на хората отвън ще започнат да им обясняват какво/защо? По-малко врява и експертизи от външен източник за записите, за разпитите, за всичко.
Защото нямало такава законова възможност. А и дори да дойдат чужди експерти, то те ще трябва да анализират това, което нашите са събрали. Няма да питат Бг мамите кое как е станало

# 14 108
  • Мнения: 1 151
https://www.facebook.com/reel/1644224463257062  - ето как се кланят. Не се молят, точно на него се кланят. Изрод, заминаха 5 човека...
Къде е този,за който твърдите,че му се кланят.Те са будисти и си правят ритуалите.Когато Калушев слиза от кемпера посрещането е с прегръдка?На записа показаха ,нрщо ,като ритуал,даже приличащ на асани,обаче всички заглавия бяха,че се кланят на гурото ,кемпера беше там ,а май Калушев беше в редиците на кланяяите се?Вие разпознахте ли някой от 4-та кланящи се?
Човека,тотално дезориентиран и полузаспал 😏😏, скача на Кемпера и газ от Бургас към Враца,шофирайки през цяла България,та да спре на Околчица и да убие дете и младеж,па най накрая и да се самоубие.
Офффф свърши се,сагата е разкрита,можем да спим спокойно.

# 14 109
  • Мнения: 377
Опитах се да подредя събитията от видеата хронологично по дати и часове. Дано не съм объркала нещо.

21.12.25г.
13:22 - Калушев, Ивай, Дечо и Пламен се кланят.

31.01.26г.
11:48 - Сив джип минава по пътя към хижата (изглежда, че слиза от хижата).
12:21 - Сивия джип минава по пътя към хижата (изглежда, че се качва към хижата).
13:38 - Някой от групата върви към бариерата.
14:01 - Кемперът се качва към хижата.
14:02 - Ивей посреща кемпера. Отива към бариерата и казва: "Аз ще я отворя."
14:02 - Кемперът минава бариерата и влиза в жижата.
14:02 - Кемперът паркира зад хижата.
14:03 - Кемперът е паркирал.
14:04 - Групата (Ивей, Дечо и Пламен) идват откъм предния вход на хижата и застават до кемпера.
14:04 - Мъж с брада и дълга коса (вероятно Ники) слиза от кемпера и поздравява групата.
14:04 - Групата се прегръщат с Ники. Чува се: "Отдавна ви чаках, има кифли и такова..."
14:06 - Групата разговаря с ИК и Ники.
16:55 - Някой от групата кара моноколело в посока бариерата.
17:35 - Още един запис с моноколелото.

01.02.26г.
07:11 - Някой от групата маха на сивия джип, който изглежда, че напуска хижата.
08:38 - Някой от групата слага или маха бариерата.
09:57 - Някой от групата върви към бариерата.
10:08 - Групата се сбогува с ИК и Алекс пред задния вход на хижата до кемпера.
10:16 - Кемперът минава бариерата и напуска хижата.
10:17 - Кемперът минава по пътя.
10:18 - Ивeй, Дечо и Пламен слагат бариерата.
12:42 - Някой от групата върви в посока бариерата.
12:49 - Някой от групата стои пред входа на хижата.
12:58 - Черен джип минава бариерата и напуска хижата.
13:06 - Някой от групата върви в посока бариерата.
15:18 - 10 АТВ-та минават покрай пътя до хижата.
15:48 - Първи джип минава покрай пътя до хижата.
15:49 - Втори джип (с надпис Xtreme) минава покрай пътя до хижата.
15:51 - Още два джипа (единия е червен) минават покрай пътя до хижата.
15:54 - Пети джип минава покрай пътя до хижата.
16:20 - Ивей, Дечо и Пламен излизат от хижата през задния вход.
16:20 - Тримата разговарят пред входа. Това е първото разпространено видео с "Няма да останат...".
16:22 - Тримата мълчат и гледат кучето.
16:22 - Тримата влизат в хижата, разговаряйки. Чува се нещо от типа на: "Ще излизаме още няколко пъти"
16:47 - Ивей подвиква на кучето пред хижата.
19:38 - Някой излиза през задния вход с фенерче.
20:04 - Тримата излизат през задния вход с фенерчета.
20:05 - Тримата правят нещо пред малкото прозорче на мазето.
20:42 - Мазето започва да гори. От прозорчето излиза пушек. Тримата вървят към другата страна на хижата.
20:44 - Тримата влизат в хижата през задния вход.
21:12 - Започва пожарът. Огънят гори встрани от задния вход.
21:20 - Огънят се разраства.
21:30 - Огънят продължава да се разраства.
22:00 - Хижата гори. Чува се звук като изстрел.
22:26 - Хижата гори. Чуват се гърмежи.
22:40 - Хижата гори. Още гърмежи.
22:50 - Хижата гори.

02.02.26г.
01:26 - Минава животно по пътя до хижата.
10:40 - Пристига жълт лек автомобил (Деян) към хижата.
10:44 - Деян влиза през задния вход на хижата.
10:45 - Деян излиза от хижата, плачейки.
10:53 - Деян обикаля хижата.
10:59 - Жълтият лек автомобил си тръгва от хижата.
14:35 - Пристигат джип на полицията, джип на Гранична полиция и други 3 коли с тях в хижата.
15:22 - Полицаи обикалят хижата.

# 14 110
  • Мнения: 1 750
Интересно е от къде вървят вечерта като влизат в хижата когато гори. Тъмно е, сняг....къде са били?

# 14 111
  • Мнения: 2 925
Отношението към Диян е интересно: хем е просто свидетел и е пуснат да напусне страната, хем му е иззет телефона. На пресконференцията не можаха да отговорят защо и дали това е нормална практика.
Именно, именно.
Че той дори отказал да го отключи, и сега търсят специалисти, за да го направят.
Но иначе, нали, пуснали го да излезе извън страната. Да си тръгне.
Друго си е да имаш “вуйчо владика“ все пак.

Пак да питам за Николай и кемпера, нещо уточниха ли кога се е озовал в него на път за Околчица?
Мери, на брифинга не казаха нито веднъж, че е пуснат. Казаха веднъж, че знаят, че е в чужбина.
Според мен е послушал баща си. Знаели са какво ще е чудо в следващите дни и семейно са решили да се изнесе в Мексико.

# 14 112
  • Мнения: 1 720
. Хората достатъчно са наказани.

Това според кого? Защото според тях със сигурност не е така! Много пъти чухме, че не съжаляват за избора си. Коя е гаранцията  че утре госпожа Жълтуркова няма да подари Алекс на друг откаченяк? Или пък Албена Леон?

# 14 113
  • Лондон
  • Мнения: 425
Пране Joy Будистите така простират

Леле, и сушилня не са имали,значи. Грижехме ги тези хора за готвенето , чистенето ,отглеждането на тийнове. А,то я.

# 14 114
  • София
  • Мнения: 1 872
Имаше една версия с викове от хижата. В дългото видео, преди, по време и след пожара викове не се чуват.

Общи условия

Активация на акаунт