Отговори
# 15 375
  • у дома...
  • Мнения: 4 021
НЯМА ТУНЕЛ. Има КАНАЛ за оръжия/наркотици/ хора, който минава точно през тази граница със Сърбия , на морето където е къщата им и и другата къща в Странджа. През тези гранични точки става трафик.
В пограничен район ли живеете? Щото аз да. И правя разлика между тунел,канал (за напояване например) и друг канал.

# 15 376
  • София
  • Мнения: 18 498
DEA са отговорили на запитване на "24 часа", че групата на ИК е част от разследване. Но отказали да дадат подробности. https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/22323336

# 15 377
  • Другата България
  • Мнения: 44 033
DEA са отговорили на запитване на "24 часа", че групата на ИК е част от разследване. Но отказали да дадат подробности. https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/22323336
Предполагам засега?
За мен няма никаква изненада, сигурна съм, че има И друго освен "сектата и педофилията".

Последна редакция: пт, 20 фев 2026, 09:20 от Merri_An

# 15 378
  • Мнения: 1 673
DEA са отговорили на запитване на "24 часа", че групата на ИК е част от разследване. Но отказали да дадат подробности. https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/22323336

Не, не са отговорили, че са "част от разследване". Отговорили са, че не коментират свои разследвания. И български "източници" интерпретират, че щом не коментират, значи има.

Много некоректно се изкривява всичко в тази тема Rolling Eyes

# 15 379
  • София
  • Мнения: 2 759
Не, не са отговорили, че са "част от разследване". Отговорили са, че не коментират свои разследвания. И български "източници" интерпретират, че щом не коментират, значи има.

С цялото си нахалство даже не бяха сложили въпросителна в заглавието първоначално, преди малко я добавиха Grinning Кликове, кликове да има и линкове да се разнасят.

# 15 380
  • Другата България
  • Мнения: 44 033
Не значи, че и няма.
Но пък вероятно значи, че надали ще разберем някога.
DEA са отговорили на запитване на "24 часа", че групата на ИК е част от разследване. Но отказали да дадат подробности. https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/22323336

Не, не са отговорили, че са "част от разследване". Отговорили са, че не коментират свои разследвания. И български "източници" интерпретират, че щом не коментират, значи има.

Много некоректно се изкривява всичко в тази тема Rolling Eyes

# 15 381
  • Мнения: 5 949
За пещерите в района знаят всички пещерняци, вкл. и че не всички са открити и картографирани.
За Калушев има слава, че открива нови неща и после не ги споделя с колегите си още от ранните си години.

# 15 382
  • Мнения: 22 388
Също така, защо ще зареждаш с провизии предния ден, като храна няма да ти трябва, нали отиваш на по-хубавото място, където тя не е нужна? Четох, че Алекс качвал и голяма планинска раница в кемпера (не съм гледала целия запис и не знам дали е истина това), за какво им е, ако ще се възнасят?

Има някакъв неочакван спусък за това цялото нещо, така че мотивът е ключът към загадката и не е планирано ритуално убийство. И не смятам, че трябва да го търсим в сектанските им занимания, или в педофилските (ако е имало такива).
[/quote
Също така има разговор при връщането на Калушев на 31.01. с кемпера - нещо боядисвали, но трябвало той да каже за някакво помещение как да стане. Кой боядисва и си поправя водопровода ако иска да сложи край на живота си?

# 15 383
  • Мнения: 473
В 24 часа са коментирали коректно:

Не е известно дали са  розследвани като участници или податели на сигнал.

Къде са медийните внушения?

# 15 384
  • Мнения: 4 207
Това с тунелите за вкарване на още мистика е смешно.
Много ясно, че района може да има особености на ландшафта, където природата да е осигурила подходящ терен.

За специални аварийни изходи съм чувала на базата Белмекен, където е мислено от човека.

 След язовирната стена на Белмекен съм слизала като дете с група възрастни по ясно оформен път /пътека, доста дълга и спестяваща време, всичко обрасло, но пътеката наредена като паваж. Обяснявали са ми, че е  някакъв стар път от миналото, предположения на местните - от турско. Такива пътечки се знаят от познаващи съответен район в гората, не си представям сам турист да му стиска да обикаля


Понеже се коментира, че са спокойни видимо от пожара, независимо дали те са го запалили е нормално в такива условия да се мисли първо как сами да си помогнат. Прави впечатление, че единия е постоянно по тениска, пак го свързвам не с подкожна мазнина, а привикване към климата в планината.
Няма логика и да нямат вариант за напускане за да се съхранят живи.

Изникна ми случка с мой близък, става битова злополука в зимно време 2 метра сняг,  сам е бил в момента, успява да се обади да го чакат с линейка. Затваря каквото може, увива с парцали да притисне кръвозагуба и по риза тръгва. Разстояние за 4 часа го взима за 1,5 часа. Като ми е разказвана случката съм питала как в сурови зимни условия може да стане въобще, отговора - не спирах да тичам премятайки се в преспите, в инстинкт за самосъхранение  изключих всички други опасности.


Групата от тези мъже не са искали да бягат

# 15 385
  • Мнения: 982
Гледах в сутрешния блок на НОВА ,интервю с Филип Гунев- бивш министър. В процеса на разговор Виктор Николаев го попита : Как ще обясните,че на 03.02. в 09 ч. е имало влизане във ФБ профил?

За чий профил става дума? Някой знае ли нещо? Ако има такова влизане  ,трябва да е профил на някой от кемпера...

# 15 386
  • Мнения: 4 921
Гледах в сутрешния блок на НОВА ,интервю с Филип Гунев- бивш министър. В процеса на разговор Виктор Николаев го попита : Как ще обясните,че на 03.02. в 09 ч. е имало влизане във ФБ профил?

За чий профил става дума? Някой знае ли нещо? Ако има такова влизане  ,трябва да е профил на някой от кемпера...
Бяха съобщили за профила на Калушев.

# 15 387
  • Мнения: 2 736
Биборана, възползвам се от поставената загадка 😅



С оранжевата линия маркирам нещо, което си прилича на пътека през гората. Има ли такава да каже някой местен.

# 15 388
  • София
  • Мнения: 2 759
biborana, само нещо да вметна. Схемата ти се базира изначално на предположението, че "третите лица" са знаели точно кои камери ще изгорят и кои ще се запазят. Иначе казано, опитваш се нагласиш версия за случилото се върху най-случайното крайно обстоятелство. Мислиш ли, че някой би избрал сложен маршрут специално за да заобиколи специфичен пермиетър (всъщност 6 такива), за чието съществуване не е знаел предварително? И дори да приемем, че някой, по някаква причина, ще съобрази операцията конкретно с изискването да не се пресичат 6 случайно разхвърляни точки и прилежащия им обхват, как е възможно подпалване и убийство на трима да бъде тъй перфектно изпълнено, че ни един ръкав, ни една сенчица да бъде засечена от един тъй специфичен периметър?

# 15 389
  • Мнения: 1 422
Сляпа вяра е например, когато вярваш на някой който ти казва, че там се кланят на лама, когато лама няма и не му се кланят, когато ламата е там.
Пропускат буса с ламата и точно тогава почват да се кланят. Твърде голямо съвпадение.
Говоря за клипа в снега. Някои (аз в началото също) се хванаха за другия клип и заключиха, че няма кланяне пред ламата.

Общи условия

Активация на акаунт