Отговори
# 15 660
  • Мнения: 502
Не забравяйте и налудничавите версии за смъртоносните боровинкаджии и дървената мафия, които бяха налагани в първите дни от героизирането на Калушев и компания.

Кой героизира Калушев? То е ясно, че е бил изключително проблемна личност и явно е убил  двамата си спътници, ама кой е подреждал телата на другите загинали?

В описанието на свободна Европа четох нещо от сорта, че единственият видим пистолет е при Пламен, който на онази снимка, дето никой не каза, че е напълно фалшива, е отдясно на Ивайло, а Ивайло е застрелян от ляво.

Описанията на подреждането пък не отговарят на снимката.

Защо не казват официално, че снимката е фейк и хората не са така подредени в редичка и точно в такава редичка?

# 15 661
  • Мнения: 326
Аз от камерата, която свалят накрая няма нито един запис показан в три часовото шоу. Поне аз не видях.

Има записи. На 25:32 от дългия запис. Оттам минават и пътеките, за които се пише в предишните страници. Ако минава някой по тях в близост до хижата, камерата ще се включи. Такъм запис няма предоставен.

# 15 662
  • Мнения: 1 569
Пътеката не е в обсега на камерата. По интересното е какво дири Ивей там - излиза през ел.пастира и изчезва в далечината, камерата спира и се включва като се прибира. Тесен ли му се видя двора за сутрешна разходка.

Последна редакция: пт, 20 фев 2026, 18:16 от mauigirl

# 15 663
  • Мнения: 5 281
Първата новинарска емисия на Нова, в която е интервюто на кмета, започва с това, че по непотвърдена информация е подаден сигнал за 4-ма.

Ето и една моя чуденка. Ако са решили да се самоубиват и да палят хижата. Не е ли логично да започнат да палят от горе на долу? Най ми е странно, защо са оставили тази стая и ръкописите на ИК?

# 15 664
  • Другата България
  • Мнения: 44 035
А, то и аз не намирам причина да се коментират /по принцип/ линкове, видеа, записи, разговори, предавания и т.н., които не са гледани лично, но 99% от списващите го правят, включително и тези, които се възмущават от останалите, които правят същото като тях. Blush
Най-добре ще е да се коментира видяно и чуто, лично, и от началото на случая беше възможно. Сега вече не е, много записи, много материал, а и не всеки разполага с време за такова нещо.
Така че за себе си съм решила и коментирам само линкове, публикувани от хора, на чиято преценка се доверявам. Blush
За И.К. говорят, тогава още беше в неизвестност.
Предположих, въпреки, че не само той беше в неизвестност. Тогава.
Но и аз си помислих за него.
Просто се пошегувах, на фона на абсолютните офтопици със сценариЙ на сериали моята шега беше никаква.

# 15 665
  • Мнения: 502
Много пъти е коментирано защо са се разделили на две групи. Йерархията е била (в низходящ ред) - Калушев, Алекс, Ники, Ивей, Дечо, Пламен. Много е вероятно да са се застреляли в този ред от най-ниското стъпало на йерархията към най-високото. Едните (слугите) се самоубиват в ниското в хижата, а другите във високото на върха. Има логика да не го направят на едно място, ако Ники и Алекс не са знаели. Също така, ако тръгнат да се застрелват едновременно, има шанс някой от тях да се шашне и да не се самоубие. Така се разваля целия план на Калушев. Според мен той е искал да се увери, че всички ще са мъртви, затова е изчакал първо да се самоубият тримата, после е убил децата, най-накрая себе си. Това обяснява защо на 3-ти е влязъл в интернет през телефона - тогава е видял, че онези са се гръмнали, защото новината вече беше навсякъде. Докато е чакал да излезе новината, се е крил на Околчица с кемпера, за да е сигурен, че няма да бъде намерен.

Нали камерата с гледката е изгоряла, по какво е разбрал, че успешно са се гръмнали, а не са запалили хижата и духнали?

# 15 666
  • Мнения: 10 938
Е как по какво, нали гръмна че имало трупове на Петрохан. Нали това разпространиха. Пък той кога е избил другите и себе си не знаем още (ние).

# 15 667
  • Мнения: 4 158
Няма днес нова информация и имате време Simple Smile  и ще си позволя да попитам нещо тези, които са гледали записите на камерите.
Когато на 01.02 се връщат двамата, които са прибирали колата на НЗ, оправяха отново тези вериги. Единият нещо обясняваше на другия. Поне аз чух за някакъв филм си говореха.
 Но като смисъл ми прозвуча, като детска работа, детски истории....  мисля, че го споменаваха заради Николай.
Моля, ако някой чуе точно какво си говорят, да го напише. Не искам да оставам с грешно впечатление от чутото.

П.п. Да, знам, че тези с камерата говореха за ИК, но не спомеват тримата, а един.
Беше писано'Преди години във фейсбук-не под една публикация една девойка беше писала - и как може да гледате такива екшъни' Нещо такова беше и аз го коментирах, но сега през тел. Не мога да видя. В този смисъл беше и се смеха..

# 15 668
  • Мнения: 473

В описанието на свободна Европа четох нещо от сорта, че единственият видим пистолет е при Пламен, който на онази снимка, дето никой не каза, че е напълно фалшива, е отдясно на Ивайло, а Ивайло е застрелян от ляво.

Описанията на подреждането пък не отговарят на снимката.

Защо не казват официално, че снимката е фейк и хората не са така подредени в редичка и точно в такава редичка?

Мисля, че МВР решиха да са много лаконични и да не опровергават или потвърждават неофициалните публикации, за да дават допълнителен хляб за политически и други спекулации.  Не мисля обаче, че решението е добро. Така изглежда, сякаш крият нещо или не действат достатъчно бързо или професионално. Политическото ръководство са едно нещо, професионлистите друго.
Тяхната е много сложна.

# 15 669
  • Мнения: 22 393
Каква идилия е пуснал в профила си Боби Сандов. И така, докато си е пийвал кафе на теферич, успял, с дружните усилия на рейнджърите и на онзи Асен Асенов(отново) да спаси българската гора. https://www.facebook.com/share/p/1DWn7Ajyed/
Много хубаво изглежда, признавам.
О, боровинки! За Сандов боровинки, за хората от Гинци не. Дали са стъпкари някоя тревиста като са ги брали? Или пък са ги купили от Лидл?
Какво ли значат за Сандов две деца, чужди, не са неговите, че да се тревожи?
Ми те за тези две деца и родителите им не се тревожат, защо Сандов да се тревожи. Сори че съм толкова груба, но не започнах аз.

# 15 670
  • Мнения: 2 925
Да смееха се. Значи това, че някой ги е хвърлил в екшън ми е звучало като някаква детскка история. Така казвам на моя син да спре да ме хвърля в неговите екшъни Simple Smile  Затова и направих връзка, че се връщат от прибиране на колата и се чудят какви са тези "екшъни" за да се налага да се разкарват.
Благодаря, много за разяснението. Спирам да спамя.

# 15 671
  • София
  • Мнения: 2 759
Ми те за тези две деца и родителите им не се тревожат, защо Сандов да се тревожи. Сори че съм толкова груба, но не започнах аз.

Теб не сме споменавали, защо приемаш лично постовете за Сандов и Янкулов? Нормално е да се обсъжат тук, все пак и те уж пишат за петроханския случай, макар че май всичко друго им е по-важно от събитията от 1-8 февруари.

# 15 672
  • Варна
  • Мнения: 20 233
Скрит текст:
Каква идилия е пуснал в профила си Боби Сандов. И така, докато си е пийвал кафе на теферич, успял, с дружните усилия на рейнджърите и на онзи Асен Асенов(отново) да спаси българската гора. https://www.facebook.com/share/p/1DWn7Ajyed/
Много хубаво изглежда, признавам.
О, боровинки! За Сандов боровинки, за хората от Гинци не. Дали са стъпкари някоя тревиста като са ги брали? Или пък са ги купили от Лидл?
Какво ли значат за Сандов две деца, чужди, не са неговите, че да се тревожи?
Ми те за тези две деца и родителите им не се тревожат, защо Сандов да се тревожи. Сори че съм толкова груба, но не започнах аз.
Нали той им е осигурил легитимирането? Нещо съвест.. едно.. друго..

# 15 673
  • Мнения: 475
Въпрос на гледна точка, за мен разговорът между полицаите е комичен, можеше да (им) го спестят този запис:
https://youtu.be/AZNIZ6C_nvc?si=4qzNVKteO1M0zkqp
,,По мрежата, по мрежата , ,, Абе оня дет го търсим да не е в бараката, внимавай да не ти изскочи, трябва да проверим, ,, Тенджерата ли? Тенджерата е празна"

# 15 674
  • София
  • Мнения: 2 759
Въпрос на гледна точка, за мен разговорът между полицаите е комичен, можеше да (им) го спестят този запис:
https://youtu.be/AZNIZ6C_nvc?si=4qzNVKteO1M0zkqp
,,По мрежата, по мрежата , ,, Абе оня дет го търсим да не е в бараката, внимавай да не ти изскочи, трябва да проверим, ,, Тенджерата ли? Тенджерата е празна"

Е, сигурна съм, че в "Закон и ред" не говорят така, за съжаление полицейските заплати, при все последните увеличения, не стигат да си вземем и ние холивудски актьори.

Общи условия

Активация на акаунт