Отговори
# 15 810
  • Мнения: 1 673

За точка 2 нищо не мог да кажа, ама ред в полуизгорялата сграда няма.


Е, те са мъже все пак. Може в техните очи да си е подредено. Не знам де, просто си разсъждавам над прочетеното.

Подреждането на гнездото не се връзва с палежа...

Напротив, според следващия пример баш си се връзва. Не знам за цитирания случай, но все пак и не съм психолог, нито криминалист. Едва ли и Вие сте.

АБе то и това издиша малко. Уж чистили да мрат на чисто, пък на края запалили, и всичко леш....

Тъкмо отговорих.


Така де - може и да е вярно, Ноако ще остане след тях, а не ще изгори

Вижте и следващия цитат за палежа. Не смогвам да отговарям на всички, а и не съм специалист, пак казвам. Просто споделих тук нечии разсъждения (и очевидно познания) по темата.

# 15 811
  • Далечният изток
  • Мнения: 21 059
Мда, отговор - Не, умрял съм...
И на мен ми стана странно да пита това.
Може да е питала Добре ли си, но в разпита да си го е преиначила на Жив ли си?
Дори и да е знаела за някакви подобни намерения, ще е тъпо да пита Жив ли си...


Подреждането на гнездото не се връзва с палежа...
моята майка ме пита пасив агресив жива ли съм, не се сещам да звънна, ако не ѝ се обадя няколко дни🫤🫣
Да де, това си е фразеологизъм, но при тях е по повод конкретно съобщение в стил, че смята да приключва живота си.

# 15 812
  • Мнения: 378


Аида - не е толкова странно. При нас у дома, така се питаме "жив ли си" в смисъл "добре ли си".

В разговорната реч - да, ама да го напишеш на смс? И то след като очевидно ти е писал, че май мисли да умира? Де да знам. Странно е.

# 15 813
  • Мнения: 1 183
"Жив ли си?" е като "спиш ли?"

# 15 814
  • Далечният изток
  • Мнения: 21 059
Скрит текст:

За точка 2 нищо не мог да кажа, ама ред в полуизгорялата сграда няма.


Е, те са мъже все пак. Може в техните очи да си е подредено. Не знам де, просто си разсъждавам над прочетеното.
Подреждането на гнездото не се връзва с палежа...

Напротив, според следващия пример баш си се връзва. Не знам за цитирания случай, но все пак и не съм психолог, нито криминалист. Едва ли и Вие сте.

Скрит текст:
АБе то и това издиша малко. Уж чистили да мрат на чисто, пък на края запалили, и всичко леш....

Тъкмо отговорих.


Така де - може и да е вярно, Ноако ще остане след тях, а не ще изгори

Вижте и следващия цитат за палежа. Не смогвам да отговарям на всички, а и не съм специалист, пак казвам. Просто споделих тук нечии разсъждения (и очевидно познания) по темата.
Криминалист точно не съм, но съм адвокат, който се занимава и с наказателни дела от .... години.

# 15 815
  • Glasgow
  • Мнения: 10 920
"Жив ли си?" е като "спиш ли?"
ти котката от хижата ли си? 🤗

# 15 816
  • Мнения: 1 183
"Жив ли си?" е като "спиш ли?"
ти котката от хижата ли си? 🤗
Да😊

# 15 817
  • Мнения: 378
Не знам какво са боядисвали, но може и да е било преди плановете за самоубийство на Калушев (ако приемем, че нещо е станало на морето и го е решил тогава).

Тоест смятате, че останалите (без детето) са били в готовност за самоубийство и само са чакали сигнал от Калушев ли? Дали в понеделник, дали в петък, този или другия месец, всички чакат кога на Калушев ще му хрумне и ще им каже да се гръмнат, много невероятно звучи.

Аз въобще не смятам, че е обсъждал този си план с тях. Допускам напълно, че са били в такова подчинение, че в един момент просто им го е казал, а вече е било невъзможно да не му се подчиняват. Както допускам също, че е възможно да ги е хипнотизирал или каквото е там за секунди. Застраляйте се довечера в 21:30 и бум. Толкова.

# 15 818
  • Мнения: 502
Г. Краули, на записите на пресконференцията не се чува добре заради шума в залата. Но после като ги пуснаха вече се чува много добре, че казват "по-истинското".

Тоест смятате, че останалите (без детето) са били в готовност за самоубийство и само са чакали сигнал от Калушев ли? Дали в понеделник, дали в петък, този или другия месец, всички чакат кога на Калушев ще му хрумне и ще им каже да се гръмнат, много невероятно звучи.
Честно казано, не знам. Всичко около тях звучи невероятно, имам предвид последователите на едно измислено движение, родители, които изоставят децата си и ги виждат 2 пъти в годината, уж клон на будизма, но с оръжия... Правила, измислени от него, които никога няма да мога да проумея. Но факт, много хора са го следвали и са намирали логика да оставят децата си в леглото му (дори без сексуални действия да е).
Затова мога само да предполагам. Дали отдавна не са си били определили дата. Дали има връзка с родителите на момичето, които са се обадили да я връщат спешно...
Но, да, смятам, че са знаели, че ще дойде този ден и са го чакали с нетърпение. Поне от това, което виждам като поведение.

# 15 819
  • Мнения: 321
Сега гледам подробно пътя от хижата до Гинци. На разклона да водоема, който е по пътя, както казва Relax now, има най-много място за спиране. Друго, което ми направи впечатление, са камерите там, предполгам на АПИ. Ако Николай е дошъл до разклона (т.е. подминал е Гинци), със сигурност е сниман. Също и ако кемперът и двата джипа са отишли към Гинци. Въпросът е тези камери работят ли.
Скрит текст:

# 15 820
  • Мнения: 1 673

Криминалист точно не съм, но съм адвокат, който се занимава и с наказателни дела от .... години.

Мисля, че това са разсъждения на психолог, не знам.

# 15 821
  • Мнения: 7 761
Дали изобщо ще се разбере къде и в колко часа Николай се качва в кемпера, след като е оставил пикапа на също неизвестно досега за нас място?

# 15 822
  • До морето :)
  • Мнения: 387


Това означава, че са чакали Николай някъде около Бързия. Защото кемперът напуска хижата в 10.17 и едва ли му е отнело повече от час, за да стигне до Бързия.

Гледах го на картата тъкмо. Не е ли възможно да са отишли в посока Гинци, да са взели Николай оттам и после да са се върнали обратно в посока Враца? Това, че камера го засича в Бързия, не означава, че преди това не е мръднал малко.

Аз още си държа на тезата, че Николай е оставил колата на Деян. И въобще тая цялата еквилибристика с оставянето на джипа и организираното вземане на Николай откъдето и да било не ми се връзва изобщо. Защо просто не го е върнал на хижата?
И аз смятам, че е оставил колата на Деян, най-вероятно и ключовете. Другите са го чакали в Гинци при него. Затова и Деян казва, че ги е видял тримата и са тръгнали за морето. Може наистина да са смятали да тръгнат натам, но първо да минат да свършат нещо друго.

И защо държат Деян в неведение и не са го включили в ритуалното самоубийство?
Оставам с впечатление, че Ивей не се държи така топло с Калушев, както другите. "Рапортува" му, но някак служебно. Ако приемем, че онези поклони при пристигането на Калушев наистина са поклони, то Ивей не се поклони, но изглежда все едно каза на другите да го направят (все едно са забравили и той им напомня). Мисля, че Ивей и Калушев не са се разбирали много добре. Просто с времето са станали колеги и на Ивей му се налага да търпи "шефа" като си дойде. Когато Калушев не е наоколо, държанието на Ивей е съвсем различно и не е сковано.
Докато Алекс си говори с Калушев съвсем свойски и си позволява да му задава въпроси, да му напомня някакви неща и не се усеща такава дръпнатост.
Ивей обаче е близък с Николай ( по това, че стана сутринта с него, отвори му веригата. Николай специално му благодари за това).
Някак ми се стори, че Ивей и Николай имат собствено мислене, не благоволят така Ламата. Някак си за Ивей Ники е по-близък отколкото Калушев.

# 15 823
  • Мнения: 473
Ми то остана само психоанализа. До следващ брифинг или теч няма нови данни за дъвчене.

# 15 824
  • Далечният изток
  • Мнения: 21 059
Е ти ме питаш дали съм криминалист.
Аааа и психолог, сега видях. Не, не съм...

Общи условия

Активация на акаунт