Отговори
# 46 425
  • Варна
  • Мнения: 4 230
Има и друго, тези екипи ,които ни показаха влизат в сградата на самата хижа,а труповете бяха навън на противоположно място. Реално не ли е показано /спокойно, не държа !/кой по кое време е отишъл първо до телата-спец - части ли,ДАНС ли, криминална  полиция ли, кмет ли и какво точно се е случвало.

# 46 426
  • Мнения: 9 857
anonymiss, с теб дискусията е загубена кауза. Първо твърдеше, че ДАНС са първи, после искаше видео. Като се видя видеото - театър играели.
Рокет, ти дори не следиш какво пиша, 'загубена кауза' е дискусията с теб, да.
От 12 до 15 часа искам да знам кой е бил там, не след това. Кое не стана ясно?

# 46 427
  • Мнения: 399
Така е, тези, които виждаме в 15 ч. дори не се знае дали са с функцията да обезопасят въобще, а кога отива пожарна, кога влиза кмета пък съвсем. Като ще показват записи, поне да е последователно, при огледите поне няма причина да орязват това, онова.
Но друго беше важно да видим, от месец и половина назад.

Последна редакция: нд, 28 юни 2026, 17:25 от TeReDiNa

# 46 428
  • my own world....
  • Мнения: 1 530
Деян съобщава за 3 трупа, пожар и много гилзи.
Неделя е. Докато се сформират екипи по протокол, докато се качат тези екипи, докато се пусне дрон, докато влезе група за обезопасяване, като преди хижата най-вероятно са обходили периметъра... Ако се окаже, че има въоръжени или луди, как смятате се действа... Най-вероятно веднага са отцепили района от близките районни с патрулки и след това се качват и поетапно се действа.
То много лесно се дрънка от дивана в хола...

# 46 429
  • Мнения: 879
На мен в хижа, където нормално живеят 6 човека, първата грижа ми се вижда спасяване на евентуални оцелели..."Не бойте се, идваме след 4 часа". Както и да го гледам, не ми се вижда в реда на нещата...

# 46 430
  • Мнения: 9 857
На мен в хижа, където нормално живеят 6 човека, първата грижа ми се вижда спасяване на евентуални оцелели..."Не бойте се, идваме след 4 часа". Както и да го гледам, не ми се вижда в реда на нещата...
Разбира се, че не е нормално, нито редно.
Разчитат на 10 -минутната проверка на Деян, през тези 4 часа ли?
Нито знаят има ли ранени, има ли лица, които се укриват, нито нищо уж. И ще се мотат 3,4 часа, ама друг път.
Просто се правят на луди и не казват кой е бил там през това време, и какво точно е правил.

# 46 431
  • Мнения: 440
Анонимис, те записи са рязали като за световно и то точно от 01.02, ти викаш “да докажат”, никой няма да докаже. Мисля ,че са имали достатъчно вече 4 часа и половина да се ориентират в обстановката мисля аз, както се каза в онова интервю ,направо чувам “жуженето на телефони” през това време.
Допълвам се:
А пожарната май бързо бързо са ги отпратили щом се налага пак да идват в 21 часа същата вечер… Илипсва и протокол от тях …Голямо “обезопасяване” са направили няма що.
Откъде знаете че липсва протокол от пожарната ?

# 46 432
  • Мнения: 399
Като зациклят аргументите се започва с нападките..Класика стана това в тази тема.

# 46 433
  • Мнения: 6 954
Като зациклят аргументите се започва с нападките..Класика стана това в тази тема.

Какви лични нападки?
Аз последните страници се опитвам логически да обясня, че според сведенията на кмета и записите, няма как ДАНС да са се пръкнат първи на сцената.
От другата страна се почна не с аргументи, а с това как си личало, че спецчастите играели театър. Е това ли е непоклатимият аргумент?
Ми то аз по същата логика ще кажа, че на Майсторова изключително много и личи как си смуче неща от пръстите и как се мъчи да оневини Калушев, при условие, че много добре знае какво е направил синът и.

# 46 434
  • Мнения: 399
Като зациклят аргументите се започва с нападките..Класика стана това в тази тема.

Какви лични нападки?
Аз последните страници се опитвам логически да обясня, че според сведенията на кмета и записите, няма как ДАНС да са се пръкнат първи на сцената.
От другата страна се почна не с аргументи, а с това как си личало, че спецчастите играели театър. Е това ли е непоклатимият аргумент?
Ми то аз по същата логика ще кажа, че на Майсторова изключително много и личи как си смуче неща от пръстите и как се мъчи да оневини Калушев, при условие, че много добре знае какво е направил синът и.
Изтрити са част от коментарите. Това по повод нападките и подмятанията.
Кметът си каза "чакахме ДАНС да излязат". Толкова. После се покри или го покриха.
Записите са избирателни. Кой кога идва, влиза, пипа не става ясно, не и само по тях. В противен случай щяхме да видим и идването на пожарна, поемни лица. Няма го това, има избрани откъси, та по записите не можем да докажем, че кметът лъже или се е объркал. Така че спокойно може първи да се пръкнат /както казвате/ не само ДАНС, ами и кой ли още не.

# 46 435
  • Мнения: 6 954
Teredina, аз пак да питам. Щом кметът са чакали ДАНС и са влезнали след тях, кога влизат ГДНП, които се виждат на клипа?
На записите това е към 15:00.
Кога според теб от разказа на кмета се случва това в хронологията на събитията?

Последна редакция: нд, 28 юни 2026, 19:21 от Rocket

# 46 436
  • Мнения: 399
Няма как да знам каква е хронологията. По записите не се вижда кой кога пристига. Вече го казах. Избрали са да дадат момента в 15 ч. И пожарна не знаем кога е пристигнала, нали?

А може и заедно да са влезли ГДНП и ДАНС, а на записите да ни показват едните, другите да са от страната на изгорялата камера, откъде да знаем? И едва след това да е влязъл кмета. Догадки само, не твърдя нищо.

Последна редакция: нд, 28 юни 2026, 19:29 от TeReDiNa

# 46 437
  • my own world....
  • Мнения: 1 530
За 100ен път, ако ДАНС не искат да се знае, че са били там, няма да идат с надписи ДАНС. А кметът може да вика, че и НАСА са били там... Дай вика доказателства, че не са били Joy
Пожарната често си спестява протоколите, но при положение, че е ясно, че тук прокуратурата ще участва, не мисля, че са си позволили да спестят писането и описването... Ама пак има твърдения - протокол няма. Интересно отде тази информация?

# 46 438
  • Мнения: 2 820
Как да дадат кой отива първи при труповете, кога и как, като няма информация от тази камера? Ако възстановят записите от изгоряла камера, могат да качат кой пръв отива при тях след Деян.
Хубаво, всички са се забавили. Колко време отнема според вас да се сформира такъв екип и да се отиде до хижата?

# 46 439
  • Мнения: 6 954
Няма как да знам каква е хронологията. По записите не се вижда кой кога пристига. Вече го казах. Избрали са да дадат момента в 15 ч. И пожарна не знаем кога е пристигнала, нали?

Кметът казва, че началникът от Годеч му е звъннал към 14:00, за да го предупреди за ситуацията. ДАНС са били в хижата при пристигането на кмета и по неговите думи, е трябвало да ги изчакат. Значи ДАНС са били там след 14, нали така?
А ГДНП са били там в 15:00.
Но няма как ГДНП са да влезнали след ДАНС, защото след ДАНС е бил вече кметът.

Освен ако кметът не бърла ДАНС със спецчастите, в който случай времето съвпада. Нали искахте да мислим логично.

И не, не знаем кога е дошла пожарната.

Общи условия

Активация на акаунт