Светът през обектива - фотографската тема 6 част

  • 19 590
  • 492
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 630
Ваче, и трите цветенца ми харесват
Тъй както съм влязла в черно бяла серия се чуда, дали лалето черно-бяло не би стояло добре ?

# 406
  • Мнения: 1 258
Рали,цветята са супер според мен.Първата снимка особено ми е префектна.Вилиците -иска ми друг ъгъл да видя.

Момичета,аз се чувствам супер объркано с големия ми нов тежък апарат. Grinning
Първо съм на работа и не мога да го разгледам като хората и да прочета книжката хубаво.Второ да снимам през визьор направо в този момент ми се вижда някакъв вид неудобство.Довечера ще тествам.

# 407
  • София
  • Мнения: 13 230
Нещо такова ли имаш впредвид?

Уау... точно това. Аз дори знаеш ли какво бих направила... бих сложила трите кадъра един до друг като първият е цял, вторият е извадена увеличена част от първия, а третия е увеличен елемент от втория... това съвсем хипотетично де... Но много ми допадат да знаеш... получил се е някакъв ефект като соларизация... Grinning

# 408
  • София
  • Мнения: 13 230
Ваче, и трите цветенца ми харесват
Тъй както съм влязла в черно бяла серия се чуда, дали лалето черно-бяло не би стояло добре ?

Може би седяло, но осветлението е неподходящо... Не всичко става за ч/б... аз едно време снимах на филми ч/б и няма нищо ама нищо общо с това дето сега цъкаме и правим ч/б после...
Ето виж и цветенца и портрети. Сканирани са от филм...



# 409
  • Мнения: 1 258
Ваче!!!Страхотни са.Имаш ли още?
Наистина нямат нищо общо с черно-белите дигитални,дето минават през 15 ч/б филтъра и ефекта и пак не постигат филмовото усещане.

# 410
  • Мнения: 6 472
абе то и зърното на филма придава едно такова особено усещане Grinning
Преди известно време си бяхме приказвали с Ваче на кю- то и тя ми пусна тези черно бели снимки и още тогава въздишах по тях Grinning

Рали, като че ли най- впечатлена останах тонираната в синкаво newsm78
а кръстосаните вилици са уникални  bouquet

# 411
  • Мнения: 2 242
тцтцт днес не мога да работя от вас  Mr. Green голямо зяпане падна !!
По моят проблем – после забелязах, че на снимката в интернет не се забелязва толкова (нали е намалена резолюцията). Ваче май си права – по принцип никога не снимам на обяд, но нямах избор, а и установих от другите снимки че обектива не е бил чист… та май разконспирирах ефекта Peace Благодаря ти  Hug

Ваче за първите 3 от предишната - какво ще кажеш за една идея? малко игра с чернобялото в последната? примерно кирките+пъна, а фона да остане в червено (може би малко по-ала комунистическо червено) и евентуално заглавие с дъх на 80-те… на мен това ми беше първата асоциация като видях кадъра. Стана ми интересна – кажи нещо повече за паметника?
Първата също ми допадна – харесвам мистично излъчване. Бих сменила тоналността на синият баир в далечината или бих го поизрязала от кадъра (да остане най-забулената в далечината част). По принцип ми се струва че има повече хляб в небето – маалко повечко преливане със стелещата се мъгла…
Серията с цветята е много вдъхновяваща, а бялото лале ми е любима Heart Eyes! Серията с един и същ обектив ли е (ох кога и аз ще мазна такъв фон  Sad)
А от къде четеш за HDR?

Вечерница благодаря, ще се постарая скоро пак  Hug 

Брях каква композиция само, Рали, Ваче майсторски чернобели … а идеята в трите тоналности ….!!!! Аз бих я разпечатила в голям формат!

Еййй Трислон страхотно – представям си как те сърбят ръцете, а чак довечера ще си начешеш крастата. Ако това ще те успокои – някои от нас ги сърби още повече и ще почакат бая вечери hahaha! Ей не ни забравяй – чакаме с нетърпение отзиви … и снимкииии!

# 412
  • София
  • Мнения: 13 230
Рали,цветята са супер според мен.Първата снимка особено ми е префектна.Вилиците -иска ми друг ъгъл да видя.

Момичета,аз се чувствам супер объркано с големия ми нов тежък апарат. Grinning
Първо съм на работа и не мога да го разгледам като хората и да прочета книжката хубаво.Второ да снимам през визьор направо в този момент ми се вижда някакъв вид неудобство.Довечера ще тествам.


А каква ти е чантата? Аз като имах малка чанта само за апарата и китовия много ми тежеше, в буквалния смисъл... А като ми подари възлюбления чанта за 2 обектива ми е по-леко. Може би тежестта се разпределя по-добре, а смятай, че мъкна апарата+2 пластмасови обективи+2 метални (малки, но метални)...

Имам ч/б много. Ама трябва да ги прегледам.. май в нета имам само още една... тази

и тази

# 413
  • София
  • Мнения: 13 230
абе то и зърното на филма придава едно такова особено усещане Grinning
Преди известно време си бяхме приказвали с Ваче на кю- то и тя ми пусна тези черно бели снимки и още тогава въздишах по тях Grinning

Рали, като че ли най- впечатлена останах тонираната в синкаво newsm78
а кръстосаните вилици са уникални  bouquet


Лулу... аз така окепазих един професионален филм ч/б Фуджи. Дадох го да го проявят и настоявах, че се проявява на Ц41... #Crazy (нали тоз беше процеса.. ееех забравила съм)... сега много ме е яд... Като купих никона и ги подарих всичките на един приятел. Той снима на лента. като гледам много готини стават...

# 414
  • Мнения: 3 810
Уф, слухтя тука пак цял ден...
и въздишам по красотите на Спаска, Vache и raly...

И бързам да докладвам какво съм научила за портретчетата. Следвах инструкциите на Фрида и ето акво се получи.
Подредих ги в реда в който на мен ми харесват. Не претендират за худ. стойност, но мисля че за първи път снимах децата си неизкривени.
Е това наистина са моите- познах си ги Laughing

http://mimikir.multiply.com/photos/photo/11/1
http://mimikir.multiply.com/photos/photo/11/2
http://mimikir.multiply.com/photos/photo/11/4
http://mimikir.multiply.com/photos/photo/11/3- експеримент наслуки с ФШ и там сега ще ме запалите да чета... ooooh!

и понеже направо си изтормозих децата- ето го завършека на фотосесията:
http://mimikir.multiply.com/photos/photo/11/5

Разбира се очаквам критики и съвети как по- добре.

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 15:14 от мимиту с кирилизация

# 415
  • София
  • Мнения: 13 230
Трислон.. да не си забравя мисълта... ти знаеш ли аз каква съм ужасна... поръчах си никона на брат ми в щатите. Трябваше да чакам около месец... през това време бях свалила пдф на руски, че ме мързи да чета на английски и буквало го бях изяла ръководството за употреба... Crazy Crazy Crazy Като дойде никона бях наясно с всички копчалъци  Twisted Evil


Слави, нали за Баташката снимка питаш... това е музея в Батак. на тази стена са изписани всички имена на изкланите и годините им. Тази стена е много дълга.. ако се вгледаш ще видиш колко деца има, на месеци, пеленачета, на по 2-3 г. Направо оставаш в потрес като застанеш там. Confused И пред стната седи този дръвник със забитите с него брадви... Действа точно толкова потресаващо като двуметровия кладенец в църквата, който майките са копали с голи ръце, за да намерят вода до децата си, там си личат как са дълбали пръстите. Ей сега като го пиша ми се сгажда направо...

Серията с цветята не е с един обектив...
Лалето беше май с Пентакона ,а другите са с Хелиоса. и двата обектива са твърди и не са за никон, а за лентова практика и зенит.. ама с малко зор стават и за никонски тела

За ХДР ще пусна след малко линк, че нямам нерви да чакам нета...
Ще ме изволнят, ей! Ама голяма краста е... Ужаст! И нета в работата ми е отврат... Tired

# 416
  • Мнения: 1 052
Мими кир-браво-на мен ми харесва тази на малката, през рамо. Закачлива е.

# 417
  • Мнения: 1 630
Mими
Ето тази ми харесва http://mimikir.multiply.com/photos/photo/11/4
Очите са много изразителни
как би могла да я подобриш

- да не е снимана със светкавица (или светкавицата да е омекотена)
- да не се вижда саксията (в дясно стената не е ли гладка? )
- леко да обработиш във ФШ - шарп, да подсилиш още малко очите
- да се вижда цялата гривна

Трислон, честито
Чакаме снимки
Ще му свикнеш

Май само аз не изпитвам носталгия към филмовите апарати  newsm78
Липсва ми само миризмата на проявител и фиксаж  Mr. Green
Обожавам тези миризми

# 418
  • София
  • Мнения: 13 230
Ето за ХДР...
http://www.4coolpics.com/photo-forum/2/17238.html

Мими
http://mimikir.multiply.com/photos/photo/11/2 тази ми харесва... с малко по-друго кадриране... ма не мога да го обясня. Иначе има настроение Simple Smile))

# 419
  • Мнения: 1 947
...ъх, много сте напред, много...
Simple Smile
само гледам

Общи условия

Активация на акаунт