Пролет, лято, есен, зима, през ДЕКЕМВРИ бебчета ще има!

  • 13 490
  • 295
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 065
и аз май не съм си писала термина- 18.12.
относно храните- в момента ми е трудно да си представя, че ще изям и един единствен плод, но като прочетох ягоди и така приятно ми замириса...

# 91
  • София
  • Мнения: 2 709
Това за ягодите ми звучи малко странно - по принцип трябва да ги избягваш като кърмиш, защото наистина са силен алерген - тоест ако си похапваш повече ще отидат в кърмата и ще се изрине бебето. При бременност не разбирам защо да се избягват, на мен тия дни само ягоди ми се похапват, онзи ден ожмулих половин кило.
Иначе и мен ме е хванала спящо-ядящата бременност, отивам да си хапна.

Моят термин е девети декември по беге мама калкулатора, иначе смятам, че май по-скоро е 11-ти. Утре ще видим кво ще каже докторката, която ще ме регистрира.

А да попитам - има ли мами, които са в майчинство. На мен ми свършва платеното след месец и половина и обмислям варианта дали да не почна да си тегля болнични, докато родя. Някоя друга в подобна ситуация?

# 92
  • София
  • Мнения: 2 709
Blo, пия само фолиева киселина. В болницата ми откриха някакви гъбички, но ми казаха, че до 12-та г.с. нищо не може да се пие. Това каза и моята АГ.

Теdsan, аз съм много доволна от Д-р Божидар Ташков, при който родих, но не ми е следил бременността. При него почнах да ходя в края на шестия месец всеки месец, като наближи датата на секциото отидох в болницата за да ми вземат кръв и урина и за тест за упойки и си уговорихме дата за секциото. Наложи се ден и половина по-рано да тръгнем, звъннах му в десет и половина вечерта, беше стигнал в болницата преди мен. Синът му познавам лично покрай приятелска компания, много е симпатичен също и чета във форума много положителни неща и за него. Даже сега се чудя при кой от двамата да ходя. Но Ташков старши предпочита секциото като метод. Докато бях в болницата много симпатична ми се видя и Д-р Колева, за Д-р Панова също съм чувала само положителни неща - доста приятелки си следяха при нея бебетата. Пробвай на търсене - има няколко теми с препоръчани доктори от Тина Киркова. Дано съм ти била полезна.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Здравейте, МАМИ !!!
Макар и късничко се присъединявам към ВАС.
Терминът ми е на 01.12.
Желая на всички спокойна бременност и здрави бебчета!

# 94
ЗДРАВЕЙТЕ БРЕМЕННИ МАЙЧЕТА.НЕКА И АЗ СЕ ВКЛЮЧА: АЗ СЪМ НА 30Г ИМАМ СИН НА 6Г. И СЕГА СЕ ОПИТВАМЕ ВТОРО БЕБЧЕ ДА ПРАВИМ:)ДНЕС БЯХ НА ЛЕКАР А СЪМ В 7Г.С.ВИДЯ СЕ ТОЧИЦА 6,5ММ.ДРУГАТА СЕДМИЦА ПАК МЕ ИСКА .дАНО СъМ БРЕМЕННА.СТИСКАЙТЕ ПАЛЦИ.
НА ВСИЧКИ МАЙКИ ИМ ПОЖЕЛАВАМ УСПЕШНО ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ

# 95
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Включвам към списъка на храните и разните изчанчени сирена - рокфор, бри и т.н.
Е, момичета, аз нагъвам ягоди непрекъснато. Сега пак съм напълнила една купа с ягоди, сметана и захар...свинска му работа. Не трябваше да го чета, не че ще спра да ям, ма ще ми е гузно.  Mr. Green
   Моят термин е на 17.12. Доста ми е притеснено,защото пак започна да ми зацапва. Хем съм на ударни дози прогестерон, хем лежа по цял ден...явно нищо не помага. Както и да е. Каквото е рекъл Господ.

# 96
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Здравейте и от мен, момичета! На новите попълнения welcome
IVVVI, нещо не те разбрах, как може след като си видяла вече точицата все още да имаш съмнение, че си бременна?
GOLDEN ROSE, дано този път всичко е наред при теб и всички ние да си дочакаме бебчетата през декември Peace Аз утре съм на доктор и предполагам направо, че и сърчице може да чуем вече, ако не и две понеже ме гони някаква параноя, че съм бременна с близнаци, ама то ще се чуе Mr. Green

# 97
  • София
  • Мнения: 2 709
Golden rose, стискам ти много палци всичко да се оправи и детенце да се роди живо и здраво.
В болницата почти всички за това лежаха, но не мисля, че е по-добре, все пак си е болница, а и всеки е там с някакъв проблем. От юнските майчета много ми казаха, че са си имали почти до края на третия месец зацапване, дано скоро се нормализират нещата и при теб. А за ягодите потърси още инфо, аз за пръв път чувам и после мисля да си хапна тайно.

Валка, И аз съм на доктор утре, те сърдечна дейност видяха още в болницата, но се надявам утре пък да чуем две. Успех, може да не ти изневерява шестото чувство.

# 98
  • Мнения: 83
Здравейте момичета, май само аз нямам никакви симптоми на бременност, което определено не е добре. Изобщо не внимавам какво правя и днес ходих 5 часа и половина пеша. Накрая ме заболяха краката и ме налегна параноя, че може да съм направила нещо на бебето. Сега мисля да вечерям и направо в леглото за компенсация Wink
За храните - чувала съм , че не трябва да се ядат всякакви пушени неща като меса и сирена, защото ставали канцерогенни от опушването, но не знам доколко е вярно.

Golden rose - дано проблема отшуми и всичко с бебчето да е наред, и декември да си се роди здравичко и прекрасно  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 99
  • Мнения: 469
Относно храненето моят лекар ми каза единствено да ям повече плодове и зеленчуци и да се храня помалко по-често. Но прочетох статиите в бг-мама, основно тези: http://www.bg-mamma.com/site/content/category/4/26/37/ и се рових из форума.

Доколкото разбрах трябва да избягваме храни съдържащи необработени яйца (напр. крем карамел, тирамису) заради салмонелата, меките сирена и сирената с плесен, суровата риба, прекаленото ядене на фъстъци и кашу, рибата тон, дроб (съдържал големи количества вит. А). Най-много се натъжих, че трябвало да огранича луканките и подобните суджуци, защото съдържали сурово  месо и можело да бъде теоретично заразено с нещо.  Rolling Eyes Rolling Eyes


dix6, не мисля че трябва да се притесняваш от многото ходене - всички ми казват че е много полезно Smile Пък и не си се друсала и не си тичала, така че изобщо не го мисли

# 100
  • Мнения: 469
dix6, не мисля че трябва да се притесняваш от многото ходене - всички ми казват че е много полезно Simple Smile Пък и не си се друсала и не си тичала, така че изобщо не го мисли Simple Smile

# 101
  • Мнения: 534
момичета, направих опит на първа страница да сложа списък с термините по дати...ако има грешка или някой липсва нека ми пише на лични и моменталически Laughing ще бъде поставен на място Heart Eyes
чао от мен и лека вечер, че мъжа ми огладня  Wink

# 102
  • Мнения: 127
Здравейте,момичета,аз може и да съм си писала термина в предишната тема,но ето за по-сигурно(да не ме изпуснете от списъка Naughty)7 декември,1ва бременност.На 28 години съм,от Пловдив.А иначе за храните,знам че са много полезни млякото,сиренето,зелените храни-спанак,лапад и разни други от сорта,както и кивитата,ябълките,бананите,но да не се прекалява с последните,че са много калорични   Rolling EyesЧерния дроб не се препоръчвал,и пастета,а месото да се вари или пече много добре,и яйцата да не се консумират рохки.Ами май това се сещам,сестра ми ми ги казва тия неща,тя сега е бременна в 9ти месец и чакаме всеки момент нейното бебоче да се появи HugЯгоди и аз си хапвам в изобилие,поръсени със захар..ммм...и само чакам да се появят черешите,да ги нападна и тях LaughingХайде,лека вечер на всички!!!

# 103
  • Мнения: 280
Страхотно се получава списъчето, поздравления Ивалинаи

Днес като се качих на кантара и като видях 2 килца горница си се позамислих  Thinking  ... не е ли малко рано за дебелеене. И корема ми проличава преди да съм влязла в 3-тия. Май трябва да намаля дневната дажба  Naughty  за да не се търкалям към края. Днес определено прекалих с храната , ям три пъти на ден - по много.

Дани , като спомена череши ... ммммммм... и аз ги чакам с нетърпение. Първите излизат на 24 Май

# 104
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
ИВАЛИНАИ, направо ме учудва бързината, с която действаш.  smile3501
   Кога написах датата на термина ми, кога го добави?   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт