Относно досадните гъбички *Б*

  • 19 399
  • 52
  •   1
Отговори
Cry
Моля помогнете със съвет относно гъбичките.Доста години се боря с тях без никакъв резултат.
Знам,че не пречат на забременяването, но определено намаляват желанието ми за опити да си направим бебе.
Дайте ми съвет за доктор или за някакви бабешки методи.
Благодаря ви много !

# 1
  • Мнения: 239
Зависи какъв вид са - пиши...Иначе бабешкия метод който знам е промивки със смрадлика, сапун - само PH  неутрален, за предпочитане бебешки.Ако ходиш на басейн, спри - моята лекарка ми е казвала че и от там се прихващат.

# 2
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Благодаря, че се отзоваваш!
От най-пополярния вид са: Кандида
Опитвала съм какви ли не лекарства, орални, вагинални, билки,промивки,вече не знам на къде да тръгна,честна дума

# 3
  • Мнения: 239
Лечението е с Биоцитрин и мнооооого грейпфрут/плод, сок/.Кръстницата ми е добър гинеколог, каза ми току що че така се лекуват.

# 4
  • Мнения: 1 329
Здравей Теди,
аз от доста години се боря с тези гадни гъбички - candida albicans и съм изпила какво ли не.
Всеки лекар ми е изписвал най-различни лекарства - вагинални глобули, крем Canesten, Nizoral, хапчета и какво ли не. Тrichlobacter  е интимен шампуан, които можеш да си го закупиш от аптеката и облекчава. След като се излекувам, те пак се появяват.
Но най-накрая разбрах какъв е проблемът. При мен се получаваха не от стрес, от диета или от антибиотици, а с мъжа ми взаимно сме се заразявали. Той винаги пиеше хапчета заедно с мен и се мажеше. Но явно това не е помагало. Направихме му изследване на еакулат и се установи, че в спермата има бактерии и когато се опитваме да си направим бебе, така сме се заразявали.
Съветът ми е - партньорът ти да си направи такова иследване. Ако искаш ще ти дам координати на добър андролог.
 People Angel

# 5
  • София-Лозен
  • Мнения: 621

Какво представлява този Биоцитрин
Хапче ли е или нещо за пиене?

# 6
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Здравей Дарилка,
Това е нова информация за мен.Този вариант до сега не сме го обсъждали.Разкажи ми нещо повече за това изследване.

# 7
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
За сапуна или специален интимен сапун или по възможност изобщо го изключи от интимната хигиена, както и вагиналните промивки или не повече от два пъти в седмицата. Първите един - два месеца, ти е некомфортно, все имаш чувството, че не си се измила, както трябва. Но след време като свекнеш ще откриеш огромна разлика. Аз повече от година не ползвам нито сапут, нито вагиналния душ и мога да ти кажа, че почти ми изчезна течението, което иначе имах редовно.

# 8
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Здравей wassilena,
всякакви видове съпуни или душ гелове за интимните части съм изключила много отдавна.Никакъв резултат няма, нито когато ги ползвах,нито от както ги спрях.

# 9
  • Мнения: 239
Теди, биоцитрина е на капки, пие се.Основно съдържа екстракт от грейпфрут и разни други работи.Макар да звучи абсурдно толкова "банално" лекарство има.Имало и съпътстващо медикаментозно лечение, но е индивидуално и се назначава само след преглед

# 10
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Смяташ ли,че трябва да питам гинеколога си преди да пия този Биоцитин?

# 11
  • Мнения: 239
Да, за дозировката.А и за съпътсващото лечение.Това, което разбрах е че инфекцията е лечима на 100%.А твоят гинеколог какво ти казва по въпроса?каза ли ти дали има проблем със забременяването?

# 12
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Не, каза ми да не се вманячавам и да действаме непрекъснато.
Няма смисъл да ти казвам колко е неприятно усещането,когато имаш гъбички.Въпраки това опитвахме докато наистина стана.За съжаление във втория месец направих спонтанен аборт,но смятам,че това няма нищо общо с гъбичките.Сега опитите за забременяване продължават усилено.
Последното нещо,което пих е Микосист,не знам дали го знаеш,едно хапченце около 15лв. и няма преблем за около месец,всъщност докато ми дойде цикъла.Два дена след свършването на цикъла отново се появават гъбичките и всичко се започва отначало.Овулация ли да следя,да се наслаждавам на удоволствието ли,да мисля за бебето ли, не знам вече.Знам само,че желанието ми да се отърва то тях е много голямо.Да имаме дете също е най-важното нещо за нас в този момент.

# 13
  • Мнения: 158
Цитат на: wassilena
За сапуна или специален интимен сапун или по възможност изобщо го изключи от интимната хигиена, както и вагиналните промивки или не повече от два пъти в седмицата. Първите един - два месеца, ти е некомфортно, все имаш чувството, че не си се измила, както трябва. Но след време като свекнеш ще откриеш огромна разлика. Аз повече от година не ползвам нито сапут, нито вагиналния душ и мога да ти кажа, че почти ми изчезна течението, което иначе имах редовно.

Абсолютно те подкрепям. При мен целия дискомфорт с теченията и гъбичките изчезна след като спрях сапуни и всякакви такива миещи средства...Само топла вода. Оказа се че сапуните създавали среда за развитието на гадините  Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 239
Честно казано, аз в такъв случай бих си сменила гинеколога.В София поне имаш доста голям избор.Момичетата от форума, особено тези които са от София могат да те насочат.Сигуна съм че ще се оправиш - щом не е нелечимо, значи всичко ще бъде наред.Стискам палци Simple Smile

# 15
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Трябва да ти кажа,че така както изглежда,че имам голям избор,така се оказва,че всъщност има доста измамни предложения. Искам да ти кажа,че до сега съм смениля над 5 доктора и резултата е все един и същ- Никакъв успех с решаването на проблема.

# 16
  • Мнения: 239
Приятелката ми страдаше дълго време от същия проблем, обиколи сумати доктори в София и най накрая отиде при един, който направи чудеса с нея.Сега всичко е ок.Но име сега не мога да ти кажа - ще се видя с нея на 6 Март.Ако не ти е късно....

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Здравй Теди !
Ето да прочетеш за Биоцитрин-а , който е българския вариант на Цитросепт-а .
Успех в борбата с гъбите !  Simple Smile

# 18
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
bibe много ще съм ти благодарна ако имаш възможност да ми дадеш кординати на този доктор.
Не смятам, че ще ми е късно, толкова години вече чакам, че няколко дена едва ли ще са от голямо значение.
Безкрайно благодаря за вниманието.

# 19
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Благодаря за информацията Morena!!!
Ще прочета и ще говоря с моя гинеколог,пък може и да се окаже,че това е било моето лекарство!
Благодаря ти!

# 20
  • Мнения: 4 399
Да, за съжаление има жени които страдат от непрестанно рецидивиращи гъбични инфекции. Честно да ти кажа не знам дали смяна на лекаря много ще помогне. Колкото едни гъбички да излекуват, все си мисля че всички трябва да могат.

Опитвала ли си след като излекуваш гъбичките да си слагаш млечно кисели бактерии? От тези добрите, които пазят от гъбични инфекции. Може би имаш недостиг на такива. Те се слагат 1 седмица всеки ден и след това всяка семица по една капсула профилактично. Опитай, най-малкото е много безобидно лечение и ако не помогне няма да навреди.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Цитат на: Vjara
.. Те се слагат 1 седмица всеки ден и след това всяка семица по една капсула профилактично..

Яяя , това не го знаех ! Shocked
Аз след Полижинакс-а слагах  Вагизан -7 дни , ама никой не ми е рекъл , че може и по веднъж седмично след това .  Sad
Ще го имам в предвид следващ път ( дано не се налага де ! ) .  Simple Smile

Теди , ако ще сменяш гинеголога си , препоръчвам Барбова !

# 22
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Здравей Vjara,
Нямам представа какви са тези бактерии. Моля те, разясни ми начина на ползване и евентуално ми кажи от къде бих могла да си ги купя.
Много ти благодаря

# 23
  • Мнения: 239
Теди, ще ти дам информация за него на 7 март, като съм се върнала от София.Сигурно е че е много добър - и безплодието и излекува, след като много други и казаха че няма надежда...

# 24
  • Мнения: 2 723
Цитат на: Morena
Здравй Теди !
Ето да прочетеш за Биоцитрин-а , който е българския вариант на Цитросепт-а .
Успех в борбата с гъбите !  Simple Smile


Аз имах безкрайни проблеми с гъбички и иксам да ви кажа, че откакто започнах да пия и да правя промивки с цитросепт се родих  Stuck Out Tongue . Може и лекарствата, които ми изписа гинеколожката последния път най-после да са помогнали, но така или иначе цитросепта е  истинско чудо. Препоръчвам го горещо

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Вагизан е млечно кисела бактерия и се купува от аптеката . Моге би има и други , аз зная само това . Всъщност Вагизан е заместител на Гения-92 .

# 26
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Tedi_Nikolova
Здравей Vjara,
Нямам представа какви са тези бактерии. Моля те, разясни ми начина на ползване и евентуално ми кажи от къде бих могла да си ги купя.
Много ти благодаря


Бактериите ги купувам от аптеката. Те са затворени в капсули, които изглеждат като капсули на антибиотик. Капсулата се поставя във влагалището, това е всичко. Препоръчват се и профилактично при прием на антибиотик.

Аз съм в чужбина и тук името на препарата е DOEDERLEIN. Съдържа Lactobacillus acidophilus и против Vaginal candidiasis. Така че дори и да не намериш същия препарат, питай в аптеката дали имат под някаква форма Lactobacillus acidophilus.

# 27
  • Мнения: 2 723
Чудех се, като си говорим за цитросепт и Биоцитрин - те безвредни ле са при евентуална бременност, защото в сайта на Цитросепт пише, че при бременност не бива да се пие, а във форума на същия сайт един доктор казва, че капките са напълно безвредни и могат да се прилагат по време на цялата бременност.

# 28
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Nixi, аз също пих Цитросепт, но не забелязах резултат.
Възможно е да не съм го пила достатъчно продължително време.Освен това не съм правила промивки, само го взимах по 10-15 капти, разтворени във вода 3 пъти на ден.

# 29
  • Мнения: 2 723
Цитат на: Tedi_Nikolova
Nixi, аз също пих Цитросепт, но не забелязах резултат.
Възможно е да не съм го пила достатъчно продължително време.Освен това не съм правила промивки, само го взимах по 10-15 капти, разтворени във вода 3 пъти на ден.


И аз така, ама то на вкус е  Sick  и затова продължих само с промивки, не помня съотношението, защото кучето изяде упътването  Confused  ,ама помагаше, може и да си внушавам, ама поне не вреди.

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
За промивки беше 3-4 капки на 500мл май .

# 31
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Цитат на: Nixi
Цитат на: Tedi_Nikolova
Nixi, аз също пих Цитросепт, но не забелязах резултат.
Възможно е да не съм го пила достатъчно продължително време.Освен това не съм правила промивки, само го взимах по 10-15 капти, разтворени във вода 3 пъти на ден.


И аз така, ама то на вкус е  Sick  и затова продължих само с промивки, не помня съотношението, защото кучето изяде упътването  Confused  ,ама помагаше, може и да си внушавам, ама поне не вреди.



Аз отначало съшо се стреснах от вкуса,защото на упътването пишеше,че е доста горчиво и първият път капнах капките в някакъв сладък сок.След това установих,че не е чак толкова зле и го пиех с вода.

# 32
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Колко време продължи с промивките?
Докато забеляза облекчение или по-дълго?
Колко често ги правеше,всяка вечер?

# 33
  • Мнения: 2 723
Аз по-скоро профилактично, след като свърших с лекарствата и го започнах.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Цитат на: wassilena
За сапуна или специален интимен сапун или по възможност изобщо го изключи от интимната хигиена, както и вагиналните промивки или не повече от два пъти в седмицата. Първите един - два месеца, ти е некомфортно, все имаш чувството, че не си се измила, както трябва. Но след време като свекнеш ще откриеш огромна разлика. Аз повече от година не ползвам нито сапут, нито вагиналния душ и мога да ти кажа, че почти ми изчезна течението, което иначе имах редовно.

аз мога да кажа абсолютно същото  People Angel

# 35
Аз също страдам от гъбички доста често. И така от 6-7 год. Лекари са ми казвали, че могат и да хронифицират (особено ако имаш увеличени стойности на захарта). При мен забелязвах, че се получават след менструация.  Откакто смених марката дамски превръзки изчезнаха. Така че освен от сапун се получават и от различни видове превръзки, тоалетна хартия и др. , които дразнят. А и много често по време на цикъла (и ако ти е по силен) от постоянната влага. Аз обикновено се лекувам с Низорал като използвам орални таблетки, вагинални и крем. Лечението трябва да е и вътрешно не само външно. Пожелавам ти скорошно отърваване от тези гъдини Laughing

# 36
  • Варна
  • Мнения: 841
Имам въпросче, за Биоцитрина, аз ще го пробвам на драго сърце, какво ли не съм опитала, ама на мъжото как да го приложа за да не си менкаме гъбките

# 37
  • Мнения: 968
Прави са момичетата за лактобактериите! Това са естествените бактерии във влагалището, които се преборват с патогенни бактерии и гъби. Можеш да пиеш на хапчета и да си слагаш влагалищно. Лекарят ми каза, че за 1 седмица се възстановявали. Също така трябва да се повиши имунитета, защото при паднал такъв гъбите се появяват отново и отново.
Причината трябва да се търси по-дълбоко, а не да се дават постоянно разни препарати, които имат временен ефект  Imp

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Цитат на: Milena.E
..ама на мъжото как да го приложа за да не си менкаме гъбките

Иииииииииии , Миленски , ти ме уби с тоя въпрос  #Shocked  Laughing  Laughing  Mr. Green
Нищо не съм чувала , ама освен да топи чушката в Биоцитрин-а ( разтвор де  Sign Exclamation ) момчето друго не измислям  Rolling Eyes  Stuck Out Tongue

# 39
  • Варна
  • Мнения: 841
Цитат на: Morena
Иииииииииии , Миленски , ти ме уби с тоя въпрос    
Нищо не съм чувала , ама освен да топи чушката в Биоцитрин-а ( разтвор де  ) момчето друго не измислям  



Ам кат са замисля той я топи редовно.......ама явно ша трябва да я топне и в грепфрутчето Grinning  Embarassed Embarassed  Embarassed  

# 40
  • Мнения: 3 205
И аз да кажа, щото имах същия проблем до скоро (допреди 2 дни).
1. Носи само памучно бельо
2. Яж много кисело мляко
3. Въобще не яж сладко - трудно е, но пък я си представи живот без гъбички
4. Аз си правих промивки с ЕМП 3 - това е комбинация от етерични масла и ако гъбичките не са те нападнали яко - помага. Аз не следвах указанията, а си правех разтвор от 10 капки в около 100 мл вода. Промивката се прави с обикновена спринцовка за еднократна употреба (без иглата, както винаги ме съветва моята гинеколожка Laughing - явно е имала пациентки, дето са пробвали с игла...)
5. Никога не използвай дамски душ за промивки. Просто няма начин да го дезинфекцираш, не изсъхва добре и мухлясва.
6. При мен Клотримазолът вършеше чудеса докато не получих алергия към него. Всяко лекарство, колкото и да е добро, при честа употреба води до привикване на микроорганизмите (гъбите в частност) към него. Затова лекарствата не трябва да се повтарят. Най-вероятно твоите гъби затова рецидивират - защото са вече устойчиви на лекарствата.
7. Ако имаш външни възпаления от гъбичките - има едно мазило УНИВЕРТАН, помага. Съдържа нистатин.
8. В много, ама много краен по-краен най-краен случай - промивки със сода за хляб (може в комбинация с отвара от лайка, може и само разтворена във вода). Десет - дванадесет дни вечер. Това абсолютно унищожава ЦЯЛАТА ти естествена микрофлора, затова после си слагай ВАГИЗАН, за да я възстановиш. Иначе гъбичките пак ще те нападнат.
9. Лекувай и партньора.
10. Презервативите са нож с 2 остриета. Възможно е да си алергична към латекса или спермицида, с който са намазани презервативите и от това да ти се появяват и гъбички - когато лигавицата е раздразнена/разранена, тя става много по-уязвима.
11. Лекарката ми ми предписа Dercome Femme (не съм сигурна дали точно така се пише). За подмиване е, съдържа млечнокисели бактерии. Ползвам го от 2 дни, така че не знам дали действа при мен. Иначе отзивите за него са доста добри.

Късмет в борбата.

# 41
  • Мнения: 4 399
Да добавя само още нещо. Може би го знаете, но все пак... След леЧението цялото бельо трябва да се извари. Ако не оцелее след тая процедура, по-добре го изхвърлете, но бельо което сте ползвали по време на инфекцията и не е изварено, не ползвайте отново. Тия гадости не мрат при 40°С в пералнята и може да се инфектирате отново от бельото.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 841
Искам да споделя с вас, днес бях на гинеколог, сутринта се събудих рано от парене......отидох до тоалетната, почти безполезно. Първата ми мисъл беше че отново съм пипнала цистит, но после се сетих, че във форума прочетох, че има и вагинална инфекция, със симптоми, подобни на цистита. Дръпнах му един рев, че нямат край тез мойте "гъзови" проблеми и право при докторицата. Преди няколко дни ми се появи и по-силно течение, помислих, че са гъбички. Лекарката ми направи пълен преглед, резултата, няма гъби(за мое учудване), няма трохимони има бактерии, има и ОВУ #Milti  Grinning Споделих и за Биоцитрина , тя каза да го съчетая с млечнокиселата бактерия.
Та, за тези които се интересуват, много трудно се намира по аптеките, поне във Варна, струва 6.99 и е доста скромно шишенце, доста обширно приложение има, много е горчиво на вкус , ама ще се пие, какво да правя. За другия начин за употреба, ще споделя след десетина дена.....сега отивам да уползотворявам овуто..... Laughing  Laughing  Laughing

# 43
Dercome е добро средство за поддържане на личната хигиена.Според мен обаче трябва да се използва най-много 2-3 пъти седмично.През другото време- нищо. Dercome съдържа lactic acid, която е полезна за влагалището, но не може да излекува гъбичките. Той се използва вместо сапун и за мен е най-доброто средство, предлагано в BG. Иначе много други интимни сапуни са много парфюмирани и само нарушават естественото PH. Wink

# 44
  • Мнения: 398
Гостът горе бях аз. Grinning

# 45
  • Мнения: 1 612
И аз да взема отношение по въпроса.
Това с Микосиста е много добро лечение, но не го прилагате правилно.
Ако гъбичките са отдавна трябва да си сложите и още едно хапче през ден.Значи един ден слагате, един почивка и на третия пак слагате. Освентова трябва да се вземат и хапчета през устата, и непременно партньора да пие и да се маже.

# 46
аз съм малко нова в тази тема и във форума,така че простете невежеството ми.., но имам няколко въпроса:
от известно време имам проблем(по симптомите съдя, че са гъбички - болки,парене след секс) и се чудех какво мога да предприема, преди да ида на лекар -интимните сапуни ефективни ли са?( например този на Dove)
и което е по важно това може ли да ми попречи/навреди на опитите да забременея, ужасно много го искаме и мисля че в това е причината за тези досадни гъбички!!
тръбва ли да престанем временно с опитите,докато се излекувам, или това не пречи?

дайте ми съвет
предварително благодря

# 47
  • Мнения: 7 716
Отиди на лекар и се излекувай. Интимните сапуни няма да ти помогнат.Успех.

# 48
мерси, ще ида, но не искам да пропускам този месец, а овулацията ми е след 5 дни, това може ли да навреди?

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Чак да навреди ..
Аз при положение , че си подозирам гъбки ще отложа бебеправенето , колкото и да не ми се иска и ще лекувам гадостите.
А ти ако решиш да действаш за бебе сега  и стане ще лекувате после гъбите с препарати подходящи за евентуалното ти състояние .
Ти решаваш за себе си !  Simple Smile Успех !

# 50
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Здравей Анета !!!
Искам само да ти кажа,че аз от много години се боря с тези досадни гъбички и все нямам успех.
Миналата година забременях въпреки тях,така че искам да ти кажа,че те не пречат конкретно на забременяването.Моят доктор непрекъснато ми повтаря това,защото ние продължаваме усилено бебеправенето /тази бременност,която споменавам заваши неуспешно/.
В никакъв случай не казвам,че не трябва да опитваш да се лекуваш.Посъветвай се с гинеколога си,но не вярвай особено на тези интимни сапуни.Според мен не могат да се ползват за лечение, а единствено за профилактика след като се излекуваш.
Успех с бебчето !!!

# 51
  • Мнения: 294
много ви благодаря, много сте мили, взимам всякакви мерки, но продължавам с бебеправенето - то и без това все не става...Sad
може пут този месец напук..
успех и на вас

# 52
  • Мнения: 1 817
Момичета,
аз имах 5 години проблем с тия гъбички...И най-накрая от 1 година съм ок.
Значи първо си купих цитросепт. После почнах 20 капки на ден сутрин и вечер да пия, както и 1 ден след цикъла промивка с него - 20 капки на половин литър вода. И така 6 месеца...
От 7 месец вече без промивки, а само 20-30 капки 1 път дневно. Сега (след първата година) не си правя промивки, освен ако не съм възпалена или зачервена. Пия след цикъл 5 дни по 20 капки вечер и ако имам оплаквания сутрин и вечер по 20 капки за няколко дни. Това е първото, което ми помогна за 5 години. Още нещо - за тези, които живеят в Германия - не си правете Krebsvorsorge-то през първите 6 месеца, защото ще е завишен PAP-а.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт