Относно досадните гъбички *Б*

  • 19 370
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
За промивки беше 3-4 капки на 500мл май .

# 31
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Цитат на: Nixi
Цитат на: Tedi_Nikolova
Nixi, аз също пих Цитросепт, но не забелязах резултат.
Възможно е да не съм го пила достатъчно продължително време.Освен това не съм правила промивки, само го взимах по 10-15 капти, разтворени във вода 3 пъти на ден.


И аз така, ама то на вкус е  Sick  и затова продължих само с промивки, не помня съотношението, защото кучето изяде упътването  Confused  ,ама помагаше, може и да си внушавам, ама поне не вреди.



Аз отначало съшо се стреснах от вкуса,защото на упътването пишеше,че е доста горчиво и първият път капнах капките в някакъв сладък сок.След това установих,че не е чак толкова зле и го пиех с вода.

# 32
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Колко време продължи с промивките?
Докато забеляза облекчение или по-дълго?
Колко често ги правеше,всяка вечер?

# 33
  • Мнения: 2 723
Аз по-скоро профилактично, след като свърших с лекарствата и го започнах.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Цитат на: wassilena
За сапуна или специален интимен сапун или по възможност изобщо го изключи от интимната хигиена, както и вагиналните промивки или не повече от два пъти в седмицата. Първите един - два месеца, ти е некомфортно, все имаш чувството, че не си се измила, както трябва. Но след време като свекнеш ще откриеш огромна разлика. Аз повече от година не ползвам нито сапут, нито вагиналния душ и мога да ти кажа, че почти ми изчезна течението, което иначе имах редовно.

аз мога да кажа абсолютно същото  People Angel

# 35
Аз също страдам от гъбички доста често. И така от 6-7 год. Лекари са ми казвали, че могат и да хронифицират (особено ако имаш увеличени стойности на захарта). При мен забелязвах, че се получават след менструация.  Откакто смених марката дамски превръзки изчезнаха. Така че освен от сапун се получават и от различни видове превръзки, тоалетна хартия и др. , които дразнят. А и много често по време на цикъла (и ако ти е по силен) от постоянната влага. Аз обикновено се лекувам с Низорал като използвам орални таблетки, вагинални и крем. Лечението трябва да е и вътрешно не само външно. Пожелавам ти скорошно отърваване от тези гъдини Laughing

# 36
  • Варна
  • Мнения: 841
Имам въпросче, за Биоцитрина, аз ще го пробвам на драго сърце, какво ли не съм опитала, ама на мъжото как да го приложа за да не си менкаме гъбките

# 37
  • Мнения: 968
Прави са момичетата за лактобактериите! Това са естествените бактерии във влагалището, които се преборват с патогенни бактерии и гъби. Можеш да пиеш на хапчета и да си слагаш влагалищно. Лекарят ми каза, че за 1 седмица се възстановявали. Също така трябва да се повиши имунитета, защото при паднал такъв гъбите се появяват отново и отново.
Причината трябва да се търси по-дълбоко, а не да се дават постоянно разни препарати, които имат временен ефект  Imp

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Цитат на: Milena.E
..ама на мъжото как да го приложа за да не си менкаме гъбките

Иииииииииии , Миленски , ти ме уби с тоя въпрос  #Shocked  Laughing  Laughing  Mr. Green
Нищо не съм чувала , ама освен да топи чушката в Биоцитрин-а ( разтвор де  Sign Exclamation ) момчето друго не измислям  Rolling Eyes  Stuck Out Tongue

# 39
  • Варна
  • Мнения: 841
Цитат на: Morena
Иииииииииии , Миленски , ти ме уби с тоя въпрос    
Нищо не съм чувала , ама освен да топи чушката в Биоцитрин-а ( разтвор де  ) момчето друго не измислям  



Ам кат са замисля той я топи редовно.......ама явно ша трябва да я топне и в грепфрутчето Grinning  Embarassed Embarassed  Embarassed  

# 40
  • Мнения: 3 205
И аз да кажа, щото имах същия проблем до скоро (допреди 2 дни).
1. Носи само памучно бельо
2. Яж много кисело мляко
3. Въобще не яж сладко - трудно е, но пък я си представи живот без гъбички
4. Аз си правих промивки с ЕМП 3 - това е комбинация от етерични масла и ако гъбичките не са те нападнали яко - помага. Аз не следвах указанията, а си правех разтвор от 10 капки в около 100 мл вода. Промивката се прави с обикновена спринцовка за еднократна употреба (без иглата, както винаги ме съветва моята гинеколожка Laughing - явно е имала пациентки, дето са пробвали с игла...)
5. Никога не използвай дамски душ за промивки. Просто няма начин да го дезинфекцираш, не изсъхва добре и мухлясва.
6. При мен Клотримазолът вършеше чудеса докато не получих алергия към него. Всяко лекарство, колкото и да е добро, при честа употреба води до привикване на микроорганизмите (гъбите в частност) към него. Затова лекарствата не трябва да се повтарят. Най-вероятно твоите гъби затова рецидивират - защото са вече устойчиви на лекарствата.
7. Ако имаш външни възпаления от гъбичките - има едно мазило УНИВЕРТАН, помага. Съдържа нистатин.
8. В много, ама много краен по-краен най-краен случай - промивки със сода за хляб (може в комбинация с отвара от лайка, може и само разтворена във вода). Десет - дванадесет дни вечер. Това абсолютно унищожава ЦЯЛАТА ти естествена микрофлора, затова после си слагай ВАГИЗАН, за да я възстановиш. Иначе гъбичките пак ще те нападнат.
9. Лекувай и партньора.
10. Презервативите са нож с 2 остриета. Възможно е да си алергична към латекса или спермицида, с който са намазани презервативите и от това да ти се появяват и гъбички - когато лигавицата е раздразнена/разранена, тя става много по-уязвима.
11. Лекарката ми ми предписа Dercome Femme (не съм сигурна дали точно така се пише). За подмиване е, съдържа млечнокисели бактерии. Ползвам го от 2 дни, така че не знам дали действа при мен. Иначе отзивите за него са доста добри.

Късмет в борбата.

# 41
  • Мнения: 4 399
Да добавя само още нещо. Може би го знаете, но все пак... След леЧението цялото бельо трябва да се извари. Ако не оцелее след тая процедура, по-добре го изхвърлете, но бельо което сте ползвали по време на инфекцията и не е изварено, не ползвайте отново. Тия гадости не мрат при 40°С в пералнята и може да се инфектирате отново от бельото.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 841
Искам да споделя с вас, днес бях на гинеколог, сутринта се събудих рано от парене......отидох до тоалетната, почти безполезно. Първата ми мисъл беше че отново съм пипнала цистит, но после се сетих, че във форума прочетох, че има и вагинална инфекция, със симптоми, подобни на цистита. Дръпнах му един рев, че нямат край тез мойте "гъзови" проблеми и право при докторицата. Преди няколко дни ми се появи и по-силно течение, помислих, че са гъбички. Лекарката ми направи пълен преглед, резултата, няма гъби(за мое учудване), няма трохимони има бактерии, има и ОВУ #Milti  Grinning Споделих и за Биоцитрина , тя каза да го съчетая с млечнокиселата бактерия.
Та, за тези които се интересуват, много трудно се намира по аптеките, поне във Варна, струва 6.99 и е доста скромно шишенце, доста обширно приложение има, много е горчиво на вкус , ама ще се пие, какво да правя. За другия начин за употреба, ще споделя след десетина дена.....сега отивам да уползотворявам овуто..... Laughing  Laughing  Laughing

# 43
Dercome е добро средство за поддържане на личната хигиена.Според мен обаче трябва да се използва най-много 2-3 пъти седмично.През другото време- нищо. Dercome съдържа lactic acid, която е полезна за влагалището, но не може да излекува гъбичките. Той се използва вместо сапун и за мен е най-доброто средство, предлагано в BG. Иначе много други интимни сапуни са много парфюмирани и само нарушават естественото PH. Wink

# 44
  • Мнения: 398
Гостът горе бях аз. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт