Термин септември 2026 - 2

  • 20 698
  • 779
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 5 748
И моите крака са напълнели.😑

# 736
  • Мнения: 90
Някоя от вас има ли стягания в корема?

# 737
  • Мнения: 30
Ние почваме малко по малко да купуваме неща, че не искам баш в жегите с големия корем да трябва да обикалям. Избрахме количка Anex IQ и не знам дали в Галикс правят изобщо намаления и да чакаме да падне малко цената.
Моят корем също порасна доста в последния месец и половина, но не бих казала, че изглеждам като в напреднала бременност (на мен ми е първа). Депресирам се обаче, че съм качила видимо и в горната част на бедрата (винаги като напълнея и качвам брич) и като си помисля, че имам още 4 месеца ми става зле... Трудно ми е и да си намеря дрехи, които да ми харесват как ми стоят. Абе то това да ми е проблемът, пък другото да е наред. Simple Smile

Галикс не обявяват промоции. Наскоро бях мернала код за намаление на Ая Минкова при онлайн поръчка. Другия вариант е на място консултанта ако е от услужливите прави 10-15% намаление. Аз смятам след третата фетална морфология да започна с покупките.

# 738
  • Мнения: 2 449
Някоя от вас има ли стягания в корема?

Не съм имала , но това са Бракстън хикс и не са страшни ако не са болезнени.

# 739
  • Мнения: 90
Да, просто ми се случи през нощта и доста се уплаших. Сънувах нещо стреснах се многооо, като се събудих почна да ме стяга корема, малкия започна да рита много, като цяло доста се уплаших 😟 иначе през деня много, много рядко се случва.

Някоя от вас има ли стягания в корема?

Не съм имала , но това са Бракстън хикс и не са страшни ако не са болезнени.

# 740
  • Мнения: 4 294
Аз пък съм хващала техни неща на намаление. Конкретно бебешки матрак дебнехме.

При мен също нерядко има стягане на корема, най-вече свързано с някое мое притеснение.

# 741
  • Мнения: 90
На мен ми е първа бременност, и ме притеснява че толкова рано започнаха Sad аз от 19гс ги имам, може 1 седмица нищо да няма и после два последователни дни да има Sad
Като цяло в моето семейство никой не е устисквал до термин и почна много да ме хваща параноя 😟
Аз пък съм хващала техни неща на намаление. Конкретно бебешки матрак дебнехме.

При мен също нерядко има стягане на корема, най-вече свързано с някое мое притеснение.

# 742
  • Мнения: 4
Включвам се за комарите - може да ползвате етерично масло от лавандула, ако нещо ви притеснява.
Количката и всички приложения към нея са ни сайбекс от предишното дете балиос лукс много сме доволни.
Няма да купувам нищо освен ако не е на топ оферта само някое шише трябва да взема за всеки случай. В края на юни/юли ще прегледам какво имам от първото дете останало и тогава ще купя нещо ако случайно го нямаме. Решила съм да не се презапасявам.
Единствените по-големи покупки ще са нов гардероб за да има повече място и още едно- две столчета за кола, защото сме с 2 коли, но не знам дали ще преизползвам старите за бебето и ще купя нови за другото или ще гледам някакви от 0 до 12 г

# 743
  • Мнения: 71
Коремът ми е огоромен. Колкото на бременна в 7 месец, а аз съм едва 22 г.с (23г.с).🤣 Кръста ме боли, вече и около опашната кост и помолих АГ за мнение дали съм за ортопед или невролог, че вече не се търпи, схващам се и не мога да се движа - та ще ходя на ортопед. Отделно за бебка казаха, че е с двойно омотона пъпна връв. Първият път нямах такива проблеми и сега започнах да се филмирам. Уж е рано и може да отмотае, но все пак…
ПП. Ползвам спрейовете на малкия против комари и насекоми.

# 744
  • Мнения: 4 294
И аз се чувствам с огромен корем. В 21г.с., но пък ми е втора бременност.
Реално наскоро минах феталната и се чудя кога пак съм на преглед, тъй като моята аг никога нищо не ми казва.

# 745
  • Мнения: 366
Кога смятате да запазите час за трета фетална ?

# 746
  • Мнения: 2 449
Между 21 и 25 седмица и мен много ме боля около костта на опашката. Започнах да приемам вит, Д всеки ден и мина. Не знам дали е било заради разположение на бебето притискащо нещо там или нисък вит, Д , но мина. Аз съм 26+4 и корема тъкмо се закръгли и оформи. В неделя ще правим мини фотосесия , че нямам никакви снимки от тази бременност освен видеозоните. Правихте ли албумче да документирате бременността ?

Последна редакция: пт, 29 май 2026, 15:11 от •MERA•

# 747
  • Мнения: 19
Кога смятате да запазите час за трета фетална ?

Между 31ва и 32ра седмица планирам.

# 748
  • Мнения: 93
Между 21 и 25 седмица и мен много ме боля около костта на опашката. Започнах да приемам вит, Д всеки ден и мина. Не знам дали е било заради разположение на бебето притискащо нещо там или нисък вит, Д , но мина. Аз съм 26+4 и корема тъкмо се закръгли и оформи. В неделя ще правим мини фотосесия , че нямам никакви снимки от тази бременност освен видеозоните. Правихте ли албумче да документирате бременността ?
Аз така и не си взех. Първия триместър ме беше страх да се отпусна, а после си казах, че вече е минал един триместър и няма смисъл. 😀

# 749
  • Мнения: 72
Аз имах няколко дни вечер, май се претоварих, а може и да няма общо. Преди това ми се случваше само леки болки и стягания. АГ каза да си пия магнерот и no spa и ако не минават или зачестяват - да ходя в болницата да ме гледа дежурния.

Някоя от вас има ли стягания в корема?

Общи условия

Активация на акаунт