Козметиката- полза или вреда?

  • 12 892
  • 212
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
...както каза личния ми лекар..."този век ще е векът на ваксините..."...
Явно личния ти лекар не е влизал в Здравния форум на бг-мамма Wink

Уф, аз продължавам да се съмнявам в плюсовете на козметиката... дори на качествената такава (каквото и да значи "качествена") Tired

# 16
  • Мнения: 1 540
Уф, аз продължавам да се съмнявам в плюсовете на козметиката... дори на качествената такава (каквото и да значи "качествена") Tired

Просто прочети съдържанието на кремовете/козметиката, които ползваш, и пусни един search в Google. Ще ти излязат подробни материали от Уикипедия и от други места, където пише какви са компонентите в кремовете и какво им е действието.

# 17
  • Мнения: 239
Да така е правилно

# 18
  • Мнения: 1 234
Уф, аз продължавам да се съмнявам в плюсовете на козметиката... дори на качествената такава (каквото и да значи "качествена") Tired

Все повече си мисля че мотото на производителите на така наречената качествена козметика е нещо от сорта на "Целта оправдава средствата",т.е важно е да се получи крайния резултат-гладка кожа,изглаждне на бръчки и т.н. без значение какво съдържа продукта и че съдържанието му рано или късно ще ти се отрази неблагоприятно.Имаше такава тема и за балсама за нокти,който има стахотен ефект за някои,но съдържа формалдехид,и за живачните кремове,които избелват,но в един момент кожата ти се съсипва тотално.... #Crazy

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Не че нещо ама...никой не е умрял от крем нали...и никой не се е сбръчкал като стафида от крем, тъй че...умни жени сме все пак...не искам да налагам мнение или да убеждавам някой да ползва каквото и да е...в крайна сметка всеки си има глава на раменете и решава какво е най-полезно за него и как му се отразява даден продукт... Peace
Jezabel, не винаги целта оправдава средствата, а който го мисли ,в случая с производителите на козметика не са виновни...виновен е масовия потребител, който не мисли и вярва на всичко казано някъде и купува сляпо всичко видяно или рекламирано...(сещаш се за баницата и този, който му я дава  Laughing) Peace
всеки си решава какво, къде и как ще използва...аз съм доволна от моята козметика и от резултатите Peace
...а ако искаме да търсим вреди...може да ги намерим във всичко...дори и в дъвката, защото дъвчейки я стимулираме стомаха да отделя стомашни сокове, а всъщност няма храна за смилане...и какво после става...ОП ЯЗВА...

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Уф, аз продължавам да се съмнявам в плюсовете на козметиката... дори на качествената такава (каквото и да значи "качествена") Tired

Все повече си мисля че мотото на производителите на така наречената качествена козметика е нещо от сорта на "Целта оправдава средствата",т.е важно е да се получи крайния резултат-гладка кожа,изглаждне на бръчки и т.н. без значение какво съдържа продукта и че съдържанието му рано или късно ще ти се отрази неблагоприятно.Имаше такава тема и за балсама за нокти,който има стахотен ефект за някои,но съдържа формалдехид,и за живачните кремове,които избелват,но в един момент кожата ти се съсипва тотално.... #Crazy
Анжък! Това имам предвид, макар че този балсам и тия живачни кремове не съм ги чувала... Имаше една тема за червилата на една голяма компания преди време, но не помня коя и в какво се състоеше вредата им newsm78

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Не че нещо ама...никой не е умрял от крем нали...и никой не се е сбръчкал като стафида от крем...

Няма как да знаеш това  Naughty

Аз също съм мислила по този въпрос. И точно заради това почти не употребявам козметика. Имам пълен шкаф, постоянно купувам, но общо взето не ползвам интензивно  Tired

# 22
  • София
  • Мнения: 1 951
Ако козметиката не е подбрана правилно ,може да нанесе вреда.

# 23
  • Мнения: 1 540
...никой не е умрял от крем нали...

Знаеш ли... Може веществата /парабените например/, натрупали се от дългогодишна употреба на кремове, да спомогнат за образуване на рак/тумор... Нали в тумор от гърда намерили парабени...

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не че нещо ама...никой не е умрял от крем нали...и никой не се е сбръчкал като стафида от крем, тъй че...умни жени сме все пак...не искам да налагам мнение или да убеждавам някой да ползва каквото и да е...в крайна сметка всеки си има глава на раменете и решава какво е най-полезно за него и как му се отразява даден продукт... Peace
Jezabel, не винаги целта оправдава средствата, а който го мисли ,в случая с производителите на козметика не са виновни...виновен е масовия потребител, който не мисли и вярва на всичко казано някъде и купува сляпо всичко видяно или рекламирано...(сещаш се за баницата и този, който му я дава  Laughing) Peace
всеки си решава какво, къде и как ще използва...аз съм доволна от моята козметика и от резултатите Peace
...а ако искаме да търсим вреди...може да ги намерим във всичко...дори и в дъвката, защото дъвчейки я стимулираме стомаха да отделя стомашни сокове, а всъщност няма храна за смилане...и какво после става...ОП ЯЗВА...
Явно четеш по диагонал... Как можеш да знаеш как ще ти се отрази някой продукт, като не знаеш какви могат да бъдат последиците от употребата му?
Ако сме информирани можем да ограничим вредните продукти или навици. Като дъвченето на дъвка например... Тогава вече е въпрос на осъзнат избор.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Разбира се, че трябва да сме информирани...очевидно не ме разбирате правилно...

# 26
  • Мнения: 201
Аз използвам само хидратиращи кремове за лице. Веднъж се намазах с крема на малката бебешката Нивеа /св.синя кутийка на бели точки/ и от тогава използвам само него вечер. Резултатът е чудесен, кожата ми става мека, чувствам я по-свежа и едва ли е вреден, като се има предвид, че бебета ще го ползват  Rolling Eyes Сутрин продължавам да си ползвам хидратиращи с UV - филтър, но в никакъв случай Anti - age или др. подобни, които са по-скоро за баби  Laughing /за състарени кожи/

# 27
  • Мнения: 1 234
  bouquetТака е,всеки сам си преценява дали да се довери сляпо или не на рекламите. PeaceВъпросът е колко често масовия потребител-сиреч ние-се замисляме дали наистина даден продукт е полезин за нас и колко е голям % на продуктите който ни нанасят по-голяма вреда,отколкото ни правят красиви.То че няма да ни кажат от рекламите "Това ще ви изгляди бръчките,ще ви направи кожата красива и пр.,но след 10 години ще се сбръчкате тотално"е ясно,те нали затова са рекламите-да те накарат да купиш,да покажат красивото.А на нас остава да помислим. Wink

# 28
  • Мнения: 1 540
Аз използвам само хидратиращи кремове за лице. Веднъж се намазах с крема на малката бебешката Нивеа /св.синя кутийка на бели точки/ и от тогава използвам само него вечер. Резултатът е чудесен, кожата ми става мека, чувствам я по-свежа и едва ли е вреден, като се има предвид, че бебета ще го ползват  Rolling Eyes Сутрин продължавам да си ползвам хидратиращи с UV - филтър, но в никакъв случай Anti - age или др. подобни, които са по-скоро за баби  Laughing /за състарени кожи/

Със сигурност съдържа парабени. Прочети повече за тях в интернет и ще разбереш. Аз не мога без крем и редовно ползвам, но имам едно на ум...

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Именно Peace

И аз се надявах, че поне бебешките помади са по-безвредни Tired

Общи условия

Активация на акаунт