Колко време според Вас трябва да трае майчинството на майката

  • 2 792
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
Мисля, че до 2 годинки е хубаво детенцето да си е с мама...  Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 632
Мисля,че човек трябва да си гледа детето поне до две години,ако има възможност.Смятам,че не всичко в този живот е пари и работа и това което детето ще ми даде като емоции и изживявания не може да се замени с друго. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 230
2 до 3 години - според развитието на детето (физическо и психическо). Ако ни пазеха работното място и майчинството беше прилична сума (да издържа и мама и бебчо) всички щяхме да предпочетем "домашната" заетост....

# 18
  • София
  • Мнения: 248
Според мен е хубаво до 3г. да се гледа детето, но зависи от възможностите.

# 19
  • Мнения: 1 081
Преди да родя, бях твърдо убедена, че ще се върна на работа след 3тия месец-за да се възстановя, да си почина(!), и да отслабна(!)...Нищо не знаех за отглеждането на деца...Но сега е друго-предвид много желателното изключително кърмене до 6тия месец, и след това кърмене до годинка без заместване на хранене-добре е майката да си е до детето до 1 година. А и в този период бебетата мисля, че имат нужда най-вече от майка си...Поне при моето дете е така. Другите "гледачи" са по-скоро за разнообразие, за да свиква детето с външно присъствие, за да може майката да си вземе час-два почивка...Така че според мен майчинството трябва да е поне 1 година, но след още една година с дребния може да ми се пормени мнението:)Иначе аз работя от вкъщи, по малко, за да не губя форма:)

# 20
  • София
  • Мнения: 3 407
Аз по същото време се върнах на работа.
Чувствах се чудесно, съответно и дъщеря ми.
Ако имах някакви съмнения, щях да остана в къщи с нея, докато не се убедя, че се чувства добре.

# 21
  • Мнения: 873
здравата емоционална привързаност между майка и дете се изгражда до 6-тия месец на бебето.след това то ще е по-спокойно,когато нея я няма,а тя ще е сигурна,че ще е водещ приоритет в живота му.другата главна фигура в този период е тази на таткото,но никакви баби,моля Naughty

# 22
  • Мнения: 24 467
Много зависи и от самата майка- дали има настройката да стои години наред по цял ден с детето, дали това й е достатъчно, дали това я кара да се чувства полезна или усеща, че нещо не й достига.
Не смятам, че дългият съвместен престой на майката с детето непременно означава индикация за добра майка и е задължително пелезен за детето. Често една майка с професия, която е интересна и я кара да се чувтства добре, полезна и спокойна може да е много по- полезна за детето си, макар и да е с него по- малко време. Може да е по- малко изнервена и да е по- спокойна и всеотдайна.
Лично аз съм виждала майки, които си откарват така с децата до първи клас с оправданието, че "гледат детето" и тези деца нито са по- добре гледани, нито по- добре възпитани в сравнение с други, които да речем посещават детско заведение.

# 23
  • Мнения: 5 362
Въпросът ми е странен наистина, но в моя случай се очертава да се върна на работа около 4 месеца след раждането. Нямам никакъв опит и затова питам вас, разбира се детето ще бъде гледано от таткото, а моето работно време не от най-натовареното. Та според вас това възможно ли е и ще навреди ли на бебчо?
От много неща зависи-дали ще кърмиш например,как ще се справя таткото,някоя баба ако имате няма да е лошо да му помага...
Няма да навреди според мен.Вашата обич и привързаност няма кой да я отнеме или замести Peace

# 24
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
По известни психо-физиологични научни данни детето трябва да е до майката до 3 год,тъй като тогава то преминава през доста кризи на възрастта.От отношението на майката в този период зависи бъдешият живот на детето и отношението му околният свят.Едно време по времето на отричаният от нас комунизъм майките си стояха по 3 години,защото се чуваше гласът на науката.Сега не е тека.Женската еманципация,борбата за равенство с мъжете, и икономическата криза в България лично според мен много вредят както на детето, така и на семейството.Всеки обаче сам прави своят избор.
Абсолютно съм съгласна  Peace

# 25
  • Мнения: 317
Година и половина. Година и половина след раждането вече не издържах само вкъщи, струваше ми се, че не съм достатъчна на детето (и следователно го пуснах на ясла), вече виждах, че може да има все пак някаква, макар и минимална комуникация (разбирай обратна връзка от яслата). Но през цялото това време докато детето навърши година и половина съм си работила вкъщи, така че не съм се занимавала само и единствено с него. Много хубав период е, но не на всяка жена гледането на дете е достатъчно. Особено ако няма кой да те замени в нищо и нямаш и 1 свободен час седмично да излезеш някъде без него... Sad

# 26
  • Мнения: 227
Майчинството трябва да трае цял живот  Laughing
Според мен не са достатъчни няколко месеца, които да прекараш с така чаканото и любимо същество. Безотговорно е от страна на държавата да ни принуждава да изоставяме децата си на по 4-5 или 10 месечна възраст, тъй като то се нуждае тогава най-много от майчина закрила и грижа. Но това е една мноооого тежка тема, по която може да се коментира мнооооого  Peace

# 27
  • Попово
  • Мнения: 687
Големия си син го гледах до 7 годишна възраст ... докато тръгна в първи клас и не съжалявампосле тръгнах на работа...  Embarassed сега обче с малкия е другоо, заплатата ми не е от ниските за БГ но защото съм ползвала болнични и хитреците от НОИ ще ми дават майчинство което е равно на 90% от минималната заплата #2gunfire #2gunfire #2gunfire така , че съжалявам искренно но ще се наложи да тръгна на работа а бебончо да го гледа бабка Naughty

# 28
  • Мнения: 120
Според мен майчинството трябва да е до 2год. имам предвид като заплащане,и то да бъде доста солидно. А като период да може да си гледаме децата до 3 год. като за тази 1год да получаваме пак някъкви минимални средства. Според мен яслите стресират детето, което тепърва започва да опознава света и се учи  как да се харни и обслужва само.  Не всичко в живота се свежда до парите все пак. Всичко обачезависи и от майката. Познавам жени ,които но 7 мес започнаха работа и си оставиха децата на свекърви и майки. По -хубаво от това да гледаш и бъдеш участник във всичко първо , което прави и изрича  детето ти няма.

# 29
  • Мнения: 2 015
Според мен една година е достатъчна.

Общи условия

Активация на акаунт