за закованите теми и други неща.....

  • 3 047
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 414
обща тема!
за Библиотеката - идеята е супер! и аз си мислех, че има-няма 2 седмици и някой пита за гърнето... Wink

# 16
  • Мнения: 3 595
Като нов човек, мога да кажа, че е доста трудно да откриеш нещо по тема, която те интересува. Разбирам и желанието ви да систематизирате нещата. Идеята на боо ми харесва повече. Нейната библиотека е невероятно полезна, а от нея бях чела само една статия в портала. Толкова бях открила.

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Ivy
Като нов човек, мога да кажа, че е доста трудно да откриеш нещо по тема, която те интересува. Разбирам и желанието ви да систематизирате нещата. Идеята на боо ми харесва повече. Нейната библиотека е невероятно полезна, а от нея бях чела само една статия в портала. Толкова бях открила.


Ами не знам дали греша, обаче сайта www.bg-mamma.com е за фактическата информация (статии, линкове и др. полезни неща), а форумите са за обмяна на опит. Лично според мен форумите са един вид притурка на сайта - те са за обмяна на опит, за сладка раздумка и пр. неща. Не виждам защо да не се публикуват статии в сайта и да се слагат линкове във форума, иначе става дублиране на информацията!

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Reza
момичета, дайте да измислим нещо по въпроса.....
това, което ми хрумна в момента...е да се направят заковани теми за различните месеци от бременността...но  там наистина да пише важни неща....
за ала-бала има чат...има и лични....


Реза това е добра идея, обаче то пак тези теми ще стават много обемни и ще трябва да се откачат. Така пак първата страница ще е почти със заковани теми... Ох, като гледам май ще стане така, че да има отделен форум за отчетни теми, иначе не виждам как ще стане този да е динамичен... ама що форуми ще се нацъкат тогава... Shocked

# 19
  • Мнения: 272
и двата варианат ги бива, но на мен ми е досадно да из4итам 17 стр от 1 тема особенно като са фуул с картинки и цитати, а от това спасение няма... нянам по добре да има закована тема за примерно мецес и после да се прати напр в библиотека..... така нито ще е дълга нито ще се препъваме е страници заковани Simple Smile

# 20
  • Мнения: 272
извинявам се за лошия почерк но приспивам мъник....

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ваче, да си обясня предложението:
същото, като в Кърмене: пуска се темата, в Библиотеката се слага линк към нея. После темата отплува, а линка си стои...
Не пречи да се сложат линкове към темите, качени на сайта (а защо не и да се копират еднократно тук като постинг, за да се прочетат от повече майки?!). Като се преведе нов материал, се пуска като постинг във форума, някой модератор го окачва като линк (редактира правопис или превод, ако много се налага), и праща материала на Мамма, за да го качи на сайта, ако прецени. Ако се качи материалът на сайта, линкът се сменя, за да води към него (за прегледност).

За темите по месеци - веднъж по месеци на бременност и втори път по месеци на раждане какво да ви кажа...не ги чета, освен ако не търся някаква конкретна информация... Те са си жив ЧАТ!!! Мисля, че не е лошо да се пусне анкета 'за' и 'против' такива теми... Излишно товарят форума, според мен, макар че разбирам, че майчетата, които пишат там, се вълнуват много... Но майки, бременни в по-предни месеци или вече родили, не четат и не отговарят...Мисля, че старото положение на нещата без такива групи по интереси беше по-добро.

# 22
  • Мнения: 3 926
Гласувах за една закована, но само за срещите. За тези по месеци - не знам мисля, че ще е доста драстично да се разтурят групичките. Да, вярно, че са по интереси, но и това е, което ни сближава - проблемите са настоящи, не отминали или предстоящи. Колкото и да чета (а аз чета) и чуждите теми знам, че като станем в 8 месец тогава ще обсъдим списъка за бебчовците. Сега той още не ни е нужен. Влизам във всички форуми и чета и неща, които ще са ми нужни в бъдеще, и такива, които вече съм преживяла, но когато се появи проблемът на дневен ред тогава той ще е актуален за нас. И аз се чудя как може да се задават въпроси за неща, които са били обсъждани преди два дни или пък има подробна информация в сайта. Но съгласете се, че е много по-лесно някой да ти отговори с две думи, вместо ти да се ровиш и търсиш материали. Между другото Реза знае, че точно по този повод нашата, юлската тема има правила. И момичетата наистина се съобразяват. Може да погледнете последната ни тема - вътре има постнати статии за ехографията и други неща, които ни интересуват на този етап. Няма много бла-бла. А всеки ден си организираме срещи в чата и се каним на лични. И мога да ви кажа, че изобщо нямаше да се сетим за това ако Реза не ни беше казала, че можем да го направим. Честно, дори аз, която по цял ден съм пред комп-а и се ровя в сайта въобще не бях обърнала внимание, че има чат Embarassed
А това за библиотеката е супер идея - давайте по-скоро, че ми омръзна да обяснявам едни и същи работи в нашата тема Wink
Хич не са ви леки задачите, но ви пожелавам успех Heart Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Воо, значи отчасти сме се разбрали. Когато сме говорили с Мамма, Боболента и Реза имахме предвид тема с линкове към интересни ТЕМИ... това не пречи да има линкове към интересни статии, но аз лично съм против да се слагат статии (не като линкове, а като текст). Статиите са за сайта, а темите с дискусии за форума. За мен форума и сайта са две различни неща и по-скоро форума допълва сайта, а не обратното!
Също така ми се струва, че не модератора трябва да редактира преводите, а този който ги превежда. Щом може да превежда от чужд език да се надяваме е на ти с правописа  Mr. Green (шегичка) Mr. Green

За темите с отчети, напълно съм съгласна с теб!!

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Assinka, хубаво е да се сближават мамите, обаче тези теми се четат в 90% от случаите само от пишештите в тях. Затова не можете да получите пълно инфо по даден въпрос. Вие сте бременни в един и същи месец, а много мами вече са минали по този път. При условие, че не четат темите те не са ви от полза. А съм сигурна, че не ги четат, просто защото е невъзможно да изчетеш и следиш 7-8 теми за бременността по месеци и още 12 за бебоците до 1 г. Прави ми впечатление, че повече конкретна и полезна информация има в теми с точни въпроси, просто там не се размиват нещата.
Е, така мисля аз, както казах по-горе форума се прави от потребителите  Grinning
Поздрави!

# 25
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Цитат на: Vache
Assinka, хубаво е да се сближават мамите, обаче тези теми се четат в 90% от случаите само от пишештите в тях. Затова не можете да получите пълно инфо по даден въпрос. Вие сте бременни в един и същи месец, а много мами вече са минали по този път. При условие, че не четат темите те не са ви от полза. А съм сигурна, че не ги четат, просто защото е невъзможно да изчетеш и следиш 7-8 теми за бременността по месеци и още 12 за бебоците до 1 г. Прави ми впечатление, че повече конкретна и полезна информация има в теми с точни въпроси, просто там не се размиват нещата.
Е, така мисля аз, както казах по-горе форума се прави от потребителите  Grinning
Поздрави!


Съгласна съм! И аз мисля така.
Ккто каза boo - тове си е жив чат! Участвах в 1-2 теми, но е по-трудно да се ориентираш - отколкото в чат.
Пък съм сигурно, че инфото ще се * по 12 - защото първо еудни бебоци ще са на 2 месец, после следващите, след тях други и така докато стигнем до 12 - а там вече идва ново попълнение... Порочен кръг... И ще се обсъждат едни и същи неща - неща вълнуващи мами чиито бебета са на 1, на 2, на 3 и т.н. месеци....
Тогава по-добре - линк - към тема - "Бебета на 1 месец...", "Бебета на 2 месеца ...." - и всички мами пишат там където е за техните съкровища....

Но не знам дали и това е подходящо... Confused  пак ще мяза на чат

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: catnadeen
Тогава по-добре - линк - към тема - "Бебета на 1 месец...", "Бебета на 2 месеца ...." - и всички мами пишат там където е за техните съкровища....

Но не знам дали и това е подходящо... Confused  пак ще мяза на чат


Ами нали ще е същото.. дали са "бебета на 1 месец" или "Ноемврийски бебета 2004" (съвсем произволно посочих месеца  #Puppy dog ) темите пак ще са толкова и ако са закачени ще изпълнят първа страница... Като станат по 15-20 страници ще се правят нови, а тези старите ще заминават, за да не се пълни базата и да се затруднява търсенето! Така, че пак ще има мини чатове по месеци

# 27
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Reza
забелязвам, че в тези деми се дискутират едни и същи неща, но в различни месеци просто... Мисля, че и момичетата губят по този начин...може на въпрос на някое "майско" майче да може да отговори някое "януарско"...но няма да го направи, защото не чете тази тема...

Това е точно така. Инфото циркулира между определен ограничен кръг хора и така стои затворено. От това губят всички. За това "отчетите" не ми се нравят изобщо.

# 28
  • Мнения: 3 932
Гласувам с две ръце за обща тема и библиотека с най-често дискутиранита теми. #Onfire

# 29
  • Мнения: 8 769
Цитат на: cheta
Това е точно така. Инфото циркулира между определен ограничен кръг хора и така стои затворено. От това губят всички. За това "отчетите" не ми се нравят изобщо.

Съгласна съм. Просто вече всички теми са тип "чат", повечето с еднакви въпроси за обсъждане. За честитките пък -да не говорим.Във всяка "групирана" тема започва надпревара за честитене по един или друг повод, отделно се пускат и теми за Честито...... Както каза и Ваче-не това е целта на форума.

Общи условия

Активация на акаунт