Кога излизат списъците за детска градина?

  • 3 886
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 473
Някой да знае дали за 8ОДЗ са излезли?
Ще излязат до края на май.

# 16
  • Мнения: 6 417
А децата от тези списъци от кога могат да тръгнат на градина?  newsm78

# 17
  • Мнения: 5 468
Шушоне, от септември. Говорим за набор 4 в градините.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 926
Някой да знае дали за 8ОДЗ са излезли?
Ще излязат до края на май.
Благодаря  bouquet

# 19
  • Мнения: 6 417
Шушоне, от септември. Говорим за набор 4 в градините.

Оффф, да вземам от сега да търся училище за догодина  newsm78

# 20
  • Мнения: 6 461
Пламен е по - малък ,но взех молба  от детската градинка ,която трябва да подам при първа възможност.
Това ще стане другата седмица ,понеже Тошко си е в къщи и не посещава градинката.
Та като му подам молбата ще го вземат при първа възможност.
След като направи 2 годинки обаче.
Тошко го взеха на 2 год и 5 месеца.Може би и Пламен така.
Предполагам ,че и Пламен ще изкара 1 ва група два пъти като Тошко ,за изравняване на възрастовата граница.

# 21
  • Мнения: 341
Пламен е по - малък ,но взех молба  от детската градинка ,която трябва да подам при първа възможност.
Това ще стане другата седмица ,понеже Тошко си е в къщи и не посещава градинката.
Та като му подам молбата ще го вземат при първа възможност.
След като направи 2 годинки обаче.
Тошко го взеха на 2 год и 5 месеца.Може би и Пламен така.
Предполагам ,че и Пламен ще изкара 1 ва група два пъти като Тошко ,за изравняване на възрастовата граница.


Нямам представа как е с по-малките деца. Аз действах по класическата схема - на първия работен ден на годината, в която навършва 3 г., се заредих по тъмно пред градината и подадох молба. Директорката ме увери, че подавам толкова рано, че общо взето със сигурност ще го вземат.

# 22
  • Мнения: 292
Искам да ви питам как бихте постъпили на мое място. Значи днес трябваше да предам една декларация в градината на децата ми, че ще останат и следващата година в градината. Аз обаче се чудя какво да правя, защото списъците в градините, в които съм подала молби още не са излезли и съответно не съм сигурна дали ще ни примемат. Как тогава да подам декларацията? Така има вероятност и в новите градини да не ни приемат и в старата да си загубим местата.
Старата градина ни е доста далече, в друг квартал напрактика, на 40 минути път пеша, но все пак е за предпочитане пред варианта да останем без градина.

# 23
  • Мнения: 341
zori80, а не можеш ли да подадеш декларацията в старата градина и ако ви приемат в някоя от по-желаните, да се откажете впоследствие от старата?

# 24
  • Мнения: 292
А няма ли някакви санкции ако впоследствие се откажем?  newsm78 Мислех да им кажа, че ще подам декларациите след като разбера дали децата са приети на друго място.

# 25
  • Мнения: 341
Нямам представа. Наистина, декларацията принципно е документ, с който се заявява ангажимент. Но някак не ми звучи логично да има чак санкции и то за такова нещо. В свободен текст ли я пишеш или има формуляр? Ако е формуляр, който се попълва, виж дали няма изречение от типа на "Известно ми е, че за ... нося отговорност по чл. ... от ...". Но не вярвам. Ами ако ви се наложи да се преместите да живеете другаде? Нима не е логично да преместите и децата в друга градина? Ами ако цялото семейство се мести в друг град?...

Не искам да ти давам лош акъл, ама ако вземеш да им кажеш, че изчакваш класирането в друга детска градина, дали няма да е по-кофти от колкото просто да си затраеш, да подадеш декларацията, да видиш какво ще стане на другото място и тогава просто да им кажеш, че са ви възникнали непредвидени обстоятелства и се налага да отпишеш децата?

Не знам... Дано каже някой по-запознат от мен. Моят опит с детските градини тепърва ще започне, на този етап е нулев.

# 26
  • Мнения: 5 468
А няма ли някакви санкции ако впоследствие се откажем?  newsm78 Мислех да им кажа, че ще подам декларациите след като разбера дали децата са приети на друго място.
Дори да запишеш детето си и после се откажеш, няма страшно. Напротив, дори ще зарадваш някоя друга майка от списъка на чакащите резерви.

Аз днес ходих до нашата ДГ - 42 ОДЗ и на нея имаше списък с приетите деца Peace. Приети са 40 деца (значи ще бъдат по 20 деца в група, което е супер) и има 3 резерви. Детето ми беше записано под номер 1, а в списъка е номер 36. С предимство са приети децата от яслените групи и после нашите, дето не са посещавали тяхната ясла. Ами правете си сметка, от 1 номер, щом става 36 от приети 40 деца newsm78... не знам, как ще е с другите номера тогава...
Та вече със сигурност мога да кажа, че си имам "ученичка" за септември месец. Записването може да стане и сега, но краен срок е 15 юни. Ако до тогава някой не потвърди за детето си, на негово място слагат резервите, които са под чертата, обявени за "чакащи" Tired.

# 27
  • Мнения: 524

Та вече със сигурност мога да кажа, че си имам "ученичка" за септември месец. Записването може да стане и сега, но краен срок е 15 юни. Ако до тогава някой не потвърди за детето си, на негово място слагат резервите, които са под чертата, обявени за "чакащи" Tired.

Честито!

И в 37 ОДЗ списъците са изнесени!
Прието ми е момичето  newsm44

# 28
  • Мнения: 5 468
И в 37 ОДЗ списъците са изнесени!
Прието ми е момичето  newsm44
Честито и на вас Peace!!!
Кога ще пускаме тема, за тези, които ще тръгват на градина есента? Или е рано още... Thinking
А къде се намира 37 ОДЗ? Знаеш ли от сега, коя ще е госпожата на детето ти или не още? На нашите списъци не бяха разделени още по групи, а имаше само 40 имена.

# 29
Niakoi da znae nesto za spisazite v 130? Mnogo sup pritesnena, zastoto niamam vhodiasht nomer, a samo tam sum podala molba..

Общи условия

Активация на акаунт