Кога излизат списъците за детска градина?

  • 3 875
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Здравейте, мами на деца, които от септември 2007 ще тръгнат на детска градина!

Когато подадох документи в началото на годината, директорката на съответната детска градина ме предупреди да следя кога ще излезе списъка с приетите деца, защото в 10-дневен (до колкото разбрах) срок трябвало да потвърдим дали ще запишем детето. Каза ми, че списъците излизат към края на май / началото на юни. Имате ли някаква по-актуална и конкретна информация за това? Питам ви, за да си направя сметка как да си организирам дебненето на сипсъка  Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
"Списъците на приетите деца се обявяват на видно място в детските градини в срок до 15 юни.
В срок до 30 юни родителите на приетите деца трябва да потвърдят /с ксерокопие от акта за раждане/ постъпването на детето в съответната детска градина."

# 2
  • Мнения: 341
"Списъците на приетите деца се обявяват на видно място в детските градини в срок до 15 юни.
В срок до 30 юни родителите на приетите деца трябва да потвърдят /с ксерокопие от акта за раждане/ постъпването на детето в съответната детска градина."

Мерси!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097

За по-сигурно проверявай от началото на юни още, защото в градината, в която записахме Калина, директорката ме предупреди, че от 10 юни тръгват на море, да отида още в началото на месеца.

# 4
  • Мнения: 5 468
На мен пък ми казаха, че списъците са вече готови. И въобще няма да се учудя, ако вече са окачени на някое ОДЗ. Който живее срещу някоя градина, да иди да види, м?

# 5
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз мисля тия дни да проверя, защото при подаването на документите ми казаха, че ще има списъци през май, нищо че в наредбата пише юни.... Ако имаш телефон на градината може да звъннеш и да ги попиташ дали са готови.

# 6
  • Мнения: 37
В нашата детска градина списъците са излезли вече. Трябва да потвърдим записването на детето с подаване на молба декларация до 15.06.

# 7
  • Мнения: 14 133
И в нашата изязоха още през май, а трябваше да потвърдим до 1юни, че детето ще посещава градината. Peace

# 8
  • Мнения: 295
В 62 ОДЗ още не са готови списъците. Края на месеца - на вратата на директорката.
 Peace

# 9
  • Мнения: 3 211
в градините във Варна излизат от 25 до 31май
миналата година, когато подавах за Габи в едната градина излязоха след 15 юни, а я отписаха от яслата на 31 май Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 341
В 62 ОДЗ още не са готови списъците. Края на месеца - на вратата на директорката.
 Peace
О, мерси! Точно за нея става въпрос.
Благодаря ви на всички за информацията!

# 11
  • Мнения: 453
В 62 ОДЗ още не са готови списъците. Края на месеца - на вратата на директорката.
 Peace
О, мерси! Точно за нея става въпрос.
Благодаря ви на всички за информацията!

И аз дебна 62 ОДЗ!!!
Когато подавах молба, директорката ми каза 1- 10 юни,
но в края на месеца ще видя!

# 12
  • Мнения: 5 468
А няма ли ги някъде из нета тези списъци? Все си мисля, че ги публикуват в нета и пиша на Гугъл "списъци ОДЗ", "списък на приетите"..., ама нищо не намирам.

# 13
  • Мнения: 127
Вчера ходих да проверя, защото от яслата ни изписват на 31 май и няма кой да го гледа. Казаха, че още не са готови и да проверя последната седица на май.Иначе одобрените деца можело да тръгнат на 1-ви юни. Питам се какво ще правим, ако не сме в списъка и го разберем в последният момент, ама това е положението.Молба имаме от 1 година, но само в 1-на градина! Rolling Eyes Rolling Eyes

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 926
Някой да знае дали за 8ОДЗ са излезли?

# 15
  • Мнения: 7 432
Някой да знае дали за 8ОДЗ са излезли?
Ще излязат до края на май.

# 16
  • Мнения: 6 417
А децата от тези списъци от кога могат да тръгнат на градина?  newsm78

# 17
  • Мнения: 5 468
Шушоне, от септември. Говорим за набор 4 в градините.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 926
Някой да знае дали за 8ОДЗ са излезли?
Ще излязат до края на май.
Благодаря  bouquet

# 19
  • Мнения: 6 417
Шушоне, от септември. Говорим за набор 4 в градините.

Оффф, да вземам от сега да търся училище за догодина  newsm78

# 20
  • Мнения: 6 461
Пламен е по - малък ,но взех молба  от детската градинка ,която трябва да подам при първа възможност.
Това ще стане другата седмица ,понеже Тошко си е в къщи и не посещава градинката.
Та като му подам молбата ще го вземат при първа възможност.
След като направи 2 годинки обаче.
Тошко го взеха на 2 год и 5 месеца.Може би и Пламен така.
Предполагам ,че и Пламен ще изкара 1 ва група два пъти като Тошко ,за изравняване на възрастовата граница.

# 21
  • Мнения: 341
Пламен е по - малък ,но взех молба  от детската градинка ,която трябва да подам при първа възможност.
Това ще стане другата седмица ,понеже Тошко си е в къщи и не посещава градинката.
Та като му подам молбата ще го вземат при първа възможност.
След като направи 2 годинки обаче.
Тошко го взеха на 2 год и 5 месеца.Може би и Пламен така.
Предполагам ,че и Пламен ще изкара 1 ва група два пъти като Тошко ,за изравняване на възрастовата граница.


Нямам представа как е с по-малките деца. Аз действах по класическата схема - на първия работен ден на годината, в която навършва 3 г., се заредих по тъмно пред градината и подадох молба. Директорката ме увери, че подавам толкова рано, че общо взето със сигурност ще го вземат.

# 22
  • Мнения: 292
Искам да ви питам как бихте постъпили на мое място. Значи днес трябваше да предам една декларация в градината на децата ми, че ще останат и следващата година в градината. Аз обаче се чудя какво да правя, защото списъците в градините, в които съм подала молби още не са излезли и съответно не съм сигурна дали ще ни примемат. Как тогава да подам декларацията? Така има вероятност и в новите градини да не ни приемат и в старата да си загубим местата.
Старата градина ни е доста далече, в друг квартал напрактика, на 40 минути път пеша, но все пак е за предпочитане пред варианта да останем без градина.

# 23
  • Мнения: 341
zori80, а не можеш ли да подадеш декларацията в старата градина и ако ви приемат в някоя от по-желаните, да се откажете впоследствие от старата?

# 24
  • Мнения: 292
А няма ли някакви санкции ако впоследствие се откажем?  newsm78 Мислех да им кажа, че ще подам декларациите след като разбера дали децата са приети на друго място.

# 25
  • Мнения: 341
Нямам представа. Наистина, декларацията принципно е документ, с който се заявява ангажимент. Но някак не ми звучи логично да има чак санкции и то за такова нещо. В свободен текст ли я пишеш или има формуляр? Ако е формуляр, който се попълва, виж дали няма изречение от типа на "Известно ми е, че за ... нося отговорност по чл. ... от ...". Но не вярвам. Ами ако ви се наложи да се преместите да живеете другаде? Нима не е логично да преместите и децата в друга градина? Ами ако цялото семейство се мести в друг град?...

Не искам да ти давам лош акъл, ама ако вземеш да им кажеш, че изчакваш класирането в друга детска градина, дали няма да е по-кофти от колкото просто да си затраеш, да подадеш декларацията, да видиш какво ще стане на другото място и тогава просто да им кажеш, че са ви възникнали непредвидени обстоятелства и се налага да отпишеш децата?

Не знам... Дано каже някой по-запознат от мен. Моят опит с детските градини тепърва ще започне, на този етап е нулев.

# 26
  • Мнения: 5 468
А няма ли някакви санкции ако впоследствие се откажем?  newsm78 Мислех да им кажа, че ще подам декларациите след като разбера дали децата са приети на друго място.
Дори да запишеш детето си и после се откажеш, няма страшно. Напротив, дори ще зарадваш някоя друга майка от списъка на чакащите резерви.

Аз днес ходих до нашата ДГ - 42 ОДЗ и на нея имаше списък с приетите деца Peace. Приети са 40 деца (значи ще бъдат по 20 деца в група, което е супер) и има 3 резерви. Детето ми беше записано под номер 1, а в списъка е номер 36. С предимство са приети децата от яслените групи и после нашите, дето не са посещавали тяхната ясла. Ами правете си сметка, от 1 номер, щом става 36 от приети 40 деца newsm78... не знам, как ще е с другите номера тогава...
Та вече със сигурност мога да кажа, че си имам "ученичка" за септември месец. Записването може да стане и сега, но краен срок е 15 юни. Ако до тогава някой не потвърди за детето си, на негово място слагат резервите, които са под чертата, обявени за "чакащи" Tired.

# 27
  • Мнения: 524

Та вече със сигурност мога да кажа, че си имам "ученичка" за септември месец. Записването може да стане и сега, но краен срок е 15 юни. Ако до тогава някой не потвърди за детето си, на негово място слагат резервите, които са под чертата, обявени за "чакащи" Tired.

Честито!

И в 37 ОДЗ списъците са изнесени!
Прието ми е момичето  newsm44

# 28
  • Мнения: 5 468
И в 37 ОДЗ списъците са изнесени!
Прието ми е момичето  newsm44
Честито и на вас Peace!!!
Кога ще пускаме тема, за тези, които ще тръгват на градина есента? Или е рано още... Thinking
А къде се намира 37 ОДЗ? Знаеш ли от сега, коя ще е госпожата на детето ти или не още? На нашите списъци не бяха разделени още по групи, а имаше само 40 имена.

# 29
Niakoi da znae nesto za spisazite v 130? Mnogo sup pritesnena, zastoto niamam vhodiasht nomer, a samo tam sum podala molba..

# 30
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Справка за списъците има тук

http://www.sofiaculture.bg/edu/edu_address.html

Успех!

# 31
  • Мнения: 524
Кога ще пускаме тема, за тези, които ще тръгват на градина есента? Или е рано още... Thinking
А къде се намира 37 ОДЗ? Знаеш ли от сега, коя ще е госпожата на детето ти или не още? На нашите списъци не бяха разделени още по групи, а имаше само 40 имена.

Градината се намира в кв. "Павлово", зад община Витоша. Списъците са оформени  и разпределени по групи и учителките се знаят кои са.
Аз лично съм изкл. доволна, защото третата ми дъщеря ще е в групата, която втората ми ще завърши май или юни, знам ли кога ги изписват подгответата newsm78
Учителките са амбициозни и работливи, научиха децата на ред и  отговорност, подготвиха ги много добре за у-ще. ( А може просто второто ми гардже да е толкова умно  Wink)
Наистина-много, много съм доволна. Покрай кака си малката познава лелята и учителките, влизала е много пъти в занималнята им и определено е нетърпелива да тръгне на градина.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
Вие ме изненадахте с тези списъци.ще мина и аз да проверя.Дано да сме вътре,че като ни записаха бяхме под номер 50 Shocked

# 33
  • София
  • Мнения: 344
И в 37 ОДЗ списъците са изнесени!
Прието ми е момичето  newsm44
Честито и на вас Peace!!!
Кога ще пускаме тема, за тези, които ще тръгват на градина есента? Или е рано още... Thinking
А къде се намира 37 ОДЗ? Знаеш ли от сега, коя ще е госпожата на детето ти или не още? На нашите списъци не бяха разделени още по групи, а имаше само 40 имена.
Ох и дъщеря ми е приета- 57 ЦДГ.Честно казано не очаквах. Rolling Eyes
От два-три часа (научих новината по обяд) хиляди въпроси и притеснения вече ме "заливат". Embarassed
Ами хайде, чакам с нетърпение да си отворим тема за тръгващите на градина. Hug

# 34
  • Мнения: 5 468
Честито, eddy6! А пише ли в списъка, коя ще е госпожата на детето ти? newsm78

# 35
  • Мнения: X
И Ния е приета в 168 ДГ, макар че има вероятност в още една градина да я приемат, но там чак юни ще има списъци Confused
Както и да е, аз потвърдих и съм доволна, че детето има място, а не го мисля на есен как ще е  Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 344
Честито, eddy6! А пише ли в списъка, коя ще е госпожата на детето ти? newsm78
Ню, бабата ни е прочела. Аз ще мина тези дни да видя лично- някаква молба за преварително съгласие (или неща подобно ) трябвало да се подаде.
Малее,вече не мога да спя от вълнение.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
А пише ли в списъка, коя ще е госпожата на детето ти? newsm78

И това ли го пише в списъка?
И къде да търсим списъците - къде ги разлепват обикновено - някъде по градината или при директорката?

# 38
  • Мнения: 5 468
А пише ли в списъка, коя ще е госпожата на детето ти? newsm78

И това ли го пише в списъка?
И къде да търсим списъците - къде ги разлепват обикновено - някъде по градината или при директорката?
Не знам, дали го пише в списъка това за госпожата, на нашите нямаше... за това питам, дали има на други. Не че кой знае, какво ще направя, просто от любопитство искам да знам. Защото се запознах и с двете, които ще водят групите на есен, за това ми е интересно. Харесах си повече едната, но и другата да е ... няма да си оскубя косата.

А списъка стои отвън на вратата на нашата градина. Предполагам на всички е така.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
На нашта още няма,ама дебна,че като я знам каква е далавераджийка директорката пак ще направи нещо скрито покрито и накрая кой се записал записал Mr. Green

# 40
  • Мнения: 5 468
На нашта още няма,ама дебна,че като я знам каква е далавераджийка директорката пак ще направи нещо скрито покрито и накрая кой се записал записал Mr. Green
Що не й звъннеш по телефона и да я питаш, кога излизат списъците?
Аз на нашата много й досаждах. Докато един ден не ми каза: "Ама те са готови!"

# 41
  • Мнения: 370
А на мен директорката ми каза, че няма никакви шансове - подала съм молба през септември, а след Нова година бяхме №1. Обясни ми със същите гадни цифри от септември, че нямало никакво движение и имала 2 групи ясла, а само една първа група в градината. На моя аргумент, че винаги е било така в тази детска градина, тя ми каза, че преди децата в яслата били 16-20, а сега - над 25.
Още ми е криво. Все едно, че са ме изхвърлили мен и детето ми от обществото. А то едно общество newsm78
Не знам какво може да направя? Да ходя в общината да се моля Embarassed
Подадох само в тази градина молба, защото бях сигурна, че ще ни запише. А сега, като се замисля, май не ми се иска да го приеме. Сигурно има по-добри места за моето момченце.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 097
А на мен директорката ми каза, че няма никакви шансове - подала съм молба през септември, а след Нова година бяхме №1. Обясни ми със същите гадни цифри от септември, че нямало никакво движение и имала 2 групи ясла, а само една първа група в градината. На моя аргумент, че винаги е било така в тази детска градина, тя ми каза, че преди децата в яслата били 16-20, а сега - над 25.
Още ми е криво. Все едно, че са ме изхвърлили мен и детето ми от обществото. А то едно общество newsm78
Не знам какво може да направя? Да ходя в общината да се моля Embarassed
Подадох само в тази градина молба, защото бях сигурна, че ще ни запише. А сега, като се замисля, май не ми се иска да го приеме. Сигурно има по-добри места за моето момченце.

Какво няма да ти е криво, представям си как се чувстваш  Hug

# 43
  • Мнения: 5 468
Теди, като ти е казала още, че има 2 яслени групи и една за градината, защо не си подала и в друга градина молба? То и от яслата така, няма да има приети, щом от две групи ще прави една ooooh!.
Ама как така 1 група в градината от набор, бе... лелееее ooooh!.

# 44
  • Мнения: 238
Би трябвало официално да излязат в края на Май, но онзи ден ми звъннаха от 168 ЦДГ и ме поставиха в патова ситуация - "Вашето дете е от първите, искаме да знаем дали ще го запишете и искаме да го знаем до петък!".  И аз се видях в чудо... уж няма списъци, а пък някъде си били готови!  Shocked
А предната седмица бях минала по градините където бях подала молба и навсякъде (включително в 168-ма) ми казаха 1-2 юни.
И тъй като тя определено не ми беше на сърце хукнах аз да проверям по другите градини да видя какво е положението. След пазарлъци и кандърми стигам до съответните директорки и се оказа че навсякъде списъците си бяха готови. Само, че никой не ги обявява. И имам чувсвото, че в тези 1-2 седмици си тече един пазарлък между родители, директори и градини...

А най-много ме хвана яд, че в 67-мо ОДЗ когато подадох молбата януари и питах директорката дали да ходя на друго място защото това е първата градина, в която отивам, тя ми заяви да не се притеснявам - достатъчно рано било и т.н. А сега се оказа, че молбата ми аха... аха да се класира - ама не! Добре, че не я послушах!  #Cussing out
И тъй като не ми стиска да чакам до юни за да видя как ще се развият събитията, днес се обадих да потвърдя в 168-ма. А какво ще правя с голямата дупка от 2 месеца лятото просто не знам! Директорката в детската градина ми каза, че преди 1 септемри няма да го вземат даже и в сборна група. А малкия го "гонят" от яслата на 1 юли #2gunfire
Дано поне ремонта, който са започнали в 168 ЦДГ да е добър, че условията ми изглеждат доста мизерни.  Sad

# 45
  • Мнения: 5 468
avalena, виж намерих една тема за тази градина: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=172051.msg3406863. Базата не е кой знае какво, но госпожите били готини.

# 46
  • Мнения: 238
Оххх, четох я... обиколих нета да търся инфо за там и съм с доста смесени чувства. Ама знае ли се - може на малкия да му хареса пък?!

# 47
  • София
  • Мнения: 3 692
Излязоха ли списъците вече?

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
Аз минавам почти всеки ден при нас в Лозенец,но още не са ги закачили.А,че са готови това е почти сигурно.Подготвила съм се общо взето за битка,пък може да ме изненадат и по-лесно да ни приемат

# 49
  • Мнения: 3 153
Нашите списъци (Мечо Пух) са излезли, до 5ти юни трябва да потвърдим:)

# 50
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз минавам почти всеки ден при нас в Лозенец,но още не са ги закачили.А,че са готови това е почти сигурно.Подготвила съм се общо взето за битка,пък може да ме изненадат и по-лесно да ни приемат
chocha, за коя градина в Лозенец чакате?

И аз съм подала молба само в една детска градина и уж имам уверения, че ще бъде прието детето, но като ви чета взех нещо да си шашкам.

# 51
  • Мнения: 341
В 62-ра на "Врабча" вероятно са готови, но още не са ги изложили. Всеки ден или минавам от там, или се обаждам по телефона. Вчера след работа като минах, ми казаха, че вероятно на 1 юни, т.е. утре, ще ги обявят.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
chocha, за коя градина в Лозенец чакате?
И аз съм подала молба само в една детска градина и уж имам уверения, че ще бъде прието детето, но като ви чета взех нещо да си шашкам.
за 19-та
И аз съм подала само за една детска градина

# 53
  • Мнения: 6 315
И аз съм подала в 19-та само (на 2 минути път от дома ни е). Надявам се да е приет  Simple Smile. Утре трябва да излязат списъците.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
мен ми е на 3  Wink,ама това надали ще помогне

# 55
  • Мнения: 3 146
От нашата 137 "Калина алина" ми звъннаха, за да отида на другия ден и да се подпиша в някакъв списък дали ще ходи синът ми със сигурност. Като питах кога ще излезе спикъка, казаха, ами това е списъкът - който се запише, неговата дете ще е прието. Питам, ама нали трябваше юни да идваме и да гледаме за списък, те казват - не не, това е списъкът... Та оттогава не ксъм ходила.

# 56
  • София
  • Мнения: 608
Да, в Мечо Пух са излезли, обаче Боби го няма..... Cry  Cry
Не знам какво да правя....Той е 29 номер, а се оказва, че са приели само 19 деца. Защо ли така не ми се вързва бройката от 2 групи по 30 деца, а???

И аз се чувствам ужасно, просто не ми го побира ума какво ще правя догодина??? Никой не мисли за майките, всички работим и имаме нужда от детски градини. Една директорка от Слатина ми каза, че тази година е ад с дестките градини. Толкова много деца имало. Е, добре - прекрасно е да се раждат дечица, но как после да ги гледаш спокойно?

Много пъти съм писала, че ние баби нямаме. Как тогава да оставя Боби да не е на градина??? Съжалявам, че си изливам болната, но вече 3 дена се чудя какво ще правя.....

Честито на всички приети ученици! А на останалите - късмет!

# 57
  • София
  • Мнения: 2 958
Подадох Молби в 16 и 37-ма ДГ .Моето момченце не фигурира нито в единя ,нито в другия списък. Надявам се на някакво преразпределение ...Може би едни и същи родители  са подали Молби и в двете градини.Дано да е така,защото не знам какво ще правим иначе...
stassi , май сме в еднакво положение... ooooh!

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 15:36 от StaM

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 926
За 8 ОДЗ и 93ОДЗ ми казах, че ще изнесат списъците в понеделник - на 04.06.

# 59
  • Мнения: 7 432
За 8 ОДЗ и 93ОДЗ ми казах, че ще изнесат списъците в понеделник - на 04.06.
В ОДЗ 8 списъците са изнесени още в понеделник на 28 май. Намират се в сградата на администрацията до музикалния салон на таблото.   bouquet

# 60
  • Sofia
  • Мнения: 926
За 8 ОДЗ и 93ОДЗ ми казах, че ще изнесат списъците в понеделник - на 04.06.
В ОДЗ 8 списъците са изнесени още в понеделник на 28 май. Намират се в сградата на администрацията до музикалния салон на таблото.   bouquet
Грешна информация са ми дали тогава Wink Вчера питам жената , която раздава кухнята newsm78 А административната сграда не е ли като влезеш от входа в дясно?

# 61
  • Мнения: 295
Тази сутрин ходих да ОДЗ 62 на улица Врабча! Списъците са изнесени! И мойто зверче е прието, милото въобще не подозира. Сега питам някой знае ли какви документи искат, че директорката я нямаше и не питах?

# 62
  • София
  • Мнения: 3 692
И ние сме приети в 62 ОДЗ   newsm44. В понеделник ще се запишем, мисля, че трябва само копие от акта за раждане, ако някой се сеща друго да казва.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 352
И в нашата градина списъците са готови.
И ние сме вътре.
Има ли някой кандидат за 174та ДГ Фют?

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
И наште списъци са готови.Неочаквано и ние сме приетилРазкрити са две групи по 26 деца,общо приети 52 деца-доста добре на фона на това,което чета по други градини

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 14:43 от chocha

# 65
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Подадох молби в две детски градини 140 и 57 и на двете места не е приет.
Стана ми много криво.В 140 ми обясниха,че 20 деца имат брат или сестра в градината и затова те са с предимство и само 5 деца са приети от молбите по ред. Казаха ми още де се оплача в общината или където искам, но това е положението много деца, а малко бройки в градините.

# 66
  • Мнения: 984
86 ОДЗ са изнесени, записването е до 10.06

# 67
  • София
  • Мнения: 7 097
Сега питам някой знае ли какви документи искат, че директорката я нямаше и не питах?

На нас ни дадоха да попълним една декларация - потвърждение, че детето ще посещава въпросната градина. Акт за раждане не ни искаха, но преди това бяхме оставили копие. Други документи не трябват.
Да попитам за изследванията - трябва ли васерман на единия от родителите, че спорим с мъжа ми  newsm78

# 68
  • София
  • Мнения: 2 181
И на мен вчера ми се обадиха,че сме приети да отида да подам декларациите. Laughing
Става въпрос за 133-та в Изток.

# 69
  • Мнения: 7 432
[ А административната сграда не е ли като влезеш от входа в дясно?
  Точно там е - вдясно и по стълбичката нагоре  Laughing   bouquet

# 70
  • Мнения: 5 468
86 ОДЗ са изнесени, записването е до 10.06
Кой ти каза, че е до 10-ти?
На мен ми казаха, че ще бъде от 11 до 15 юни, защото общината правила някаква проверка.

# 71
  • Мнения: 6 417
А в 62 ОДЗ къде точно са сложени списъците?  newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 2 079
Списъците във всички детски градини (в София поне!) са изнесени вече. Peace

Потвърждение се прави от единия родител в администрацията на детското заведение, при директор или касиер-домакин, с ксерокопие от акта за раждане на детето и подпис в списъка срещу името на детето.
До 10. 06.2007 година.


Ако има непотвърдили мястото на детето си родители след тази дата, от 11.06.2007 год,  на това място се приема друго дете, следващо и чакащо в списъка за приемане.

Наред със списъците трябва да е изнесен и Правилникът за вътрешния ред на детското заведение, в което е написано всичко по приема на децата, привилегиите, както и здравните документи за постъпването на децата.

# 73
  • София
  • Мнения: 172
Ей значи! Аз преди няколко дни говорих по телефона с директорката на ОДЗ-то, дето го предпо1читам и та ми каза, че от 1 до 10 списъците, а от 11 до 15 юни - за потвърждение, от общината им било казано, но е напълно възможно и да изпусна сроковете така. ще гледам по-отрано да действам.

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
при нас на 14 юни има родителска среща и на нея ще се подписват декларациите и ще се записват децата.

# 75
  • софия
  • Мнения: 757
В 55 ОДЗ в "Люлин" са излезли списъците.
Моето момче е прието.... newsm44

# 76
  • Мнения: 984
86 ОДЗ са изнесени, записването е до 10.06
Кой ти каза, че е до 10-ти?
На мен ми казаха, че ще бъде от 11 до 15 юни, защото общината правила някаква проверка.
на списъка пишеше, а и аз подадох в петък, така че отивай веднага, за да не изпуснеш срока, ако искаш дай ми името, аз ще проверя дали ви има в списъка за да не се разкарваш, каката още ходи на детска

# 77
  • Мнения: 3 146
Да попитам за изследванията - трябва ли васерман на единия от родителите, че спорим с мъжа ми  newsm78

Сестрата в 137-ма е залепила лист със здравните документи и там не пише за никакъв Васерман, само за паразити и кръвна картина две седмици преди приемането на детето в градината, т.е. чак септември.

# 78
  • Мнения: 295
А в 62 ОДЗ къде точно са сложени списъците?  newsm78

В сградата на Врабча и Париж, където е детската градина, като влезеш през входа на сградата и ще ги видиш, има ги и на врата на директорката.

# 79
  • Мнения: 5 468
Ако има непотвърдили мястото на детето си родители след тази дата, от 11.06.2007 год,  на това място се приема друго дете, следващо и чакащо в списъка за приемане.

Що ме шашкаш така сега? Не е навсякъде крайния срок 10 юни. В нашата градина е до 15 юни и то от 11 до 15, писала съм го по-нагоре.

ако искаш дай ми името, аз ще проверя дали ви има в списъка за да не се разкарваш, каката още ходи на детска
Аз знам, че е приета. Ходих и видях списъка. Но директорката ме върна, каза от 11 до 15 юни. Мъжът ми също е звънял и му е казала същото. Говоря за 42 ОДЗ.

bobi_bgd, за коя градина говориш? И в нашата е така.
 

# 80
  • София
  • Мнения: 7 097
А в нашата градина пък още не бяха излезли списъците, когато минахме и директорката каза, че ако искаме, можем да потвърдим и ни прие декларацията - беше около края на май месец.

Общи условия

Активация на акаунт