Пазарът на недвижими имоти в БЪЛГАРИЯ, какво се случва реално-тема 97

  • 26 574
  • 756
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 761
За цените не знам как се мери, но за броя сделки по данни от Агенция по вписванията спадът в София за Q1 2026 е 12% спрямо Q1 2025.

# 586
  • Мнения: 134
За цените не знам как се мери, но за броя сделки по данни от Агенция по вписванията спадът в София за Q1 2026 е 12% спрямо Q1 2025.

Малко по- трудно е за цените защото всички гледат средни офертни цени което е двойна грешка. Това което четох е малко по- добра статистика защото е от датабазата на някаква агенция на база сключени сделки Q4 vs Q1.

# 587
  • Мнения: 866
Аз така и не разбрах, защо всички се пънаха да купуват НИ до 31.12.2025 г. , след като цените са им в евро, откакто съществува еврото?
И всъщност спомогнаха за бума на цените им?
От който се вайкат денонощно?

# 588
  • Мнения: 633
Вчера имаше интервю в Блумбърг , сделките Q1 2026 са 14 % надолу в София спрямо Q1 2025 само , че са повече от всяко едно тримесичие освен 2008. Всеки си чете информацията както му отърва.

# 589
  • Мнения: 7 901
Пазара на имоти е доста жив.
Цените не са паднали.

# 590
  • Мнения: 134
Вчера имаше интервю в Блумбърг , сделките Q1 2026 са 14 % надолу в София спрямо Q1 2025 само , че са повече от всяко едно тримесичие освен 2008. Всеки си чете информацията както му отърва.

С 200 сделки повече е имало спрямо Q1 2024. Обаче е добре да се отбележи че много голяма част от тези апартаменти са купени реално преди 2-3 години когато атмосферата и цените са били други. Сега както се оплакват строителите че нямат никакви запитвания от началото на годината това реално ще се отрази в статистиките след 1-2-3 години.

# 591
  • Мнения: 633
Да , това със сделките на зелено много изкривява статистиката. Но също така в интервюто има и рекорден брой разрешителни и РЗП, който ще видим 2028-2030.
https://m.youtube.com/watch?v=1qsweRRl6aY&ra=m

# 592
  • София
  • Мнения: 1 872
Поздрави на всички инвеститори, които уцелиха не само цените, но и локациите

Овча купел е кварталът с най-голям ръст на цените на имотите

То цигани не бяха, то мигранти ли не бяха...
Следващия път така ще пише за Люлин Grinning

# 593
  • Бургас
  • Мнения: 10 506
Нищо неочаквано.
Купих в аналогичен квартал в Бургас.
Единственото жилище от всичките инвестиционни, в което не бих живяла Simple Smile

# 594
# 595
  • Мнения: 4 739
Какво става във Варна? 100+ къщи незаконни?

# 596
  • Мнения: 4 856
Аз така и не разбрах, защо всички се пънаха да купуват НИ до 31.12.2025 г. , след като цените са им в евро, откакто съществува еврото?
И всъщност спомогнаха за бума на цените им?
От който се вайкат денонощно?
Е чак всички...
За тримесечието колко сделки казаха имало, 7500 за София? Това е под 1% от всички жилища, които са над 800,000 в града.
И тези 1% като са се продали по-скъпо, вдигат на хартия оценките и на останалите 99% и собствениците им си мислят, че много са забогатели. А реално ако трябва да ги осребрят няма кой да ги купи наведнъж.
Ако имотите се купуват и ползват за живеене това не е проблем, защото такъв имот се купува веднъж-дваж в живота. Но когато голяма част от тях се вземат за флипване, "да затворим парите", да предпазим спестяванията от инфлация и т.н. става проблем ако трябва да се кешира. Не са ликвидни в такъв обем.

# 597
  • Мнения: 134
Какво става във Варна? 100+ къщи незаконни?

Някои хора може да изпият една студена вода. Интересно дали това ще окаже някакво влияние на останалите строежи на тази украинска компания дето е строила незаконно. Знам че имат един проект в центъра на Варна.

# 598
  • Мнения: 23 821

А колко десетки хиляди от години живеят в София без регистрация...
Човек ако възнамерява да остане повече от няколко месеца трябва да е много глупав да не си смени настоящия адрес.

Отново доказваш разликата между теория и практика Simple Smile
В действителност в България е много лесно да се живее с адресна регистрация в друго населено място.

# 599
  • Мнения: 4 739
Имали ли са продажби на зелено по тези 104 сгради? Доста хора ще изгорят като гледам. Пак ще реват държавата да им върне парите.

Общи условия

Активация на акаунт