Пазарът на недвижими имоти в БЪЛГАРИЯ, какво се случва реално-тема 97

  • 26 448
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 486
Да, справят се. Аз нали писах за моята колежка, която с гаджето ще купуват тристаен панелен апартамент с ипотека. Тя взема чисти не безкрайно много (работа в офис в провинцията, добре платена ама не е АйТи). Мъжът й и той нещо подобно. Ще имат скоро и бебе. Ето, оправят се някак.

# 61
  • Мнения: 6 725
Според Гого и Крис, такива хора не могат да се вредят до имот или, ако го напряват няма да могат да плащат ипотека.
А те кротко си купуват.

# 62
  • Мнения: 4 844
Май сами казвате същото с други думи. На нормалните хора едната заплата не им стига и се налага да се хващат на втора работа, за да изкарат за панелка - която докато изплатят ипотеката не се знае каква ще й е стойността. Нали хората само НС искали, а панелките щели да станат гета.
Дано на мъжа му е здрава гърбината да се хване и на трета работа, че щом чакат бебе жена му ще трябва да напусне втората, а от първата ще взема само майчинство.

# 63
  • Мнения: 1 922
Ей преродила се е Слава Севрюкова или там както се казваше. Освен човек да почне да търси урна на промоция в момента, в който си купи имот.

# 64
  • Мнения: 7 879
В коя графа са нормалните и в коя ненормалните хора?

# 65
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 3 073
Имота е една от най-големите емоции.
Цифри, графики и т.н. не важат тук
А че да ги продават срещу емоции тогава? Обаче искат пари, нали 😀
А при парите без цифри не може да се мине. Доходите на средния българин не стигат да си купи средното жилище. Успяват хората с доход много над средния, или тези, които поемат риска да теглят ипотека с 50% и нагоре от дохода си, при плаваща лихва, която може да се вдигне без предупреждение.
Това според мен не е рецепта за устойчив ръст, но който иска нека го кара на емоции.

Емоциите са като цифрите. Там са, има ги, влият на пазара.
Харесва ли ни или не, няма никакво значение.

# 66
  • Мнения: 11 486
Аз не съм казала, че мъжът й работи на две работи. Работи на една работа, поддържа вятърните перки на Бузлуджа към една фирма. Това е, друго не работи. Девойчето работи в офис. Взимат нормални заплати, работят по една работа.

# 67
  • Мнения: 130
Гледам някои хора са се размечтали за сделки на надпазарни цени и наддавания. За съжаление тези времена приключиха и анекдоти за подобни сделки ще са все по- рядки. Според официалните статистики за 2026 масовия купувач е пас. Наскоро четох една статия че ИТ-та и флипърите са аут.

# 68
  • Мнения: 12 142
Който иска имот, ще си сложи "душа на мъка", както казват в северозапада и ще си купи. Който не иска, ще философства, че е невъзможно.
Това важи за всичко в живота, не само за имотите.

# 69
  • Мнения: 851
Гледам някои хора са се размечтали за сделки на надпазарни цени и наддавания. За съжаление тези времена приключиха и анекдоти за подобни сделки ще са все по- рядки. Според официалните статистики за 2026 масовия купувач е пас. Наскоро четох една статия че ИТ-та и флипърите са аут.

Други пък си мечтаят за два за лев или 3 в 1....

# 70
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 3 073
Гледам някои хора са се размечтали за сделки на надпазарни цени и наддавания. За съжаление тези времена приключиха и анекдоти за подобни сделки ще са все по- рядки. Според официалните статистики за 2026 масовия купувач е пас. Наскоро четох една статия че ИТ-та и флипърите са аут.


Нещо си се объркал. Винаги, когато е имало повече от 1 купувач, който е готов да плати цената,  тя е била много адекватна спрямо качествата и характеристиките на имота.
Без значение, какъв е пазарът. И днес добър имот на съобразена цена заминава за дни.
Това, че на някой му бил скъп даден имот и се чуди как така са го продали за кратко време си е негово виждане.
В голяма заблуда сте, като мислите за глупаци хората, които са купували и купуват. Значи те имат ум, капацитет да изкарват пари, да се развиват да имат нужните доходи, обаче са балъци,  когото харчат парите си.
Всеки взема решение на база своята микро ситуация.

# 71
  • Мнения: 4 844
Други пък си мечтаят за два за лев или 3 в 1....
Не знам в тоя форум има ли такива хора, които чакат "2 за лев", та да си купят жилище, защото иначе със средна заплата трябва да ходят да чистят хорските къщи след работа, та да съберат за панелка.
По-скоро гледам тези няколко човека, които са на мнение, че имотите се вдигнаха твърде много твърде бързо, могат да си позволят да купят, но не го правят, защото не виждат голяма вероятност да изкарат добра печалба (а за живеене си имат).
В коя графа са нормалните и в коя ненормалните хора?
В този контекст имах предвид нормален=среден доход за града си, по официалните данни. Сивата икономика някой знае ли е колко е, 20-30% казват различни източници. Но мнозинството хора са на светло. В този форум има ли някой с черни доходи (ако си признае де)? Аз например изкарвам толкова, колкото ми пише в данъчната декларация, и НСИ ми ползва реалните данни.

Последна редакция: нд, 03 май 2026, 17:08 от chris78

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 10 476
Като не могат да изкарат и не щат да чистят чужди къщи, ще живеят под наем.
Ама вие твърдите, че нямало да има наематели, щото всички вече имали жилища, а на тези, дето още нямат, ей сега ще им умрат бабите и ще имат.
Айде излезте вече от този когнитивен дисонанс.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 861
... В този форум има ли някой с черни доходи (ако си признае де)?
Има, разбира се! Имот с емоция се купувало!?! С пари се купува.

# 74
  • Мнения: 55 843
... В този форум има ли някой с черни доходи (ако си признае де)?
Има, разбира се! Имот с емоция се купувало!?! С пари се купува.

А дали ще си дадеш парите или не в голяма степен решава емоцията Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт