С нетърпение чакаме през ЮЛИ, нашите сладури!

  • 12 353
  • 302
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 300
Росисвет, аз днес по повод климатика, сухия въздух и т.н. се сдобих с уред 3 в едно- термометър, влагомер и барометър. Поемдното едва ли ми трябва, ама какво да правя като са трите заедно. Та сега поне влагата във въдуха и температурата ще знам колко са. Иначе съм противник на климатиците и не ми действат много добре, пък за бебето хептен.

# 241
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Мислете за заглавия на новата тема. Ето малко от старите:
 
1. Юлско бебе в коремче да лудува, мама бърза да напазарува!
2. ЮЛСКО бебе рита мама, а тя му дава своята обич голяма!
3. Зима мина, пролетта дойде, лятото ЮЛСКО бебе ще ни донесе!

# 242
  • София
  • Мнения: 3 414
Аз не го искам въобще,как ще седи и ще  ме гледа жално и мило,ще ми говори а в мен ще напират желания да го тръшна на другата операционна и да го разпоря без упойка та да види какво е.
За работата си я върша в къщи и лошото е че ще трябва да я върша и с бебетата.Като Линет от отчаяни съпруги ще съм #CrazyПочнах офанзива след раждането да минат 3 месеца и да се сменим с мъжо,да види и той какво е,като свеки през това време ще лови риба.
Аз гласувам за заглавие  №1

# 243
  • Мнения: 295
Simple SmileSimple SmileSimple Smile много ме развеселихте с вашите бъдещи татковци Simple SmileSimple SmileSimple Smile
моят мъж не го е страх от кръв и по принцип сме говорили, че ще е с мен - по-спокойна се чувствам като е при мен (с влизане в болница изпадам в депресия и ми се плаче постоянно, представям си в този важен момент какво ще е). само дето и той си каза, че не иска да е в центъра не действието без да знае, че и без това няма да го пуснат Wink
и аз съм още от работещите мами и официално трябва да изляза болнични от 15 юни. но аз мога да изляза по всяко време и затова не се вълнувам - хич не го мисля. като спре да ми се ходи на работа ще спра, а май подозирам, че ще е след датата на болничния... живот и здраве - ще видим Wink

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 19:57 от Аси®

# 244
  • Мнения: 521
Здравейте пак! Аз не знам що за птица съм - взех си отпуск до 25.05 - тогава трябва да излизам болничен. Но да не мислите, че не работя ! Но поне не ставам в 6.30, а и някои от учениците, пък и колеги не реагират много добре на трудно подвижна и само търкаляща се топка. Та реших да си спестя малко напрежение, а и междучасията са малко опасни.

Кати., става въпрос за провинцията. Едва ли могат да ти помогнат. Защо не закарате килима на някоя автомивка?[/color]
Аркси, остави го. Като иска да гледа - нека. Така ще бъде по силна връзката му с детето и ще оцени какво ти коства. Моята нежна половинка изпитва ужас от болници. Преди месец стоях там 5 дни, като дойде и ме видя на система забрави да говори и побърза да избяга. А на УЗ не мога да го закарам по никакъв начин. То сигурно заради такива като него мъжете не раждат.

P.S. Glasuvam za N1
ми аз кво ще правя с това майчинство? Ту съм болничен, ту отпуск последните 2 месеца!  

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 18:55 от tweetybaby

# 245
  • Мнения: 984
За работата: аз се водя в болничен от един месец, но пак си работя само че от вкъщи.. няма отърване. Та поне сега се разбрах със шефа да се "върна" на работа, поне да взема някакви пари на време, а не да чакам НОИ. После официално излизам в майчински на 29ти. А миналата седмица ми стана много забавно, когато ме уговаряха за едно демо един ден преди термина ми  Joy
В последствие го отложиха за август  Joy Joy Joy Мъжо да му мисли, защото уж сега е поел и моята работа в офиса (да е мислил кой ще работи като е правил бебе  Joy)

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 523
беболинчо, те и моя се гласи да поеме част от моята работа като изляза в майчинство. а шефовете даже се шегуват - да си стоя вкъщи 6 месеца и после мъжо да излезе в бащинство Grinning.

# 247
  • Мнения: 984
беболинчо, те и моя се гласи да поеме част от моята работа като изляза в майчинство. а шефовете даже се шегуват - да си стоя вкъщи 6 месеца и после мъжо да излезе в бащинство Grinning.
Joy Joy Joy
И на нас са ни предлагали този вариант.

# 248
  • Мнения: 172
Мислете за заглавия на новата тема. Ето малко от старите:
 
1. Юлско бебе в коремче да лудува, мама бърза да напазарува!
Аз съм за № 1. Peace

# 249
  • Мнения: 295
аз съм за:
3. Зима мина, пролетта дойде, лятото ЮЛСКО бебе ще ни донесе!

# 250
  • София
  • Мнения: 5 756
Здравейте мами! Аз вече съм си в София и мога да се похваля,че си изкарахем чудесно Simple Smile
Мога да си позволя да ви почерпя виртуално Simple Smile за здраето на мъжа ми който вчера имаше имен ден  cook beer Wine Glass Радвам се,че сте добре и ви пожелавам лека вечер!  Hug

# 251
  • USA
  • Мнения: 559
Докато прочета всичко и забравих какво изках да пиша  Simple Smile.

Лекси, браво за помпата. Медела са най-хубавите помпи. Тук всички ми ги препоръчват. Аз ще си взема електрическата. Много ще съм благодарна ако някой каже колко струват в България (електрическите това).

Аз също работя с пълна пара и така ще е поне до средата на юни, защото тук майчинството започва максимум 1 месец преди термин.
Също съм и в отбора на местещите се в нова къща, та покрай различни задачки още не съм започнала с пазаруването за бебето  Rolling Eyes

От заглавията съм за 1.

# 252
  • BG
  • Мнения: 2 217
Сега като си четох из форума и попаднах на една майка с болно от спина-бифида детенце.Така ми стана тъпо,че незнам изобщо как може да се случват такива неща.Оттам изпаднах в депресия за мойто бебе,дали всичко ще е наред и понякога се чудя хубаво ли е човек да се рови в интернет и да разбира за неща,които ако не ги знае ще живее по-спокойно.
Стефи,незнам какви са ти лишеите,но аз миналия месец имах едни червени петънца по корема и по гърдите,които се увеличаваха на брой всеки ден и отидох на лекар.Казаха ми че е розов лишей.мазах го 3 седмици с едно приготвено в аптеката лекарство и се оправих.Не е заразно,но се появявало при отслабнала имунна система,така че ако се увеличават или те сърбят отивай на лекар,че бързо се разнасят.
Angela, много ти благодаря - ще отида на кожен лекар!   bouquet
По отношение на спина бифидата не се притеснявай - на ехограф или 3D може да се види дали бебето има такъв дефект. Казват, че би могло да се получи ако не се взима достатъчно фолиева киселина в началото на бремеността. Аз лично имам спина бифида по рождение, но пък от прегледите се вижда, че бебо няма. 
Аз гласувам за № 3. Зима мина, пролетта дойде, лятото ЮЛСКО бебе ще ни донесе! - харесва ми, а и скоро ще дойде лятото и няма да можем да използваме това заглавие.   Peace

# 253
  • София
  • Мнения: 7 242
Лекси, браво за помпата. Медела са най-хубавите помпи. Тук всички ми ги препоръчват. Аз ще си взема електрическата. Много ще съм благодарна ако някой каже колко струват в България (електрическите това).
Winx, в тази тема пише, че са 124 лв. Моите спомени са за толкова или малко повече. Утре евнт. ще мина през магазина и ще проверя.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174846.new#new?

# 254
  • USA
  • Мнения: 559
Много благодаря. Аз съм се спряла на нещо по-мощно:
http://www.medela.com/newfiles/pnsorglrg.html.
Прилича на уред за инквизиция, но е доста полезно.  Laughing Тъй като майчинството тук е супер кратко, и повечето майки са принудени да помпат на работа за да има кърма за бебетата по-дълго време.
Сега се сетих, че няма да стане да си я взема от България, защото напрежението е различно.

Общи условия

Активация на акаунт