Прави ли се тест за алергия за епидурална упойка?

  • 7 617
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 967
Честно казано май не. И това е лошо. Когато бях в болница да раждам /влезнах няколко дни преди термин/ ме пратиха при анестизиолог и освен обикновените въпроси и подписи, ако се наложи в хода на раждането упойка, нищо друго не са ми правили.

# 16
  • Мнения: 3 069
Между спиналната и епидуралната разликата не е толкова голяма, но ме тестваха.
Задължително трябва да се прави тестване, защото при мен от една стоматологична упойка за малко да си замина!

# 17
  • софия
  • Мнения: 25 483
По собствена инициатива си направих (по принцип нямам никакви алергии), въпреки че лекарката, която ми водеше ЖК не беше много настоятелна.  И добре, че го направих - оказа се, че имам алергия към лидокаина и още 3 неща, а исках и родих със спинална.
Направи си задължително - не се знае какво ще се случи. Ако имаш нужда от инфо за това къде може да си направиш по ЗК пиши на лични.
Пожелавам ти леко и бърза раждане   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 1 735
Много благодаря на всички отговорили на въпроса ми.Смятам да раждам в Тина Киркова.Там преди раждането ли трябва да ми направят теста/даже и да се плаща/ или трябва да се обърна към лекарката от ЖК или пък към личния лекар?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не съм от София и наистина не съм на ясно как процедират в Тина Киркова, но бих те посъветвала поне седмица преди да влезеш в болницата да си направиш тест. Аз раждах със секцио, нямала съм никакви алергии, но бях решила да си направя тест, тъй като разбрах, че той стандартно не се прави в АГ-Варна. Оказа се, че съм алергична към Диазепам, препарат, който е в основата на упойката, която щяха да ми поставят по време на операцията. Три дни преди да вляза за операция трябваше да пия едни лекарства (това не стана, защото влязох по спешност), но си купих друга упойка, която използваха. Иначе и на мен ми правиха тест преди да ме вкарат в операционната, но той е за алергия към антибиотиците, които се слагат след това.

# 20
  • Мнения: 5 391
На мен не са ми правили Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 5 766
newsm78 Ама това не е ли задължителна процедура.....Вечерта преди моята операция ме драснаха на 3-4 места,за да видят за проява на алергична реакция.
в Шейново не е задължителна, хем им казах, че съм проявявала алергии към упойки - тестваха ме само за алергия към АБ. Само че беше за спинална упойка, раждах секцио. Според д-ра - тази на правела контакт с кръвта  Rolling Eyes и нямало как да стане алергична реакция, но доста си потреперих.

# 22
  • Мнения: 953
На мен са ми правили всички тестове за алергии към упойките и медикаментите, които евентуално биха използвали по време на раждането ( аз си ги плащам не здравната каса ). Оказа се че имам алергия към един от медикаментите.

# 23
  • Мнения: 348
Нещо такова, на мен на едно от изследванията където ми взеха кръв ми правиха и някаква проба за съвместимост. Излезе положително... Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 677
Нищо не пречи да си направиш такъв тест. Според мен дори е по-добре.
Никога не съм била алергична към нещо, но когато ми направиха тест за упойки, се оказа, че имам непоносимост към 13 от общо 14 проби.  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: X
Задължително си направи, ако не са ти казали че е част от излседванията. Никой съвестен анестезиолог не би се навил да я слага без да знае какви са последствията, а ти самата трябва да знаеш какви рискове има и какво те очаква АКО. С тези неща шега небива. Naughty

# 26
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз раждах в Т.Киркова преди година с планирано секцио (седмица преди термина излязоха показания за това). Направиха ми тест - за около 18-19 лекарства - ръката ми бе надраскана от лакътя до китката, но мина на следващия ден.
Ако правилно си спомням - около 40лв е теста. Успех и леко раждане!

# 27
  • Мнения: 2 631
Peace направиха ми

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Аз питах лекарката, която ми следи бременността и тя ми каза да отида до кожния диспансер и да си направя тестове за алергии към антибиотици и упойки, понеже съм склонна към алергии. Имала съм преди време хранителна, към бои за коси, от жилещи насекоми и т.н. Смятам тези дни да го свърша това нещо  Wink

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Когато бях бременна с първото си детенце лежах за задържане,доведоха една жена от провинцията за второ раждане.Разказа ми как при първото са и сложили упойката без да и направят тест и получила алергичен шок,едав я били спасили.Така че те съветвам да не рискуваш,направи си теста. Hug

Общи условия

Активация на акаунт