Синдром на Даун - 2 тема

  • 63 455
  • 792
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 426
Да са живи и здрави рожденниците!   baloni
cheers И родителите им също! 

# 31
  • гр. Карнобат
  • Мнения: 175
Здравейте, мили приятели!
Благодаря на всички за пожеланията! Тази вечер Стефани очаква с голямо нетърпение подаръците, а Боряна пък чака тортата не че ще яде от нея ( тя не обича да яде торта), но да помага на кака да духне свещичките. Много отдавна се каня да ви пусна и аз едно малко клипче, но след рождения ден ще опитам пък каквото излезе.


Честит рожден ден, Владко детенце сладко! Здраве и весели игри!
  bouquet

На всички много усмивки и приятен следобед!

# 32
  • Мнения: 555
Честит рожден ден на Владко! Да расте здрав, щастлив и още по-опасен чаровник! Да стане силен, смел и добър като мама и татко! Много целувки от нас трите – Гери, Алекс и Живка!

Честит рожден ден на Стефани! Винаги да получава и дарява много щастие, радост и обич!

Весел празник на рождениците!

 

# 33
  • Мнения: 2 242
Искам най-официално да ви благодаря. Пожеланията ви са страхотни. И зная, че са от сърце. Благодаря ви.
Поздрави и на вас!

# 34
  • София
  • Мнения: 3 114
sweetkids_mama- Благодарим за интересните статии. На мен ми е странен проблема, който дискутират, но все пак те живеят в един друг свят. Не мисля, че когато можеш да предотвратиш един проблем е разумно да не го направиш...

Да, предполагам, че за нашата действителност проблемът изглежда малко странен, но всъщност идеята  е родителите да направят по-добре информиран избор, особено като се има предвид, че вероятно за някои абортът би представлявал сериозен етичен проблем.

 

# 35
  • Мнения: 1 588
Честит рожден ден и от нас за двамата рожденици! Да са живи и здрави и да радват всички!

Владко да расте здрав, весел и напет момък!

А Стефани да бъде мила, внимателна и очарователна госпожица за радост на всички Simple Smile

 Hug
П.С. Преди малко четох едни руски материали за фината моторика и рисуването (благодаря, Миленавита, за ценните линкове!  Hug ) и се сетих да ви кажа какво нарисува миналата седмица Хриси - и то някакси съвсем естествено си дойде, докато драскахме нещо друго на китайска дъска. Нарисува 10-15 вертикални линии една до друга, нещо като трева примерно... Първо нарисува две, три линии в средата на дъската, после изглежда й се видя интересно и напълни цялата долна половина на дъската с успоредни вертикални черти...

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 17:02 от Мария

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 630
sweetkids_mama- Благодарим за интересните статии. На мен ми е странен проблема, който дискутират, но все пак те живеят в един друг свят. Не мисля, че когато можеш да предотвратиш един проблем е разумно да не го направиш...

Да, предполагам, че за нашата действителност проблемът изглежда малко странен, но всъщност идеята  е родителите да направят по-добре информиран избор, особено като се има предвид, че вероятно за някои абортът би представлявал сериозен етичен проблем.

 
 И аз благодаря за статиите и смятам, че дори за нашата действителност проблемът не е странен. Не мисля, че нашите деца трябва да се бракуват още преди да са родени. Ако хората са по-запознати какво реално представлява синдрома на Даун, че въпреки трудностите хората с този синдром могат да водят нормален живот, решението да се премахне такова дете или да се изостави след раждането му ще се взима от по-малко хора. Лиза заслужава да живее, тя е страхотно човече, а ако знаех по време на бремеността си за това, че е със СД едва ли бих я родила - просто защото моите знания за този синдром бяха, че такива деца не живеят дълго, неубучаеми са и нямат никакви емоции. Трябва да има такива статии, точно защото родителите за да могат да вземат решение, трябва да са запознати и с реалния живот на тези деца и семействата им, а не само с мнението на лекарите, които почти не са общували с тях. Особено като се има на предвид, че по-често се раждат от по-възрастни майки. Според мен е по-добре да имаш дете със СД от колкото да нямаш деца.


  ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА  СЛАДКИЯ ВЛАДКО И КАКА СТЕФАНИ! ДА НОСЯТ МНОГО РАДОСТ НА РОДИТЕЛИТЕ СИ И КЪСМЕТЪТ ДА НЕ ГИ ИЗОСТАВЯ !

# 37
  • Мнения: 1 588
Според мен е по-добре да имаш дете със СД от колкото да нямаш деца.

Съгласна съм, по същите причини, написани от Миленавита! Ако не бях пропуснала  амниоцентезата, най-вероятно нямаше да я има нито Хриси, нито после Преслава (сигурна съм, че ако бях минала през ада на аборт по медицински показания в напреднала бременност, после не бих посмяла отново да забременея).

Моите жалки първоначални познания за СД се преобърнаха с времето, както и преди съм писала в темата. Наблюдавайки ежедневно Хриси, съм убедена, че тя определено е имала и има право на живот... Същото важи и за всички други дечица със СД.

# 38
# 39
  • Мнения: 1 271
Обичам вечер преди да си легна да надничам във вашата темичка и да чета оптимистичните ви писания за белите и напредъка на дечицата.

  smile3501 smile3525

и за мамите и за дечковците

И честит рожден ден на Владко и Стефани! (макар че вече е утре)

# 40
  • Мнения: 2 242
Още веднъж. БЛАГОДАРЯ!
Светле, пожелавам ви скоро и вие да имате поводи да се хвалите. Всеки ден!

# 41
  • Мнения: 604
Хей, здравейте и днес Simple Smile) Вярвам, че всички сте здрави и весели! Френд, силно се надявам, скоро да видим снимки от рождения ден на Владко, но ако това отнема време, ще се съглася и на подробен разказ за празника  Sunglasses
Днес ме посетиха социалните, много добре мина според мен, поговорихме си, казаха, че мога винаги да се обръщам към тях за съдействие, след като си взема Маги. Бяха две приятни жени, социален работник и психолог, огледаха жилището и мисля, че скоро ще изпратят доклад до община "Възраждане"
Маги е добре, вчера баба й й ходи на гости в градината и каза, че си изкарали много весело. Днес чух малката госпожица по телефона и за разлика от вчера, когато всеки път повтаряше в слушалката "Леля Тони, леля Тони /името на сестра ми/, днес веднага каза "Мама, доде, ходиме вкъщи с колата", аз й казах, че я обичам и тя веднага каза "Обичам мама", чудно хубаво, и малко тъжно, че не можех веднага да я нацелувам, но си имаме уговорка за утре  Laughing
Пишете, защото съм пристрастена и не мога да съм спокойна като не чета нови вести от вас!
Анане, пак питам и в този форум как е Рая? Искрено се надявам, че вече ангината е само неприятен спомен.
Ирикар, ммм днес е 10ти... само 3 дни още Simple Smile))
Мария, вие как сте?
Прегръдки и целувки и до скоро Simple Smile)

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 630
Статистика средно с каква честота се срещат различните аномалии при децата със СД и колко често се проявяват външните морфологически признаци.

"плоско лице" - 90%
брахицефалия (формата на главата е изменена - по-къса е и по-широка) - 81%
кожна гънка на врата на новородените- 81%
антимонголоидна цепка на очите- 80%
епикант (вертикална кожна гънка с форма на полумесец, издигаща се от долния клепач във вътрешния очен ъгъл) - 80%
хиперподвижност на ставите - 80%
мускулна хипотония - 80%
плосък тил - 78%
къси крайници - 70%
брахимезофалангия (всички пръсти са по-къси за сметка на средните фаланги)- 70%
катаракта след 8 год. възраст- 66%
отворена уста - 65%
зъбни аномалии - 65%
клинодактилия на 5-ия пръст(криво кутре) - 60%
аркообразно твърдо небце - 58%
сплескана кост на носа - 52%
бразди на езика - 50%
четерипръстна бразда на ръката - 45%
къса широка шия - 45%
вроден порок на сърцето - 40%
малък нос - 40%
кривогледство - 29%
деформация на гръдния кош - 27%
пигментни петна по края на ириса = петна на Брушфилд - 19%
еписиндром (като епилепсия, но не съвсем) - 8%
стеноза или атрезия на дванадесетопръстника- 8%
вродена левкемия - 8%.

# 43
  • Мнения: 2 242
Здравейте Simple Smile
С това ограничено време напоследък ми е по-трудно да пиша.
Пишете, защото съм пристрастена...
Но май всички сме така. Забелязал съм го у мен отдавна.
Е, рожденния ден мина добре. Имаше момент на стъписване от прекаленото внимание, многото хора и святкането на светкавиците, но няма как. Напървия си рожден ден бръкнахме с цяла ръка в тортата, а на втория - с крак. Има прогрес . Joy Разбира се измихме сандала и всичко беше наред. Е, не можахме като Гери да "духнем" свещта, но мама и татко помогнаха. Много хареса дървените играчки, които получи. Благодарен съм и на брат ми, който специално за случая си взел отпуск и дойде от София... Другата седмица ще пусна и малко снимки.
Поздрави на всички.

# 44
  • Мнения: 384
Здравейте. Съжалявам, че нахлувам в темичката Ви, но редовно Ви чета и ви се радвам за успехите. браво на вас и на вашите дечица bouquet
От тук научавам много неща които ще си ги приложа и на моя Пухкавел /  да различава цветовете например/
А да не забрава . На моя съпруг братовчедка му си е взела детето. Това го научих скоро и много се зарадвах. мисля че тя не го е виждала много, много след раждането, лекарите са я наплашили и тя е взела това решение, да го остави. Но след като са ходили да я видят, са решили да си я приберат. Ура, много се радвам за бебка, сега знам че е гушкана, целувана и много обичана. Ще се опитам по някакъв начин да я открия и да й кажа за вас. Hug. Мисля че бихте и дали ценни съвети и подкрепа.
Много поздрави на всички майчета и целувки на всички дечица от мен и Плами

Общи условия

Активация на акаунт