кога за първи път се слага бебето в проходилка?

  • 40 401
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 252
Синът ми проходи и без проходилка. Педиатрите ме посъветваха да не го слагам в подобна играчка, защото бе тежък и рискувахме да му се изкривят крачетата. Относно чорапките моя син не ги търпи никакви и най-често може да се види бос да шляпа из нас. Независимо какви чорапи му слагам, терлички или буйки отгоре Емо намира начин да ги събуе. В по-студено време съм му обувала чорапи и отгоре чорапогащник, за да съм сигурна, че ще са му обути крачетата.

# 16
  • Мнения: 6 164
Като направи 6 мес. точно го сложих, бос.

# 17
  • Мнения: 6 618
На 7 месеца го сложих за 2-3 мин. без да му се опират крачетата вчера пак го сложих ама не му е интересно.

# 18
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
слагам я само за малкоколкото да не реве Joy

# 19
  • Мнения: 4 915
Проходилката е удобство за майката.

От гледна точка на бебето, може отстрани да изглежда забавно, но му създава грешни навици за движение - избутва се напред с гърдички, крачетата се отласкват от пода с пръстите.

По-добре е да бъде оставяно на пода, защото пълзенето и лазенето са нормалните етапи от физическото му съзряване, които го учат да координира движенията си.
След това следват изправянето и първите крачки. Всичко е добре да става постепенно и когато бебето е физически узряло за това. Може ли само да го направи - готово е.

Седенето/висенето в проходилката с часове натоварва и таза на бебето и го държи изправено във възраст, когато тялото, мускулите и костите му не са узрели за това.

Ако се поставя бебето в проходилка - нека бъде, чак когато то съумее само да се изправи.

А за движението и стъпалата на бебето - най-добре е да прохожда босо. Или с възможно най-меките подметки на обувчици/буйки.


# 20
  • Мнения: 68
По-добре изобщо не го слагай в проходилка..... newsm32

# 21
На 7 месеца,но ако решиш може и да се спестиш тази  покупка,тъй като ортопедите са на мнение,4е проходилката не спомага за прохождането на детето и дори може и да навреди.Аз ли4но храня малката на проходилката и я оставям през деня за малко,когато ми се налага да си свърша нещо.

# 22
  • Мнения: 388
благодаря Ви момичета за отговорите

# 23
  • Мнения: 950
Сложих я за първи път, когато стана на 7 месеца (тогава взехме проодилката) и оставям по чорапи, но тя ходи върху килим, а той държи топло, иначе щях да и слагам нешо на краката, поне докато се стопли още малко.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
На 7 м.

# 25
  • Мнения: 266
По-добре изобщо не го слагай в проходилка..... newsm32
Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 101
Сложих малкия в проходилка в края на 6 месец. По късно ортопед ми каза че проходилката и коланите за прохождане не са хубаво нещо. Най - добре е детето само да развива рефлексите и мускулатурата си без помощни средства.

# 27
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Сложих я на 6 месеца и до сега е само по чорапки, не слагам специални обувки.

Общи условия

Активация на акаунт