Кога да сложа детето си на проходилка и кога в столче за хранене?

  • 17 447
  • 84
  •   1
Отговори
  • Razgrad
  • Мнения: 282
Здравейте!
Исках да питам кога да сложа детето на проходила и в стол за хранене?Всички които познавам казват различно едни слагали децата си на проходилка в 4 месец,други 7 месец и затова се обърквам вече.Страх ме е да не стане нещо на кръста на моето момиче. newsm12

# 1
  • Мнения: 4 070
на столче за храанне го сложих през 5 месец, но купих такова с полегнали положения-в най-полегналото...продохилка купихме, когато стана на 8 и половина , но поне 2 седмици преди това буташе всички столове като проходилки

# 2
  • Мнения: 5 393
На столче за хранене- след 6ти месец, когато почнах да захранвам с пюрета.
В проходилка не съм го слагала.

# 3
  • Мнения: 183
И в двете, когато беше на 7 месеца Wink

# 4
  • Мнения: 1 512
В проходилка в началото на 8 месец за по 10-15 минути, в столче за хранене към 11 месец.Преди това я хранех в шезлонга.

# 5
  • Мнения: 8 999
На столче за хранене сложих децата си, когато вече можеха стабилно да седят, без да залитат, в края на шестия месец. В проходилка - в началото на осмия месец.

# 6
  • Мнения: 216
Най-сигурно е след 7-ми месец. По-добре не бързай.
Детето само си показва кога е готово. Трябва да е достатъчно стабилно  Peace

# 7
  • Мнения: 94
 Това зависи от самото дете Peace.Дъщерите ми седнаха в проходилка на 7 месечна възраст, а малкия в началото на 5 месец.Просто той от 3-я месец  много добре (по-точно здраво) си стоеше на краката.Столчето за хранене е подходящо ,когато се научи да седи стабилно.
 Правила при отглеждане на деца няма,ще трябва сама да усетиш детето си дали е готово за дадена стъпка в живота си Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 928
В столче за хранене - към 6-ия месец, когато започнах с захранването.
В проходилката - доста по-късно, към 8-9 месец. Трябва да може да седи стабилно и да са й укрепнали крачетата.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 223
в проходилка - когато седне стабилно. не по-рано и то пак ограничено във времето.
Стол за хранене - ако има позиции на облегалката може от 5 -6 месец.... ако не - пак като седне стабилно...което пак си е 6 месец най-рано.

# 10
  • Мнения: 541
как в проходилка на 4 месеца като още не може да сяда  Crazy
наистина мнения най-различни,за столчето за хранене-като може да седи стабилно,освен ако не е с няколко положения на гръбчето  Wink в проходилката- 7-8 месеца мисля че е най-подходящо и естествено за около час на ден  Peace

# 11
  • Razgrad
  • Мнения: 282
Благодаря!  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 089
За столчето за хранене - зависи от столчето, ако е с повече позиции за гръбчето, може и от 5-я месец.
За проходилката - след 7-я месец, но ако детето покаже че е готово.

# 13
  • Мнения: 9 776
В проходилка - на 7 месеца. В столче за хранене - като започна да сяда стабилно. Някъде в 9 месец. Дотогава го хранех в кошницата за кола.

# 14
  • Мнения: 198
В столче за храна след 6 месец, в проходилка към 9-10.

Общи условия

Активация на акаунт