Кога да сложа детето си на проходилка и кога в столче за хранене?

  • 17 450
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 472
В проходилка сложих на 6 месеца,за по 10-15мин и постепенно увеличавах престоя, а в столче за хранене към 6,5 месец.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 535
В столчето за хранен го сложих когато започнах да захранвам - 5 и половина месеца, но в полегналото положение  Peace
Проходилка не съм ползвала и с двамата - намирам го за излишен този уред  Naughty

# 47
  • София
  • Мнения: 293
В столчето за хранене го сложих в средата на 5 мес,преди това го хранех в шезлонга,но започна да се опитва да сяда,като се напъваше напред и храненето стана невъзможно.В проходилка от средата на 6 мес за по 5 мин.

# 48
  • София
  • Мнения: 17 596

В столче за хранене - когато започне да се храни. Има столчета с полулегнало положение. В проходилка - когато се налага, но със сигурност - след като започне да се изправя детето само и да ползва мебелите за придвижване.

# 49
  • Мнения: 1 219
Столче за хранене-малко след като я захраних,т.е на около 8м. и половина.Проходилка сме пробвали съвсем за кратко.Купихме я,когато бебка беше на 8 месеца,но бързо и омръзна.След като се осъзна,че може да се придвижва по мебелите я отказа категорично.Ползвали сме я буквално месец.Затова аз също смятам,че проходилката е излишена,а и столчето за хранене също.

# 50
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз пък смятам, че столчето за хранене създава хранителни навици на детето. Яде се на стол и маса в кухнята (например), не по шезлонги, колички и т.н.
Това е моето мнение  Peace и не ангажирам никого с него

# 51
  • Мнения: 561
В столче за хранене съм ги слагала към 6-тия месец, тогава и започнах да ги храня с лъжица. В проходилка - зависи от детето, първото към 7-ми месец, второто - към 8-ми.

# 52
  • Мнения: 156
Нашия малък човек започна да сяда в столче за хранене в 6-ия месец,но на 45 градуса,употребата на проходилка започнахме в 9-ия месец

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
В проходилка не съм слагала и не смятам да ползвам.В столче за хранене на 7 месеца.

# 54
  • София
  • Мнения: 58
според нашата докторка се слага в проходилка не по-рано от 9 м.

# 55
  • Мнения: 1 629
на стол към годинка, на проходилка на 9м.

# 56
  • софия
  • Мнения: 2 140
В столче за хранене го сложихме като навърши 6м.
В проходилка не смятам да го слагам.

# 57
  • Мнения: 2 376
Здравейте!
Исках да питам кога да сложа детето на проходила и в стол за хранене?Всички които познавам казват различно едни слагали децата си на проходилка в 4 месец,други 7 месец и затова се обърквам вече.Страх ме е да не стане нещо на кръста на моето момиче. newsm12

Стол за хранене- когато може да седи само, без да го подпираш. За всяко дете възрастта е различна.
Проходилка- не по-рано от 9 месеца. До 9 месеца не се препоръчва детето да стъпва на краката си, освен, ако разбира се не се изправи само. Ние не сме ползвали проходилка.

# 58
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 773
В проходилката я сложих на 6,5м а в столчето на 6м.Все пак зависи от детето.

# 59
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
В проходилка го сложих към 7м.Столче за хранене не съм ползвала. Peace

Общи условия

Активация на акаунт