Кога да сложа детето си на проходилка и кога в столче за хранене?

  • 17 449
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 405
Здравейте!
Исках да питам кога да сложа детето на проходила и в стол за хранене?Всички които познавам казват различно едни слагали децата си на проходилка в 4 месец,други 7 месец и затова се обърквам вече.Страх ме е да не стане нещо на кръста на моето момиче. newsm12
В столче за хранене можеш да го сложиш, когато започне да сяда на дупето си стабилно, а в проходилка - когато започне да се изправя добре на крачетата си! Това е за мен правилното!!! Някои деца сядат по-рано от други, както и някои пристъпват по-рано  от други. Не се влияй от останалите деца, а гледай твоето кога е готово!

# 16
  • Мнения: 266
Моето дете много стабилно стъпва на краката си, но на проходилка ще ясложа към 7мес, макар че когато е в мен винаги търси опора, стъпва и се изправя...така беше и първото ми дете. Обикновено бебето само показва кога има сили да седи и да стои. Всички бебета са различни, голямата ми дъщеря много рано проходи, но пък късно проговори, така че всичко е индивидуално...

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Проходилка след 7-мия,столчето и то тогава някъде беше...

# 18
  • Мнения: 641
В столче за хранене го сложих като можеше да седи стабилно, към  7 ми месец, малко след като почнах със захранването
В проходилка не съм слагала и нямам намерение да слагам – да се бори сам да се учи да ходи.

# 19
  • Мнения: 7 947
Проходилка - 7-9ти месец.
Столче за хранене или каквото и да е - когато знаеш, че само стои стабилно.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 529
Аз в проходилка не съм я слагала, в столче за хранене - на около 7 месеца.

# 21
  • Мнения: 2 474
В проходилка го сложих в 6-тия месец.Изправяше се стабилно в кошарката и стоеше прав дълго време и не спираше да скача.Сложих го в проходилката и започна да прави крачки.В столче пак на тази възраст.Зависи от детето.Моето проходи самостоятелно на 9 месеца и половина,а на сестра ми на 1.2г.

# 22
  • Мнения: 41
Има ортопеди за тази работа. Заведи си детето на ортопед, нека прегледа бебока и после ще ти каже какво-кога. За сведение, нашия ортопед ми каза, че на 5 месеца мога да го слагам вече в проходилката, но за малко. В столче за храна пак от 5 месец го слагам. В момента сме на 6 и половина, седим сами и лазим като хлебарки по пода.

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 17:46 от AnMary

# 23
  • Мнения: 7 947
Абе чудно къв е тоя ортопед да слага н апроходилна бебе на 5 месеца  Shocked
Но те, кукувиците нали не разбират, така че...не обръщай внимание  Stop

# 24
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Когато захраних  го сложих в столче за хранене (около 6-я месец) ,а проходилка не съм използвала.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 286
Има ортопеди за тази работа. Заведи си детето на ортопед, нека прегледа бебока и после ще ти каже какво-кога. За сведение, нашия ортопед ми каза, че на 5 месеца мога да го слагам вече в проходилката, но за малко. В столче за храна пак от 5 месец го слагам. В момента сме на 6 и половина, седим сами и лазим като хлебарки по пода.

хм...нашият ортопед, пък каза никакви бъндижа, проходилки, кошари за игра.
Детето босо на пода и да се оправя....и са ко праим....

# 26
  • Мнения: 183
Има ортопеди за тази работа. Заведи си детето на ортопед, нека прегледа бебока и после ще ти каже какво-кога. За сведение, нашия ортопед ми каза, че на 5 месеца мога да го слагам вече в проходилката, но за малко. В столче за храна пак от 5 месец го слагам. В момента сме на 6 и половина, седим сами и лазим като хлебарки по пода.

хм...нашият ортопед, пък каза никакви бъндижа, проходилки, кошари за игра.
Детето босо на пода и да се оправя....и са ко праим....
Всеки си решава сам, какво е най-добро за детето му. Трети ортопед със сигурност друго ще каже, така че... Защо приемате винаги, че точно вашия е прав Wink

# 27
  • Мнения: 31 377
Проходилка и столче след 7 месец.

# 28
  • Мнения: 808
В столчето за хранене го сложих около 7-мия месец. В проходилка не съм го слагала. Против съм  Naughty

# 29
  • Мнения: 666
хм...нашият ортопед, пък каза никакви бъндижа, проходилки, кошари за игра.
Детето босо на пода и да се оправя....и са ко праим....
Защо пък кошарка за игра?Нашия ортопед каза ако съм решила да слагам мънинката в проходила да е към 8-9 мес.,но на своя глава я сложих в 6мес BlushА столче за хранене взех когато беше наоколо 6-7 месеца,но така и иначе не я слагам често в него защото не мога да я принудя да стой на едно място.
п.с.нз дали е от ранното слагане в проходилка,но малката проходи преди няколко дена - на 10 месеца Flutter

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 22:02 от Волната макаронка

Общи условия

Активация на акаунт