Анална фисура

  • 565 394
  • 967
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 0
Д-р Желязков е добър, а също и д-р Янчев от Варна - внимателни лекари са. Аз ползвам Хемоклин при всяко обостряне - малко да ме подразни мястото слагам 2-3 пъти на ден и ми минава. Д-р Янчев ми каза, че единствено хемоклина може да помогне при фисури - ако не ги излекува, то поне да облекчи значително. И че мога да го ползвам постоянно, защото е безвреден.

# 481
  • Мнения: 1 311
Какво е делатация на фисура и дали чрез нея ще се премахне окончателно? Какво представлява този метод?

# 482
  • Мнения: 0
Д-р Желязков ще записва от 4 април. В момента е в отпуска - поне така ми казаха.  Ако доживея... ще отида.
За дилатация не питай. Пъхат ти четири пръста в ануса. Прочетох, че това нещо вече не се прави в другите страни.

# 483
  • Мнения: 1 311
И аз го четох, ама не мога да си го обясня като ми пъхнат тия 4 пръста какво и как ще помогне тая фисура да изчезне или да се зашие..И ако това не е решение, защо се практикува в Бг? Тая манипулация помага ли изобщо на човек?

# 484
  • Варна
  • Мнения: 6 316
...аз успях да изтърпя моята фисурка само година .

Относно осигуровките и аз това се чудя,защо да си ги плащаме,като имам нужда от опиративна намеса,досега вси съм си плащала,защото във Варна всички читави доктори не работят със здравната каса.
Аз изтърпях моята фисура един месец. Сама настоях за операция и дори ми я изтеглиха по-рано от планирания ден , заради кръвозагубата, болката, смъкването на 10 кг за един месец,абе срив отвсякъде. Операцията ми беше по здравна каса. Месец по-късно се погрижих и за вътрешните хемороиди-при мен те бяха причината за фисурата.Засега,(май станаха 7-8 години оттогава), съм добре и нямам рецидив. Надявам се медицината по-бързо да напредва и да има безоперативни сигурни методи, че и операцията си крие своите рискове, а понякога има и рецидив.

# 485
  • Мнения: 398
По напред съм писала за операцията си.
Доволна съм и ако се върна назад не бих търпяла толкова време.
С голямо извинение ще кажа ,че като бях с фисурата си акибакитата ми бяха тънки и при запек не ме питайте,а след операцията всичко се промени,дори при запек не се притеснявам.
Искам да кажа ,че хроничните фисури няма смисъл да се търпят,те могат да доведат само главоболия .
Възстановяването е леко и бързо,не се страхувайте,аз мисля,че риска да си я търпиш е по голям от това да се оперираш. nutsЧувствам се страхотно,само дето се счупих да се притеснявам преди операцията.

# 486
  • Мнения: 1 311
Чрез какъв метод ви правиха операцията елними и kikaha1 ? Питам защото и аз имам насрочена дата за операция, но док ми каза че ще е чрез делатация ако правилно съм разбрала... newsm78

# 487
  • Мнения: 16
Ами аз съм ходил на:
1. хирург в поликлиника - каза, че са 1 - 2 степен и не са за операция и нищо не ми предписа или нещо ?!
2. Др. Атанас Матев в Стара Загора - на него много разчитах и така се радвах, като ме прегледа / беше внимателен и даже исках и със сонда за да съм спокоен, че по " канала " няма нещо / и каза, че е някакъв проблем кожен, но не беше прав ! ...
3. С един приятел, който освен хемороиди има / ше фисура ходих в Онклиник и както пише на всякъде така се и получи - оня лекар, който преглежда и " лекува " тези проблеми беше груб / мисля че ми се усложниха проблемите от тогава повече ! Sad / и не ми да де нищо да кажа и обясня единственото което трябваше да отговоря / кажа беше имам ли пари за процедура, като ми каза, че имам 4 хемороида вътрешни и двата трябва да се " обработят " тогава Sad((
Така, че на доктор съм ходил ... но явно не съм случил ! и сега обмислям да отида в клиниката Др. Желязков и всичко да приключи !!!, но за съжаление не мога да си го позволя финансово сега ... А понеже установих, че при мен Хемоклин облекчава, макар и не за дълго време Sad, но все пак искам да имам нещо при нужда.
  Значи да разбирам, че когато ми се налага мога да го ползвам ?, защото на листовката май пишеше, че не трябва да се ползва повече от 30 дена последователно ?!
А и друго - някой знае ли как обработват хемороидите в клиниката ? да ли е с банлегиране / мисля, че се казваше / или по друг начин, защото ми се ще да е с " ластик " от колкото по друг начин Sad / чел съм, че така е по не болезнено и по припоръчително от замразяване и т.н / и нещо цени в смисъла да е дал, а не да е прочел на сайта им ?

# 488
  • Мнения: 0
До gerinceto - не те разбирам.  newsm78 Как така имаш насрочена дата за операция и не знаеш какво ще ти правят? Поне иди на още един лекар, за да си сигурна. Това е само като съвет.

# 489
  • Мнения: 4 500
Не съм на мнение, че фисурата се напипва, камо ли пък  и диагноза да си поставиш - това е абсурд! Аз имам фистула, напълно е различно от фисурата, но диагнозата ми е поставена от хирург, да не влизам в описания колко доктори обиколих и колко рязане  Twisted Evil Само оперативно е лечението, но при повече от 1/2 от случаите се появава рецидив, нужна е диета и движение. Успех!

# 490
  • Мнения: 398
gerinceto как чрез какъв метод.
Не те разбирам,със спинална упойка,отсичане се наричаше при мен.
Аз имах фисура с папила.То някой лекари не те оставят много да питаш,ама поне да те информират.
Съдя по себе си,толкова бях притеснена като ми насрочи операцията че чак обърках диагнозата в къщи вместо фисура папила казах,че имам фисура с фистула.А то разликата е огромна,мъжът ми доста се стресна.

# 491
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Чрез какъв метод ви правиха операцията елними и kikaha1 ? Питам защото и аз имам насрочена дата за операция, но док ми каза че ще е чрез делатация ако правилно съм разбрала... newsm78
Честно казано не мога да дам точна информация какво точно са ми правили по време на операцията. Embarassed Нито аз съм питала лекаря, нито пък той ми е обяснил. Тогава не съм имала и нет, за да търся инфо. Аз даже си мисля, че операцията се изразява в зашиване на фисурата. Спомням си само, че бях със спинална упойка, а по време на самата операция чух докторът да казва, че се налага и лека козметична корекция. От цялата операция и след това ми остана като неприятен спомен действието на самата упойка-непрекъснато треперене на тялото и усещане за студ(докато мине действието на упойката), а също и 2-3-дневната нужда от катетър след това. Но си заслужаваше заради резултата.

# 492
  • Мнения: 182
Някой може ли да ми каже какво представлява туширането и каво може да се установи от него?

# 493
  • Мнения: 0
Мисля, че е преглед с пръст. Само че не знам как така с пръст в ръкавица (предполагам и намазан с нещо противоболково) може да се диагностицира.  newsm78
До Елними - моля те кажи ми тази папила къде се намира? Отвън или отвътре? Аз напипвам нещо и ме втриса от страх.

# 494
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Мисля, че е преглед с пръст. Само че не знам как така с пръст в ръкавица (предполагам и намазан с нещо противоболково) може да се диагностицира.  newsm78

Точно така е-преглед с пръст в ръкавица. Използва се и антисептично мазило. Лягаш на едно легло странично и сгъваш краката.  Crazy Хирургът опипва лигавицата вътре и така установява дали има неравност, фисура и др. Естествено, ако има съмнения в диагнозата, се прави оглед с техника.
На мен двама хирурзи ми установиха фисурата чрез преглед с ръка.

Общи условия

Активация на акаунт