АНАЛНА ФИСУРА - операция!!!

  • 38 052
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 237
Привет мили мои!  Hug

Мисля да прибегна до оперция, тъй като след 7 годишно мъчение, гадната фисура не само стана хронична, ами вече наистина не може да се трае. Направих нова темичка, тъй като се интересувам от вашия опит свързан само с операции. Пробвала съм всякакви билки, мазила, кремчета и бабини простотии, ясно е че не помагат освен ако раната не се лекува още от началото. Така че нека избегнем темата за всички тея мазила.

Има ли излекували се след опирация? Как се чувствахте след нея, колко време се възстановявахте? Изчетох доста ваши мнения, но все противоречиви. Изключвайки хората, които се опитват да рекламират д-р Матев, моля коментирайте, всяко мнение ще е от полза!

Успех на всички в тежката битка!    bouquet

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 17:53 от Estel...

# 1
  • Мнения: 237
Направих операцията! Ако някой се интересува за подробности или му предстои нещо подобно, да ми пише, ще разкажа как е минало, може да бъде от полза  Hug

# 2
  • Мнения: 4 500
Аз се интересувам, защото имам позната с такова чудо  Crazy
Ще се радвам да споделиш и искренно се надявам да си добре  Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 237
Благодаря за милите думи!   bouquet

Както вече споменах, прибегнах до решението за операция след години неуспешна борба с Детралекс и всякакви мазила. Преди самата интервенция трябваше да пия цял ден очистително и да не ям, за да се изпразни коремът ми. Преди самата операция ми сложиха венозна упойа и заспах за 20 минути, когато се събудих всичко бе свършило. Хирургът ме бе зашил с конци, които след време сами падат, нямах никакви тампончета и тем подобни, само превръзка. Колкото до болката...първият ден бе наистина тежък, но след прахче аулин заспах спокойно. Даже не бе нужно и да приспивам в болницата. Но спрямо болката, която съм имала през годините, това е нищо.

Операцията бе в петък, сега след около четири дни съм доста по-добре, отокът спада и болките са много по-малко. Вече си седя нормално, но трябва да имате предвид че първите няколко дни е трудно да се върви. Добре е да имате около седмица болничен, за да си почивате.

Не мога още да кажа, дали операцията има ефект, това ще се установи след време, но се надявам тези фисури да не се появяват повече. Облекчение обаче има със сигурност.

Мили хора, препоръчвам ви да прибягвате към операция само ако нищо друго не помага. Все пак си е стрес и около седмица положението е доста некомфортно.

nefertari33, надявам се твоята приятелка да се оправи. Това е от мен, ако имате нужда с радост ще отговарям на още въпроси относно операцията на нези неща  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 500
Ехааа, ама ти си пушка след 4 дни  Mr. Green
Радвам се за теб   bouquet Наистина, аналните проблеми са меко казано болезнени .....
Би ли споделила болница и като пари как ти излезе операцията?

# 5
  • Мнения: 237
Разбира се - оперирах се в Пловдив в Медлайн, клиниката на д-р Енчев. Избрах я не за друго, просто там работи хирург, от който съм много доволна. Д-р Радослав Дамянлиев, при него съм ходила два пъти за премахване на бенки, много е добър и съм му страшно благодарна. А за паричките - аз бях с направление, но тъй като болницата е частна, платих на излизане 60 лв. Вътре поне е хубаво и новичко, да кажем, че си заслужаваха, въпреки че не съм пренощувала там Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 500
Ааа, жако, че това не е в София  Tired
Нищо де, пожелавам ти след седмица макс, да си забравила за всичко това   bouquet

# 7
  • Мнения: 237
Да за София за съжаление нямам наблюдения... Много благодаря!  Hug  bouquet

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 152
Естел, търсих нова тема и видях твоята.  Hug Пиши как си сега?
Вчера ходих на лекар и на мен ми каза, че всичките ми проблеми не са от хемороиди (както си мислех, че след раждането съм се сдобила с тях), а от 7 годишната ми фисура Sad Няма и помен от хемороидите след раждането Simple Smile
Много кърви и пак имам болки... А си мислях, че нещата са се успокоили Sad
Лошото е, че още кърмя сина си и хич не ми се ще да го отбия сега Sad Та ще чакам още... Ама вече отлагам за не зная кой път  Mr. Green
Хирургът се шегува, че щом епизиотомия съм изтърпяла, това щяло да ми се стори песен  Mr. Green Песен песен ама друг да я пее Simple Smile
Каза, че виско минава по здравна каса. ММ е притеснен, че ще трябва сам да гледа детето 1 денонощие.
Ако знаех, че сега ще имам толкова отговорности, щях да се прежаля още в началото Sad
Имам и бенки за махане, и раничка на шийката на матката да горя... И всичко отлагам... заради детето... А като тръгна и на работа, тогава не зная как ще съчетая и работа, и грижи за детето, и ходене по болници Sad
Оплаках се Sad
Естел, благодаря ти за темата! Надявам се да нямаш повече проблеми  Hug     
 
 

# 9
  • Мнения: 4 500
Аз следя темата редовно. Нямам фисура лично аз. Чувала съм, че фисурата се преживява лесно като операция  Peace Да, всичко минава по касата, плаща се по 5,80 лв на ден. Това е разбира се с направление 7

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 605
Здравейте! Моята операция беше преди поне 5 години. Оттървах се от болките и съм щастлива, че взех това решение. Вече съм забравила за проблема.
Само искам да кажа, че има вариант и за безкръвна операция - без пълна упойка и без шевове. Възстановяването е много по-бързо. Сравнявала съм процеса с мой близък, който се беше подложил на традиционната процедура.
Добре е тези, на които им предстои да се оперират, да проучат вариантите!

# 11
  • Мнения: 4 500
Безкръвната е дилатация ли?  newsm78 Аз имам фисТула, за това съм толкова навътре с аналните проблеми  Tired

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 605
Аз не съм много наясно с терминологията. Доколкото помня, ставаше дума за сфинктеротомия.

# 13
  • Мнения: 4 500
аха....явно не съм чак толкоз запозната с фисурите  Crazy не ща и да се запознавам с тях честно казано

# 14
  • Мнения: 237
red_nelitka, да чукам на дърво, но откакто се перирах не е имало и помен от проблемите. Разбира се личната хигиена трябва да е безкомпромистна, това е най-добрата превенция. И моята фисура бе от дълги години, надявам се никога повече да не се появява. Така че давай смело и не отлагай! Както писах и в предния си пост ме пуснаха още на същия ден да си отида вкъщи, така че не се притеснявайте за бебето. Но просто имай предвид, че известно верме трябва да си почиваш.

Желая ти всичко най-добро, дръж ни в течение   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт