АНАЛНА ФИСУРА - операция!!!

  • 38 368
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 237
Привет мили мои!  Hug

Мисля да прибегна до оперция, тъй като след 7 годишно мъчение, гадната фисура не само стана хронична, ами вече наистина не може да се трае. Направих нова темичка, тъй като се интересувам от вашия опит свързан само с операции. Пробвала съм всякакви билки, мазила, кремчета и бабини простотии, ясно е че не помагат освен ако раната не се лекува още от началото. Така че нека избегнем темата за всички тея мазила.

Има ли излекували се след опирация? Как се чувствахте след нея, колко време се възстановявахте? Изчетох доста ваши мнения, но все противоречиви. Изключвайки хората, които се опитват да рекламират д-р Матев, моля коментирайте, всяко мнение ще е от полза!

Успех на всички в тежката битка!    bouquet

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 17:53 от Estel...

# 1
  • Мнения: 237
Направих операцията! Ако някой се интересува за подробности или му предстои нещо подобно, да ми пише, ще разкажа как е минало, може да бъде от полза  Hug

# 2
  • Мнения: 4 500
Аз се интересувам, защото имам позната с такова чудо  Crazy
Ще се радвам да споделиш и искренно се надявам да си добре  Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 237
Благодаря за милите думи!   bouquet

Както вече споменах, прибегнах до решението за операция след години неуспешна борба с Детралекс и всякакви мазила. Преди самата интервенция трябваше да пия цял ден очистително и да не ям, за да се изпразни коремът ми. Преди самата операция ми сложиха венозна упойа и заспах за 20 минути, когато се събудих всичко бе свършило. Хирургът ме бе зашил с конци, които след време сами падат, нямах никакви тампончета и тем подобни, само превръзка. Колкото до болката...първият ден бе наистина тежък, но след прахче аулин заспах спокойно. Даже не бе нужно и да приспивам в болницата. Но спрямо болката, която съм имала през годините, това е нищо.

Операцията бе в петък, сега след около четири дни съм доста по-добре, отокът спада и болките са много по-малко. Вече си седя нормално, но трябва да имате предвид че първите няколко дни е трудно да се върви. Добре е да имате около седмица болничен, за да си почивате.

Не мога още да кажа, дали операцията има ефект, това ще се установи след време, но се надявам тези фисури да не се появяват повече. Облекчение обаче има със сигурност.

Мили хора, препоръчвам ви да прибягвате към операция само ако нищо друго не помага. Все пак си е стрес и около седмица положението е доста некомфортно.

nefertari33, надявам се твоята приятелка да се оправи. Това е от мен, ако имате нужда с радост ще отговарям на още въпроси относно операцията на нези неща  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 500
Ехааа, ама ти си пушка след 4 дни  Mr. Green
Радвам се за теб   bouquet Наистина, аналните проблеми са меко казано болезнени .....
Би ли споделила болница и като пари как ти излезе операцията?

# 5
  • Мнения: 237
Разбира се - оперирах се в Пловдив в Медлайн, клиниката на д-р Енчев. Избрах я не за друго, просто там работи хирург, от който съм много доволна. Д-р Радослав Дамянлиев, при него съм ходила два пъти за премахване на бенки, много е добър и съм му страшно благодарна. А за паричките - аз бях с направление, но тъй като болницата е частна, платих на излизане 60 лв. Вътре поне е хубаво и новичко, да кажем, че си заслужаваха, въпреки че не съм пренощувала там Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 500
Ааа, жако, че това не е в София  Tired
Нищо де, пожелавам ти след седмица макс, да си забравила за всичко това   bouquet

# 7
  • Мнения: 237
Да за София за съжаление нямам наблюдения... Много благодаря!  Hug  bouquet

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 152
Естел, търсих нова тема и видях твоята.  Hug Пиши как си сега?
Вчера ходих на лекар и на мен ми каза, че всичките ми проблеми не са от хемороиди (както си мислех, че след раждането съм се сдобила с тях), а от 7 годишната ми фисура Sad Няма и помен от хемороидите след раждането Simple Smile
Много кърви и пак имам болки... А си мислях, че нещата са се успокоили Sad
Лошото е, че още кърмя сина си и хич не ми се ще да го отбия сега Sad Та ще чакам още... Ама вече отлагам за не зная кой път  Mr. Green
Хирургът се шегува, че щом епизиотомия съм изтърпяла, това щяло да ми се стори песен  Mr. Green Песен песен ама друг да я пее Simple Smile
Каза, че виско минава по здравна каса. ММ е притеснен, че ще трябва сам да гледа детето 1 денонощие.
Ако знаех, че сега ще имам толкова отговорности, щях да се прежаля още в началото Sad
Имам и бенки за махане, и раничка на шийката на матката да горя... И всичко отлагам... заради детето... А като тръгна и на работа, тогава не зная как ще съчетая и работа, и грижи за детето, и ходене по болници Sad
Оплаках се Sad
Естел, благодаря ти за темата! Надявам се да нямаш повече проблеми  Hug     
 
 

# 9
  • Мнения: 4 500
Аз следя темата редовно. Нямам фисура лично аз. Чувала съм, че фисурата се преживява лесно като операция  Peace Да, всичко минава по касата, плаща се по 5,80 лв на ден. Това е разбира се с направление 7

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 605
Здравейте! Моята операция беше преди поне 5 години. Оттървах се от болките и съм щастлива, че взех това решение. Вече съм забравила за проблема.
Само искам да кажа, че има вариант и за безкръвна операция - без пълна упойка и без шевове. Възстановяването е много по-бързо. Сравнявала съм процеса с мой близък, който се беше подложил на традиционната процедура.
Добре е тези, на които им предстои да се оперират, да проучат вариантите!

# 11
  • Мнения: 4 500
Безкръвната е дилатация ли?  newsm78 Аз имам фисТула, за това съм толкова навътре с аналните проблеми  Tired

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 605
Аз не съм много наясно с терминологията. Доколкото помня, ставаше дума за сфинктеротомия.

# 13
  • Мнения: 4 500
аха....явно не съм чак толкоз запозната с фисурите  Crazy не ща и да се запознавам с тях честно казано

# 14
  • Мнения: 237
red_nelitka, да чукам на дърво, но откакто се перирах не е имало и помен от проблемите. Разбира се личната хигиена трябва да е безкомпромистна, това е най-добрата превенция. И моята фисура бе от дълги години, надявам се никога повече да не се появява. Така че давай смело и не отлагай! Както писах и в предния си пост ме пуснаха още на същия ден да си отида вкъщи, така че не се притеснявайте за бебето. Но просто имай предвид, че известно верме трябва да си почиваш.

Желая ти всичко най-добро, дръж ни в течение   bouquet  bouquet  bouquet

# 15
  • Мнения: 4 500
Estel    Hug Hug

# 16
  • Мнения: 237
nefertari33  Hug  bouquet 

# 17
  • Мнения: 0
ESTEL надявам се това да не една от тези реклами на клиники или доктори и че наистина си се справила с проблема, аз съм с фисурата от 5 години Cry , но все още не съм се навила за операция, но след това което ти си писала ще взема да се престраша. Преди 3 месеца родих 2рия си син и сега след всичко претърпяно след раждането, ми се струва че няма да е чак такава болката от една такава операция. smile3514 smile3514 Имам въпроси към теб:
1. В същата клиника ли ходи на преглед(ако не на кой д-р в Пловдив ходи и той ли ти препоръча операция) преди операцията и с направление ли беше прегледа, както и колко ти струваше ако е било без?
2. Ти сама ли си избра хирурга който да ти направи операцията или те ти казаха кой ще бъде?
3. Тези 60 лв. за консумативи ли ги даде или така за благодарност към екипа?
Много материал изчетох по този въпрос и наистина много се вълнувам след като прочетох твоята тема, надявам се и аз да се преборя с този леко казано "пищящ проблем"
Моля те за отговор! newsm17

# 18
  • Мнения: 237
Привет Анчетоо ,

нямаше да спомена къде съм правила операцията ако не ме бяха попитали, наистина не искам да правя реклама, сигурна съм, че има и много други добри лекари които биха се справили със същия успех. Относно въпросите ти:

Всъщност всичко започна с безплатни прегледи, които тази болница беше пуснала. Отидох първоначално при друга лекарка, която установи каква е причината за оплакванията ми, затова насрочих операцията при нея. Но тя се разболя и постоянно отлагаха датата ми. Тъй като не можех да си позволя повече болнични и отсъствие от работа сама отидох при д-р Дамянлиев, който работи в същото отделение, защото както вече споменах съм махала бенки при него и бях много доволна. Човекът ме прегледа на място и ме взе на другия ден. Бях с направление, но тъй като болницата е частна винаги взимат по 60 лв, независимо дали си с направление. За благодарност не съм оставяла нищо друго. Нямам представа колко ще е таксата обаче ако бях без направление.

Насърчавам те за операцията, некомфортно е за известно време, но животът без болка след това си заслужава. С удоволствие ще отговоря ако имаш още въпроси Simple Smile

Желая ти успех ако пристрашиш  Hug  bouquet

# 19
  • Мнения: 14
Здравейте момичета !Пиша ви като свидетел на всички болки и премеждия, които  се стовариха на съпруга ми след като много години не обръщаше внимание на проблема фисура.Неговата беше переанална. Първо в болницата в Ст. Загора сцепиха подутината, сложиха дренаж да изтича мръсотията.Това продължи 26 дена . Започнаха пак болки и започна да набира гной.Изчетох всички форуми и така стигнахме до ВМА София.Там започна лечението , което още продължава в стадий възстановяване.Операцията беше с месна опойка, метода на ластика.Беше  ужасно, такава инквизиция... На всеки 5 дена се ходи да стягат ластика, докато падне.През този период бяха адски мъки, няма сядане.само легнал и прав.Сега вече сяда помалко, болничните продължиха от 26.10-08.01.2014г.До 6 месеца би трябвало болката да изчезне.Така, че мили момичета , ако приемате съвет от някоя , която не ходи на лекари и е мн.страхлива, не се залъгвайте със свещички и отвари.Направете най-доброто за себе си ! Ако искате подробности на лични!

# 20
  • Мнения: 4 500
Моля, не заблуждавайте потребителките тук! Вашият съпруг е имал ФИСТУЛА - нещо коренно различно от фисурата. Аз също имах фистула, така че ви разбирам......
Ето и моята драма
www.bg-mamma.com/index.php?topic=741129.0 beni62sz. Бих помогнала с отговори на вас и на вашият съпруг. Скорошна ми е операцията, 4 месеца и половина минаха.

# 21
  • Мнения: 14
Да , фистула е! Неправилно съм прочела в поста.За всички - става въпрос за переанална фистула!Извинете!

# 22
  • Мнения: 4 500
Да , фистула е! Неправилно съм прочела в поста.За всички - става въпрос за переанална фистула!Извинете!
Споко, споко, желая на мъжа ти бързо да се оправи! И безболезнено да е!!!
П.П. Сори ако съм била по-рязка в предишния си пост, но това с цел да не се всява паника.   bouquet

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте! Правих си операция(анална фисура) в александровска.Сега,пове4е от 3 седмици след операцията,все още имам дискомфорт при дефекация и кървене.Дали е редно да ида на преглед,защото запо4вам да се изнервям.Навсякъде се пише колко елемнтарна манипулация е и как в 95% от слу4аите пациентът забравя завинаги за този проблем.

# 24
  • Мнения: 237
Здравейте, задължително се консултирайте с лекаря, който ви е правил операцията. 3 седмици е прекалено дълго време, за да не се възстановите напълно. Дано всичко да си дойде на мястото.

# 25
  • Мнения: 28 512
здравейте пак закъсах с фисурата, казвам пак защото съм оперирана преди шест години и в момента пак съм с незарастваща цепка, и искам да кажа на тези които са си направили операцията и смятат че са се отървали за винаги, не е така, имам познат който ще влиза за трети път, това е проблем, към който човек ако има склонност ще се повтаря и рецидивира цял живот! Жалко, защото и възстановяването след операцията беше противно и ако това трябва да се търпи през пет шест години е гадно, да не кажа ужасно!

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!

Тъй като имах проблем с дългогодишна фисура и се рових доста във форумите, за да се реша на операция,  исках да кажа, че направих операцията декември 2014г.

Ако някой желае да му дам информация, бих го направила с удоволствие.
За да не се изтъкне като реклама, тъй като съм новорегистриран потребител, няма да пиша името на доктор или клиника.

Аз лично очаквах да е голямо премеждие и болка, но честно казано, лично при мен болката беше в деня на операцията. Препоръчвам веднага след самата манипулация да се вземе обезболяващо. Аз пих и на втория ден, въпреки че не ме болеше. По-скоро от страх да не ме заболи.
Така че, ако някой се колебае, силно препоръчвам да не го отлага. Болката от самата фисура е много силна и облекчението от такава операция е огромно!

Поздрави!

Успех в лечението на всички!

 Hug


# 27
  • Мнения: 28 512
Здравейте и от мен! Оперирана съм 2008 година от това чудо! Операцията мина леко в Бургас! Оперирах се при д-р Митева, сложиха ми обезболяващо и бързо се въстанових! На оперираните обаче искам да кажа, че с операцията не се приключва всичко! От тук натам до живот се спазва изключителна профилактика! Никакъв запек, пиене на течности и приемане на фибри! Иначе нещата рецидивират, аз като лежах имаше едно момиче, което го шиеха за трети път! Иначе и сега от време на време се цепи дупето...не на същото място! Веднага вземам мерки да зарасне още докато е прясно, сами знаете хронифицира ли се крй, няма оправяне! Не съм рекламно лице на д-р Митев, но август така го бях закъсала, че почнах пака да ровя из темите!Виждам даже имам пост от тогава! Ходих до Ст. Загора, ползвах крема с диалтазем, наистина помага! Беше се заформила една цепка от три четири седмици! С много упоритост и абсолютно разхлабено ходене я оправих! Но си се бях приготвила пак за нож!

# 28
  • Мнения: 237
Здравейте мили мои, радвам се, че споделяте вашият опит  Hug

Със съжаление заявявам, че година след моята операция, получих отново нацепване, така че съм напълно съгласна с mimi.7299 относно задължителната профилактика. Взех мерки мигновено, така че за щастие се справих бързо с проблема. Искам да уточня, че мястото не бе същото като това от операцията. Отдавам го до някъде на оскъдното движение, работя на компютър по 10 часа на ден Sad

И все пак горещо препоръчвам операцията като вариант, всичко си заслужава, само и само да се отървете от непоносимата болка. Успех на всички!

# 29
  • Мнения: 28 512
Здравейте мили мои, радвам се, че споделяте вашият опит  Hug

Със съжаление заявявам, че година след моята операция, получих отново нацепване, така че съм напълно съгласна с mimi.7299 относно задължителната профилактика. Взех мерки мигновено, така че за щастие се справих бързо с проблема. Искам да уточня, че мястото не бе същото като това от операцията. Отдавам го до някъде на оскъдното движение, работя на компютър по 10 часа на ден Sad

И все пак горещо препоръчвам операцията като вариант, всичко си заслужава, само и само да се отървете от непоносимата болка. Успех на всички!

Така или иначе щом фисурата хронифицира друг изход освен операция няма....но веднъж оперирана не значи че сте се отървали за цял живот! За жалост!

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 404
Оооох, тоя досаден проблем, моля посъветвайте ме и мен какво да правя!
Хемороиди си имам от ученичка, но не са ми създавали сериозни проблеми - рядко се е случвало да получа болка, с някакво мехлемче и са минавали. След двете ми бременности /въпреки че съм раждала със секцио, но ми казаха, че от тежестта нещата са се усложнили и това гинекологът го каза/, си ги имам хпронични. Дали са хемороиди точно не знам, но няма прибиране. Лошото е, когато от дъжд на вятър се възпалят /на 2-3 месеца ми се случва/. Засега помагат свещичките на Долопрокт, но не знам до кога ще имат действие, защото доколкото ми е известно към тия неща се привиква и започват да не действат в един момент. Нямам кървене, но дискомфортът не ми е хич малък. Никога не смъ ходила на проктолози, умирам от срам, само като си го представя прегледа. Все едно за пръв път ще имат пациент, ама... психика. Когато ме натисне болката и се покажат по-сериозно и се измъчвам по няколко дни със свещичките и мазилата, си мисля, ей сега като се пооправя и вземам направление, ей така за превенция да сепрегледам. Като мине се поуспокоя и айдеее... отиде работата... до другия път. И аз съм от Пловдив, обяснете ми какъв е прегледа ,много ли е болезнен и неприятен и къде най-модерно работят.

# 31
  • Мнения: 3
Отдавна не сте писали тук но все пак да попитам. Можете ли да ме посъветвате при кой лекар в София да се оперирам?  Имам фисура. След като ме оперират дали някой трябва да м помага за готвенето или и сама ще мога да се справя? Чудя се как ще бъде след операцията.  newsm78

# 32
  • Мнения: 28 512
Операцията не е нищо особено, една вечер е достатъчна за престой в болницата, а сега вече ако не слагат и тампон може и веднага да си тръгнеш, мен дойде майка да ми помага, по добре е една седмичка да имаш кой да е край теб, но ако нямаш пак ще се справиш!
Оперирана съм 2008г. сега отново имам проблеми, на друго място не на шитото....така че и след операцията си трбва внимаване! Доктор в София не мога дати кажа, за жалост, мен ме оперираха в Бургас, всичко мина бързо, лесно и без особена болка...! Не се страхувай!

# 33
  • Мнения: 3
Mimi благодаря ти!   bouquet Опитвам се да се държа обаче си ме е страх!А вече не издържам на болките и паренето. Но се чудя на кой лекар да се доверя за операцията.

# 34
  • Мнения: 28 512
Ами ако има девойки правили операция в София да кажат, наистина не се страхувай, който веднъж е търпял болка от фисура....знае за какво става въпрос, после си като прероден....наистина ти казвам, дори след години пак да има рецидив и да ти се наложи, тези няколко години след зашиването са рахат... Hug

# 35
  • Мнения: 3
Ох! Да забравя поне за няколко години!А след операцията при WC много ли боли? И пак ли така по няколко часа?

# 36
  • Мнения: 28 512
Не не боли никак почти, само първия ден лекичко, спазъмът на червото е отпуснат и няма нищо общо с болката при фисурата! казвам ти не се тревожи, никак не е страшно, аз съм голям бъз и много се страхувах, но няма защо!Да бях знаела по рано да я бях направила ан еда търпя и аз толкова години!
Да не прозвучи като реклама има един доктор в Стара Загора, всички са безкрайно доволни, аз ползвах пък мехлема и наистина останах доволна....! Ако искаш ще ти дам името, на рецептата ми някъде го има?
Докторът е Атанас Матев, оперира в клиника специализирана за фисури и хемороиди! Не го рекламирам, аз не съм оперирана там, просто чувах добри отзиви....една вече е престоят в болницата...

Последна редакция: пн, 04 май 2015, 23:14 от mimi.7299

# 37
  • Мнения: 2
Мъчех се със сериозна фисура от почти две години. Болката беше постоянна - започва рано сутрин и продължава до късно вечер толкова болезнена и пареща че започна да се отразява върху целия ми личен и професионален живот - от жизнерадостен и позитивен човек станах сприхав и раздразнителен а болката беше единственото за което можех да мисля през целия ден.
Първо миналото лято бях на операция в Медлайн в Пловдив при една вещерка която остави след себе си много кръв криви шевове и седмици и месеци на неописуема агония която не съм способен да опиша с думи. Няколко месеца след нейната намеса установих че операцията не само е била неуспешна но и е спомогнала образуването на кондилом който трябваше да бъде отстранен с отделна операция - която тъй като вече бях минал по здравна каса за първата трябваше да платя от собствения си джоб - дотук бях дал около 800 лева за двете интервенции.
Това лято болката отново достигна етап който бе нетърпим и се реших на трета операция в Токуда. Д-р Васев един от най непрофесионалните лекари които съм срещал през живота си  ме посъветва да съм пиел алкохол преди работа за да смекча болката –не знам що за лекар трябва да си за да даваш подобен съвет)
а при самата операция остави раната отворена което с нищо не спомогна заздравяването й. Тъй като седмици по късно болката не спря а само се увеличаваше отново го потърсих за помощ но той отказа да ми помогне и дори да ме погледне като за сметка на това ме посъветва да се обърна към психолог. Това беше голям шок за мен - можете да си представите след две години на неописуема и канстантна болка и опити да се мажа с какво ли не - неуспешно и три операции този лекарски отказ в момент на крайна нужда ме съсипа психически. отделно от това сумите които бях пръснал по операции по медикаменти които само влошаваха болката вместо да я облекчат надминаваше 2000 лева.
На този етап от живота си вече бях стигнал до това да ми треперят ръцете, да не тая почти никаква надежда за избавление от болката да не говорим за фирмата ми където непрестанната болка беше започнала да се отразява на качеството на работата ми или пък за личния ми живот - перспективата за едно просто отиване с жена ми на Витоша ме вкарваше в панически страх и ужас от болката която ми предстои  да не говорим за планове за по дълги екскурзии извън София - идеята че ще карам кола в това състояние ме побъркваше. Освен това чакам и дете декември и идеята че то ще расте с баща който минава през този психически и физически ад ме затормозяваше допълнително.
Накрая най-после се реших да отида  в клиника "Свети Иван Рилски" при доктор Люцканов и асистента му Спас Иванов. За пръв път от почти две години насам срещнах човешко отношение у лекар, който в нито един момент не ми даде празни обещания а ясно и точно описа състоянието ми и какви точно мерки трябва да се предприемат за да се оправя. Операцията да чукам на дърво мина успешно и смея да добавя доста професионално и раната най после беше затворена. След самата операция взимах свещички Цикатридина и мажех с маз Цикатридина а също и пих парафин по два пъти дневно за омекотяване на фекалиите.
Сега почти три седмици след операцията при доктор Люцканов най после се чувствам като човешко същество. Болката я няма раната е затворена. Нямам думи да благодаря на този лекар и на целия му екип че ми върна волята за живот.

# 38
  • Мнения: 17
Здравейте, браво на колегата че се е излекувал, за съжаление при мен не стоят точно така нещата  след като два пъти ме оперират. След първия път получих някаква пъпка която е доста дразнеща и и беше много неприятно. Последва изрязване, няколко месеца по късно пъпката отново израстна и вече нямам идея какво да правя, Трудно изхождане, после няма болка но си усещаш дупето доста неприятно. Дали на някой му се е случвало този проблем и как го е решил.

# 39
  • Мнения: 55
А нямате ли проблем с изпускането. Мен от това ме е страх болката се търпи и забравя.

# 40
  • Мнения: 28 512
А нямате ли проблем с изпускането. Мен от това ме е страх болката се търпи и забравя.
Зависи как са те 'оперирали', при мен беше изкюртирване ръбовете на фисурата и шев, и тя си зараства, има метод обаче, при който режат вътрешния свинктер, и тогава има опасност да не зрастне добре...и изпускане след време...! Някъде бях чела, че в САЩ тка я лекуват...! Simple Smile

# 41
  • Мнения: 55
Това което чета е точно това- режат влакна от мускула. На вас кой лекар ви оперирал. Аз тотално се обърках.


# 42
  • Мнения: 28 512
Това което чета е точно това- режат влакна от мускула. На вас кой лекар ви оперирал. Аз тотално се обърках.
Оперирана съм в Бургас, от д-р Митева, изчистват некротиралите ръбове на фисурата и удрят един шеф.....но не това е единствения начин за лечение на фисура! Simple Smile

# 43
  • Мнения: 55
Обръщам се към всички изстрадали това нещо фисура. Ако няма силни болки спазъмът на мускула изчезва ли от самосебеси. При мен болките в началото бяха много силни. Постепенно намаляха. Няма болка при изхождне само дискомфорт след това. Възможно ли е мускула да се е успокоил и фисурата да зараства.

# 44
  • Мнения: 28 512
Обръщам се към всички изстрадали това нещо фисура. Ако няма силни болки спазъмът на мускула изчезва ли от самосебеси. При мен болките в началото бяха много силни. Постепенно намаляха. Няма болка при изхождне само дискомфорт след това. Възможно ли е мускула да се е успокоил и фисурата да зараства.
Да, възможно е, ако си оправила ходенето в тоалетната редовно всеки ден фисурата зараства!

# 45
  • Мнения: 55
Благодаря мими
Обнадеждаващ ме. Много съм притеснена защото имам две операции на хемороиди, с много поражения, а сега и това.....В момента ползвам един крем, мисля  че е немски, но може и да бъркам. Дано има ефект. Защото както каза хирурга стигат ми толкова операции.

# 46
  • Мнения: 28 512
Благодаря мими
Обнадеждаващ ме. Много съм притеснена защото имам две операции на хемороиди, с много поражения, а сега и това.....В момента ползвам един крем, мисля  че е немски, но може и да бъркам. Дано има ефект. Защото както каза хирурга стигат ми толкова операции.
Докато е прясна фисурата има шанс да мине
Аз практикувам щом усетя три дни почти само на течности, един ден да прескочи и да не се разцепи и на следващите вече минава....много добре ми действа доксипрокта, но не долкопрокт а доксипрокт.....или цикатридина!
Ако не мине ми пиши на лични ще ти кажа доктор дето дава крем от който минава....

# 47
  • Мнения: 1
СЛЕД МНОГО БОЛКИ СЕ ПРЕСТРАШИХ И ПРЕКРАЧИХ КЛИНИКАТА НА Д-Р МАТЕВ. НЕ СЪЖАЛЯВАМ . ЗА СЕГА НЯМАМ БОЛКИ И СЕ ЧУВСТВАМ ДОБРЕ.

# 48
  • Мнения: 2
Здравейте! Преди една година при мен се образува фисура, за която използвах мехлема на доктор Матев и помогна много- болките отшумяха и постепенно изчезнаха. Една година по-късно обаче фисурата отново започна да боли следствие на продължителен запек.  Днес бях при доктор Матев за безкръвна интервенция на фисурата, като процедурата продължи 15 мин с пълна упойка. Сега боли малко, но се надявам това да затихне идните дни.Подкрепям хората, които по- нагоре посочват правилното хранене и  режим като фактори,които са основни за спокоен живот.

Пожелавам на всички с този проблем бързо оздравяване!

# 49
  • Мнения: 28 512
Мария, успех! Hug Дано всичко отшуми! Аз в момента също съм с фисура, обмислям посещение при Матев! Както съм писала по нагоре операцията на фисурата ще е за втори път! Предният път беше преди десет години! Sad

Общи условия

Активация на акаунт