АНАЛНА ФИСУРА - операция!!!

  • 38 368
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 500
Estel    Hug Hug

# 16
  • Мнения: 237
nefertari33  Hug  bouquet 

# 17
  • Мнения: 0
ESTEL надявам се това да не една от тези реклами на клиники или доктори и че наистина си се справила с проблема, аз съм с фисурата от 5 години Cry , но все още не съм се навила за операция, но след това което ти си писала ще взема да се престраша. Преди 3 месеца родих 2рия си син и сега след всичко претърпяно след раждането, ми се струва че няма да е чак такава болката от една такава операция. smile3514 smile3514 Имам въпроси към теб:
1. В същата клиника ли ходи на преглед(ако не на кой д-р в Пловдив ходи и той ли ти препоръча операция) преди операцията и с направление ли беше прегледа, както и колко ти струваше ако е било без?
2. Ти сама ли си избра хирурга който да ти направи операцията или те ти казаха кой ще бъде?
3. Тези 60 лв. за консумативи ли ги даде или така за благодарност към екипа?
Много материал изчетох по този въпрос и наистина много се вълнувам след като прочетох твоята тема, надявам се и аз да се преборя с този леко казано "пищящ проблем"
Моля те за отговор! newsm17

# 18
  • Мнения: 237
Привет Анчетоо ,

нямаше да спомена къде съм правила операцията ако не ме бяха попитали, наистина не искам да правя реклама, сигурна съм, че има и много други добри лекари които биха се справили със същия успех. Относно въпросите ти:

Всъщност всичко започна с безплатни прегледи, които тази болница беше пуснала. Отидох първоначално при друга лекарка, която установи каква е причината за оплакванията ми, затова насрочих операцията при нея. Но тя се разболя и постоянно отлагаха датата ми. Тъй като не можех да си позволя повече болнични и отсъствие от работа сама отидох при д-р Дамянлиев, който работи в същото отделение, защото както вече споменах съм махала бенки при него и бях много доволна. Човекът ме прегледа на място и ме взе на другия ден. Бях с направление, но тъй като болницата е частна винаги взимат по 60 лв, независимо дали си с направление. За благодарност не съм оставяла нищо друго. Нямам представа колко ще е таксата обаче ако бях без направление.

Насърчавам те за операцията, некомфортно е за известно време, но животът без болка след това си заслужава. С удоволствие ще отговоря ако имаш още въпроси Simple Smile

Желая ти успех ако пристрашиш  Hug  bouquet

# 19
  • Мнения: 14
Здравейте момичета !Пиша ви като свидетел на всички болки и премеждия, които  се стовариха на съпруга ми след като много години не обръщаше внимание на проблема фисура.Неговата беше переанална. Първо в болницата в Ст. Загора сцепиха подутината, сложиха дренаж да изтича мръсотията.Това продължи 26 дена . Започнаха пак болки и започна да набира гной.Изчетох всички форуми и така стигнахме до ВМА София.Там започна лечението , което още продължава в стадий възстановяване.Операцията беше с месна опойка, метода на ластика.Беше  ужасно, такава инквизиция... На всеки 5 дена се ходи да стягат ластика, докато падне.През този период бяха адски мъки, няма сядане.само легнал и прав.Сега вече сяда помалко, болничните продължиха от 26.10-08.01.2014г.До 6 месеца би трябвало болката да изчезне.Така, че мили момичета , ако приемате съвет от някоя , която не ходи на лекари и е мн.страхлива, не се залъгвайте със свещички и отвари.Направете най-доброто за себе си ! Ако искате подробности на лични!

# 20
  • Мнения: 4 500
Моля, не заблуждавайте потребителките тук! Вашият съпруг е имал ФИСТУЛА - нещо коренно различно от фисурата. Аз също имах фистула, така че ви разбирам......
Ето и моята драма
www.bg-mamma.com/index.php?topic=741129.0 beni62sz. Бих помогнала с отговори на вас и на вашият съпруг. Скорошна ми е операцията, 4 месеца и половина минаха.

# 21
  • Мнения: 14
Да , фистула е! Неправилно съм прочела в поста.За всички - става въпрос за переанална фистула!Извинете!

# 22
  • Мнения: 4 500
Да , фистула е! Неправилно съм прочела в поста.За всички - става въпрос за переанална фистула!Извинете!
Споко, споко, желая на мъжа ти бързо да се оправи! И безболезнено да е!!!
П.П. Сори ако съм била по-рязка в предишния си пост, но това с цел да не се всява паника.   bouquet

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте! Правих си операция(анална фисура) в александровска.Сега,пове4е от 3 седмици след операцията,все още имам дискомфорт при дефекация и кървене.Дали е редно да ида на преглед,защото запо4вам да се изнервям.Навсякъде се пише колко елемнтарна манипулация е и как в 95% от слу4аите пациентът забравя завинаги за този проблем.

# 24
  • Мнения: 237
Здравейте, задължително се консултирайте с лекаря, който ви е правил операцията. 3 седмици е прекалено дълго време, за да не се възстановите напълно. Дано всичко да си дойде на мястото.

# 25
  • Мнения: 28 512
здравейте пак закъсах с фисурата, казвам пак защото съм оперирана преди шест години и в момента пак съм с незарастваща цепка, и искам да кажа на тези които са си направили операцията и смятат че са се отървали за винаги, не е така, имам познат който ще влиза за трети път, това е проблем, към който човек ако има склонност ще се повтаря и рецидивира цял живот! Жалко, защото и възстановяването след операцията беше противно и ако това трябва да се търпи през пет шест години е гадно, да не кажа ужасно!

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!

Тъй като имах проблем с дългогодишна фисура и се рових доста във форумите, за да се реша на операция,  исках да кажа, че направих операцията декември 2014г.

Ако някой желае да му дам информация, бих го направила с удоволствие.
За да не се изтъкне като реклама, тъй като съм новорегистриран потребител, няма да пиша името на доктор или клиника.

Аз лично очаквах да е голямо премеждие и болка, но честно казано, лично при мен болката беше в деня на операцията. Препоръчвам веднага след самата манипулация да се вземе обезболяващо. Аз пих и на втория ден, въпреки че не ме болеше. По-скоро от страх да не ме заболи.
Така че, ако някой се колебае, силно препоръчвам да не го отлага. Болката от самата фисура е много силна и облекчението от такава операция е огромно!

Поздрави!

Успех в лечението на всички!

 Hug


# 27
  • Мнения: 28 512
Здравейте и от мен! Оперирана съм 2008 година от това чудо! Операцията мина леко в Бургас! Оперирах се при д-р Митева, сложиха ми обезболяващо и бързо се въстанових! На оперираните обаче искам да кажа, че с операцията не се приключва всичко! От тук натам до живот се спазва изключителна профилактика! Никакъв запек, пиене на течности и приемане на фибри! Иначе нещата рецидивират, аз като лежах имаше едно момиче, което го шиеха за трети път! Иначе и сега от време на време се цепи дупето...не на същото място! Веднага вземам мерки да зарасне още докато е прясно, сами знаете хронифицира ли се крй, няма оправяне! Не съм рекламно лице на д-р Митев, но август така го бях закъсала, че почнах пака да ровя из темите!Виждам даже имам пост от тогава! Ходих до Ст. Загора, ползвах крема с диалтазем, наистина помага! Беше се заформила една цепка от три четири седмици! С много упоритост и абсолютно разхлабено ходене я оправих! Но си се бях приготвила пак за нож!

# 28
  • Мнения: 237
Здравейте мили мои, радвам се, че споделяте вашият опит  Hug

Със съжаление заявявам, че година след моята операция, получих отново нацепване, така че съм напълно съгласна с mimi.7299 относно задължителната профилактика. Взех мерки мигновено, така че за щастие се справих бързо с проблема. Искам да уточня, че мястото не бе същото като това от операцията. Отдавам го до някъде на оскъдното движение, работя на компютър по 10 часа на ден Sad

И все пак горещо препоръчвам операцията като вариант, всичко си заслужава, само и само да се отървете от непоносимата болка. Успех на всички!

# 29
  • Мнения: 28 512
Здравейте мили мои, радвам се, че споделяте вашият опит  Hug

Със съжаление заявявам, че година след моята операция, получих отново нацепване, така че съм напълно съгласна с mimi.7299 относно задължителната профилактика. Взех мерки мигновено, така че за щастие се справих бързо с проблема. Искам да уточня, че мястото не бе същото като това от операцията. Отдавам го до някъде на оскъдното движение, работя на компютър по 10 часа на ден Sad

И все пак горещо препоръчвам операцията като вариант, всичко си заслужава, само и само да се отървете от непоносимата болка. Успех на всички!

Така или иначе щом фисурата хронифицира друг изход освен операция няма....но веднъж оперирана не значи че сте се отървали за цял живот! За жалост!

Общи условия

Активация на акаунт