АНАЛНА ФИСУРА - операция!!!

  • 38 368
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 404
Оооох, тоя досаден проблем, моля посъветвайте ме и мен какво да правя!
Хемороиди си имам от ученичка, но не са ми създавали сериозни проблеми - рядко се е случвало да получа болка, с някакво мехлемче и са минавали. След двете ми бременности /въпреки че съм раждала със секцио, но ми казаха, че от тежестта нещата са се усложнили и това гинекологът го каза/, си ги имам хпронични. Дали са хемороиди точно не знам, но няма прибиране. Лошото е, когато от дъжд на вятър се възпалят /на 2-3 месеца ми се случва/. Засега помагат свещичките на Долопрокт, но не знам до кога ще имат действие, защото доколкото ми е известно към тия неща се привиква и започват да не действат в един момент. Нямам кървене, но дискомфортът не ми е хич малък. Никога не смъ ходила на проктолози, умирам от срам, само като си го представя прегледа. Все едно за пръв път ще имат пациент, ама... психика. Когато ме натисне болката и се покажат по-сериозно и се измъчвам по няколко дни със свещичките и мазилата, си мисля, ей сега като се пооправя и вземам направление, ей така за превенция да сепрегледам. Като мине се поуспокоя и айдеее... отиде работата... до другия път. И аз съм от Пловдив, обяснете ми какъв е прегледа ,много ли е болезнен и неприятен и къде най-модерно работят.

# 31
  • Мнения: 3
Отдавна не сте писали тук но все пак да попитам. Можете ли да ме посъветвате при кой лекар в София да се оперирам?  Имам фисура. След като ме оперират дали някой трябва да м помага за готвенето или и сама ще мога да се справя? Чудя се как ще бъде след операцията.  newsm78

# 32
  • Мнения: 28 512
Операцията не е нищо особено, една вечер е достатъчна за престой в болницата, а сега вече ако не слагат и тампон може и веднага да си тръгнеш, мен дойде майка да ми помага, по добре е една седмичка да имаш кой да е край теб, но ако нямаш пак ще се справиш!
Оперирана съм 2008г. сега отново имам проблеми, на друго място не на шитото....така че и след операцията си трбва внимаване! Доктор в София не мога дати кажа, за жалост, мен ме оперираха в Бургас, всичко мина бързо, лесно и без особена болка...! Не се страхувай!

# 33
  • Мнения: 3
Mimi благодаря ти!   bouquet Опитвам се да се държа обаче си ме е страх!А вече не издържам на болките и паренето. Но се чудя на кой лекар да се доверя за операцията.

# 34
  • Мнения: 28 512
Ами ако има девойки правили операция в София да кажат, наистина не се страхувай, който веднъж е търпял болка от фисура....знае за какво става въпрос, после си като прероден....наистина ти казвам, дори след години пак да има рецидив и да ти се наложи, тези няколко години след зашиването са рахат... Hug

# 35
  • Мнения: 3
Ох! Да забравя поне за няколко години!А след операцията при WC много ли боли? И пак ли така по няколко часа?

# 36
  • Мнения: 28 512
Не не боли никак почти, само първия ден лекичко, спазъмът на червото е отпуснат и няма нищо общо с болката при фисурата! казвам ти не се тревожи, никак не е страшно, аз съм голям бъз и много се страхувах, но няма защо!Да бях знаела по рано да я бях направила ан еда търпя и аз толкова години!
Да не прозвучи като реклама има един доктор в Стара Загора, всички са безкрайно доволни, аз ползвах пък мехлема и наистина останах доволна....! Ако искаш ще ти дам името, на рецептата ми някъде го има?
Докторът е Атанас Матев, оперира в клиника специализирана за фисури и хемороиди! Не го рекламирам, аз не съм оперирана там, просто чувах добри отзиви....една вече е престоят в болницата...

Последна редакция: пн, 04 май 2015, 23:14 от mimi.7299

# 37
  • Мнения: 2
Мъчех се със сериозна фисура от почти две години. Болката беше постоянна - започва рано сутрин и продължава до късно вечер толкова болезнена и пареща че започна да се отразява върху целия ми личен и професионален живот - от жизнерадостен и позитивен човек станах сприхав и раздразнителен а болката беше единственото за което можех да мисля през целия ден.
Първо миналото лято бях на операция в Медлайн в Пловдив при една вещерка която остави след себе си много кръв криви шевове и седмици и месеци на неописуема агония която не съм способен да опиша с думи. Няколко месеца след нейната намеса установих че операцията не само е била неуспешна но и е спомогнала образуването на кондилом който трябваше да бъде отстранен с отделна операция - която тъй като вече бях минал по здравна каса за първата трябваше да платя от собствения си джоб - дотук бях дал около 800 лева за двете интервенции.
Това лято болката отново достигна етап който бе нетърпим и се реших на трета операция в Токуда. Д-р Васев един от най непрофесионалните лекари които съм срещал през живота си  ме посъветва да съм пиел алкохол преди работа за да смекча болката –не знам що за лекар трябва да си за да даваш подобен съвет)
а при самата операция остави раната отворена което с нищо не спомогна заздравяването й. Тъй като седмици по късно болката не спря а само се увеличаваше отново го потърсих за помощ но той отказа да ми помогне и дори да ме погледне като за сметка на това ме посъветва да се обърна към психолог. Това беше голям шок за мен - можете да си представите след две години на неописуема и канстантна болка и опити да се мажа с какво ли не - неуспешно и три операции този лекарски отказ в момент на крайна нужда ме съсипа психически. отделно от това сумите които бях пръснал по операции по медикаменти които само влошаваха болката вместо да я облекчат надминаваше 2000 лева.
На този етап от живота си вече бях стигнал до това да ми треперят ръцете, да не тая почти никаква надежда за избавление от болката да не говорим за фирмата ми където непрестанната болка беше започнала да се отразява на качеството на работата ми или пък за личния ми живот - перспективата за едно просто отиване с жена ми на Витоша ме вкарваше в панически страх и ужас от болката която ми предстои  да не говорим за планове за по дълги екскурзии извън София - идеята че ще карам кола в това състояние ме побъркваше. Освен това чакам и дете декември и идеята че то ще расте с баща който минава през този психически и физически ад ме затормозяваше допълнително.
Накрая най-после се реших да отида  в клиника "Свети Иван Рилски" при доктор Люцканов и асистента му Спас Иванов. За пръв път от почти две години насам срещнах човешко отношение у лекар, който в нито един момент не ми даде празни обещания а ясно и точно описа състоянието ми и какви точно мерки трябва да се предприемат за да се оправя. Операцията да чукам на дърво мина успешно и смея да добавя доста професионално и раната най после беше затворена. След самата операция взимах свещички Цикатридина и мажех с маз Цикатридина а също и пих парафин по два пъти дневно за омекотяване на фекалиите.
Сега почти три седмици след операцията при доктор Люцканов най после се чувствам като човешко същество. Болката я няма раната е затворена. Нямам думи да благодаря на този лекар и на целия му екип че ми върна волята за живот.

# 38
  • Мнения: 17
Здравейте, браво на колегата че се е излекувал, за съжаление при мен не стоят точно така нещата  след като два пъти ме оперират. След първия път получих някаква пъпка която е доста дразнеща и и беше много неприятно. Последва изрязване, няколко месеца по късно пъпката отново израстна и вече нямам идея какво да правя, Трудно изхождане, после няма болка но си усещаш дупето доста неприятно. Дали на някой му се е случвало този проблем и как го е решил.

# 39
  • Мнения: 55
А нямате ли проблем с изпускането. Мен от това ме е страх болката се търпи и забравя.

# 40
  • Мнения: 28 512
А нямате ли проблем с изпускането. Мен от това ме е страх болката се търпи и забравя.
Зависи как са те 'оперирали', при мен беше изкюртирване ръбовете на фисурата и шев, и тя си зараства, има метод обаче, при който режат вътрешния свинктер, и тогава има опасност да не зрастне добре...и изпускане след време...! Някъде бях чела, че в САЩ тка я лекуват...! Simple Smile

# 41
  • Мнения: 55
Това което чета е точно това- режат влакна от мускула. На вас кой лекар ви оперирал. Аз тотално се обърках.


# 42
  • Мнения: 28 512
Това което чета е точно това- режат влакна от мускула. На вас кой лекар ви оперирал. Аз тотално се обърках.
Оперирана съм в Бургас, от д-р Митева, изчистват некротиралите ръбове на фисурата и удрят един шеф.....но не това е единствения начин за лечение на фисура! Simple Smile

# 43
  • Мнения: 55
Обръщам се към всички изстрадали това нещо фисура. Ако няма силни болки спазъмът на мускула изчезва ли от самосебеси. При мен болките в началото бяха много силни. Постепенно намаляха. Няма болка при изхождне само дискомфорт след това. Възможно ли е мускула да се е успокоил и фисурата да зараства.

# 44
  • Мнения: 28 512
Обръщам се към всички изстрадали това нещо фисура. Ако няма силни болки спазъмът на мускула изчезва ли от самосебеси. При мен болките в началото бяха много силни. Постепенно намаляха. Няма болка при изхождне само дискомфорт след това. Възможно ли е мускула да се е успокоил и фисурата да зараства.
Да, възможно е, ако си оправила ходенето в тоалетната редовно всеки ден фисурата зараства!

Общи условия

Активация на акаунт