Ако "срещнете спомен" на улицата...

  • 2 052
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 583
Доста години минаха, но винаги когато срещна учителка, която ми е преподавала се спирам и я поздравявам. Тогава ми бяха неприятни, но сега от уважение към тях самите, защото вече са възрастни,и са ме научили на много неща, въпреки строгостта им. Приятно ми е, защото си спомням ученическите години.

# 16
  • Мнения: 7 112
Преди време срещнах страшилището на училището. Човекът, от който всички бяха респектирани, но и уважаваха. Беше се превърнал в пенсионер с платнена торбичка в ръка, тръгнал към сборния пункт на почти всички пенсионери в София – Женския пазар. Ако го бях поздравила имаше вероятност да се разплача. Не посмях да го заговоря, а ми се искаше.
Жална картинка.  Confused
Курсовата съм я срещала и сме си приказвали. Вече учениците носели пистолети в училище и час на курсовия бил уплътняван в разглобяване и почистване на играчките. Нация техническа. 

# 17
  • Мнения: 2 759
                     Аз съм с къса памет (живея за мига, дет са вика), и не си помня съучениците с няколко изключения. Преподавателите пък хич - с едно единствено изключение. Страхотен учител беше, сега развива много успешен бизнес, но и него подминавам, щото си мисля, че няма да ме помни, и че всъщност нямаме какво да си кажем.
                    Иначе няма преподаватели, които да мразя, просто от някои бях по-респектирана. Симпатяги бяха.

# 18
  • Мнения: 8 999
Имах щастието да попадна на чудесни преподаватели. Благодарна съм им, че са ме тормозели и са ме заставили по някакъв начин да си уча уроците. Редовно правим сбирки както на випуска от средното училище, така и на гимназията и си каним и учителите. Щури купони се вихрят. Само ми е малко тъжно като гледам как са остарели...

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ако се познаем, може би.
Но нещо вече не си спомням кой от къде го знам и познавам  ooooh! Blush

# 20
  • Мнения: 534
За учител определено ще се спра-вярно е че бяха строги и взискателни,но ги уважавам почти всичките Mr. Green
а ако е някой от класа ми ще се замисля  Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 3 268
Без значение дали ме е познал
или не,винаги спирам.
Приятни или не,всеки от тях
ме е научил на нещо,което
да ми бъде от полза в живота.
Възхищавам се на хората с
тази професия!
  202uu

# 22
  • Мнения: 1 426
Да, спирам се, стига да ги позная. И не се втелявам, ако не са ме познали - толкова много хора на тоя свят, човек забравя. Обяснявам коя съм, подскачам от кеф, като насрещният си спомни, е, ако не си - пак си казваме по две хубави думи...
По-често се среща обаче обратната ситуация - мене да ме спрат, а аз да мигам на парцали. Така че веднага се оправдавам с късогледството си и моля да ми припомни с две думи кой е. Е, имала съм и случаи, когато питащият се е припознал, един път даже седнахме и кафе да пием с една дама, с която бяхме решили, че сме състудентки, ама после се оказа, че не сме! Ама си пийнахме кафето и си показахме снимките на децата!

# 23
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 849
Преди около седмица с най-добрата ми приятелка си бяхме в Димитровград и в центъра случайно видяхме учителката си по математика. И двете, без да си кажем и думичка, като една се завъртяхме на 180 градуса и поехме в обратна посока Mr. Green Много ни тормозеше тая жена (мен особено много), но не затова не искаме да я виждаме - просто много студен човек е, не се говори с нея, думите ги процежда през здраво стиснати тънки устни, дръпната до безобразие е...никога не сме я чувствали близка... може би затова реакцията беше такава. Но която и друга учителка да видим от гимназията, спираме и си говорим най-приятелски. А най-любимата ни учителка, класната ни, рускиня, която ни преподаваше английски, най-много от всичко искаме да срещнем на улицата, но няма как - вече живее и има семейство в Норвегия... Пишем си писма най-редовно, като всяко завършва с думите 'Липсвате ни' Simple Smile Simple Smile Simple Smile Беше невероятен приятел тази жена...

А ако видя някой от класа си ще спра задължително, няма човек който бил подминала, макар че не с всички бяхме приятели...

# 24
  • Мнения: 698
скоро срещнах учителката си от детската градина, спрях я и я заговорих, казах коя съм.... нормално е да не ме познае, все пак за последно ме е виждала преди 25 години  Grinning
но много смешно ми стана: споменът ми за нея беше, че е много висока, поне метър и 80....а тя метър и 50.....  Mr. Green.... през погледа ми на порастнало момиче.

# 25
  • Мнения: 490
Всеки учител бих спряла и заговорила, разбира се, ама класната от техникума - едва ли #Cussing outТая жена почти ме провали, опита да съсипе всичките ми желания за учене, авторитета ми...,но не успя, както и да промени мнението на родителите ми за мен. И всичко, защото бях по будна и по-агресивна/ако може да се каже/ от останалите #Cussing out
Мисля, че съм силен човек и дори и да ми се наложи да се срещна с нея, ще я заговоря не от уважение, а само за да разбере, че от мен е станало човек, а даже и майка.

# 26
  • Мнения: 6
Да ако се познаем. Миналата седмица като взимах сина си от училище висях класнта си от 8-12клас. Тя така се зарадва. И ми каза а Светланче ма много е гоолямо момченцето ти. А да ти беше бремна на бал спомнихси защо е толкова голям.   

# 27
  • Мнения: 985
Имах шанса да бъда колежка на преподавателите си отначалното училище и гимназията. Никога няма да забравя вълнението, когато прекрачвах прага на учителската стая и как мило бях посрещната вече като равна с тях, хората, които са ме учили. Поздравявам всичките си преподаватели- от началния курс до университетските. Предполагам, факта, че всички помнят името ми, е добър тест за мен. Най-много ме учуди, обаче, срещата с лелката, която биеше звънеца в моята гимназия. Погледна ме и веднага попита дали не съм учила там. Спомнила си как съм ходила  да взимам от нея тебешир:crazy:

# 28
  • Мнения: 1 317
Спирам ги и те ме спират! Задължително всяка година ходя на тържеството на 24.05 в училище! Ужасно ми е тъжно, прекарала съм там по-голямата част от живота си и въпреки, че тази година стават 5 години от завършването, още ми е мъчно и си поплаквам като мина по коридорите.
Скоро видях класната и няколко други учители, бях с бебчето и те бяха доста учудени.
Не мога да ги подмина, прекалено много ги уважавам! Но и много се радвам, че те също ме помнят!


Живот и здраве, тази година на 24.05 пак ще отида, ама ще заведа и детето, да си види бъдещото училище, че може и бъдещите учители  Wink

# 29
  • Мнения: 2 040
Спирам, познаваме се, говорим си ...   Peace

Общи условия

Активация на акаунт