Ноемврийски бебета 2025 - Тема 3

  • 7 302
  • 314
  •   3
Отговори
# 300
  • Мнения: 845
Ние бяхме на консултация днес, след два дена става на 8 месеца. Качила е 500гр, порастнала е с 1 см. 8300 кг, 70.5 см.
При нас така се получи, че прояде , но ако е домашно сготвено. За обяд може и 200 гр да изяде , като днес. Кашата по не и допада сега, но 160-170 гр изяжда. Тук ми идва проблема, че малко суче , особено следобед. Ако суче повече пъти нощем и предиобед не суче много. Честно казано нямах за цел да замествам две хранения, но така се получи от самосебе си. Суче между двете хранения за преспиване. Вероятно трябва и закуска да започна да давам, но ме е страх да не намалее кърмата много.
Иначе лази, изправя се навсякъде, почна и да пада. В събота заминаваме към Варна на море, от сега го мисля как ще е. Няма да е много почивка ама какво да се прави .

# 301
  • Мнения: 11
Като чета как всички вече лазят и са супер активи и започвам да се притеснявам за нашето момче. 😀 Почти на 8 месеца, а все така нито лази, нито пък се обръща от корем по гръб. Само се върти в кръг.
Показвах му различни техники и упражнения, но без успех. Явно си е по-мързелив.😀

Последна редакция: чт, 16 юли 2026, 20:02 от snowflake66

# 302
  • Варна
  • Мнения: 3 635
А, че то и нашият почна да се обръща преди около месец. От 2-3 дни се опитва да пълзи като изпъва краката и вдига дупето на едната страна. Доста е смешен.


Абе хора, тези каши с какво ги давате, че са мега безвкусни? Аз добавям плод, но нещо просото днес не му хареса и като дадох само пъпеш всичко изяде. Вчера и днес купените пюрета с треска и заешко не ги изяде, та дояждах. Те едно, че също са без грам сол, второ, че имат парчета и той само стиска очи и после уста и не иска и туй то. Вашите как свикнаха?

# 303
  • Мнения: 3 651
За акането. 😂 От както го захранвам са доста по-различни, твърдички, но не е запек. Не са кашави, както преди. Аз ако не ака повече от 48 часа започвам с масажи и компреси. Имам и Мелилакс за всеки случай. Той има две заместени хранения и честно казано още на първи ден, ако не е акала цял ден го мятам с масажи. 😂 Дано не се запича, че е много неприятно, само веднъж ми се случи, душата ми излезе.

За пълзене и обръщане според мен няма защо да се тревожиш. Има бебета, които не лазят, а директно прохождат по-късно. На приятелка момченцето първо проходи и мак след това пролази. Било е доста по-късно от осми месец със сигурност.

# 304
  • Мнения: 2 061
При нас също много се забави с въртенето, но като почна и за една седмица го усвои, а бързо след това и пълзенето (не отлепя коремчето и дупето) и сега щъка навсякъде.

От както заместихме две хранения 💩 са по два пъти на ден като и при нас консистенцията е доста по-твърда, което е нормално на този етап. Почнахме да даваме и закуска - кус-кус не хареса, но овесените ядки много й се осладиха (а няколко часа по-късно излязоха непокътнати от другия край).

Аз в кашите давам плод или авокадо, сега вече като сме въвели повече култури хапва една комбинирана каша на Хип с морков и тиква и нея си я хапва и чиста.

# 305
  • Мнения: 483
Тези които са с 5 хранения колко пэти давате мляко?АМ давам 2 пъти на ден  ми каза доктора

# 306
  • Мнения: 3 651
3 пъти АМ, 2 пъти твърда храна.
Чудя се как да вкарам закуската, той става към 06:30-07:00..

# 307
  • Мнения: 2 061
3 пъти АМ, 2 пъти твърда храна.
Чудя се как да вкарам закуската, той става към 06:30-07:00..
При събуждането си остава мляко, а закуската може да се вмъкне половин-един час преди първата дрямка. Поне аз процедирам така, нашата също става по това време и закуската й е в 8:30.

# 308
  • София
  • Мнения: 88
И при нас при събуждане си остава мляко, след това към 9:30-10:00 правя каша за закуска.

# 309
  • Мнения: 42
Аз въобще не знам как ще стане това със закуската предвид, че кърмя и тя спи до късно. До скоро сучеше към 6-7 сутринта и заспиваше, но вече не. Яде към 9:30 сутринта. Има заместен обяд към 12:30-1, после към 4 каша, която правя с изцедена кърма. Явно ще си караме така още доста време. Просто няма къде да вмъкна закуска между обяда и сутрешното кърмене.

# 310
  • София
  • Мнения: 438
Малката също става късно (към 9:30), но поради повечето качени кг още не ни позволиха да почнем със закуска. Храненията са ни почти по същото време, но след 15 часа вмъквам кърмене за приспиване и кашата ни остава за 18 часа, след като се събуди. Тя от скоро си удължи нощния сън и мина на една дрямка през деня за 2-2,5 часа. Заспива към 22 и става към 9:30. Има ли други като нас?

За акането ще споделя при нас какво действа. Откакто ни включиха 50гр свеж плод (най-добре праскова на смути, пасирана леко) 1 час преди обяда зачести аканията на 2-3 пъти на ден, а преди бяха само веднъж. Не сме имали запек до сега. И всъщност след време като почнем със закуска, вместо свежия плод ще давам закуска, а обяда ще изместя с 1 час и ще гледам да ги напасна нещата така. Сега ни се получава почти през 4 часа храненето, но много зачестиха нощните мрънкания и се кърмим по 2-3 пъти нощно време, а преди месец спеше по 10 часа непробудно.

И нашата не лази още. Прави само някакви опити, но излезе ли на ламината и ѝ става много лесно да се избутва назад и да достигне целта си. И тя си мята играчките и после се опитва да стигне до тях, но ако не успее се отказва и хваща някоя друга по-близка.

Днес пристигнахме на морето и утре ще ни е първата баня. Ако зависеше от мен въобще не ми беше до море, но имаме голяма кака (на 7г) и заради нея се съгласих да изтормозя малко и малката. Ще видим как ще изкараме следващата 1 седмица.

# 311
  • Мнения: 845
Ние също днес пристигнахме на морето, пътуването беше няма такъв кошмар. Ние с нея не сме пътували въобще. Не иска да стои в стола, не мога да я накърмя в колата, повърна половината пюре ....
Ужасно изживяване. Сега сме и на ново място и в момента спи в мен, защото всеки път като я оставя в кошарата се буди...

Иначе се учудвам колко много неща ви дават като съвети педиатрите за захранването. Нашия нищо не казва, не пита. Закуска реших да не вкарвам за сега, след 9ти месец може би.

# 312
  • София
  • Мнения: 438
Включвам се отново от морето да споделя за трудните ми 2 часа на плажа. С опити за лазене и още не можещо да седи бебе, просто не бяхме за там. Искаше да лази, излиза и рови в пясъка, при опит да ѝ намокря крачетата имаше рев…беше цяло приключение. Не знам вие как се оправяте, но аз с малката от утре ще сме вкъщи (ние сме при нашите в Бургас), а ММ с каката да си ходят на плаж и да стоят колкото си искат. Не знам дали ще си го причиня пак.

# 313
  • Варна
  • Мнения: 3 635
Ние вчера откарахме малко над 2 часа на плажа, но този път не сме му топили краката, че предния път беше рев, но нищо прекалено. Стоя на хавлията, също не може да пълзи все още. На моменти я събираше, но поне аз успях да се изкъпя два пъти, което от 2024 не ми се беше случвало. Миналата година бях последната неделя на юни на плаж за 2 часа и това ми беше за цялото лято.


Аз друга драма имам и знам, че ще ви се стори смешно сигурно, но..... та има ли някои от вас, които да са забелязали появили се капиляри по краката? Тук так почват да изскачат, а не ги искам (не, че някой ме пита). Ако има, някой да знае нещо за превенция на още?

# 314
  • Мнения: 845
Ние вчера бяхме на плаж, на малката и хареса, но бързо и се доспа. Докато се нахраним, да се оправим с каката и да отидем и то дошло време пак за спане.
Иначе много и хареса пясъка, хапна си, рови си, игра си, топнахме крачетата, хареса и водата. По едно време отпраши по плажа пълзейки. Забавно беше, но можем за кратко да ходим.
Капиляри имам и аз от първата бременност още, май няма какво да се направи за превенция.
Забелязвам по малко мокри памперси, а уж си яде и суче. Надявам се да е от това че много се поти в жегите.

Общи условия

Активация на акаунт