Ясла за бебе под 1 година

  • 5 526
  • 49
  •   1
Отговори
ZNAETE LI NIAKOIA IASLA V SOFIIA KOIATO PRIEMA BEBETA POD EDNA GO DINKA I KAKVO 6TE KAJETE POPRINCIP ZA IASLITE        newsm32

# 1
  • Мнения: 6 993
Е,то моето инфо е малко старичко - ама мен преди 20 години в студентски град са ме гледали в ясли...Звучи логично там все още да има за по-малки бебета, нали майките им уж трябва да ходят на лекции...

# 2
пиши за кой квартал те интересува? и колко под една годинка е детето?

# 3
MOMI4ETO SQJELIAVAM 4E VI PRITESNIX NO ZA MEN S VAJNO , IMAM SIN NA 9 MESECA VSI4KI SA DIGNALI RQCE OT NEGO AZ SQ6TO SKORO LUDNICATA ME ZOVE

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Iva.G
MOMI4ETO SQJELIAVAM 4E VI PRITESNIX NO ZA MEN S VAJNO , IMAM SIN NA 9 MESECA VSI4KI SA DIGNALI RQCE OT NEGO AZ SQ6TO SKORO LUDNICATA ME ZOVE


 Laughing
в коя лудницата ще ходиш да ти правя компания Laughing
и аз съм вдигнала ръце вече, аман от деца, да му се невиди Laughing

# 5
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Iva.G
MOMI4ETO SQJELIAVAM 4E VI PRITESNIX NO ZA MEN S VAJNO , IMAM SIN NA 9 MESECA VSI4KI SA DIGNALI RQCE OT NEGO AZ SQ6TO SKORO LUDNICATA ME ZOVE

И какво толкова прави дете на 9 месеца, та всички вдигнахте ръце от него? Rolling Eyes

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: new*

Ми тя нека си влиза, ама що обвинява бебето за това? То пък е най-малко виновно.


след малко ще разбереш,де. чакай малко.

# 7
  • Мнения: 1 077
Цитат
SKORO LUDNICATA ME ZOVE


Хайде по-добре кажи в подробности какви са проблемите. Има по-голям шанс да получиш трезви мнения сега, отколкото разни хули и възмущения, когато темата се разрастне. Така че казвай си всичко, което те тревожи, СЕГА. За да ти отговорим адекватно.

# 8
ABE MOMI4ETA OT BABI GO ZAKQSAX TU PRI EDNATA TU PRI DRUGATA NAU4ILI SA GO SAMO NA RQCE A TOI VE4E E 10kg. spria da iade pwretata dori i nai skqpite za da iziade 2 lqjici reve ta se kqsa az li ne sqm dobre neznam

# 9
Незнам какво толкова прави това бебе че си вдигнала ръце от него Thinking
и какво си мислиш,че като го дадеш на ясла там ще ти го възпитат и всичко ще бъде ОК
Една приятелка си даде детето на ясла на 1г.и2м. ,водиго точно една седмица и то само до обяд и след това като се разболя детето от плевмония та близо половин месец в болница,след това още един месец в къщи защото немогат да се справят с кашлицата детето изпи сигурно сто вида сиропа докато го оправят .Помисли добре преди да го дадеш на ясли Thinking

# 10
  • Мнения: 4 965
Цитат на: Iva.G
ABE MOMI4ETA OT BABI GO ZAKQSAX TU PRI EDNATA TU PRI DRUGATA NAU4ILI SA GO SAMO NA RQCE A TOI VE4E E 10kg. spria da iade pwretata dori i nai skqpite za da iziade 2 lqjici reve ta se kqsa az li ne sqm dobre neznam


Аааа, щом положението е толкова зле, най-добре в дом вместо в ясла. Там поне ще - не ще, ще яде и ушите му ще плющат. Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 5 468
Хайде, хайде...сега пък ще плюем по яслите ли? Много са си хубави. Нито можеш да забавляваш детето си по цял ден така, както там го правят, нито можеш да го научиш на толкова неща. А и там си му  е средата. Негови набори, на един акъл са. То по тая логика, после не трябва да ги пускаме в първи клас, защото може да се разболеят от опасни болисти, както и да го удари някой, да го напсува... да се случи нещо лошо.

А за носенето на ръце... хм... няма да го носиш, оставяй го да пълзи по земята и да се учи да му е забавно и без да е на ръце. Че то голямо бебето вече, за да го носят.

# 12
  • Мнения: 46 515
Цитат на: Iva.G
ABE MOMI4ETA OT BABI GO ZAKQSAX TU PRI EDNATA TU PRI DRUGATA NAU4ILI SA GO SAMO NA RQCE A TOI VE4E E 10kg. spria da iade pwretata dori i nai skqpite za da iziade 2 lqjici reve ta se kqsa az li ne sqm dobre neznam


Ти на работа ли ходиш? Колко време са гледали бебето?
И моля те, пиши на кирилица с малки букви, така повече момичета ще прочетат написаното от теб и ще ти дадат съвет.
Надявам се да помогнем Grinning

# 13
  • Варна
  • Мнения: 791
Аз мисля,че детето ти има нужда от тебе-след това подхвърляне от баба на баба и както казваш,че отказва да яде и т.н. мен поне на тая мисъл ме навежда.Честно да ти кажа,много жал ми стана ....но ти най-добре си знаеш!Според мен най-неподходящия вариант е сега яслата.Поста ти ми прозвуча сякаш търсиш на кого да си връчиш детето,че е трудно да се оправи човек с него...Прощавай,ако греша,и ако примерно ти е належаща нужда да работиш!Но помни,че по-важно от детето няма и първото,което трябва една майка да прави е в името на детето то да бъде щастливо.А не мисля,че на яслата ще го дарят с нужната обич и внимание,особено ако продължи така,както ти описваш да се тръшка и злоядства....и лелките нямат железни нерви,въпреки опита си с деца.
Добре си помисли и прецени сама кое ще е най-добре за детето ти,за тебе ,а и за всички ви!

# 14
Нямам нищо против яслите и детските градини,даже като стане на 3г. моето дете ще го запиша на градина
Мисълта ми беше че е още много малко детето и няма добра имунна сиситема и вероятноста да боледува е доста голяма

# 15
според мен проблемът с носенето на ръце се оправя за седмица, две..с яденето и в яслата не щат да ядат и после са като озверели от глад..яслите са хубаво нещо..не разбрах за кой квартал пита майката..имаше една страница с всички ясли и детски градини и по телефона ще разбереш дали ще вземат бебока..сега ще потърся страницата..успех

# 16
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=149

това са част от яслите според мен, не знам дали ще ти свършат работа, но според мен не се търси ясла, а решение на проблема с бабите

# 17
  • Мнения: 6 315
Цитат на: new*
Хайде, хайде...сега пък ще плюем по яслите ли? Много са си хубави. Нито можеш да забавляваш детето си по цял ден така, както там го правят, нито можеш да го научиш на толкова неща. А и там си му  е средата. Негови набори, на един акъл са. То по тая логика, после не трябва да ги пускаме в първи клас, защото може да се разболеят от опасни болисти, както и да го удари някой, да го напсува... да се случи нещо лошо.

А за носенето на ръце... хм... няма да го носиш, оставяй го да пълзи по земята и да се учи да му е забавно и без да е на ръце. Че то голямо бебето вече, за да го носят.


Точно така! Да не говорим, че на някои майки им се налага да работят.

# 18
Ива, зная, че въпросът ти е за ясла, но доколкото аз съм наблюдавала /защото нямам дете, но имам близки наблюдения, така че твой е избора, естествено, дали ще вземеш думите ми за съвет/ можеш да опиташ да направиш няколко неща преди да търсиш ясла.

1. Съвсем не е просто и само майка, която има привилегията да си седи вкъщи и да не работи, може да си позволи да си възпитава по нейн начин детето и да няма например твоите проблеми. Твоето детенце го възпитават три майки Simple Smile, сигурно е объркано, изплашено и несигурно и оттам идват проблемите му да плаче, както ти каза, за всяко нещо. Проучи въпросът как точно да се гледа детето, т.е. какви начини има да го накараш да направи едно или друго нещо. Сигурна съм че има много информациа за това в интернет и книги с психология на детето.

Пример: Специалист ми е казвал, така че не е моя измислица /дори действа/, че когато детето почне да плаче и да иска нещо, НЕ трябва да му говориш или да му обръщаш внимание, НИКАКВО, когато почне да се успокоява, отиди при него, гушни го и му дай каквото иска, така то знае, че ревът и тръшкането не са начин да ти привлечат вниманието.

2. След като проучиш подобни неща, направи един списък, колкото и смешно да звучи и го дай на бабите, за да го имат черно на бяло и дано го спазват. Т.е. трябва да поставиш твоите правила, да ги наложиш и да искаш да се изпълняват. За всяко едно нещо, от храненето, храната, разпределението на времето през деня и т.н.

Ако нямаш време за това, успех с намирането на ясла Simple Smile

# 19
  • Мнения: 46 515
Цитат на: RadostinaK
.........Пример: Специалист ми е казвал, така че не е моя измислица /дори действа/, че когато детето почне да плаче и да иска нещо, НЕ трябва да му говориш или да му обръщаш внимание, НИКАКВО, когато почне да се успокоява, отиди при него, гушни го и му дай каквото иска, така то знае, че ревът и тръшкането не са начин да ти привлечат вниманието..........


Вярно е, но зависи за каква възраст става дума. Примера, който ти е дал специалиста е за по-големи деца. При бебетата положението е различно. Когато бебето плаче, то или е гладно, или го боли нещо или е подмокрено - то плаче за помощ. Единствения, който може да му помогне си ти и то трябва да усеща, че винаги, когато има такава нужда, ти ще си насреща. Бебето на жената, пуснала темата е още малко, въпреки, че като цяло след 6 месец захитряват Laughing

# 20
  • Мнения: 143
Не знам как са вашите бебета, но мойта щерка на 7 месеца се опитваше да ме манипулира като си биеше челото в пода и същевременно ме гледаше с едно око как ще реагирам. Като не реагирах никак, се успокояваше за 1 минута и си живееще живота съвсем щастливо.
За яслите - не съм привърженичка, ама мисля, че бабите са по-голямото зло. В надежда има ясла в 15 ОДЗ и съм 90% сигурна, че приемат бебета на 9 месеца. Ако искаш повече информация, пиши ми, може и на лични, ще проверя как стоят нещата. Според мен не е трагедия да тръгне на ясла и ако не му понесе да си го вземеш обратно в къщи - няма да го държат там под ключ, я?

# 21
Вярно е, но зависи за каква възраст става дума. - цитат от по-горе.

Мисля, че бебето беше станало на 12месеца, когато смениха тактиката...

# 22
  • Мнения: 46 515
Цитат на: RadostinaK
.......Така че има начини сигурно...някой изглеждат много брутални, но е сигурно защото така ги свикваме /не от личен опит разбира се/ децата.


Моя опит, за да се стигне до брутални методи - бебето се оставя да заспива само от раждането си - без друсане, носене, люшане и т.н. Наистина има вероятност с възрастта да спре да заспива само, но все пак има по-голям шанс от тези, които половин година например са носени на ръце и са приспивани по 1 час.
Дано не ми идва до главата, сега я оставям и излизам, ако съм при нея не заспива. Само да не започне да прави магарии Rolling Eyes

# 23
Съгласна съм с теб.
В крайна сметка нали майката определя правилата, а за да знае кое е правилно трябва и да събере информация, вярната информация, защото иначе се правят много грешки, без да са съзнателни и вместо да си помагаме, си усложняваме ситуацията.

# 24
znam 4e iaslata ne e re6enie 6te reve po cial den no kakvo da pravia pwretata gi iade6e v na4aloto no posle spria za6toto kato go zakaram pri niakoia baba te mu gotviat az im nosia pwreta te mi gi vrq6tat  tava dobre ami sega .................. ot 3 dni i az gotvia kakvo da pravia za spaneto niama problem toi si zaspiva sam nai-mnogo da poreve 10 minuti

# 25
  • Варна
  • Мнения: 791
Защо не го запишеш на детска кухня,щом вече е отвикнало пюретата и иска готвено-това е другия по-лесен вариант да не се мъчиш с готвене ежедневно на разнообразна храна!

# 26
  • Мнения: 5 468
Цитат на: wilma
Защо не го запишеш на детска кухня,щом вече е отвикнало пюретата и иска готвено-това е другия по-лесен вариант да не се мъчиш с готвене ежедневно на разнообразна храна!

А, точно така... На кухнята ще му дават 3 манджи, ще има да яде...

# 27
kato xodix predi 2 sedmici na pediatar i kazax 4e neiska da iade pwretata i iskam da probvam s decka kuxnia i tia me odriaza razpraviami kak obrabotkata na produktite ne bila za bebeta i vika 6te mu gotvi6 togava i az se opulix #Puppy dog

# 28
  • Мнения: 883
Ами тогава не се пули, а почни да му готвиш- нищо сложно няма и аз преди почти изцяло готвех на моето моме, а сега от време на време, защото яде храната от детската кухня. А това, че било свикнало на ръце покрай бабите е...и аз не знам какво е- би свикнало, ако живее при тях, те го гледат изцяло и постоянно го носят, което не ми се вярва, ама хич.

# 29
  • Мнения: 1 032
Цитат на: Iva.G
kato xodix predi 2 sedmici na pediatar i kazax 4e neiska da iade pwretata i iskam da probvam s decka kuxnia i tia me odriaza razpraviami kak obrabotkata na produktite ne bila za bebeta i vika 6te mu gotvi6 togava i az se opulix #Puppy dog

А на яслата да не мислиш,че ще му дават готови пюрета?На повечето ясли дори носят от детската кухня храната.Ами сега?...
Ти някак си ту си много загрижена за детенце(дори не го записваш на кухня,поради някакви си смешни за мен причини)ту искаш да го оставиш на яслата,за да може друг да му бере грижата и да се оправя някак си без да е на твойта глава.
И сигурно се чудиш, как може да има толкова много безотговорни майки да дават на малките си бебенца тази ужасна храна от кухнята? Imp

# 30
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Iva.G
kato xodix predi 2 sedmici na pediatar i kazax 4e neiska da iade pwretata i iskam da probvam s decka kuxnia i tia me odriaza razpraviami kak obrabotkata na produktite ne bila za bebeta i vika 6te mu gotvi6 togava i az se opulix #Puppy dog

Тя да ти даде бележка за кухнята и да не плямпа много.

# 31
pravise na luda za deckata kuxnia no utre par 6te ia tormozia da mi dade belejka, pri4inite sa sme6ni no tova mi go kazva pediatarkata

# 32
  • Варна
  • Мнения: 791
каква бележка бе хора?! #Shocked

# 33
  • Мнения: 1 032
Цитат на: wilma
каква бележка бе хора?! #Shocked

Да бе, каква?В Русе се записваме с акта за раждане на детето.

# 34
tuka iskat i niakakva belejka ot pediatarkata do kolkoto znam

# 35
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: yes
Нямам нищо против яслите и детските градини,даже като стане на 3г. моето дете ще го запиша на градина
Мисълта ми беше че е още много малко детето и няма добра имунна сиситема и вероятноста да боледува е доста голяма


На 3 г. също ще боледува повече! Децата винаги боледуват повече през първата година в детско заведение. Ако не е ходило на ясла или градина, ще боледува в предучилищната или в училище. Така, че от това не може да избяха! Дъщеря ми тръгна на ясла на 1 г. и 2 месеца. Боледуваше често 8-9 месеца. Сега да чукам на дърво си ходи на ясла и е здрава!

# 36
na gqrne ne go slagam ne e li o6te malak a v proxodilkata se sedi i rovi v kofata za bokluk iavno 6te raboti vqv volf................. ako ne e bqndjito i proxodilkata prosto neznam predi vreme mu kupix i avtomati4na lwlka sede6e po 5-10 minuti i po4va6e da reve ..........a pri tezi 10kg. neznam dali 6te proxodi skoro

# 37
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Iva.G
a v proxodilkata se sedi i rovi v kofata za bokluk iavno 6te raboti vqv volf.................

 Shocked  #Shocked
 Outta Joint

# 38
  • Варна
  • Мнения: 791
Тука във Варна не искат нищо за детска кухня,затова се очудих..ни бележка от педиатър,ни акт за раждане....просто отиваш и си купуваш купони...Ама сега се светнах за какви бележки говорите...малко странна практика сякаш,ама...

# 39
моят е на 10м. ама и той си седи в бънджито, проходилката, ръце и така ги менкам нещата..зор има до годинката, докато проходи..значи положението ти не е толкова тежко все пак..представи си още едно - близнак или по-голияма кака на 2г, както е в моя случай и тогава лудницата е сигурна..той вече не е малък  да си лежи и спи, и да хапва от време на време..така че миличка дерзай..по-зле става положението нататък със свободното време..ама какво да се прави..нали затова ги искахме бебоците..Simple Smile)

# 40
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Хъм намирам темата за много странна  Thinking но няма да прая разсъждения
Конкретно по въпроса.: в яслата където съм записала дребния приемет от 10 месечна възраст без значение дали е проходило (непроходилите ги държат в кошари). Яслата е в София - Люлин. ДРуг е въпроса дали във всички ясли приемат непроходили  Thinking

# 41
  • Мнения: 644
Цитат на: Liorena
Цитат на: Iva.G
MOMI4ETO SQJELIAVAM 4E VI PRITESNIX NO ZA MEN S VAJNO , IMAM SIN NA 9 MESECA VSI4KI SA DIGNALI RQCE OT NEGO AZ SQ6TO SKORO LUDNICATA ME ZOVE


 Laughing
в коя лудницата ще ходиш да ти правя компания Laughing
и аз съм вдигнала ръце вече, аман от деца, да му се невиди Laughing


Кой каквото си е надробил тва ще сърба   Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 955
Бележката е, че  детенце няма алергии.

# 43
  • Мнения: 1 077
Цитат
pravise na luda za deckata kuxnia no utre par 6te ia tormozia da mi dade belejka, pri4inite sa sme6ni no tova mi go kazva pediatarkata


Ми що не вземеш да и го подариш т`ва дете на тая педиатърка, като много и знае устата?!
Ама-ха!
Таман ще се оправят нещата...

Девойко, вземи се в ръце, докато е време! newsm12

# 44
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Az sasto niamam nisto protiv iaslite.Daze mislia, tse detsata se tsustvat super tam.Plemennitsata mi tragna na iasli na edna godinka i opredeleno i se otraziavse mnogo dobre.Vetse e na godinka i 6 mesetsa  i sutrin vliza sas siroka usmivka vav iaslite Heart Eyes .
Moeto dete go dadoh na iasli mnooooooogo po malko(samo ,tse sled tova go otpisah) i znaia ,tse tam se grizeha za nego mnogo dobre i mu gotveha (razbirase ,tse ste mu gotviat Sunglasses ) detska hrana(v smisal piyreta ).
Ne moga da razbera ,zasto taka se nahvrlihte varhu momitseto Shocked ,tia vse pak samo poiska informatsia..........

# 45
Blagodaria za podkrepata na niakoi ot vas, no edno nemoga   da razbera za6to ima tolkova grubi xora v tozi forum ta nali vsi4ki sme na edno i sq6to polujenie. ..................... sqjeliavam ako vqprosite koito me interesuvat za vas sa glupovati no nikoi ne se e rodil nau4en ......................ne e nujno da se prismivate na xora koito sa neveji po daden vqpros

# 46
Da vi se poxvalia uspiax da zapi6a malkiia na decka kuxnia newsm47

# 47
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Проблема на жената е съвсем актуален. Особено ако й е първо дете. Та по въпроса. Ясла имаше едно време много хубава в Лозенец на бул. или ул. (не знам) Свети Наум. Пада се по средата някъде на булеварда, срещу един висок блок. Големия ми син ходеше там и бях страшно доволна. Та ако не са я развалили нещо , тя е седмична и може детето да си го водиш за през деня а може и да го оставяш там да спи. Значи сутрин трябва да се заведе до към 10 за да го запишат за обяд а вечерта ако не си го взела до 6 му дават вечеря а ако го взимаш по това време ти дават вечерята в бурканчета за в къщи. Сутрин като го заведеш там го преобличат с техни дрехи а твоите остават отвън в гардеробче. Така ти нямаш нищо за пране Водиш го чистичък и си го прибираш чистичък. Вечер ако искаш си го прибираш а ако не искаш го оставяш там и те го приспиват.. Аз моя син не се е случвало да го оставя да спи там обаче съм ги виждала към 7-8 като съм го прибирала наредени на гърненцата - много са сладки и въобще не са тъжни тъй като са много, свикнали са заедно и им е весело.
За цените беше много отдавна, но беше по-скъпа малко от другите ясли. Значи там беше 32 лв. (говоря за 92 г.) а другите бяха по 24 лв май.
А за възрастта - там имаше в нашата група бебе на 8 месеца и си го гледаха. По-малките (вкл. и моя син) им даваха по-рано обяда и ги слагаха по-рано да спят понеже се уморяваха на общия режим. Т.е. режима им беше изместен малко, но не е имало проблеми.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 043
Не съм изчела всичко, може би вече си получила отговор на въпроса си, но все пак да кажа какво научих вчера. Има такава ясла, в която приемат дечица над 6 месеца в Драгалевци - "Ежко Бежко". Цената за месец е 350 лв. плюс 60 лв. за транспорт.

# 49
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Да и в Студентски град има ясла  - #69, в която както се изказа  по-горе една друга майка, приемат бебета на 9м. ; добра е яслата, стига да не ти е много далече...
Но опитай се първо ти да се справиш, аз мисля , че яслата трябва да е последна възможност. На тази възраст детето трябва е с майкта, а не някакви лелки, които да се грижат за него...

Общи условия

Активация на акаунт