Оценка „много добър“ във втори клас

  • 5 159
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 357
Малко повече концентрация й трябва според мен. Може да я придобие с времето и с упражняване, но може и просто математиката никога да не й стане сила. Все пак явно е на едно прилично ниво, поддържайте го, но и не бъдете прекалено амбициозни, ако не й идва отвътре, може да има обратен ефект.

# 16
  • Мнения: 2 211
Като гледам колко грешки прави явно не е за шестица. Това, че ги решава отново е хубаво, но не компенсира и не доказва ниво за шестица.
Проблемът е, че когато я попитах вкъщи за компонентите на действията, ми ги изреди с примери. Обясни, че не разбрала така зададена задачата. Реално това ѝ повлия и оттогава не е получила отличен, освен по разширената подготовка. Да, там пък има отличен за годината.

# 17
  • Мнения: 2 935
Като гледам колко грешки прави явно не е за шестица. Това, че ги решава отново е хубаво, но не компенсира и не доказва ниво за шестица.
Проблемът е, че когато я попитах вкъщи за компонентите на действията, ми ги изреди с примери. Обясни, че не разбрала така зададена задачата.
Да, същото. Когато ѝ дам чисти сметки ги решава, но има проблем с разбирането на условията. В началото я оправдавах с това, че в училище учи на език, който нито е майчиният ѝ, нито чуждият език, който основно употребява, но в крайна сметка има сестра, която не среща тези трудности въпреки същите условия. Затова просто отделям време всеки ден за да ѝ помагам с разбирането на текстови задачи.

# 18
  • Мнения: 18 690
Всяко дете е различно, дори когато говорим за деца от едно семейство.
Ако детето не разбира условието, това е сигнал за проблем и трябва да работите над това. Направете и тест за дислексия. Не винаги си личи, понякога по език успяват да прикрият проблема до към пети клас. Проверете и за дискалкулия.
Контролното показва, че детето не е за Отличен. Това, че пререшава сгрешените задачи не означава, че ги научава и може да реши друга задача от този вид, която вижда за първи път. Не означава и, че само за старание трябва да има отлична оценка. Отличен се поставя за знания. Допустимо е 1 грешка.

# 19
  • Мнения: 2 211
Ехе, колко видове „д" изброихте. Как ги определихте?

# 20
  • Мнения: 1 254
Е, петица голяма работа, това да са ви ядовете! Аз лично шестицата я приемам, че трябва да е когато няма грешки, тоест перфектно.

# 21
  • Мнения: 18 690
Деветокласничка с дислексия и дискалкулия. Петокласник с дислексия и дисграфия.
Детето допуска доста грешки в сметките, почеркът, с който е написала името си, обърнатата не само огледално, но и с краката на горе петица в примера в началото...
Това, че не е изпълнило правилно първата част на задачите да определи компонентите. Математиката работи със свой език, когато детето не го разбира и се обърква не може да реши задачата. Интересното е, че грешките в последните две задачи са изчислителни, т.е там е разбрала условието и го е изпълнила.
Забележката на учителката - повтарят компонентите всеки час и детето се справя, когато внимава/ концентрирано е.
Понякога концентрацията е по-нетрайна и изисква повече усилия. Много зависи и в кой час и ден е правено контролното. Едно дете, което се концентрира по-трудно и не успява дълго време да остане концентрирано ще се справи по-добре първия или втория час в ден понеделник-сряда и много зле последен или предпоследен час за деня, да не говорим за края на седмицата (четвъртък, петък).
Може и да не съм права, разбира се, но има някои неща, които предизвикват съмнение в тази посока.

# 22
  • Мнения: 5 611
Здравейте, искам само да си сверя часовника, нищо повече. Дъщеря ми завърши втори клас с много добър по математика. Тъй като родителите в класа ѝ не споделят такива неща като оценки, нормално е, това си е лично, искам да попитам тук. Ако разбира се има родители, готови да споделят, имат ли децата ви много добър по нещо във втори клас. Аз си живея с нагласата, че когато детето пише всички домашни, пререшава сгрешените, присъства редовно, много добър означава проблем в този нисък клас. Може и да не съм права, за това питам.
За първи път чета, че за писане на домашни, присъствие в час, слушане в час трябва да се пише отличен 6.
Моето дете беше и все още пише редовно домашни, спазва дисциплина, не пречи в час и няма 6. Във втори клас си имаше доволно и добър 4. Оценки се пишат за съответни знания, показани на тестове, контролни, устни изпитвания. Колкото и да не ми харесва, не очаквам, че за примерно поведение ще пишат 6. Не е честно спрямо другите деца. Виж, не съм доволна, че в горните класове вече има много преписвачи, но, нечестни оценки не е добре.

# 23
  • Мнения: 6 094
След като има петица, означава, че на контролните детето не е изкарвало шестици. Оценките показват знания и се пишат въз основа на показаните знания, а не защото детето си е пишело домашното и присъства редовно в час.

Сядате през лятото и попълвате пропуските, упражнявате трудните задачи и по-спокойно с амбициите. Тепърва ще става интересно.

# 24
  • Мнения: 2 211
Деветокласничка с дислексия и дискалкулия. Петокласник с дислексия и дисграфия.
Детето допуска доста грешки в сметките, почеркът, с който е написала името си, обърнатата не само огледално, но и с краката на горе петица в примера в началото...
Това, че не е изпълнило правилно първата част на задачите да определи компонентите. Математиката работи със свой език, когато детето не го разбира и се обърква не може да реши задачата. Интересното е, че грешките в последните две задачи са изчислителни, т.е там е разбрала условието и го е изпълнила.
Забележката на учителката - повтарят компонентите всеки час и детето се справя, когато внимава/ концентрирано е.
Понякога концентрацията е по-нетрайна и изисква повече усилия. Много зависи и в кой час и ден е правено контролното. Едно дете, което се концентрира по-трудно и не успява дълго време да остане концентрирано ще се справи по-добре първия или втория час в ден понеделник-сряда и много зле последен или предпоследен час за деня, да не говорим за края на седмицата (четвъртък, петък).
Може и да не съм права, разбира се, но има някои неща, които предизвикват съмнение в тази посока.
Това с името изобщо не е така, пише четливо и правилно, чете още от детската градина. Снимката явно е лоша, защото е екранна от pdf. Пак пиша, че знае всички компоненти, тази дума „наименование“ за първи път се появява в контролна по математика и не се сетила.И пак казвам, че искам да си сверя часовника, не нещо друго.
И пак подчертавам, че по разширената подготовка има отличен и че аз като родител не виждам системни пропуски, затова и съм намерила учител.
Благодаря Ви за отговорите.

# 25
  • Мнения: 55 947
И пак казвам, че искам да си сверя часовника, не нещо друго.

В такъв случай помоли да заключат темата, защото според мен вече получи обратна връзка и повече няма какво да ти се отговори по въпроса ти, а ако темата остане отворена ще се отнесе кой знае накъде, което може и да не ти е приятно.

# 26
  • Мнения: 6 094
Деветокласничка с дислексия и дискалкулия. Петокласник с дислексия и дисграфия.
Детето допуска доста грешки в сметките, почеркът, с който е написала името си, обърнатата не само огледално, но и с краката на горе петица в примера в началото...
Това, че не е изпълнило правилно първата част на задачите да определи компонентите. Математиката работи със свой език, когато детето не го разбира и се обърква не може да реши задачата. Интересното е, че грешките в последните две задачи са изчислителни, т.е там е разбрала условието и го е изпълнила.
Забележката на учителката - повтарят компонентите всеки час и детето се справя, когато внимава/ концентрирано е.
Понякога концентрацията е по-нетрайна и изисква повече усилия. Много зависи и в кой час и ден е правено контролното. Едно дете, което се концентрира по-трудно и не успява дълго време да остане концентрирано ще се справи по-добре първия или втория час в ден понеделник-сряда и много зле последен или предпоследен час за деня, да не говорим за края на седмицата (четвъртък, петък).
Може и да не съм права, разбира се, но има някои неща, които предизвикват съмнение в тази посока.
Това с името изобщо не е така, пише четливо и правилно, чете още от детската градина. Снимката явно е лоша, защото е екранна от pdf. Пак пиша, че знае всички компоненти, тази дума „наименование“ за първи път се появява в контролна по математика и не се сетила.И пак казвам, че искам да си сверя часовника, не нещо друго.
И пак подчертавам, че по разширената подготовка има отличен и че аз като родител не виждам системни пропуски, затова и съм намерила учител.
Благодаря Ви за отговорите.

Петицата не е знак за системни пропуски. По-скоро тройката е знак за такова нещо. Вие оценките през годината не сте ли следили?

Сега видях показания лист. Съжалявам, но има адски много грешки. Ние сме в чужбина и оценките на сина ми са в точки и проценти. На първата задача например дъщеря Ви има 13 точки от общо 20 възможни. Това прави 65 процента, което е доста слаба оценка по моите и тукашните разбирания. За тройка при нас трябват 50 процента.

Последна редакция: пт, 29 май 2026, 22:41 от Nedinka

# 27
  • Мнения: 18 690
Във втори клас синът ми завърши с Отличен по математика, въпреки, че ако аз трябваше да го оценявам щях да го оценя с Много добър, точно заради колебливото представяне през срока - достатъчно петици между шестиците.

# 28
  • Мнения: 2 211
Деветокласничка с дислексия и дискалкулия. Петокласник с дислексия и дисграфия.
Детето допуска доста грешки в сметките, почеркът, с който е написала името си, обърнатата не само огледално, но и с краката на горе петица в примера в началото...
Това, че не е изпълнило правилно първата част на задачите да определи компонентите. Математиката работи със свой език, когато детето не го разбира и се обърква не може да реши задачата. Интересното е, че грешките в последните две задачи са изчислителни, т.е там е разбрала условието и го е изпълнила.
Забележката на учителката - повтарят компонентите всеки час и детето се справя, когато внимава/ концентрирано е.
Понякога концентрацията е по-нетрайна и изисква повече усилия. Много зависи и в кой час и ден е правено контролното. Едно дете, което се концентрира по-трудно и не успява дълго време да остане концентрирано ще се справи по-добре първия или втория час в ден понеделник-сряда и много зле последен или предпоследен час за деня, да не говорим за края на седмицата (четвъртък, петък).
Може и да не съм права, разбира се, но има някои неща, които предизвикват съмнение в тази посока.
Това с името изобщо не е така, пише четливо и правилно, чете още от детската градина. Снимката явно е лоша, защото е екранна от pdf. Пак пиша, че знае всички компоненти, тази дума „наименование“ за първи път се появява в контролна по математика и не се сетила.И пак казвам, че искам да си сверя часовника, не нещо друго.
И пак подчертавам, че по разширената подготовка има отличен и че аз като родител не виждам системни пропуски, затова и съм намерила учител.
Благодаря Ви за отговорите.

Петицата не е знак за системни пропуски. По-скоро тройката е знак за такова нещо. Вие оценките през годината не сте ли следили?

Сега видях показания лист. Съжалявам, но има адски много грешки. Ние сме в чужбина и оценките на сина ми са в точки и проценти. На първата задача например дъщеря Ви има 13 точки от общо 20 възможни. Това прави 65 процента, което е доста слаба оценка по моите и тукашните разбирания. За тройка при нас трябват 50 процента.
И Вие извинете, но аз имам представа от образователните системи в чужбина и знам, че в България е най- сложно, затова не мога да взема под внимание мнението Ви.

# 29
  • Мнения: 2 679
Сега видях показания лист. Съжалявам, но има адски много грешки. Ние сме в чужбина и оценките на сина ми са в точки и проценти. На първата задача например дъщеря Ви има 13 точки от общо 20 възможни. Това прави 65 процента, което е доста слаба оценка по моите и тукашните разбирания. За тройка при нас трябват 50 процента.

Сега се замислям, че като преподавах в английската система, това беше ска̀лата за оценките (поне за 6-12 клас, надолу не знам):

65% - 3 (D)
70% - 4 (C)
75% - 5 (B)
80% - 6 (A)

над 90% беше A+

Общи условия

Активация на акаунт