Бебешка кошарка: сгъваема или дървена, какво предпочитате?

  • 3 077
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ползвам и двете, дървената е в спалнята, сгъваемата е в хола, в нея играе, а като беше по мъничка и почти през цялото време спеше, през деня беше там, пред очите ми и бях спокойна. Сега вече се ползва освен за игра, за кош за играчките и за пътуване. Ако трябва да избирам между двете обаче определено бих взела дървената. Предимствата са много: по-стабилна е, по-удобна, матрака определено е по-хубав, по-лесна е за почистване от прах и съответно за подържане.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Аз,избрах дървена-правена е по поръчка,висока е ,на няколко нива е.Доволна съм,но няма кой да спи в нея Mr. Green

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз съм за дървена

# 18
  • Мнения: 1 555
Аз съм много против дървените кошари, като една от причините е че когато детето започне да се обръща и върти по време на сън си удря главичката и въобще цялото телце в дърво, а при сгъваемите няма такава опасност ! Синът ми е в сгъваема кошара на АБЦ Дизайн от самото раждане и продължава да спи в нея и сега живот и здраве и с второто ни съкровище също ще купим сгъваема кошара!  Плюсовете са че е многооо по- лека, мобилна и комфортна, а и има отворче от едната страна, през което децата се забавляват адски защото могат сами да си влизат в леглото когато поискат ! Но вкусове всякакви !!! Ако си решила все пак да купиш дървено легло вземи и сгъваема особено ако пътувате ще ви бъде много полезна !

# 19
  • Мнения: 1 516
Сгъваема, няма опасност от удари в решетките. Много ми е удобна и я ползваме и като люлка. Дюшек още не съм сложила. В началото бях сложила дюшек, но Виктор от въртенето постоянно правеше дупки в него - и под главата и под гръбчето, така че го махнах и сега си спи на по-твърдичко и мисля, че се чувства чудесно.  За мен аналогията с походно легло е неоснователна. Ако имаше вариант  за мен да нося със себе си леглото ,в което спя всяка вечер, щеше да е чудесно. Когато пътуваме, ми трябват няколко нощи , за да свикна с хотелското легло, защо да го причинявам на детето си????????

# 20
  • Мнения: 1 064
Ние взехме и дървена, и сглобяема newsm07 Но втората я ползваме само когато отиваме някъде с приспиване Peace

# 21
  • Мнения: 4 546
ние ще взимаме дървена. повече ми допадат като дизайн, освен това като почне да се изправя може да се хваща за решетките, а със сгъваемата това май няма как да стане  newsm78. ние не пътуваме, така че и да отидем някъде ще е инцидентно и няма да купувам специално кошара за целта.

# 22
  • Мнения: 2 197
За постоянно използване дървената е за предпочитане. По следните причини:
1. Матрака е много по-удобен за бебето (по-дебел е)
2. Има решетка, която е улеснение за бебето, когато започне да се изправя.
3. Има чекмеджета.
4. И лично мнение - изглежда ми по-красива от преносимите, все пак има вид на мебел.
Иначе в къщи дъщеря ми има дървена, а при баба и е сгъваема. Поне по 2 дена в седмицата спи в сгъваемата. Не мога да се оплача откъм стабилност, но в дървената и е по-удобно.

# 23
А съм за дървената.Кака ми си взе сгъваема,която на второто разгъване не ставаше вече за нищо.Ако се спреш на такава проучи кои са качествени и ако трябва дай повече пари,за да си сигурна,че ще изкарате по-далго време Peace

# 24
  • Мнения: 4 621
И двете са необходими ако можете да си го позволите. Сгъваемата е удобна за пътуване, но за постоянно легло аз лично предпочитам дървено Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не пътуваме кой знае колко и затова си взехме дървена.

# 26
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз съм много против дървените кошари, като една от причините е че когато детето започне да се обръща и върти по време на сън си удря главичката и въобще цялото телце в дърво, а при сгъваемите няма такава опасност ! .............
 Плюсовете са че е многооо по- лека, мобилна и комфортна, а и има отворче от едната страна, през което децата се забавляват адски защото могат сами да си влизат в леглото когато поискат ! Но вкусове всякакви !!! Ако си решила все пак да купиш дървено легло вземи и сгъваема особено ако пътувате ще ви бъде много полезна !

Напълно съм съгласна с теб!Каката я гледах в дървена кошара!Втория път реших  да си взема нещо практично, удобно , безопасно и красиво! Сгъваемата кошара отговори на всичките ми изисквания Peace

# 27
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Дървена+скринче.
Вземаш и ползваш 7-8 години. Peace
....или до следващото бебе  Laughing

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 61
За сина ми купихме дървена с чекмеджета - СТАХОТНА Е . голяма, удобн и т.н. Свекърва ми уши околници по мой проект, които отгоре се загъваха , за да не си блъска зъбките в дървото като започне да се изправя. Сега той е почти на 8г. и спи на легло. Жалкото е че сега в детската стая няма място за старата кошара. Затова решихме на първо време да вземем кошче-люлка на колела, за да мога да го местя от стая в стая. А за понататък / живот и здраве / ще поръчаме легло на два етажа, като на мястото на долното може да се сложи старата кошара, докато бебчо порасне и започне да спи на обикновено легло. Малко ще ни е тясничко, но какво да се прави. Важното е бебчо да се роди жив и здрав и ние да сме здрави.

# 29
  • Мнения: 5 362
Ние сме с дървена.

Общи условия

Активация на акаунт