Как да науча детето да дъвче?

  • 3 483
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 137
PetiaK, много ти благодаря за линка!
Прочетох много интересни неща! Замених капковидния биберон-залъгалка с анатомичен, упражняваме пиене от чаша и странично хранене.
Още веднъж  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 047
   Може би вече си опитвала това, но все пак - на дъщеря ми й давах банан и я карах да ме гледа как дъвча аз - първо го прие за игричка, постепенно почна да го прави. Бисквитите и солетите бяха по-трудни, защото нямаше много зъби, но толкова искаше да ги яде като гледаше другите деца, че в крайна сметка се научи - къде ги дъвче, къде ги гълта целите...

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 366
Моята дъщеря повръщаше абсолютно всичко което не беше пасирано. Дори най-дребните парченца я дразнеха и ги връщаше. Почнах да и давам бисквити които лесно се топят в устата и постепенно свикна да дъвчи, но солети и други такива - яденето го ядеше само пасирано. Тук във форума ме посъветваха постепенно да пасирам по-едро, а след това и само да пускам пасатора да го чува. Това помогна и след седмица борба само пусках пасатора да бръмчи. Постепенно и това отшумя и сега си дъвчи, но си беше голяма мъка...

# 18
  • Мнения: 46 518
Никак. Не съм я учила.
Всяко дете започва по различно време, моето яде непасирано след като стана на 1г. и 6м.

Общи условия

Активация на акаунт