Колко добавки приемате?

  • 3 033
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 156
Здравейте,
Може ли да споделите колко видове добавки приемате и за вас това нормално ли е ?
Имаме спор с жената.
Аз твърдя, че приема твърде много добавки.
Тя ми опонира, че не е така.
Аз изброих около 20 вида.
При вас колко са ?

Последна редакция: пн, 08 юни 2026, 09:50 от Рaдост

# 1
  • Мнения: 15 411
Магнезий , алое и вит.Д. 
За протокола на 55+ съм.

# 2
  • Melmak
  • Мнения: 11 325
Витамин Д и к2
Берберин
Инозитол
Омега 3
Кри алкалин
Ашваганда
Магнезий
Фолиева киселина
Биотин

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 162
Николко

# 4
  • Мнения: 1 256
Не приемам добавки

# 5
  • Мнения: 2 688
Само фолиева киселина и то защото съм бременна. Добавките не са шега работа и трябва да се пият с причина и по схема, защото иначе лесно се влиза в излишък и страничните ефекти могат да са тежки, или пък се инхибират една друга и нямат ефект.

# 6
  • Мнения: 4 126
Витамин Д3+K2+Магнезий
Биотин
Ензи Мил
Желязо (от време на време по лекарско предписание)

# 7
  • Мнения: 1 518
Никакви. На 50 + съм. Наистина не са шега работа добавките. Говорете, говорете за какво точно ги пие.

# 8
  • Телиш/Плевен
  • Мнения: 14 664
Самоназначила ли си ги е или има някакъв проблем и са предписани от лекар? Реално само това има значение, а не кой колко добавки пие, защото всеки се бори с различни проблеми. Иначе аз в момента не приемам никакви.

# 9
  • Мнения: 1 537
Зависи какви са, за какво се пият, и за колко време се пият! Също зависи дали е при нужда!
В момента пия само Магнезий.
Понякога, при нужда пия други добавки - за пикочните пътища, за по-добър сън също.
Скоро ми се наложи да пия и една добавка за по-бързо възстановяване на тъкани, също и пробиотици.
20 вида добавки много ми се струват, ако не преувеличавате! Не знам на колко години е жена Ви, какви проблеми има и какво й е изписано. Добавките се пият при определен проблем и нужда, а не просто ей така.

Последна редакция: нд, 07 юни 2026, 11:36 от Borqna Sto 771419

# 10
  • Мнения: 68
В12, но само защото съм веган и това е единственият микронутриент, който не е в достатъчна наличност в растителните храни.

Ако има съмнения за някакъв недостиг, нека се направи съответно изследване преди да се взимат толкова много добавки.

# 11
  • София
  • Мнения: 37 517
Магнезий защото спортувам. Добавки не се пият просто така, трябва да има конкретна причина/изследване за всяка.

# 12
  • Сан Франциско
  • Мнения: 2 109
Само хидролизиран колаген, защото тренирам интензивно.

# 13
  • Мнения: 64 931
Магнезий, витамин Д, фолиева киселина, Омега 3 - постоянно.
Периодично - витамини за коса, кожа и нокти.

# 14
  • 2860 км северно от Екватора
  • Мнения: 29 170
Периодично/сезонно пия комбинирани витамини за коса, кожа, нокти.  3 месеца в годината

Нищо излишно не приемам, защото някой ми препоръчал.
 Много е опасно жените се хлъзгат по мнения и се започва едни водорасли, колагени, прахове и магически добавки които ще върнат младостта.
Поговорете с жената, защо ги пие...

Общи условия

Активация на акаунт