Ето вече май дойде,ОКТОМВРИйското дете,ще каже момиче ли е то или момче!!!

  • 12 701
  • 286
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 436
Добро утро и от мен на всички. Simple Smile
Пожелавам лек и спокоен ден и никакви проблеми.  Simple Smile
Гледам, че вече се оплаквате от подути крака, аз засега да чукна на дърво нямам такива оплаквания, но ще видим по-нататък как ще е, че в тези жеги, доста се притеснявам.

# 46
  • Мнения: 22 436
Момичета, имам въпрос. Става въпрос за майчинството. Доколкото разбрах 9 месеца ще ни плащат  90% от сумата, върху която сме били осигурявани 6 месеца преди болничния от 45 дена преди раждането.
Та въпросът ми е ако през тези 6 месеца също ползваме болнични, как ще се отрази той върху размера на майчинството?

Не мисля, че се отразява по някакъв начин, но за по-сигурно ще ти отговоря с точност след обед.  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 207
Мале Ивон миличка защо така все лоши неща Cry Стискаме палци. Аз се сетих ти сигурно и ти си се сетила ама д-р Райчева нали е работила в Шейново дали не може да помогне?

# 48
  • София
  • Мнения: 1 555
Добро утро, момичета!  Hug

Идвам набързичко само да споделя, че свекърва ми е успяла да намери една ваксина в Благоевград. Даже последната била, така че имаме голям късмет. Сега ще ни я изпрати по някакъв начин.  Grinning

Отново искам да благодаря за помощта на всички!  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

Аз за всеки случай, ще следя кога ще подновят българското производство и ще си купя след време още една ваксина да си имам за раждането, за да не се получават такива изненади!  Simple Smile

joly24 - Иначе точно вчера д-р Райчева беше говорили с д-р Велев и тя ми каза, че нямало ваксини в Шейново. Дано нещата да се оправят скоро, че в краен случай аз мойта амниоцентеза просто щях да я отменя, но момичетата, които раждат в момента нямат такива възможности за съжаление.


Хайде, аз днес за капак на всичко съм на изпит!  Mr. Green  Така, че да отивам да почета още  малко. Simple Smile

И тъй като с тези проблеми, а и поради моя бременски мозък всичко много бързо забравям....някой бързичко да ме подсети кога ще ни е срещата.  Laughing Пък аз обещавам да си запиша на видно място!  Mr. Green

Слънчев и успешен ден!  Grinning

# 49
gabi ,болничния се отразява на маичинството аз исках да излизам болничен, но ми казаха че ще се отрази и се отказах. да попитам и аз нещо коя от вас беше от Плевен да ми каже има ли там 3д ,че искам да отида.

# 50
  • Мнения: 22 436
gabi ,болничния се отразява на маичинството аз исках да излизам болничен, но ми казаха че ще се отрази и се отказах. да попитам и аз нещо коя от вас беше от Плевен да ми каже има ли там 3д ,че искам да отида.


Здравей, аз съм от Плевен и направиха няма и преди месец модерна клиника в която има 3 и 4 D, лошото обаче е че сега се учат да работят с апаратите и не е много препоръчително да ходиш. Аз смятам да изчакам поне 1месец.
Що се отнася до прегледа струва 80лв. Ще ти дам линк за клиниката, но ще е след час-два, сега трябва да излизам.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 524
 Добро утро мамита  Hug
Слънчево и топло - направо страхотно  Hug
Ивон във Варна има от скъпата ваксина струва 176 лв.
Ако не дай си боже нещо стане  и ти трябва да знаеш
- можем да ти помогнем, даже преди малко изпратих със самолет съпруга до Варна и довечера си идва, но страшно се радвам че свекито я е намелила.  В тези жеги непременно да я изпрати в хладилна чанта с лед. Стискам палци за изпита  Peace
СРЕЩА НА 13.05 1500 ЧАСА МЯСТО - НЕУТОЧНЕНО, БРОЙКА НЕЗНАЙНА за сега остава Виктория в Арена, но коя Арена не знам.  Mr. Green Mr. Green ама сме едни организаторки  ooooh!
Хайде чао за сега - отивам да се боря с болничния  Outta Joint да го взема и да го нося на ЛКК, пък ще видим дали ще го одобрят.

# 52
  • Мнения: 295
Я да се запиша и аз, че само ви чета. Първо да се похваля, вече почти нямам болки Grinning! Чак в понеделник съм на лекар, но си позволих сама да си отменя постелъчния режим и вече направих няколко разходки. Обиколих магазините за дрехи за бременни и нищо не си харесах, но за сметка на това се намъкнах в по-голям размер пола, хвърлих анцуга/така ли се пише??? и се чувствам нов човек. За килограмите хич не ми се мисли, преди месец бях +3, но сега се чувствам +много...

# 53
  • Мнения: 71
Габи, болничния се отразява.
По новия закон болничния е 10.5 месеца (315 дни) и се изчислява на брутната заплата на база 6 мес. предхождащи месеца на излизане в болничен за раждане.
Това е линка където можеш да прочетеш подробно
http://accinfo.persof.com/viewarticle.aspx?aid=931
и обърни внимание на изречението:
(3) (Изм. - ДВ, бр. 104 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., предишна ал. 2 - ДВ, бр. 68 от 2006 г.) Във всички случаи дневното парично обезщетение не може да бъде по-малко от минималната дневна работна заплата, установена за страната.

Аз лично направих така: от февр. до юли вкл. си вдигнах осигурителната заплата. Естествено си поемам разликата. И през това време ако ми се наложи  да не ходя на работа си пускам дни от отпуската, а не болнични.

# 54
  • Мнения: 565
МДимитрова защо до юли не трябва ли да е до август. Аз май ще се прекарам с един месец повече да си доплащам. Другото, което искам да питам за тия болнични някой има ли идея дали наистина брутото на заплатата ще се изплаща. Т. е. ако се осигурявам примерно на 500 лв. ще ми изплатят 450 лв. Малко на счетоводна темичка го обърнахме ама като стана на въпрос да си питам и аз.  newsm10
Ивонче браво че сте намерили ваксината. Тва само в Булгаристан го има. В такива моменти колкото му е притеснено на човек ами и го карат да се занимава с куп други работи. И ние като искаме всичко да е ОК и винаги си намираме разрешение. Добре че сме оправни. smile3521
Айде лек и слънчев ден ви желая на всички!

# 55
  • Мнения: 22 436
gabi ,болничния се отразява на маичинството аз исках да излизам болничен, но ми казаха че ще се отрази и се отказах. да попитам и аз нещо коя от вас беше от Плевен да ми каже има ли там 3д ,че искам да отида.


Ето обещаният линк на медицинският център в Плевен, който има 3D ефограф. Там мисля че има и цените за услугата.
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=26
Ти си преценяваш дали да отидеш.

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 14:41 от Mirama

# 56
  • Мнения: 8
Ивон много се радвам, че успяхте да намерите ваксината  Hug 
Много перипетий ти се наложи да преминеш досега, но аз от моята баба знам нещо, което тя винаги ми повтаря в трудни моменти за мен: колкото по-трудно се случва нещо, толкова по-хубаво ти е после...!!!
За това съм убедена, че резултата от амниоцентезата ще бъде добър и наесен ти ще имаш една прекрасна и здрава малка госпожица  Hug Hug Hug

А за срещата ни това, което аз бях видяла за последно, написано от silverarrow, беше, че повече майчета бяха с възможност и предпочитание за 20.05.??? А когато предлагах поцария "Виктория" в кино "Арена" имах предвид Арена - Запад /т.е. Люлинската/, не за друго, а защото не съм ходила в Арена Младост и не зная дали и там има пицария "Виктория", ако има и ако там ви е по-удобно - там ще сме  lalalala

Пишете, дали сте за, че време не остана - ша родим без да сме се видели  Joy

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Здравейте,
аз в предишната тема не успях да се разпиша, но я изчетох Simple Smile
Вчера бяхме на лекар, бебето не се спря доктора беше много доволен че го огледа хубаво.
Каза че е момче, засега било седалищно прилежание, но има много време и сигурно ще се обърне. Тя сестрата дето записва нещата в картона го попита за пола и той й напраи забележка, че бил казал че е седалищно и и сигурно няма да се види, но се показа, бебчето.
Ивон, добре че сте намерили ваксината. И аз съм отрицателен резус фактор дано възобновят производството на ваксината, или вноса да е постоянен, не е работа това да се чудим има ли я няма ли я.
До скоро

# 58
  • Мнения: 4 717
Здравейте момичета!

Късно се включвам и виждам, че Ивон е имала голям проблем с намирането на Анти-Д Гама имуноглобулина. Направо ме учудва как го няма в болниците, толкова важно нещо. Аз предния път питах дали има значение кръвната група и резус фактор на бащата, но ми отговориха, че това са медицински подходи от преди 30 години и в нужно да знаят само моята кръвна група, всички са били подхотвени в болниците за всякакви ситуации, за съжаление в БГ все още не е така ... Sad
Ивон, този имуноглобулин се произвежда от Центъра по хематология и трансфузиология в София. Преди 4 години се занимавах с лекарства в БГ и от тогава знам колко е проблемно намирането му. Можеш да издириш координати и ако ти позволят да си го закупиш директно от там за следващият път, ако ли не, помоли някой познат от аптечен склад или болница да го заръчат вместо теб.
Дано на никоя мама не и трябва повече Анти Д Г, още веднъж съжалявам че късно влизам и не успях да помогна навреме.

Днес бях на контролен, показахме бебо на мъжа ми, въртя се, въртя се и му помаха с ръчичка, всички се засмяхме. Доктора измерва кости, черепна кутия, гледа лице, устни и т.н., но за съжаление за пола не беше все още 100% сигурен, защото бебето беше си клекнало и свило крачетата, напук на мама дето иска да почне вече да купува. Доктора каза, купувай повече в розаво, но не бързай, все пак до другия път ще застане в удобна позиция и ще го снимаме дали е девойка или калпазан. Joy

За отичането на краката не е ли още раничко? До колкото съм чела се дължало на слабата обмяна на бъбреците, защото обслужват 2ма вече  Laughing и щом започнат оттоците, трябва да минем на безсолна диета. Момичета, пробвайте да ограничите солта и дано това помогне, че имаме още доста до деня на гушкането baby_neutral На мен не ми отичат, а по-скоро се схващат, и то сутрин докато се протягам в леглото, доста жестоки спазми получавам и даже пищя от болка, но ще го изтъпя...

Поздрави на всички и хубав ден!

# 59
  • Мнения: 270
Здравейте,
хайде и аз да се запиша най-после  Hug
Ивонка дано всичко е наред с амниото и да има хубави резултати. Успех на изпита и да се похвалиш като мине. Аз взех да се притеснявам за ваксината защото и аз съм с отрицтелен резус фактор и ще питам доктора другия път ако трябва да я търся отсега поне за това да не мисля като дойде време за раждане.
Мама мия ще чакам отзиви за Балев от ФМ-то.
Много се радвам че всички бебоци и мами са добре
И аз забелязах че ми оттичат вече краката но по принцип си имам проблеми с това и го очаквах  Sad
За щастие се чувствам добре и вярвам че и бебо е добре. Нямам търпение да минат още 2 седмици за да отида пак на лекар.
Поздрави и целувки за всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт