Преписва(х)те ли?

  • 13 090
  • 125
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 293
Не!
 Мога, но не искам!
 За същото време за което аз учех, съквартирантката ми правеше пищови. Е, и двете изкарвахме отлични оценки, но с разликата, че на мен ми оставаше нещо в главата.

Бе, не е баш така. Често съм си правела пищовчета, и то не толкова за преписване, колкото за синтезиране на информацията и по-лесно заучаване. Ползвала съм ги после.. ако ми е стискало.

За един конкретен курс си беше въпрос на чест да не преписвам - беше ми интересно, и си учех здравата, но и за него си правех пищовчета, именно с цел да ми влезе нещо в главата.

Царски пищови никога не съм имала желание да правя - много зор за подготвянето им, а и си мисля, че бая наглост си трябва, че да го извадиш Simple Smile

# 91
  • Мнения: 200
В училище най- много по литература, по останалите предмети тук таме някоя формулка или нещо за подсказка.
В университета просто колкото и да искъш неможеш! Много изкъсо ни държахме а и то сред 13 човека как да преписваш!
Сега на курсове се стремя да съм прилежна и да науча нещо повече. Все пак нищо не зависи от този курс Simple SmileНа последния курс по английски език беше много смешно как колеги на  по 40-50 години стават деца - преписват, вманиячават се на тема учене.
А установих и друго , че когато застанеш от страната на ученик винаги започваш да намираш оправдания че не си научил нещо и все да минеш метъра. ама това е валидно за всички възрасти. Hug

# 92
  • Мнения: 4 757
Само в училище по математика. В университета, не.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 306
В училище най- много по литература, по останалите предмети тук таме някоя формулка или нещо за подсказка.
В университета просто колкото и да искъш неможеш! Много изкъсо ни държахме а и то сред 13 човека как да преписваш!
Сега на курсове се стремя да съм прилежна и да науча нещо повече. Все пак нищо не зависи от този курс Simple SmileНа последния курс по английски език беше много смешно как колеги на  по 40-50 години стават деца - преписват, вманиячават се на тема учене.
А установих и друго , че когато застанеш от страната на ученик винаги започваш да намираш оправдания че не си научил нещо и все да минеш метъра. ама това е валидно за всички възрасти. Hug

Да не си от мойта група по английски?  Laughing

# 94
  • Мнения: 3 042
В училище преписвах.
 newsm78 В университета май само няколко пъти съм преписвала.

# 95
  • Мнения: 1 416
Не, не умея. Започвам да треперя, ставам червена като домат...
Веднъж ми се наложи, в 11 клас по биология. Преместих се от английската гимназия в ПМГ-то. Затова имах последната година по 8 часа биология и 6 часа химия. Грозяха ме матури по тези предмети и трябваше да ги завърша с отличен. По химия станах спец, ама по биология много ме мореше матаболизмът. Тогава се наложи да препиша. Ужасно беше...
В университета не съм преписвала. Е, някой път съм надничала в листчето на другарчето или съм се консултирала, разбира се. Много колеги с преписване си изкараха следването обаче.

# 96
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Да не си от мойта група по английски?  Laughing

Дафодилия, така си и помислих - че си хванала някого от групата Laughing

# 97
  • Мнения: 410
Преписвах,когато можех Mr. Green но късно започнах ooooh!
В училище рядко преписвах,но в университета попреписвах,даже и царски пищов съм вадила,на изпит който повти всички го бяхме отписали,ама късмет,взех си го благодарение на пищака  smile3521

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
В училище - не, в университета - да и то успешно.
Сега, не ми се налага ...


# 99
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 943
Само веднъж в училище - бях си извадила темата по литература, която сама си бях разработила в къщи. Хванаха ме и ми писаха 3  #Crazy. Оттогава не съм преписвала - не мога  Rolling Eyes

# 100
  • Мнения: 8 505
Само на 2 или 3 изпита,на които всички изпитващи излизаха от залата и казваха след колко време ще се върнат.
Не мога да преписвам,никога не съм можела.За което страшно много ме е яд на себе си,защото още не съм приключила с ученето.

# 101
  • Мнения: 3 423
Тая тема все я чета така:
"Преспивахте ли?"
Има ли такава тема.

# 102
  • Мнения: 28
Да, но само в училище, в университета- не се сещам.....имаше уроци,които не ми бяха интересни и затова не ги учех....напр. по физика...

# 103
  • Мнения: 5 468
Чета, че сега не ви се налага...Не ходите ли по курсове, обучения, семинари? Там не решавате ли тестове? Не ви ли зависи работата от това, което сте научили? Работа - в смисъл на позиция, заплата, авторитет?
На мен въобще не ми трябва това образование. Завърших Библиотекарския институт, но работя като графичен дизайнер и въобще нямам намерения към библиотекарското поприще Mr. Green Rolling Eyes.
За съжаление мисля, че доста от докторите сега, завършват с царски пищови Confused, е това вече е страшно.

# 104
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Точно това имах предвид, Ню. С каква съвест ще препишеш симптомите на някое заболяване, пък утре в кабинета няма да го разпознаеш?

Общи условия

Активация на акаунт