С какво ви дразнят свекървите? - 174

  • 9 474
  • 239
  •   5
Отговори
# 210
  • Мнения: 9 635
Ариел не я критикуваме като снаха. Тя си е обиждащо мрънкало всички в обкръжението й.

# 211
  • Мнения: 5 075
Защо направо не затворите темата?
Уж за оплаквания, а всяка снаха, която пише тук я сравнявате със земята. Ми то си е за ключ, особен смисъл няма.

Има разлика между теб и нея. Според мен на теб ти начукват канчето за спорта и те изкарват виновна за нахалството на свекърва ти. Изобщо не съм съгласна с грубите коментари по твой адрес. Но не всички снахи са като теб, при някои е пределно ясно, че проблемът е или в тях, или и в двете

# 212
  • София
  • Мнения: 37 510
Никой не е изкарвал виновна Злодеида за нахалството на свекърва й. Реакцията е срещу това, че го търпи.

# 213
  • Мнения: 9 635
И че твърде много му обръща внимание.

# 214
  • при късмета
  • Мнения: 26 076
Точно необръщането на внимание, води до това нещо, което те дразни да стане статукво. Не обръщай внимание, подминавай, пускай го покрай ушите си, не върши работа. Като не се реагира от самото начало, дразнителя решава, че съветите и действията му се приемат и започва да ги вади с кофите. Ако  отначало реагираш и ясно дадеш да се разбере какво и защо те дразни, повечето нямат проблеми занапред. Ако дразнителя продължи, то вече е до собствения му капацитет, а не на дразнещия се

# 215
  • Мнения: 352
Да, така е. В продължение на 10 месеца търпях глупостите, които всеки път ставаха все по-големи и по-сериозни. В първите месеци след раждането изобщо не знаех къде се намирам. Тя сама ми постави диагноза „следродилна депресия“ и буквално се настани вкъщи. Бях толкова уязвима, че дори не успях да реагирам адекватно.

След това проведох безброй разговори с мъжа ми, но той не направи нищо, за да промени ситуацията. Накрая се наложи аз да предприема мерки, като преди това многократно го предупреждавах, че ще огранича контакта ѝ. Така че, ако чакаш някой друг – особено синът ѝ – да направи нещо, най-вероятно нищо няма да се случи. Единственият човек, който може да постави граници, си самият ти.

# 216
  • Мнения: 6 457
Наистина е така.

# 217
  • Мнения: 6 561
Моята кракът й няма да стъпи без покана защото нали си мисли, че я мразя.
А коментарите винаги са били така закачливо опаковани.
Никога не са били изтърсвани директно. Все леко завоалирано, все "закачливо".
И после истерии как злобната снаха и мързеливият зет я мразели. Ти да видиш!
Бях споменала, че срещите между дъщеря й и зет й се разредиха заради обидите й/мнение дето трябвало да си го казва.
Сега покрай бебето пак започнаха по-чести срещи, ама на оная пак не й спира устата.
Като й спрат достатъпа до внучето пак "мързеливият зет" ще е виновен. Със сигурност.

# 218
  • София
  • Мнения: 37 510
Мъжът ти много клюкари.

# 219
  • Мнения: 6 561
Мъжът ти много клюкари.

А какво да прави, като тя го товари?
Дъщеря й не си контактува с нея заради мъжът й.
Единственият начин онази "вечно невинна жена" да разбере нещо за дъщеря си и внучето си е чрез мъжът ми.
Обаче после ходи се прави на силна и вилна.
"Аз съм в отпуска! Да знаете!"
Сякаш на някой му пука.

# 220
  • София
  • Мнения: 37 510
Мъжът ти много клюкари.

А какво да прави, като тя го товари?
...
Да се държи по-зряло, например. Не е нужно да те натоварва с всяка глупост.

# 221
  • Мнения: 352
За това съм съгласна. Моят никога не ми е казвал дали майка му е говорила нещо против мен и какво точно е казвала. Въпреки че съм чувала разни неща от други хора, конкретно той  никога не е идвал да ми предава или да ми разказва подобни разговори. Друг е въпроса дали ме е  защитавал…. 😂

# 222
  • Мнения: 15 412
Ариел, я виж сестра му как си е решила проблема. Твоят що не спре да говори с нея , като толкова го товари?

# 223
  • Мнения: 6 561
Ариел, я виж сестра му как си е решила проблема. Твоят що не спре да говори с нея , като толкова го товари?

Защото оная пак почва с цирковете и драмите, а той понеже е мека Мария поддава.

# 224
  • Мнения: 6 743
Ариел, я виж сестра му как си е решила проблема. Твоят що не спре да говори с нея , като толкова го товари?

Защото оная пак почва с цирковете и драмите, а той понеже е мека Мария поддава.

Значи нямаш проблем със свекървата!

Имаш проблем със Синът И.

Общи условия

Активация на акаунт