Как да засилим метаболизма си!

  • 34 072
  • 354
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 678
Ами той действа при всякакъв хранителен режим.Аз винаги съм съветвал-месо ,зеленчуци,плодове
Но дори и да ядеш тестено,сладко и пържено-ефект ще има.
Може да му удариш едно рамо със зелен чай,карнитин,рибено масло Peace

# 301
КАКВО ПРАВИ РИБЕНОТО МАСЛО? ДЕЙСТВА САМО КАТО ОЧИСТИТЕЛНО ЛИ? Laughing

# 302
  • Мнения: 1 092
Поци,извинявай за тъпия въпрос ама съм доста невежа по темата Embarassed.Карнитина за какво е и къде да го намеря newsm78

# 303
  • Мнения: 4 678
Не бъркай рибеното с рециновото масло Laughing

# 304
НАИСТИНА ОБЪРКАХ РИБЕНОТО С РИЦИНОВОТО. ТА КАКВО ЗА РИБЕНОТО МАСЛО? ПРОЧЕТОХ НАЗАД, ЧЕ ГО ВЗИМАШ. newsm78

# 305
  • Мнения: 4 678
Поци,извинявай за тъпия въпрос ама съм доста невежа по темата Embarassed.Карнитина за какво е и къде да го намеря newsm78

 
 

Хранителни добавки

    60 капсули по 500 мг L-Карнитин
 
     
 


L-CARNITINE е хранителна добавка, подходяща за хора подложени на системни физически натоварвания, особено за спортисти от спортовете за издръжливост, както за всички случаи на първичен или вторичен дефицит на карнитин в организма.

Карнитинът е естествено съдържащо се в клетките на организма вещество, отговорно за транспорта на дълговерижните мастни киселини през мембраната на митохондриите. Той осигурява субстрат (мастни киселини) за процеса на бета-окислението и последващото освобождаване на енергия в митохондриалния матрикс, главно в клетките на скелетните мускули и миокарда. В резултат на това се повишава издръжливостта на организма при физически натоварвания.

Карнитинът е производен на аминокиселините лизин и метионин, от които се синтезира в черния дроб и бъбреците. Човешкият организъм съдържа около 20-25 г L-карнитин, 98% от който е складиран в скелетните мускули и миокарда. Със стандартната диета дневно се получават 10 - 100 мг карнитин, който се резорбира в храносмилателната система чрез специални транспортни механизми. Нуждите на организма обаче са по-големи и те се задоволяват и от допълнителното количество ендогенно синтезиран карнитин. При определени състояния, в т.ч. при повишена физическа активност, нуждите могат да надвишават дневните набавки, което налага приемането му като хранителен суплемент.

Някои генетични, чернодробни или бъбречни заболявания, както и консумирането на диети, богати на мазнини или бедни на аминокиселините лизин и метионин (необходими за синтеза на карнитин), използването на определени лекарствени препарати, могат да доведат до карнитинов дефицит. Последният се характеризира с лесна уморяемост, болки в гърдите, болки в мускулите, хипотония, обща слабост и обърканост. При доказан дефицит на този нутриент, се препоръчва използването на L-CARNITINE като хранителна добавка.
 
 
 

# 306
  • Мнения: 1 092
 Peace само да ми кажеш по каква схема да го пия и него

# 307
  • Мнения: 4 678
НАИСТИНА ОБЪРКАХ РИБЕНОТО С РИЦИНОВОТО. ТА КАКВО ЗА РИБЕНОТО МАСЛО? ПРОЧЕТОХ НАЗАД, ЧЕ ГО ВЗИМАШ. newsm78

Рибеното масло съдържа омега – 3 мастни киселини – полиненаситени киселини, които се набавят с храната или под формата на добавки към храната. Омега – 3 мастни киселини се съдържат в прясната дълбоководна риба, рибеното масло и някои растителни масла – ленено и орехово. Тези мастни киселини са от важно значение за всяка жива клетка на организма. Тъй като се съдържат във високи концентрации в нервната тъкан, полиненаситените мастни киселини подпомагат предаването на нервните импулси и са необходими за нормалното развитие и функциониране на мозъка. Те са необходими и за възстановяването и производството на нови клетки.Помага на мускулите. Peace

# 308
  • Мнения: 4 678
Peace само да ми кажеш по каква схема да го пия и него

Няма схема-ПО 3-4 ГРАМА НА ДЕН
Ако тренираш-2-3 грама преди тренировка,и 1 грама преди  сън.
Ако не тренираш-1 грама сутрин,и 1 грама преди сън.
Но по принцип,карнитина е за трениращи,има по-голям ефект Peace

# 309
  • Мнения: 1 092
благодаря ти за изчерпателния отговор Laughing

# 310
  • Мнения: 1 092
Поци,тоя липозан дето съм го купила мирише ужасно Mr. Green,да не съм взела някво менте  #Cussing out.И още нещо забелязах - откакто го пия ме гони страхотна жажда

# 311
 този зелен чай на капсули да не ми докара разтройство?а и как се казва,колко табл,.пари?засилва ли обмяната?

# 312
  • Мнения: 4 678
Мирише щото се прави от морски дарове Mr. Green
Зеленият чай няма да ти докара разстройство.Фирми много,грамове различни,пари различни.Казва се зелен чай.Засилва метаболизма bouquet

# 313
е добре де кажи ти кой пиеш да си го купя него?  bouquet

# 314
  • Мнения: 2 631
lovenotwar, аз си купх този на теавиго:
http://adipharm.com/product.php?l=bg&n=45
Доколкото си спомням Поци беше казал, че е хубав, а и някъде четох, че съдържа по-голям процент екстракт от зелен чай, отколкото другите продукти в аптеките. Цената му беше 8лв. и стотинки - 40 капсули.
Поци, извинявай, ако съм те 'цитирала' грешно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт