Защо жените трябва да тренират тежко?

  • 19 662
  • 255
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 861
Само така newsm10 mimmyИ аз съм против тренирането общо на цялото тяло!
Това според мен е много погрешно!При тренирането на отделна мускулна група,
организма изпраша кръв точно там,смятай когато помпиш и ефекта на тренировката е по-добър!
Безразборното трениране на цялото тяло няма да доведе до нищо полезно ,освен до травми и контузии!
Повечето жени във фитнеса  тренират по този неправилен начин,и за това колкото и често да ходят на
фитнес ефекта е Confounded
И аз мисля така. Още повече Асса е писала продължителност на тренировка 40-60 мин. Е как в това време ще успееш да тренираш всички мускулни групи? Доколкото знам цялото тяло би трябвало да се тренира само в началото, така за подготовка. Аз миналата година ходих 3 пъти седмично и преминавах от уред на уред и тренирах всичко и си излизах от залата след прекарани там 2 часа (защото и кардиото поне 30 мин.) Сега тренирам пак 3 пъти седмично по 50-60 мин. Зная че при тренировъчен сплит трябват поне 4 тренировки /2х2 еднакви/, но за съжаление не разполагам с толкова време. За да се вместя във времето си правя така:
Гърди, рамо, бицепс, кардио
Крака, гръб, трицепс, кардио
Корем, кардио
Повторенията ми за серия са 10 и използвам тежести, колкото са ми по силите.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 840
Честно да си призная, едни от най-хармонично развитите тела, които съм виждала, са били на мъже, които не блъскат като обезумели във фитнеса, а спортуват за удоволствие.Добър релеф, стегнати тела.
А до какво може да се докара един мъж, като се вманиачи по тежестите, просто не е истина.
За жените - да не говорим.

И накрая, искам да попитам, доколко изглежда нормално едно супер релефно женско тяло?!

# 17
  • София
  • Мнения: 8 348
да ти кажа Клонче, даже и да съм искала, не съм постигнала супер релефно женско тяло. По скоро имам някои по-меки релефи, дето искам да ги разкарам.

Онези мъже дето ги споменаваш и нехаресваш също тренират за удоволствие, но им е друга представата за удоволствие. И повечето от тях пият същите работи дето пият и жените, за да направят такива огромни неженски мускули. Нали ги слушам редовно. Един мъж също може да тренира с големи тежести и да не направи огромни мускули. И слава богу щото.....

# 18
  • Мнения: 6 958
Поци ''раздраваш'' доста полезна информация напоследък, благодарим  Peace

В една тема бях писала за разделянето на кардио на дневна и нощна тренировка с по 30 минути и те бях попитала дали така се горят мазнини или не се прави абсолютно нищо. т.е. трябва ли тренировката да е сгъстена от 1 час за да се постигне ефекта на изгарянето??? Можеш ли да ми отговориш тук, защото там явно не си видял въпросът ми  Peace

# 19
  • Мнения: 4 678
Според мен 1 час 'брутално' кардио
е много добре!За разделяне по 30 мин ,не съм съгласен!
Понеже по-добър ефект на кардиото се постига едва след 20-30 мин,а повечето от вас точно тогава, слизат от уредите
И още един съвет,понеже виждам ,че някои дами го правят:
Не правете коремни преси, ако искате да имате малка талия!  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 8 348
ама искаме и стегнат корем
и не прекаляваме с тях
аз поне де

# 21
  • София
  • Мнения: 2 840
Да, бе, Мими, ясно Wink
Аз само споменах за онези мъже, дето събота и неделя ритат или играят баскет, а не висят по 7 дена в седмицата по няколко часа в залата и блъскат, пият протеини и разни други и в един момент заприличват на буци.А искат още и още, и още....
А вманиачени жени съм виждала също.Започват леко, после ги обхваща някаква мания.....
Имам позната, направо стана скучна, милата - не може човек на кръчма ни да хапне с нея, ни нищо - "треньорът" не давал това, онова, ляга да спи рано и тича в залата.Засега тялото й е станало красиво - разкошен релеф на коремчето, обаче ръцете, гърбът..отзад почва да мутира, бе.А докъде ще стигне, вече не смея и да гадая.

# 22
  • София
  • Мнения: 8 348
ми всякакви ги има

и моята инструктурка не дава това и онова, ама чат пат ходим да се понапием заедно.
ора сме все пак

# 23
  • Мнения: 4 678
Че как smile3555Аз колкото тренирам  newsm62толкова и пия beer

# 24
  • Мнения: 656
Че как smile3555Аз колкото тренирам  newsm62толкова и пия beer
Всеизвестен е фактът, че алкохола стопява мазнините.
Най-големите пияници, които съм виждала са били кльощави. Тъй че Поци - ти топиш мазнини по разнообразни начини.

Клонка е права - почне ли човек границата все му се струва далече. Така се стига и до анорексия и булимия, а Рони Колеман - ми просто ми е отвратителен да го гледам.

Миналата седмица видях в градинката един татко с детенцето си, който изглеждаше ... добре ... Mr. Green дори и Кронки се съгласи с мен...

Гадно е вечер като си легнеш на мъжко рамо да те убива от твърдост на мускулите. Добре изглежда, но е неудобно. Все едно си подложил камък под главата - отврат.

# 25
  • Мнения: 4 678
1-НЕ пия толкова много,майтапя се
 :moresmile:2-алкохола ПРЕЧЕ да се изгарят мазнини smile3521
3 пияниците са слаби не защото пият а защото НА се хранят cheers

# 26
  • София
  • Мнения: 8 348
то като е много мускулесто не можеш да си сложиш и главата на него, че ще ти се изкриви вратът

# 27
  • Мнения: 4 678
Абе за облегалка може и да не става мускулестият мъж,ама за други упражнения в леглото по-добре да е мускулест  а не торба с лайна smile3508
Това го твърди жената newsm68

# 28
  • София
  • Мнения: 8 348
чувала съм и точно противоположните твърдения

# 29
  • Мнения: 656
То там определени мскулни групи играят роля, и есобено един с гладка мускулатура.  Mr. Green

Поци, алкохола разгражда мазнините. От това е и ефекта на напиване - разтворени мастни клетки полепват по невроните и те не могат да си предават елекрическия сигнал добре, затова е и анестезиращия ефект. Това го гледах по Дискавъри веднъж. Имаше и компютърни картинки как полепва.
А ако пияниците са по-слаби заради неприемането на храна, значи че алкохола ги засища достатъчно, т.е. справя се отлично с проблема на диетите - усета за глад.

Нямам идея обаче как се отрзява на останалия метаболизъм.

Общи условия

Активация на акаунт